Komşum apartmanda kedi besliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizin gibi bir hayvan dusmaninin gelip bana merhametsiz demesi de ayrı bir konu allah akil fikir versin o kadar sevgisizsinizki olayi evirip çevirip insanlarin bagisladigi kana getirdiniz size düştü muhasebesi çünkü. Tekrar söylüyorum hayvan sevmeyen insanda sevmez bağışci olduğunuzada gram inanmadim

Ben size açmamıştım konuyu zaten. Ama insanlardan çok hayvanlar önemli diyorsanız olabilir elbette. İşime gelmeyip ne olacak ayrıca ben hayvanseverleri sevmeyenlerden aşağı görüyorum demedim
Forumda kişiye özel konu açılıyor da benim haberim mi yok
Siz gidip bi çay için hatta iki kedi okşayın da sakinleşin biraz artık. Saçmalama çizgisini geçtiniz sanki biraz. Bol hayvanlı, kedili köpekli kuşlu bitli pireli günler dilerim.

Benim gördüğüm kediler apartmanın kapısında bekleyip çıkıyor dışarı işini hallediyor hatta geziyor dışarıda canı sıkılınca tekrar aynı şekilde giriyor. Belki anne olunca dışarı çıkmak istemiyordur. Ama sokak kedisi dışarıyı sever. Iki sene kadar önce dışarıda bir kedi vardı. Yavruladı nisan ayıydı. Sonra yavrularını büyük kediler öldürdü 2 tane kalmıştı. Biz de ıçeri aldık. Yavrular büyüyene kadar. 2. Kattaydık yere yakındı ama cam açıksa atlar giderdi. Camları kapattık. Sonra kapı açılınca aradan sıvışırdı dışarıyı severdi çünkü. Gider onu arardık bulup gelirdik. Yavrular büyüyünce de dışarı saldık. Lojmandi kimse karışmazdı herkes bakardı kedilere. Yoksa sahiplendirirdik ama dışarıda sorunları yoktu.

Kedi kapalı bir alanda besleniyorsa ve kediyi içeri alan ve besleyen kendisi ise unutup gitme lüksü olamaz yazık değil mi kediye. Böyle daha çok kötülük oluyor hayvan sevgisi olmuyorki. Kum bile koymamış kadın kedi kendini ne kadar tutuyor ki sonunda dayanamayıp apartmana yapıyor.

Şahsi neden bir problemim olsun?
Kendinizi neden bu kadar önemsediğinizi anlamadım.
Sizde aynı şeyi bana yapmışsınız, demek ki karşılıklı olarak düşüncelerimizi beğenmiyoruz ki bize verilen hakkı kullanıp beğenmedim atıyoruz. Beğenmedim veya beğendim attığım yorumun hesabını size vermek zorunda mıyım? O zaman aynı şeyleri bende size mi söyleyeyim? Neden bana beğenmedim atıyorsunuz, şahsi bir probleminiz var sanırım. Üstelik beni alıntılayan herkesin yorumuna da beğendim atmışsınız.

Bakın sizin yazdığınızı yazdım.
Bir daha okuyun, eğer size mantıklı geliyorsa sorun yok.
Ama mantıklı gelmiyorsa lütfen alıntılamayın, beğendim ya da beğenmedim attığım yorumların hesabını size vermek zorunda olduğumu zannetmiyorum.

Çünkü once siz başladınız ben bir yerden sonra üşenip biraktim. Ayrica ben hayvan sevmeyenlere karsi saygi duymadigimida söylemiştim

Bakmayı tercih edenlerin sorumluluk alması gerekir. Ben bakacam kapı önünde deyip kenara çekilmek ne saygıdır, ne sevgidir, ne görgü...
Ben de diyorumki tercih meselesi değildir Hayvan beslemek insanoğlu mecburdur beslemeye ve barındırmaya. Rahatsız olma lüksüne sahip değildir kimse. Bilmem anlatabildim mi...

Yorumlarınızın hepsini okudum.
Sizin anlamadığınız şu ki bu kadar insanın kibarca yardımcı olmamasının sebebi konu sahibinin nezaketi de yardımı da hak etmiyor oluşu.
Burada kimse "apartmanı kedilerin üstüne yapın, gelip gidip paspaslarınıza mçsınlar" demiyor.
Ama hava soğuk, yavruları var, restoranlar kapalı olduğu için büyük ihtimalle çöpten yiyecek bir şey bulamıyor. Apartmana tuvaletini yapmak zorunda kaldıysa sırf bundan bile mutsuz olur o hayvan. Çünkü üstünü örtmek isteyecek, bu bir korunma güdüsü. Bunu yapamadığı için rahatsız olacak. O kedi oradaysa şu kış gününde başka çaresi olmadığı için orada.

Konu sahibi bu çaresizliğe bir çözüm bulmak için açmamış konuyu. Bir kedi evi alıp bahçeye koymayı o da akıl etmiştir herhalde ama yapmamış. Siz söyleyince de yapmayacak. Çünkü o kedilerin beslenmesi ya da barınması ya da ölmesi umurunda değil.

Onun derdi komşusunun dedikodusunu yapmak, "sen haklısın" cümlesini duymak ve belki biraz cesaret bulsa kedileri tutup dışarıya atmak.

Ayrica tabiki kendimi önemsiyorum neden garipsediniz.

Çünkü once siz başladınız ben bir yerden sonra üşenip biraktim. Ayrica ben hayvan sevmeyenlere karsi saygi duymadigimida söylemiştim
Ay hala hayvan sevmeyenlere saygı duymuyorum diyorsunuz, ben hayvan sevmiyorum demedim söylediklerimi çarpıtıyorsunuz. Ben ortak bir çözüm bulunmalı dedim. Bunu anlamak bu kadar zor olmamalı.

Yahu önce sen başladın sonra sen başladın olayı mı var bunda? Önce ben başlamadım, ben fikrimi yazdığımda beğenmedim attınız, olabilir bunun için size hesap sordum mu? Hayır. Demek ki sormaya gerek yok, siz size her beğenmedim atana hesap soruyor musunuz? Ya da sormak zorunlu mu? Böyle bir kural mı var, ben bilmiyorum. Biz bize verilen hakkı kullanıyoruz beğendim atmak kadar beğenmedim atmakta benim hakkım, bunun için beni etiketleyip hesap sormanıza gerek yok. Çünkü hesap vermek zorunda değilim.

Hep birlikte bina önüne ya da varsa bahçesine bir kedi evi alin oraya yerleştirin hem sıcak da hem soğukta yasar giderler önüne de bi kap su mama koyar besleyenler. Kediler tuvaletini gömer bina gibi beton da buna imkan yok ondan kokuyor dışarıda olursa toprağa gömerler pis de olmaz etraf en mantıklısı kedi evi

Konu sahibinin tutumu üzerinden konuşmamıştım diyorum ya.
Neyse.
Bende ortak bir çözüm bulunması, ortak dışarıda bakılması taraftarıyım. Aksini söylemedim, ha size şu konuda hak veriyorum konu sahibinin üslubununda güzel ve sevgi dolu değil.

Konunun başlığını okuyunca şimdi herkes lince gelir dedim ki öyle olmuş. Bende kedilerden çok korkarım rüyalarımda falan bazen üstüme atladığını görürüm.Apartmanda beslenmesi hiç güzel olmamış bende rahatsız olurdum. eğer o mama verip alıştıran kişi kimse evine alıp beslesin .virüs zamanı hijyenin önemli olduğu bir dönemdeyiz.Sokaklarda bir sürü kedi var başlarının çaresine bakıyorlar bu yüzyıllardır böyleydi onlar daha dayanıklılar dışarıda. Vede insanlar bilinçlendi kalan yemekleri belli noktalara koyuyoruz karınları doyuyor.

Bulunduğumuz bina yeni 8 daire 4 dairesi dolu çoğuda çalışıyor bütün gün evde kimse yok neredeyse. gecede sabaha kadar apartmanda yatıyor kapılar kapalı kadının bebek arabasının üstünde yatıyor pisliyor. Sizin binanizda sirkülasyon vardır çıkıyordur .ben kedileri seviyorum benim için farketmiyor sorun yok. Kapımda yatıyor bazen sucuk salam veriyorum konu . sahibine de hakmermiyorum.. kızdığım nokta acıyorum diyip bakmamalari kadının küçük bebeği var her seferinde arabasını yıkıyor 4 . katta oturuyor odana günah değil mi. Böyle maduriyetlerde var .

Herkes temizlemek zorunda degil binaya kim kediyi aliyorsa o temizlemek zorunda sizde bunu anlayin baskalari neden bakmadigi kedinin pisligini temizlesin sacmalamayin

Ayrica tabiki kendimi önemsiyorum neden garipsediniz.
İnsan kendini önemser, bu çok güzel birşey.
Ama benim sizi bu kadar önemsediğimi nereden çıkardınız onu anlamadım.
Neden sizi bu kadar öenmsediğimi, şahsi bir problemim olduğunu falan düşündünüz yani. Tam olarak kimsiniz ki siz? Neden şahsi problemim olsun yani.
Olay beğenmedim olayıysa sizde bana beğenmedim attınız, o zaman bende size beni önemsiyorsunuz diyebilir miyim? Hayır diyemem. Fikirlerimi beğenmemişsinizdir atmışsınızdır bu gayet normal bir durum.

Komşu kediyi 1,5 yıldır besliyormuş, kedi apartmana 4 aydır giriyormuş.
Kedinin 4 saat miyavladığı gün kadın ne yapıyordu, kediyi hangi şartlarda besliyor bilmiyoruz.
Belki acil işi çıktı, gitti. Belki hastası var. Belki cenazesi var. Hepiniz 7/24 evde boş boş oturup kaderin ağlarını örmesini mi izliyorsunuz ne yapıyorsunuz?
Kadın kediyi düzenli beslemese kedi 1,5 senedir kadına alışmış olmazdı zaten.

Yahu issiz gibi takip edip begenmedim attiniz bende sordum bi sikintinmi var diye. Hayvsn sevmiyorum demediniz acik açık gidip sevmiyorum diyenleri desteklediniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…