Komşumun rahatlığıyla vicdanım arasında kaldım yardım edin

Asla net sifrenizi kimseyle paylasmayin. Yasakli sitelere girerlerse basiniza is alirsiniz.

Üstünüz müsait olmadığı için komşu çocuğunu sigaraya göndermek ne oluyor? Üstünüze bi bluz bi eşofman giyinmek kaç dakikanızı alır? Onların rahatlığından sizde faydalanmışsınız..

Bizim komsuda geldi internet için. Çocuğun eline vermiş telefon bir fincan şeker ister gibi internet şifresi istiyor. vermedik. Daha sonra kendisi geldi. Ben evdeydim veremem şifre dedim. Ödevi var çocuğun dedi. Ne yapabilirim dedim. Kendi telefonumdan açıp yazdırdım. Bir daha gelmediler.

Herkes herşeyi söylemiş ama mesajlarınızdan kiliminizi komşunuzun çaldığını düşündüğünüzü çıkardım. Eğer öyle düşünüyorsanız eve adım attırmayın hatta soğuk yapın

Komşunuzun sizden istediği saçma şeyler diye bir video vardı yorumlarda benzer şeyler ben şok oldum açıkçası hayır demeyi bilmek lazım . Durumu kötü olabilir ama arsizlik var mahcubiyet yok. Direk duygularıni söyle mesafe koy kapın kapali sonuçta istemiyorum dersin olur biter. Robot süpürge bile isteyen varmış lüks teknoloji ürünü resmen gorgusuzlukk. Eğer kendinize bu arkadaşlığı layık görüyorsaniz okey. Üzülecek bişi yok bu arada çok dramatize etmeyin.

4 çocuk yapmış, acımaya gerek yok.
Siz de çocukları markete göndermemeliydiniz.

En iyisini yapmışsınız bende böyle yok diyemedigim için verdim ama artık asla vermem başıma is acilmasin

İnternetinizi kimse ile paylaşmayın, abuk sabuk sitelere girerler sonra acısı sizden çıkar aman diyim.

Gereksiz vicdan yapıp durmayın.Kadin malınıza , paranıza ortak olmuş.Hırsız ruhlu biri var karşınızda,hâlâ vicdanda vicdan.Arkadaş bu vicdan denilen şey sadece saflarda çalışıyor karşı taraf alırken, kullanırken ,isterken bu vicdan uyuyor galiba

Durumuna üzülüyorsanız ve sizinde maddi yeterliliğiniz varsa arada bir parasal yardım da bulunabilirsiniz. Elektronik aletlerinizi vermek istemiyorsanız da vermezsiniz, buna mecbur değilsiniz. Bu konuda başının çaresine bakabilmeli maalesef. Elektronik aletlerin olmadığı devirlerde insanlar neyi nasil yapıyorduysalar o şekilde yapacak artık. Onun dışında kendi çocuğunuz da dahil parayla da olsa kimsenin çocugunu markete, bakkala çakkala yollamayın.

Yiyecek tarzı şeyleri verirdim ben sanırım beni zora sokmayacaksa ama klimadır,supürgedir,mikserdir bunları vermezdim sınır çizmek adına. Klima da istenmez yani sıcaksa size de sıcak. Süpürge konusu da tuhaf yani bilememedim.

Vicdanlı merhametlisiniz ama karşınızdaki onurlu ve gururlu, mahçup değil. ihtiyaç sahibi de olsa durması gereken yeri bilmiyor. Mikser bozulur bir seferlik alınır hadi diyelim de süpürge istemek abartı. Çocuklarına rahatlığı öğretmek yerine sıkı tembihlemeli. Klima istemek nedir?

Ben olsam uzak dururdum, sadece selamlaşırdım evime de almaz kendim de gitmezdim.

Ayrıca istediğinde açıkça söyleyin. Veremem kusura bakma, elektronik aletler çabuk bozuluyor evime şahsıma özel deyin. Bunda vicdan yapacak birşey yok. Gerçek ihtiyaç sahibi böyle kolay söyleyemez.

Ne yani maddi olarak güçleri yok diye insanlar evlat sahibi olmasın mı?!!!!!!!!!!
Aynen bacım...Tek çocuklular ,az çocuklular çocuksuzlar toplanmış yine fesatliklarindan , kendilerini tatmin etmek için çok çocukluları zorbalamaya üşüşmüşler...Kim kimin kaç tane doğuracağına ne haddine karışabilir? Doğuranlar sizin kadar bilmiyor mu çocuk kulfetini? Bakımını? Kendileri maddiyatçi pislikler oldukları için pahalı markalarla buyuttukleri şimarik çocuklari vatana millete çok faydalı olacak saniyorlar ama çocuk dediğinin tek ihtiyacı sevgidir ilgidir...Fakir ailelerde çok çocuklar ilgiyle sevgiyle mutlu büyür, hayırlı ahlaklı evlat olur...Az çocuklar kardeş yetmezliğinden ,marka zehirlenmesinden it olur kopuk olur Almıyor şunu kalın kafaları....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…