Komşumun rahatlığıyla vicdanım arasında kaldım yardım edin

Buna neden önlem almıyor ve gülebiliyorsunuz? Bana çok ciddi geldi. Çok ihtiyaç sahibi değilse bu yaptığı hırsızlık. Ben olsam 1 oldu 2 oldu rest çekerdim. kaldırırdım eşyamı malımı kapıdan.

Öncelikle eviniz hayırlı olsun gule gule iyi gunlerde oturun
Belli ki iyi niyetlisiniz ama ben artık insanların vicdanlı kisilerin bu yönünü kullandigini görüyorum bugüne kadar hep vicdan yaptim sizin gibi "aa gecinemiyorlar/durumlari yok/coluk cocuk zordalar" gibi ama bu vicdan olayi cok suistimal edildi bende hatta evimden ufak ufak çalmaya kadar gitmiş tasininca farkettim aradiklarimi bulamayinca.
Kilim olayi doğru olabilir zaten siz de kalsin demissiniz ama elektroniklerinizi vermeyin hadi bozulur anlik ihtiyaç olur 1 2 kez verilir de her zaman olmaz. Klima istemeye kadar işin dozu artmış bu kadarina gerek yok. Mesafe koyun. Anne baba cocuklarin geçimini dusunmuyorsa yapacak bir sey yok

Anlatırken gülüyorum yoksa emin olun ben ona böyle davranmıyorum. Koyacak başka bir yer yok taa bodruma indirdik oradan başkaları daha çok çaldı mecbur geri çıkardık. Aldıktan sonra ne zaman karşılaşırsak o zaman aklına gelirse aldım diyor. Annem ve diğer komşumuz bu konuda pasif ben tek olsam oooo. Zaten anneme senin kızdan çekiniyorum bana çok laf söylüyor falan demiş ama yüzsüz.

Gerçekten ihtiyaç sahibi değilse almayın helal etmem deyin ya. Kimse pazar marketten kolay taşımıyor. siz çuvalla alıyorsunuz sanırım onu da taşımak kolay değil. Bu ne yüzsüzlüktür! küçük kilit taşın bağlayıp madem :)

Bazı insanlar gerçekten fazla rahat elektrik süpürgesi istemek ne ya yok mu süpürgen çalı süpürgesi kullan evine napcan başka. Benimde eski komşum biraz rahattı , şeker isterdi kaseyle aldı gitti,kasem hâlâ onda. Viledami isterdi vesaire hayır yani evinde yoksa elinle silersin dimi. Ki bende öyle yapardım . Çok mükemmel değil durumum ama evimin eşyasını da paylaşmayı hiç sevmem. Mesafeli olun çalışsın kocası koca adam hamal olur yine çalışır insan

Bu düpedüz karşındakinin iyi niyetini suistimal etmektir. İhtiyacı olabilir. Ama bu sizi sömürebileceği anlamına gelmiyor. Mesafe koymalısınız ve bir şeyinizi vermemelisiniz. Belki tuz şeker vb. Verilebilir ama eşya vermeyin kesinlikle. Çocuklara da harçlık bayramda verirsiniz. Benim de mikserim yoktu ama ben gidip komşudan istemek yerine geleneksel yöntemlerle işimi halletmiştim.

Bu istedikleri ihtiyaç değil istek. Anlık tuz biter ister. Maddi durumu olmaz çaresiz kalır yiyecek birşeyler ister. Ama mikser, klima, kilim ihtiyaç olamaz. Madem komşulara sormuş sen komşu değil misin sormamış. Bu bence hırsızlık. Çocukları da asla yollamayın. Annesi arayıp sorsa bile yollamayın. Başına birşey gelse çocukların size kalır suç. Bu arada çocuklarda hırsız olmuş anneleri sayesinde. Benim 3 yaşındaki kızım bile bilir hırsızlığın ne olduğunu izinsiz kimsenin bir çöpünü kullanmayacağını

Başkasının evinde kullanılan vileda kendi evine nasıl değdirilir yaa Belki çizgileri olmayan biri, banyoya tuvalete soktu nereden bilinecek. Offf kimi insanlardaki rahatlık çok çok başka seviyede.

çocukları sigara almaya gonderdim diyene kadar her sey sizden yanaydi da niye küçücük cocuklari zehir almaya yolluyorsunuz. TCK'ya göre suc oldugunu bilmiyor musunuz?

aynen oyle bugun para üstü icin sigara alan cocuk istismara acik cocuktur. yarin ergenlikte pekala cok kolay ikna edilebilir para icin esine dostuna uyusturucu almak icin torbaci buluşması yapmaya.
cok sinir oldum cidden
Evet yasakda mahalle bakkalları o sigarayı çocuğun kime aldığını bilir herkes birbirini tanıdığı için.
ona buna sigara alan cocuklar ergenlikte kendisine de alir yalniz. bakkal da suphelenmez yine komsuya vs diye verir.
ki hep olan bir sey bu. ben ergenken 13 yasinda sigaraya baslayanlar vardi

Son düzenleme:
Eskiden sağlık ocaklarında durumu olmayanlara doğum kontrol hapı veriliyordu kalktı mı o. Ben bu yoksulluğa bu kadar çocuk yapılmasını anlamıyorum. Neyse...
Konu sahibi sizde artık vermeyin o kilimi sizin evde görmüştür mutlaka size sormadan almışsa artık evinizi birlikte kullanıyor olursunuz. Fazla vicdan kendini kul hakkına girmektir. Böyle asalaklari beslemeyin aciyipta. Hem ne demişler acıma acınacak hale gelirsin...

Eskiden sağlık ocaklarında durumu olmayanlara doğum kontrol hapı veriliyordu kalktı mı o. Ben bu yoksulluğa bu kadar çocuk yapılmasını anlamıyorum. Neyse...
Konu sahibi sizde artık vermeyin o kilimi sizin evde görmüştür mutlaka size sormadan almışsa artık evinizi birlikte kullanıyor olursunuz. Fazla vicdan kendini kul hakkına girmektir. Böyle asalaklari beslemeyin aciyipta. Hem ne demişler acıma acınacak hale gelirsin

ona buna sigara alan cocuklar ergenlikte kendisine de alir yalniz. bakkal da suphelenmez yine komsuya vs diye verir.
ki hep olan bir sey bu. ben ergenken 13 yasinda sigaraya baslayanlar vardi
Ergenligi para verip almasını geç daha küçük yaşlarda izmarit toplayıp içen vardı Allah korusun virüs falan kapacaklar. Ailelerinden görüyorlar, akranlarından görüp özeniyorlar. Sigara içmediğim, yanımda içene tahammül bile edemediğim birşey zaten. Ben iç içe birbirini tanıyan mahallelerde bakkala göndermeyi normal buldugumu yazmıştım yanlış anlaşılmak istemem.

Bence biraz fazla yüz göz olmussunuz sonuçta kimse komşusuna güvenerek 4 çocuk yapmaz değil mi ?içinizden geldiği şekilde yardımda bulunun ama bunu alenen yapmak yerine biraz üstü kapalı yapın . Çünkü bunun ilerisi de var gibi görünüyor ben de üzülürüm her durumu olmayana ama en son başıma bir olay geldi sonra bıraktım açıkçası

Markete kendiniz gidin çocukları göndermeyin . O size söylemiş olsa bile . Teknolojik aletler hiçbi zaman verilmez illa ki bozulur kendi malı gibi kullanmazlar çünkü . Belli ki sizin huyunuza uymuyor uzak durmak en iyisi

İhtiyaç sahibi değil neden izinsiz alıyorsun dediğimde markete gitmeye eriniyorum demişti bende marketbuzak değil demiştim. Evet çuvallarla alınıyor. Bu sene farklı bir yol deneyeceğiz bakalım o izinsiz almaktan utanmadığı için biz malımızı kaçırıyoruz

Markete gitmeye " ERİNİYORUM" mu? bu nasıl bir cevap! daha da şok oldum şu an.
Yerine de koymuyor aldığını. Millet seni beslemek zorunda mı!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…