Komşumun rahatlığıyla vicdanım arasında kaldım yardım edin

"Kilim lazım olmasa, satın almazdım vb" diyebilirdiniz o zaman. "Kalsın" diyerek kilimden vazgeçtiyseniz; bu konu hakkında da konuşmamalısınız artık.

Kadının çocuklarını kaç kez kendi keyfi ihtiyaçlarınız için markete gönderdiğinizi bilemem ancak karşı tarafta o da benim çocuklarımı hizmetli gibi kullanıyor vb diye düşünüyor da olabilir.

siz olmazsınız başkası olur genel anlamda söylemiştim ben onu.

Herkes sahibini bulamadığı şeyi alırsa ortalık hırsızlıktan geçilmez. Hem çalışmıyorlar hemde milletten geçiniyor.

İhtiyaç sahibi olmak başka adam kullanmak başka. Bunlar dükkanı size açmışlar.
İhtiyaç sahibiyse üremeyecekti o kadar. Arsızlaşmışlar. Çok sinirlendim ya. Yumuşak karnınızdan vuruyolar. Klima istemek nedir. Bozulsa ne yapacak. Görüşmeyi kesin. Hiç hoşlanmam bu tarz insanlardan. Gerçek ihtiyacı olan utanır sıkılır bişey isterken.

Sus sus şimdi linçlerler. :)
Tabi canım Allah rızkını veriyor yan komşudan falan
Ne yani maddi olarak güçleri yok diye insanlar evlat sahibi olmasın mı?!!!!!!!!!!
Bir tane falan neyse de 4 tane ne oluyor? Atıyorum ben günlük bir çocuğuma 100 tl harcıyorsam 4 çocuk olunca bu 25 tlye düşecek. Bu aldıkları gıdayı eğitimlerini sağlık hizmetlerine erişmelerini etkiliyor. Sonuna da ünlem koymuş vuuu fakirler çocuk yapmasın dedi!!!!!! Bir düşün bakalım o komşu bakacağı kadar çocuk yapsaydı konu sahibi vicdan yapmak zorunda olur muydu? Konu sahibi mecbur mu onların evinin eksiğini gidermeye? Biz hayvan değiliz ki içgüdülerimize göre hareket edelim. Çocukları 1 sene sonra doğaya salmıyoruz ya hani gıdası eğitimi bakımı oluyor? Bildiniz mi?

Rica etsem üsteki mesajları okurmusunuz ben kendim için asla yolamadım her defasında annesi aradı çocuklarım markete gidiyorlar sana bisey lazımı diyince aldırdım . Yani benim için gitmiyorlardı . Ama yinede bu konuda haklı değilim aldırmayabilirdim bu konuda düşünmeden hareket ettiğimi ve eleştirenleri kabul ettiğimi söyledim . Ne bu ısrar ? Evet kendim vazgeçtim kilimden onuda ilk mesajımda yazdım üzüldüğüm için ona bırakmak istedim sokakta görüp alıyorsa ihtiyacı var diyerek ki bahçede bulduğunu eminim neyse yorumunuz için yinede teşekkür ederim

Ne yani maddi olarak güçleri yok diye insanlar evlat sahibi olmasın mı?!!!!!!!!!!
Şu devirde kimse bakamayacağı yada, gereksinimlerini hakkını vererek karşılayamayacağı çocuğu yapmasın evet. Kendi içgüdüsünü tatmin etmek için bir bireyi eksik büyütmeye gerek yok.

:) Epilasyon aletimi bile istemişti, düşünün.
Kasesini kapmış gelmiş jöle istiyor benden.
Bi gün oturuyoruz komşularla, bi tanesi sende lazer epilasyon aleti vardı ya dedi kaça aldın dedi. Oradan biri atladı sende lazer mi var bacağını açtı diyor ki gel şuna atış yapalım kol altlarımı da yapalım. Dedim ben onu orama burama sürüyorum veremem. Benim için sorun yok diyo hala. Ya kaynanamın bi kere benden habersiz odama girip bıyığına atış yaptığı için ilk makinemi ona vermiş insanım. Sen kimsin 100 den naylon çoraplı terli teyze (tabi böyle demedim de diyeydim iyiydi)

Öncelikle çocuk sigara almaya yollanmaz. Çocuğa sigara satılmaz, o market şikayet edilmeli.
Bir şeyleri paylaşma konusunda çok açıksınız. Kadın o yoklukta 4 çocuk yaparken size sormamıştır herhalde. Yarın bir gün benim kocam çalışmıyor, seninkini ver de biraz bize çalışsın diyebilir. Yine üzülebilirsiniz veremezseniz.

Markete ekmek almaya yollasa bir tek iyi. Sigaraya yollamış yalnız, küçüklere satışı kesinlikle yasak ve cezası var.

Fazla iyi niyet kendine ihanettir.
Mesafe koyun. Çocuklarından da hiç bir şey istemeyin. Klima istemek ne ya

kadın yüzsüz biri bu kesin ama sizin çocuklari markete göndermeniz de bi o kadar yanlış..ne demek üstüm müsait değil,giyinip gidersiz bakkala,markete..biri benim çocuğumu gönderse kıyameti kopartirim

Merhaba
Sanırım diğer sayfada arkadaşa da yazdım ama size de yazayım.
Sonuna kadar size katılıyorum maddi olarak bakacak gücü olmayanlar bir tane çocuk yapsa yetmez mi dedim diye insan neslini kurutmakla suçlandım da niyetim ironi yapmaktı

Çocuğa sigara aldırmak mı?
Bu zıkkımı bende içiyorum da bir kere bile göndermedim çocuğumu üstelik beni içerken gördüğü de sayılıdır. Yatak odamın balkonu var 5 dk da çıkar içer girerim.
Çocuğa sigara aldırmayı asla kabul edemem birisi benim çocuğuma aldırsa dönüşüm sert olurdu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…