Konu eşimin kızı lütfen sağduyulu cevaplar verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar merhaba, daha önce benzer konu açtım fakat resmen saldırır gibi cevaplar yazdılar. Eşimin ilk evliliğinden bir kızı var 13 yaşında ve seneye liseye başlayacak. Şehir dışında babaannesinde kalıyor ve orada okuyor şuanda. Bir senelik evliyim ve ilk evliliğim. Şimdi ben baştan çocuk sorumluluğunu alamayacağımı seçimin onun kararı olduğunu eşime söyledim ve bu şartla evlendim ona hiçbir baskı yapmadan, şimdi kız liseyi burada okumak istediğini söylüyor. Devamlı gelip gidiyor zaten ve ilk geldiğinde balayından döndüğümüz bir ay olmuştu. Bütün özel eşyalarımı karıştırdı evde arkasını toplamadı pis kilotlarını dahi etraftan topladım dolayısıyla soğudum. Birde bana sorulmadan emirvaki getirildi bir aylık evliydim. Sonra sonrada çok gelip gitti fakat devamlı burada kalamayacagını biliyor çünkü ben çalışıyorum ve yemeği dahi yapacak vaktim olmuyor annemde yiyoruz tüm şartlarımı görüyor. Hal böyleyken annesi ilede görüşmediği için biraz annede biraz bizde kalma durumuda yok gelirse tamamiyle bende kalacak oraya gidemediği için. Kadın keyfinde asla aramaz sormaz çağırmaz kızını. Kişisel ihtiyaçlarını dahi ben alıp yolluyorum, tatile giderken götürüyorum üçte birini yapmıyo kadın. Sadede geleyim eşimin öz be öz kızı ama ben böyle bir düzene alışkın değilimki, istemiyorum devamlı yaşamayı özel hayat olmadan, eşimde net değil kaçamak cevaplar veriyor yoklayınca bende vicdan yapıyorum bir yandan. Okul kapanınca ne olacak bilmiyorum nasıl çözeceğiz diye düşün düşün kendimi yedim. Sizlerin yorumu nedir merak ediyorum teşekkür ederim herkese şimdiden..
Kim saldırdı size? Hayata karşı hep böyle misiniz? İstemediğiniz olunca ağlar zırlar misiniz? Ben konuyu kışkırtmak amaçlı açtığınızi düşünüyorum artık. Çünkü bahsettiğiniz kişi kocanızin kardeşi yeğeni değil KIZI!!
Daha bir yıllık evliymis özeli yokmuş ee o çocuğun da adam akıllı bir ailesi yok o ne olacak? Size bunu sorduk önceki konunuzda da. Bal gibi de biliyorsunuz da işte amacınız de bilmiyorum.

Gercekten Allah razı olsun aklı selim objektif ve gerçekçi biri çıktı, burada sallayanların hiçbiri evine eşinin eski eşinden olma kızını almazlar. Zaten sevmemem için sağlam bir gerekçem var bana o evliliği hatırlatıyor, kimseyi zorlamadım silah dayamadım ben. Ayrı evim arabam var kimselere muhtaç değilken evlendim, aşk evliliğiydi zaten asla başka bi nedenle şu durumdaki bi adamla evlenmezdim ama duygularıma söz geçiremedim ve yine duygularımla hareket ediyorum istemiyorum bu kadar net, hayatımda istemediğim hiçbirşeyede izin vermedim eşimde karakterimi biliyor beni böyle kabul etti o kızı görmek istemiyorsam eve almayacagımıda bilerek evlendi. Yani istediğini yazsınlar kınasınlar bende bir yıl önce böyle bi konu görsem bende sallardım ama o iş öyle olmuyormuş ne diyim
Sallayanlardan çok vardı önceki evlilikten çocukla aile olan. Herkes sizin gibi değil çok Şükür 😂
Önceki evliliği hatırlatıyor derken? adam karşınızda dikiliyor değil mi önceki evliliği yapan biri olarak. Çok ilginç adamda değil de çocukta görmeniz bunu.

Arkadaşlar merhaba, daha önce benzer konu açtım fakat resmen saldırır gibi cevaplar yazdılar. Eşimin ilk evliliğinden bir kızı var 13 yaşında ve seneye liseye başlayacak. Şehir dışında babaannesinde kalıyor ve orada okuyor şuanda. Bir senelik evliyim ve ilk evliliğim. Şimdi ben baştan çocuk sorumluluğunu alamayacağımı seçimin onun kararı olduğunu eşime söyledim ve bu şartla evlendim ona hiçbir baskı yapmadan, şimdi kız liseyi burada okumak istediğini söylüyor. Devamlı gelip gidiyor zaten ve ilk geldiğinde balayından döndüğümüz bir ay olmuştu. Bütün özel eşyalarımı karıştırdı evde arkasını toplamadı pis kilotlarını dahi etraftan topladım dolayısıyla soğudum. Birde bana sorulmadan emirvaki getirildi bir aylık evliydim. Sonra sonrada çok gelip gitti fakat devamlı burada kalamayacagını biliyor çünkü ben çalışıyorum ve yemeği dahi yapacak vaktim olmuyor annemde yiyoruz tüm şartlarımı görüyor. Hal böyleyken annesi ilede görüşmediği için biraz annede biraz bizde kalma durumuda yok gelirse tamamiyle bende kalacak oraya gidemediği için. Kadın keyfinde asla aramaz sormaz çağırmaz kızını. Kişisel ihtiyaçlarını dahi ben alıp yolluyorum, tatile giderken götürüyorum üçte birini yapmıyo kadın. Sadede geleyim eşimin öz be öz kızı ama ben böyle bir düzene alışkın değilimki, istemiyorum devamlı yaşamayı özel hayat olmadan, eşimde net değil kaçamak cevaplar veriyor yoklayınca bende vicdan yapıyorum bir yandan. Okul kapanınca ne olacak bilmiyorum nasıl çözeceğiz diye düşün düşün kendimi yedim. Sizlerin yorumu nedir merak ediyorum teşekkür ederim herkese şimdiden..

Diğer konuda tepki alınca o çocuğu baya kötüleyip kendiniz haklı çıkarmaya çalışmışsınız. siz o adamla evlenirken çocuğu olduğunu biliyordunuz. O çocuk babasını evine de gelir kalır bu sizi ilgilendirmez. Şimdi hamilesiniz yeni bir bebek gelecek diye üç kişilik aile olalım diye hayal kurmayın. O çocuk da ailenin bir parçası. Bunu idrak ettiğinz zaman kötü olmaktan kurtulursunuz. Rabbim kalbinize vicdan ve merhamet versin

Masallardaki kotu kalpli üvey anne, sizin çırağıniz bile olmaz.
Siz bu adam bulunmaz hint kumaşımı ki bu adamla evlendiniz?madem herşeyin ilkini yaşamak istiyordunuz,çocuğu olmayan ,sizin gibi ilk defa evlenecek.birisini bulsaydınız.ben baştan söyledim diyorsunuz da ,diyelim ki babaanne öldü, anne bakmıyor,mecbur sizin yaniniza gelecek.bunu nasıl düşünemiyorsunuz?

Ben size hak veriyorum diğerlerinin aksine.
Kimse evinde bir yabancıyla kalmak istemez, eşin anne babasi, kardeşi vs... Üstelik önceki evliliğinden kızı bu.
Zaten dul ve çocuklu bir erkekle evlendiğiniz için kendinizi kötü hissediyorsunuzdur eminim.
Gerçekten üzüldüm durumunuza, bence eğer eşiniz gerçek bir erkekse eski eşine ve kızına bir ev alır, geçimlerini sağlar refah içinde yaşamaları için ne gerekiyorsa yapar, bunun için baskı kurun eşinize.
Adam olsun önce, çocuğu babannesine bırakmak yerine bunu yapsın.
Yabancı dediğiniz o adamın kızı. Evde yabancı biri varsa o da konu sahibi. evlenirken kızı olduğunu biliyordu evlenmeseydi. Çocuklu kişiler ile evlenince o çocuklar çöpe atılmıyor

Gercekten Allah razı olsun aklı selim objektif ve gerçekçi biri çıktı, burada sallayanların hiçbiri evine eşinin eski eşinden olma kızını almazlar. Zaten sevmemem için sağlam bir gerekçem var bana o evliliği hatırlatıyor, kimseyi zorlamadım silah dayamadım ben. Ayrı evim arabam var kimselere muhtaç değilken evlendim, aşk evliliğiydi zaten asla başka bi nedenle şu durumdaki bi adamla evlenmezdim ama duygularıma söz geçiremedim ve yine duygularımla hareket ediyorum istemiyorum bu kadar net, hayatımda istemediğim hiçbirşeyede izin vermedim eşimde karakterimi biliyor beni böyle kabul etti o kızı görmek istemiyorsam eve almayacagımıda bilerek evlendi. Yani istediğini yazsınlar kınasınlar bende bir yıl önce böyle bi konu görsem bende sallardım ama o iş öyle olmuyormuş ne diyim

bu kibriniz ayağınıza dolandığında bu yazdıklarınızı hatırlayın.
görmek istemiyorsan eve almayacağını bilen eşin beş para etmez tam birbirinize layık bir ikilisiniz.
siz boşandığınızda sizden olanıda evine almaz ödeşirsiniz.
sırf aşık oldum duygularım diyerek enini sonunu düşünmeden evlilik yaparken bunları hesap edememiş olmanız sizin akılsızlığınız.

dünyanın sizin etrafınızda dönmediğini tez zamanda farketmenizi dilerim.

Nasil bir cozum bekliyorsunuz anlamadim, burdan gelen yorumlara gore mi hareket edeceksiniz. Eşinizle konuşarak orta yolu bularak çözüm sağlamanız gereken bir konu. Evlenirken aklınızı nereye bırakmıştiniz

İnsan doğası böyle işte ben ne yapayım, anneler her çocuğa anne şefkatiyle yaklassaydi zaten dünya böyle bir yer olmazdı.
Dediğiniz şey çok nadir, ben artık insanin sırf kötü olduğuna yalandan buradakiler gibi iyi görünmeye çalıştığına inanıyorum.
Kendi küçücük dünyanızda yaşayın lütfen mümkünse. Evet kimse başka çocuk sorumluluğu istemez kolay kolay. O yüzden "aklı başında ne istediğini bilen" insanlar ekmekleri kadar köfte ister yani ya çocuksuz adam ya da hiç evlenmemiş adam tercih eder. Eğer çocuklu biri ile evlenecekse de sorumluluk alacağını bilir evlenir.
Ama siz mumkunse hiçbirini yapmayın.

Bu konu beni geçmişe götürüyor.
Karşı komşumuz eşinden ayrılmıştı. Bir tane kız bebekleri vardı ve bebek babada yani komşuda kaldı. Adam bir kaç ay sonra çocuksuz bir kadınla evlendi. Alt katta da dede ve babaanne yaşıyordu, bebeği onlar büyüttü.

Adamın ikinci eşinden de bir kızı, bir oğlu oldu. Sanki ilk eşten olan kızı yokmuş gibi yeni ailesiyle gezer, tozar o yavru da arkalarından bakar kalırdı. Hele bir bayram günü o yavrunun arkalarından yaktığı ağıtlar hala kulagimda. Ben de çocuktum, aramızda 6-7 yaş ancak vardır.

Gel zaman git zaman adam ikinci eşinden de ayrıldı. Kadın iki evladını aldı gitti...

Adam yine evlendi, ucuncuden çocuğu yok.

Bizim kız büyüdü, evlendi. Ana oldu, hatta kaynana da oldu. Mutlu bir evliliği ve onu bağrına basan harika bir eş ailesi var.

İnst'da takip ediyorum. O yaralı, ürkek, ana-baba sevgisini almamış kız çocuğu hâlâ içinde bir yerlerde. Paylaşımlarında bunu açıkça görüyorum.

Kendi annesi vefat etti, ikinci eşinden olan kızı kaldı.
Üvey anne boşandı, evlatları baba yönünden ablalarinin kaderini yaşadı.
Baba hâlâ o evde yaşıyor ama, ne durumdadır bilmiyorum.

Konu sahibi çok gençsin, evlenirken öngörüde bulunamayacak kadar toymussun. Ama yapma. Ya o çocuğu sevmeye, benimsemeye çalış veya boşan. Vebali ağır olur. Bahsettiğim kişi 50 yaşlarına yaklaştığı, kocaman sevgi dolu bir aile kurduğu halde, bak hala o yaraları taşıyor.

Umarım Allah kalbine sevgi tohumu eker, engin merhameti sende tecelli eder de o yavruyu kucaklar ve evliliğini bozmadan hayatına devam edersin.

Yok olmuyorsa, elin gülü ele kokmuyorsa da; davul dengi dengine calarmis deyip daha fazla vebal almadan kendi yoluna git.

Hepinizin hakkında hayırlısını diliyorum...

Son düzenleme:
İlk evliliğimde eşimin ikinci evliliğiydi. İkiz, kızları vardı türkiyede evlendim evlendikten 4 gn sonra eşim yurtdılıma gitti ben bazı işlemler için kaldım 10 gün sonra gittim. Gider gitmez ilk yaptığım şey kızlar için oda hazırlamak, oldu. Eşime çok aşıktım ve ona ait herşeyi de çok seviyordum. Biraz negatif önyargılısınız sanki. Ben evlenip 10 gün sonra evime gittikten 1 hafta sonr ayaz tatili olduğu için kızlar da gelmişti hatta. Beraber gezdik, tozduk eğlendik. Ben bir ablaydım sadece tabi ki asıl sorumluluk anne ve babasındaydı. Ve biz ayrılırken çocukşarına 1 yıl boyunca söyleyemedi ayrıldığımızı, üzülecekler diye. Eşinizin çocğu olöası çok da korkumç birşey değil üstelik, küçük de değil. Hayatı ne kendinize ne eşinize ne de çocuğa zehir etmeyin derim. Çocuklu biriyle evlendiğiniz için daha fazla fedakarlık gerekebilir illaki

Ya cocugu kabul edeceksiniz ya bosanacaksiniz. Zira ben bastan istemem dedim diye isin icinden cikamazsiniz. O bir cocuk o bir baba ve okuyacaksa tabiki babasinda okuyacak.

Çocuklu biriyle evlenmek x5 sorumluluktur bana göre 5 defa düşünülmelidir. Belki linç yiyebilirim ama söylemeden geçemeyeceğim; çocuklu biriyle evlenmek demek-hele ki reşit değilse- o çocukla da aile olmak demektir isterse fizanda yaşasın. Bir yetişkin olarak güzellikle topu yumuşatmaya çalışın hem kıza hem eşinize karşı. Kör ölür badem gözlü olur demişler kızım benim yanımda yaşayacak diyecek kadar babalık yapamayan adam aniden kızına aşık bir babaya dönüşebilir bu da sizi yorabilir. Ne kadar sinirlenseniz de kendi hayrınız için krizi tatlı dille alttan alttan yönetin.

Hah işte tam da bu söylediğiniz sebeplerden eşiniz berbat birisi. Böyle biriyle evli olmak istemezdim. Birbirinizi bulmuşsunuz. Dua edin de bu adamdan çocuk yapıp boşanmayın. Çünkü yarın gider bir "aşk evliliği" daha yapar, çocuğunuzu siler atar.

Sizin gibiler hayatı oyuncak sanıyor galiba ben anlamıyorum ya. Duygularım diyorsunuz da, ben kendi çocuğum için bile 3 sene bekledim çocuk sorumluluğu alamayabilirim diye. Biz de aşık olarak evlendik hanımefendi. Öyle aşk meşk adı altında saçma sapan kararlarınızı savunmaya çalışmayın. Ay sinir oldum yarın o çocuk inşallah kendini kurtarır da sizlerin yüzüne bile tükürmez. Babası olacak herifi de Allah bildiği gibi yapsın.

Kötü kalpliligin vücut bulmuş halisiniz
Yazıklar olsun
O kumaniz değil eşinizin evladı
Çok mu zor sarıp sarmalayip şefkat göstermek
İç çamaşırına kadar gelip buraya yazmışsınız
Ne diyeyim Allah versin layık olduğunuzu size inşallah amin

Gerçekten ya, çocuğun çamaşırını bile yazmış. Doğrusunu göstereceğine. Çocuk ne yapsın yaşlı babanne ile yaşıyor, anne yok baba yok ortada. Kimin öğretmesini bekliyorlar anlamadım ki. Umarım ilahi adalet vardır da bunları bulur.

Öyle birşey olmayacak tabikide, boşanalım hayatını ona ada madem öyle evlenmek kadar boşanmakta haktır bir hataydı belki durumumuz diyorum, öyle birşey olmayacağını beni üzecek hiçbirşeye yol vermeyeceğini söylüyor, fakat kız ısrarcı
Allah ikinize de layığınızı versin karı koca ya sabır!

Gerçekten ya, çocuğun çamaşırını bile yazmış. Doğrusunu göstereceğine. Çocuk ne yapsın yaşlı babanne ile yaşıyor, anne yok baba yok ortada. Kimin öğretmesini bekliyorlar anlamadım ki. Umarım ilahi adalet vardır da bunları bulur.
Annesi olmayanın babası olmuyor
Kendimden biliyorum
Ama şunu da biliyorum yaşayarak gördüm o yüzden net soyleyecegim bu konu sahibi de iflah olmayacak kalbinin ekmeğini yiyecek inanın o yüzden içim rahat

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X