Komşumun rahatlığıyla vicdanım arasında kaldım yardım edin

Devlete millete yükte oluyorlar lütfen onu unutmayalım!!!!!

Merhaba
Hanımefendi ironi yaptım
Hangi tarafa geçsen o tarafta lincleniyon eskielmasfssgg İşin entrasan yani bu "rizkiyla geliyor, ne haddinize sizin fesat kiskanclar" tayfası, bu tür konulara hiç uğramıyor...E gelin burda savunun, komşu kadın gayet bilinçli, farkındalık sahibi, fakir ama bizim olamayacağımız kadar sevgi ve ilgi dolu bir anne, çocuklarini elbette herkesten çok düşünüyordur , bu çocuklar çok mutlu, vatana millete yük olmuyor sizinkiler gibi diyin...Nerde?

Abidin Dino nun mutluluk tablosu geldi aklıma nasıl romantizm nutukları çekilir üstüne. Bana da tek çağrıştırdığı sefalet

Yarın misafir gelecek herkesi yatırdım temizlik yapıyorum lavabonun zeminini silerken ben de aynı şeyi düşündüm
Maddi gücü olmayanlar bir tane doğursa diyorum insan ırkı bitiyor,bırakın herkes istediği kadar doğursun didiyorum Aaaa olmaz bakacağı kadar doğursun diyorlar
Bilemedim ki

Ay bizim aynı böyle bir komşumuz vardı-kızı çıcukken bizle yaşıttı, telefonumu çaldılar bildiğin evde otururken, sonra yüzleştik, sen başka kimse gelmedi xx vs diye, 2 sa sonra annesi aa evde bulduk falan dedi getirdi. Bu olayın öncesinde bir gece de izinle yurtdışından getirdiğimiz pahalı bir dijital kamera vardı, onu istemişti denemek için, gece evlerine hırsız girmiş ama ne hikmetse sadece bizim kamerayı çalmışlar demişlerdi, evler yan yanaydı, biz de korkmuştuk nasıl bize girmediler falan diye muhtemelen hikayeydi o da

Hiç muhattap olmayın bildiğiniz..

Komşun çocuk p...su sitelerine girse CIA amerikadan nokta atışı bulur sizi. Ben girmedim de diyemezsiniz çünkü sizin modemden girilmiş. Açıklamanız mümkün değil.

Hayatını yakmak isteyen modem şifresini paylaşsın o kadar diyorum.

Muhtemelen mi

Görüşmeyin benimde bir komşum var aynı apartmanda oturuyoruz ilk tanıştığımız da bir dey olmaz deyip çay kahve içmeye gelmesine ses etmedim ama evimdeki herşeyi ne konuştu isek tüm apartmana anlatmış sonra sorgusuz sualsiz gelmeye çalıştı misal zile basıyor kapıyı bir açıyorsun selam sabah yok dalıyor içeri
En son bana iç getirmiş dolma doldur diye yok dolduramam.esim kızar gelinlerin kızların yapsın dedim kapadım kapıyı yüzüne
Şimdi hiç Bir şekilde muhatap değilim eşimde duymuş bir kaç komşunun eşlerinden işte perdeyi tak cami sil vs diye onlara gelip gitmiş bide tüm apartmana dedikodu yayıyormus
Şükür ki ucuz kurtuldum

Ayyy Allah korusun bunu hiç hiç düşünmemiştim o tarz sitelere girerlermiki ya ayy vermem daha kimseye töbe

Bir iki iyilik etmişsiniz durumdan faydalanıyor izin vermeyin herkesin durumu şuan kötü. Evde oturmakla olmuyo bu işler yapacak bir şey yok 60 yaşında annem hala çalışıyor lütfen vicdan yapmayı kesin. Hazırda yemeyi seven insanları asla sevmem. Bir insanda utanma sıkılma yoksa mahcup olma yoksa korkacaksın.

Bu yokluk değil, gurursuzluk ve asalaklık. Ben de bir aileye yardım ediyordum, sonradan kestim çünkü. Para verirdim bir şeyler alsın diye, içine sigarasınıda dahil ederdi ve bu hiç hoşuma gitmezdi. Ben, çocukları için verirdim, sigara alsın diye değil. En son ramazan fitremi verdim, onunlada dışardan yemek söyledi. Bir an düşündüm, gerçekten ihtiyaç sahibi isem, o parayla malzeme alıp, 3 öğün yemek varken, neden 1 önüne o parayı vereyim? Bu kişi ev hanımı, ev de yapabilir.

Bir yerden toplu para gelmiş, onla lazere gitmişti. Ben eleştirince " Durumu olmayanlar lazere gitmesin mi? Dedi. Gitsin elbet ama öncelik çocuklar ve ihtiyaçları olmalı.

Siz de bu kişiye vicdan yapmayın. Bir şeyin sınırı var.

Biz bir komşumuzla aile gibiyiz her şeyimizi paylaşırız karşılıklı. Ama diğerleri sürekli böyle isteklerde bulunsa çıldırırım ne bu samimiyet derim. Başka bir komşumuz bizlere sormadan kapımızın önünden sarımsak,soğan, patates sürekli götürüyormuş bir bakıyoruz azalmış komşuda şok bizde. Birgün laf arasında ben bitince gelip sizlerden alıyorum dedi kadın tabii ben durur muyum ben iyi sövdüm haberin olsun sonuçta hırsızlık gibi olay dedim ama yok kadın devam ediyor ara ara kaplarımız boşalıyor bir alışta 2- 3 kilo götürüyor. Sonra apartmanda bir hırsızlık olayı patates hırsızlığı biz iki aile o sandık ben söyledim sen mi alıyorsun bak aklımıza sen geldin diye. Alanın o olmadığı anlaşıldı ama adının böyle bir durumda çikması zoruna gitmedi yine götürmüş geçen hafta

klima istemek nedir ya böyle saçmalık olabilir mı?
mesafenizi koruyun görüşmeyin. baktı ki iyi niyetli davranıyorsunuz sömüreyim demiş resmen

Bakın insanlara iyilik yaramaz şöyle bir örnek vereyim: Annemler aile apartmanında oturuyor.Ustte eşyalı gıcır gıcır daireye depremzede yerleştirdiler bir yıldır ücretsiz kalıyorlardi.Sahipleri ailevi bir sıkıntıdan dolayı (boşanma durumu) o eve geri taşınmak istediklerini söyleyip üç ay süre vermişler.Ciktiktan sonra yüzlerine bile bakmıyorlarmis,evdeki TV yi bozmuslar hayır bizde olmadı demişler.Simdi tanımıyorlar bile o hayırsever akrabaları, onlardan kötüsü yok şimdi

Son düzenleme:
Kilim dediği gibi olmuş olabilir. Yani bahçeye düşmüştür çoluk çocuk alıp götürmüştür derken kalmıştır oralarda bir yerde. Gerçekten orada bulmuş olabilir.
Bu kadar yokluk çeken çocukları markete gönderdiğinizde para üstünün tamamını vermek lazım aslında gözleri kalır ister istemez.
Ama yapacak bir şey yok. İyiliği suistimal etme meyilleri varsa mesafe iyidir

Acıma yetime diye bir söz var gerçekten tabi rica etse tam bu hikayeye uymuş Seni saf gördüğü için kullanmaya çalışıyor bizzat durumu da olmayabilir anlayabilirim senin yufka yüreğini görünce kullanmaya çalışmış yani bunun başka bir açıklaması yok mesafe koyman gerekiyor bugün evindeki eşyalarına göz koyan sırf çocukları dışarıda oynasın diye halını alan ınsandan hayır gelmez güzel kardesım Çocuklarını alır parka götürür oynatır eder ama bir halıya da göz konulmaz Senden ekmek istiyor olsa neyse diyeceğim klima istemek nedir yani bu rahatlığı çok fazla vermişsin ona bence artık vermemen gerekir Şunu önerebilirsin sen de ona ben elimden geleni yaptım istersen sana sosyal kurumları önerebilirim gitsin devletten destek alsın komşularına kendini acındıra bılıyorsa devleti de acındırabilir biz de insanlara yardım ediyoruz ama kalkıp da evimden de bir şey isteyemez hele evimdeki bir eşya kayıpsa ben olay çıkartırdım sen iyi susmuşsun vallahi ama bence uzak dur bu insandan sana yarar gelmez ve benim hissiyatım çok kuvvetlidir bir insanı görmen gerekmez bazı konularda tabi karar senin kararın bir şey diyemiyorum ama bu da benim kendimce fikrim

Gerçek ihtiyaç sahipleri böyle davranmıyor ,komşunuzun nedense ihtiyaç sahibi olduğunu düşünmüyorum.

Anneminde yıllar önce böyle bir komşusu vardı yeni tasinmisti oturdugu evin kira olduğunu işte esinin maasinin düşük olduğu vs söylerdi bütün mahalleden komşulardan her türlü şeyi isterdi,sabun,şampuan deterjan,yemeklik malzeme,kıyafet,kuru erzak,sebze ,meyve evde pişen yemekten demlenen çaya kadar,yorgan vs say say bitmez sonradan ortaya çıktı oturdukları ev kendinin hatta ilk başta laf arasında kaçırdı,esinin maaşı iyi,bulunduğumuz şehirde başka evleri,memlekette şehirde ve köyde ev,bağ bahçe kadın bizden zengin çıktı .

Bacım bunların hepsini nasıl ağzından kaçırmış olabilir, bunlar genelde eşe dosta hava atmak için söylenen şeyler.

Bacım bunların hepsini nasıl ağzından kaçırmış olabilir, bunlar genelde eşe dosta hava atmak için söylenen şeyler.
Oturduğu evin kendisinin olduğu ağzından kaçırdı sonra bazı şeyler çorap söküğü gibi ortaya çıktı derler ya öyle birşey ama hava atmalik değil olay da yeni değil çok eski ama maalesef hala böyle insanlar var ki maddi durumu iyi olup kendini ihtiyaç sahibi olarak gösteren .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…