Komşum apartmanda kedi besliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu tarz düşünceye sahip insanlara saygı duyamıyoruz biz bütün canları severler olarak. Dünyaya gelen her can'ın yaşam hakkına saygı göstereceksiniz arkadaş. Sevmiyorsa ve bakmıyorsa da saygı gösterecek. Bu dünya sadece sana ait değil ey insanoğlu. Heryeri zaptedip bu canlara yaşam alanı bırakmayıp sonra da "ay ben apartmanımda kedi istemiyorum, köpek istemiyorum" deme hakkına sahip değilsiniz.

Bende kedileri çok severim apartman dışında besliyorum..ama bazı insanlar sorunsuz karşı komşum evine kedi aldı büyüyünce attı sokağa ..arada alıyor içeri apartmanın içinde yatıyor pisliyor. üst komşuyla kavga ettiler hala aynı kadının değişen birşey yok ..bebek arabasının içine yatıp pisliyor böylede olunca çok sevsemde hak veriyorum iyilik yaparken kimsenin hakkına girmemek gerekiyor.. üslupta önemli konu sahibi kediden dem vurmuş hayvanın suçu yokki

Bu sitedeki kedilere sınırsız özgürlük anlayışına hastayım. Bazı üyeler var kedi gelip ağzına etse yarabbi şükür dicek.
İşte ben de buna kızıyorum. İnsnalar hayvanlara zarar vermediği sürece istediği şeyi savunabilir. Sevmez ama zarar vermeyip saygı duyar. Hemen bu insanlara kızmak, aşağılamak mı gerekiyor. Korkabilir, huylanabilir. Küçükken bir hayvanın saldırısına uğramıştır mesela. Ama yok. Empati yapmak istemiyorlar.

Heryeri zaptedip bu canlara yaşam alanı bırakmayıp sonra da "ay ben apartmanımda kedi istemiyorum, köpek istemiyorum" deme hakkına sahip değilsiniz.
Bakmayı tercih edenlerin sorumluluk alması gerekir. Ben bakacam kapı önünde deyip kenara çekilmek ne saygıdır, ne sevgidir, ne görgü...

Hayvan beslemek bir tercih meselesi değil, insan olanın sorumluluğudur.

Hayvan beslemek bir tercih meselesi değil, insan olanın sorumluluğudur.
Ya siz benim yorumlarımı okudunuz mu?
Ne anlatmak istediğimi anladınız mı?
Papağan gibi herkese aynı şeyleri yazıyorum yorumlarımı okumadıysanız anlam çıkarmayın.
Hayvanları herkes beslemek zorunda. Vicdansızlık yapana, hayvana eziyet edene bende kızıyorum.
Ancak apartmanda hayvan beslemek tercih meselesidir. Herkes apartmanında hayvan beslemek istemek zorunda değil. Dışarıda bakmak, bi kap su mama vermek zorunda ama apartmanda beslemek istememesine saygı duyulmalı.
Korkan vardır, alerjisi olan vardır. Herkesin rızası varsa beslenebilir ancak herkesin rızası yoksa beslenemez.
Nasıl insanlar kendilerine saygı bekliyorsa bu durumda da istemeyen insanlara saygı duyulması gerekir. Aksi halde adil olmaz.
Ben zaten nerede hayvan beslenmemeli atın sokağa dedim, söyler misiniz? Yazdıysam alıntılar mısınız?
Dedim ki, apartmanda herkesin rızası yoksa dışarıya bir kulübe yapılmalı, bakımları ve mama su ihtiyaçları düzenli giderilmeli dedim.
Yanlış olan bu mu?

birde o kadar rahat söylüyor ki yavruları ölmüş olacak ki diye!!
hayır efendim siz ve sizin gibiler tarafından öldürüldü o yavrular! Açlığa soğuğa mahkum ettiniz! Yani o kediyi dışarı atanların ve yavrularının ölmesine sebebiyet verenlerin kınadıkları eli bıçaklı katillerden hiçbir farkları yok! Hatta daha tehlikeliler. Ağızsız dilsiz bir canlıya bunu yapabilen çıkarı ters düşünce insana neler yapmaz.

Bizim site de soylenip duruyolar, umursuyor muyum? Hayir. Umrumda bile degil, ben de sokakta bahçemde bakiyorum, yasal uyari brosurlerden de astim. Eskiden baktigim kopekleri alip goturmuslerdi bir yerlere birakmislardi yavrulariyla, istemiyorlardi. Simdi daha bilinclendim. Onlara gonullu olarak yardim etmeye calisiyorum. O hayvanlar herkesin sorumlulugunda. Biz o istemeyenler yuzunden mama yetistiremiyoruz butun yuk bizim. Simdi de cikip sularini degistirecegim. Soylenip soylenip durabilirler. Etrafta sahipli kopegini gezdirenlere bakiyorum kakalarini asla yereden toplamiyorlar ama sokaktaki kopeklere laf soyluyorlar. Istedikleri gibi konussunlar, artik umursamam. Herkes kendi davranislarindan sorumlu. Kim ne yaparsa aynisini yasiyor ben bizzat sahit oldum. Ben alip o kakalari da cope atarim gocunmam.

hakkaten bir de o kadar rahat söylüyor ki tüylerim diken diken oldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…