Komşum apartmanda kedi besliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayvanlara apartmanlarda bakılmamalı denmiş de yahu kış mevsimindeyiz şu an.Hayvan da aman apartmanda yaşayayım, çişimi de yapayım buraya demiyor heralde.O da anne yavrularını kollamaya, yaşatmaya çalışıyor. Çok mu zor en azından kış geçene kadar onları idare etmek. Geçen sene anne yavrularıyla kaldı yaşadığımız apartmanda, sağolsun tüm komşular besledik, baktık yavrulara.Apartman çiş de koktu da ne yapalım yani, kış vakti sokağa mı salsaydık bebelerle.Bahara doğru yavrular da büyüdü kendileri de gittiler zaten.Noldu öldük mü bir iki ay çiş koktu apartman diye.

Her insanın saygıyı hak ettiğini nereden çıkardınız ki? Ben burada konu sahibine hakaret etmedim (en azından yazarak), ama saygı duyulması gereken bir insan olduğunu da düşünmüyorum.

Konuyu "böyle böyle bir durum var, kedileri dışarıya alıştırmak ve emniyetlerini sağlamak için ne yapabiliriz" diyerek açsa bu şekilde tepki almazdı. Konu sahibini savunanlarla aynı metni okumuyor muyuz gerçekten anlamıyorum. Cümleleri düşünce tarzını ortaya koymuyor mu sizce?
Ölen yavrulardan bahsediş şekli bile hayvanlara karşı nasıl davranışları olduğunu ortaya koyuyor az çok. Gece hayvanları dışarıya çıkarmaya çalışırken kibarca "gel pisi pisi" demediğine de eminim.
Ve 4 saat miyavlayan kediyi "annesiyle birlikte" dinlemişler ve "hayvanın derdi nedir" diye düşünmemişler bile. Ama hayvanların beslenmesine karşı değilmiş sağ olsun, lütfetmiş.

Hayvan sevgisi gibi bir kavrama ailecek sahip değiller belli ki.
Siz kendi pembe hümanist dünyanızda böyle insanlara saygı duyabilirsiniz ama ben duymuyorum şahsen. Bunun bir adım sonrası o hayvanları tekmeleyerek dışarıya atmak ki ölen yavrulara bir gram üzülmeyen bir insanın bunu yapmadığına da inanmıyorum zaten.

Tamam kan alman gerekirse kedilerden al o zaman, insanlık yapıp kan bağışlayanlarınkini başkalarına bırak
Bu kadar düşmanlık zor olmuyor mu ya sizin icin bugun hayvana merhamet etmeyen zarar veren yarin çocuğumuza zarar verir acimaz birde bu yorumunuza muhtesem diyenler var saka gibisiniz

Kedi açlıktan bağırıyor şikayet edeceğinize mama süt falan koysanız susar zaten hava soğuk öbür yavruları ölmüş onların insandan farkı ne? Konuşup isteyemiyorlar da..sokağa atmak vicdanınıza sığacak mı. Bizim apartmanın bahçesinde de var aprtmandan besliyoruz yasaklarda unutulmuş gece çok bağırdılar pazartesi hemen mama koyduk kutu koyduk içine girsinler diye sustular bu kadar basit bir olay

Hepsini apartmana toplamiyorsunuz ama değil mi konu sahibine göre yorum yaptım ben
Soğuk havalarda alıyoruz içeri geleni, biri daimi zaten binada. Yukarıda yazdım girişte yatağı bile var. Ama mecbur kalmadıkları sürece içeri girmez ne kediler ne köpekler. Konudaki kedi mecbur kalmış ki orada yaşıyor. Şikayetlenmek yerine yaşam alanını uygun hale getirmek gerek.

Karton kutudan bi yuva yapip icinde atilacak kiyafetlerden koyup disariya birakabilirsiniz.. yagmur almayacak bir yer olmasi gerekiyor tabii ki.. asagi her indiginiz de de yiyecek birseyler verirseniz sorun cözlülür sanirim.. yazik cok üzüldüm oda bir can yavrulari icin yardim istiyor insan nasil dayanir.. lütfen daha anlayisli olmaya calisin..

Komşunuz kedi kumu alsın ve surekli temizlesin.

Ne zarari olacak miyavliyorsa sizde yemek yada mama verin lütfen bu kadar dar kalpli olmayin.

Ben konu sahibinin kedilere karşı kurduğu cümlelere hak verdiğimi hatırlamıyorum.
Böyle bir cümle de kurmadım, eğer kurduysam alıntılar mısınız? Ben sadece apartmanda kedi beslemek istememesine hak veriyorum dedim. Bunun dışında kendisine hak verdiğim tek bir yorum dahi yok. Zaten bütün yorumlarım konu sahibi üzerinden değil insanların apartmanda hayvan beslenmek istememesine saygı duyulması gerektiği üzerine. Sanırım bütün yorumlarımı okumadınız. Her insan saygıyı hakeder de demedim, pembe hümanist dünyaya sahip olduğumu da düşünmüyorum. Konu sahibine aaygı duyduğumu da söylemedim, dediğim gibi eğer konu shaibinin davranışlarına ve kedileri saatlerce aç bırakmasına hak verdiğim bir yorumum varsa alıntılayın seve seve düzeltirim.
Benim savunduğum şey, abartmanda herkesin fikrini alınması gerektiği.
Apartmanda herkesin rızası yoksa kedi beslenmemeli. Dediğim gibi korkan var, alerjisi olan var vs.
Eğer herkesin rızası varsa sorun yok beslenebilir zaten.
Ama yine bunun düzenli yapılması gerekir.
Hayvan sahipleri de iyi bilir ki evcil hayvan evlat gibidir.
Bir insan evladını nasıl kafasına göre besleyemiyorsa hayvan sorumluluğunu üstlenen kişi de kafasına göre besleme yapamaz. Düzenli yapmak zorunda.
Ya da yapılmıyorsa apartmanda da istenmiyorsa ortak bir kulübe yaptırılır, bahçeye apartmanın kenarına koyulur, maması suyu düzenli verilir bakımı bütün apartmanca yaptırılır. Hem şuanki gibi yarım yamalakta yapılmış olmaz. Doğrusu bu olmaz mıydı?

Bu konuyu apartmanda baktığım fındığımın kaybolmasindan tam 1 hafta sonra görmem peki..guzel yavrum nerelere gittin gozlerimiz yollarda kaldi mama kabın su kabın oylece duruyor insallah başına bir sey gelmemistir

Komsulardan bize hic şikayet gelmedi ama suan bir şüphe etmedim degil konuyu okuyunca

Bu kadar düşmanlık zor olmuyor mu ya sizin icin bugun hayvana merhamet etmeyen zarar veren yarin çocuğumuza zarar verir acimaz birde bu yorumunuza muhtesem diyenler var saka gibisiniz
VAlla asıl merhametsiz sizsiniz. Kedileri oraya alıştırıp aç bırakan komşuyu kınayacağınıza , rahatsız olanı kınıyorsunuz. Ben hayvan besleyemem mesela çocuklarım var ve çalışıyorum. Bahçede tavşan var. Ben bakmıyorum. Yeni geldiği günlerde salmıyorduk tanımıyordu çevreyi. Kapıyı tırmaladığını duydum kızıma seslendim oralı olmadı. Çok sinirlendim kabul ettin aç bırakıp günaha giriyorsun diye gönderip beslettim. Sonra kendisi halletmeye başladı. Hayvanları isteyen ve sonra sefil eden burada suçludur, dert yanan değil. Daha da yazmıyorum alıntı yapmayın lütfen

Kendi kanınızı size vermiyorlar. Bir hayvan severin kanını alacak kadar alçalmayın bence. Bilmediğiniz kanları alıp mazallah hayvan sevmeye, beslemeye falan kalkarsınız. Allah korusun.
Oldu emrin olur. Siz de dikkat edin hayvanlardan tiksinen birinin kanı denk gelebilir.

Ben de hayvanları çok seviyorum ama malesef dokunamıyorum çok korkuyorum. Kediye dokununca kalbim yerinden çıkacak gibi oluyor. O yüzden bulunduğum yerde bakmak istemem , elimde değil korkuyorum . O yüzden bakmak istemeyenlere saygı da duyulmalı. Belki alerjisi olan da olabilir.

Konu sahibi siz çok duyarsız yazdığınız için tepki aldınız. En azından kış gecene kadar bakın bari yazık yavrulara. Bu havalarda hayatta kalamazlar. Havalar ısınmaya başlayınca da bahçeye kulübe alıp yavaş yavaş alıştırırsanız daha vicdanlı bir davranış olur.

Ben komşunun evde olmadığını düşündüm. Nedense kadının yemek verdiğini düşünüyorum belki unuttu giderken vermeyi. Konunun korkmakla da alakası yok yemek koyup hemen gelirdi geri eve. Şahsen şu olayı arkadaşım anlatsa görüşmemi azaltarak keserim. Saygısız miyim belki de öyleyim.

İşinize gelmedi değil mi
Kan konusunu açan sizsiniz biz değiliz...
Ben size açmamıştım konuyu zaten. Ama insanlardan çok hayvanlar önemli diyorsanız olabilir elbette. İşime gelmeyip ne olacak ayrıca ben hayvanseverleri sevmeyenlerden aşağı görüyorum demedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…