Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Belki de olabilir smearlerim temizken de belki cin 1yada 2 vardi bilemiyorum.bunu doktoruma sorucam neden olur diye size de yazarim..umarim sizin iyi cikar biyopsiniz

Belki de olabilir smearlerim temizken de belki cin 1yada 2 vardi bilemiyorum.bunu doktoruma sorucam neden olur diye size de yazarim..umarim sizin iyi cikar biyopsiniz
Ben sordm bir patalog doğru görürken biri yanlış görüyormuş hücre örnekleri bozuk yerden alınmamış temiz yerden alınmış olablr bozuk hücre tarafından alınan smear doğru olur dedi.yani smear tamamen geçersiz kolposkopi biyopsi gerçek sonuç sizin smear temiz çıkması kaç sene önceydi kaç senede böyle cin 2 geldi smear

Senesi yok 1 ay gecti smear yapilali )
Ben 6 ayda bir duzenli smear veriyorum

Ne agrasif bir hastalık ya bakalım bende ne çıkacak bide bebek istiyoruz eşimde test verdi 10güne sonuç çıkıcak bakalım ona göre tedavi uygulayacağım dedi Dr, salak hastalık

Esime iliski oncesi test ve aşı yaptirdik ondan gecmesi mumkun degil.
Öncelikle geçmiş olsun Doktorunuz tekrarlama sebebini ne söyledi neden tipleme yaptırmadınız eski ameliyatınızda sınırlar negatifken neden tekrarlamış lenfovasküler invazyon veya gland tutulumu varmıydı eski patolojinizde.

Son yazdiginda sadece invazyonu anladim hayir invazyon yoktu.tekrarlama sebebini sormadim biyopsi yapildigi gun soracaktim gerginlikten unuttum:/ tiplemeye gerek yok 6 ayda 1 smear veriyorsun dedi.

Durumum 1 ay once smearimde cin2 cikmisti biyopsi yapilacakti ama kanamam oldu 25 gun o sebeble bekledik kesilince biyopsi oldum 3 cikti.1 ay icinde 2 den 3 e gecmis.invazyon kanser demek.yani su an cin3 um ama kansere cevirmemis.
İnvazyon kanser demek değil aslında leep veya soğuk konizasyon olduysanız ve patolojide lenfovasküler invazyon yazıyor ise bu tekrarlama olasılığı yüksek demek oluyor yani oradaki diğer dokularda olup olmadığını gösteriyor

Gecen leep yaptiginda cocuk dusunup dusunmedigimi sordu istiyorum dedim.o zaman ona gore alicam eger hepsi sinirlar icinde kalmissa oyle birakacagim ama kalmamissa tekrar leep yapicaz dedi.cocuk istegime gore yapti ve sinirlar icinde kaldigi sonucu geldi payolojiden..simd yine ayni sekilde yapicaz duruma gore eger olmuyor derse rahimi aldiricam komple ..bir de devamli over kist uretiyorum su an 5cm leep yapilacagi zaman onu da alacak.

Elbette doktorunuzla durumunuzu siz daha iyi bilirsiniz ama benim nacizane fikrim bu operasyonları yapması gereken jinekolojik onkolog sizin yerinizde olsam bir jinekolojik onkolog ile görüşürüm. Tekrar çok geçmiş olsun birde bu üç yıl içinde hiç kolposkopi yapıldı mı

Hayir 6 ayda bir smear yaptirdim sadece.cok teşekkür ederim tavsiyenizi dusunucem

Kızlar biyopsi oldum bir hafta önce garip kokusuz açık pembe renkli akıntı oluyor.normal mi ben gbi olan varmı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…