Komşumun rahatlığıyla vicdanım arasında kaldım yardım edin

Yardım elbette edilir ama böyle sürekli isteyen insana benim veresim gelmiyor. İstemese daha çok vermek isterim. Hele teknolojik alet istenmesi hiç normal değil.

Yalnız çocukların kilim üstünde oynadıklarını yazdığınız kısmı birkaç kez okudum. O kısım bi dokundu bana..

Ne yani maddi olarak güçleri yok diye insanlar evlat sahibi olmasın mı?!!!!!!!!!!
Arkadaşlar vallahi ironi yaptım ya
Bir önceki konuda maddi gücü olmayanlar bir tane çocuk yapsa yetmez mi dedim diye çok suçlandım da bu konuyu görünce de ironi yapayım dedim. Ünlem işaretlerini o yüzden koymuştum

Böyle durumlarda empati yapıyorum ben..Durumum cok kotu olsa gıdıp baskasının klımasını ıstermıyım? Hayır kan kusarım kızılcık serbetı ıctım derım...

Bakın bızım apartmanda karı koca calısıyorlar ona ragmen komsuma ve bana kek malzemelerı ıstettırıyordu kızına bunu kar sayanlar var...

Yardım ederkende haddimizi aşmamalıyız diye dusunuyorum keza o kadına da keskın cızgımı cekmıstım ama kader ıste ev aldım karsım komsum o tarz bırı cıktı..Öğlenın ortasında evde ıkı genc kızı var ve carsı yakın yanı sarımsak var mı ? Anahtarı sana bıraksam gece alsam? ( senı beklemek zorundamıyım ya da hayatımı sana neden baglıyorum? ) sarj aletını alsam aksam bıraksam? Ya elektrıkcı bulamıyorum yardımcı olsanız,anahtarım asagı kapıyı acmıyor acarmısınız ( zile basıyor gece 12) uzaaaar gıder...

Sanırım bu yolculukta tekamulum bu ınsanlarla

Siz de normal değilsiniz. Çocuga sigara aldırmak ne allasen.
Bir de niye kiracılar ikinci sınıf vatandaş oldu yahu niye ev sahibi değil kiracı diye belirtiyorsunuz. Ev sahibi olup yine maddi durumu k9tü de olabilir onu demek istedim derseniz inanamıycam.bi ezik g9rme var.
Ayrıca iki istedi üc istedi ben yok der geçerim vermeyin. Bana saçma geldi komple

Lütfen ne kendi çocuğunuzu ne de başka çocukları sigara almaya yollamayın. İnanılmaz bir durum, çocuklara satış yapan bakkalı görsem hemen şikayet ederim. Çocukları böyle pis şeyler bulaştırmayın lütfen. Onun dışında komşunuz ihtiyaç sahibi olabilir ama rahatsız edici bir şekilde rahat. Elektronik alet istemek biraz fazla. Yiyecek vs istenebilir. Ama soğutucu istemek de ne bileyim. Evi sıcak olabilir ama sizin ki de sıcak ki evinizde soğutucu var. Karşı tarafda da hiç utanma yok. Kırmadan aranıza sınır koyun. Her istediğini vermek zorunda değilsiniz. Elektronik aletleri paylaşmayı sevmiyorum diyebilirsiniz. Siz yokken mikseri nereden buluyordu mesela?

Kiracıları ikinci sınıf görecek en son insan benim !! Kadının istiyor ama durumunda yok kiracı kirasını ödeyemediği aylar oluyor diye belirtimki olayı yumusatmak adına onu belirtim yorumlar tüm şartlara göre yazılsın diye ayrıca bu kadar yardım ederken kadına her anlamda yaptığım hayırları yazmadım bile buraya ve vermediğim klimanın bile vicdan azabını çektim kadına dua ettim Allah bu sıcaklarda yardımcı olsun diye .. nasıl böyle düşünebilirim .. yorumunuz aşırı kırıcı olmuş market konusunuda yukarda herkese tek tek açıkladım sizede açıklama gereğinde bulunmayacam ayrıca size inanmam demişsiniz sizi kendimi inandıracak değilim yorumunuz için teşekkürler

Kadının kirasını ödeyip ödemediğini nereden biliyorsunuz ? Ev sahibi de aynı binada mı oturuyor ?

Yorumunuz için teşekkür ederim evet market konusunda haksızım ondada dediğim gibi ben kendim için yolamadım kadın çocuklar markete gidiyor sanada bisey lazımsa alsınlar deyince yolladım . Ondada düşünmeden davranmış olabilirim

18 yaş altına sigara satışı yasak,satan yer şikayet edilmeli.Size ne denir bilemedim.

Çocuklara sigara satışı yasak değil mi? Siz de yanlışsınız bu konuda çocuğa sigara aldıramazsınız.
Madem durumu kötü 4 çocuk neyine of neyse
Mesafe koyun komşular böyledir sizi sömürmüş belli ki

Arsiz asalak komsu konusunda annemlerin 20 yil onceki komsusunun ustune tanimam (daha once burda anlatmistim)

Bizim balkonda camasir kurumuyor seninkine asalimla baslayan odunc alma seruveni, xx abla utunu ver, xx abla balkonda kuruyanlari utuleyivere donusmustu.

Annem de kadin engelli diye kiyamamis bikac kez utulemis, daha sonra evde kurutma makinasinda (evet 20yil once kurutma makinasi vardi kadinin, bizim yoktu) kuruttuklarini anneme cikarmis, utu yaparken sunlara da el at diye annem de kiyamadigindan tamam demis.

Utulerken sepeti bir dokse ki, kullanilmis prezervatif.

Sonra bir daha birsey istemeye yuzu olmadi tabi.

Cougunlukta siz haklısınız araya mesafe koyun ve eşyalarınızı vermeyin ama bir konuda sizi hatali buldum hiçbir çocuk sigara almamalı .

Evleri değişin sorun çözülsün.
Ayrıca neden bizim ülkemizde kurallar hep çiğnenmek için var, gerçekten çok sinir oluyorum. Bir gün markette bir çocuğa sigara satarlarken denk geldim. Kasiyeri uyardım, eli ayağına dolaştı direkt. Madem bu kadar korkuyorsunuz uyusana kurallara.

Senin merhametknde benim safligim gibi bikac ay önce komşum netin şifresini verirmisin cocuklarla arada netten konuşuyorum dedi neyse verdim,bu arada bizim evde 5 telefon televizyon tablet ve bilgisayar bizim nete bagli,tabi iyice ağırlaştı çekim kuvveti,bikac gün öncede başka bir komşunun yakınına bakıcı olarak işe başlayan kadın geldi komşu yollamış bizim nete bağlasın diye oda çocuklar uzakta arada konusurum dedi onuda bağladım bizim nete tabiki bu defa hiç çekmiyor çocuklar deliriyo noldu buna,eşim deliriyo zaten instaya göremiyor işleri hep kaldı bide bu çekmiyor diye kimseye bişey demedim sessizce wifi adını ve şifreyi değiştim evdekilerede söyledim onlarda değişti,gecede kullandığımız GB ne kadar diye bakiyim dedim baskalrini baglamadan önce 500 GB gibi kullaniyormusuz ama son 3 ay 750 GB üzeri valla komsularada bişey demedim sorarlarsa sınırlı kota vardı bitiyor artık baglanamayagiz diycem

Kesinlikle uzak durun.ihtiyaç sahibi biraz utanır, sıkılır bu maşallah gayet yüzsüz. Mikserin lhtiyacımı olur yoksa kullanmasın. Siz gelene kadar evi supurmuyormuydu acaba.

ay valla kızmayın ama böyle durumlarda elimde bir tabak prezervatif ikram etmek istiyorum. Neye 4 çocuk küçük yaşında ya

Gerçekten ihtiyaç sahibi olanlar isteyemiyor, gurur yapıyor.
Mesafe iyidir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…