Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Rahim icindeydi. Çok aciklama yapmamisti doktor hanim. Sadece rahimden sarkmis biraz dedigi icin rahim icinde oldugunu biliyorum. Genel narkoz verildi ameliyat oldum sayilir. Küretaj yapilmis sonra alinan kisim yakilmiş. Operasyondan 10 gun sonra kpntrole gittigimde soylemisti doktor bolgeyi yaktim diye. Şoyle biseyde var ameliyat sonrasi kendime geldim aksam 5 e kadar doktorun gelip beni gormesini ve aciklama yapmasini bekledim. Ama malesef gelmedi. Hemsireye saat 3 gibi sorduk dokyor gelecek dedi. Saat 5 oldu yine sorduk. Hemsire aradi odasini doktor hanim cikmis acil isi varmis. Ve biz sormazsak beklemeye devam edecektik. Ve medipol hastanesi... guya ünlu iyi hastane:) neyse
Suleyman hocaya gittigimde raporuma bakinca 10 dk lik bi islem cok kucukmus ne diye narkoz vermisler ben iliskide agri olmadigi surece bu boyutta polipe dokunmuyorum bile dedi.
Polip alinmadan smer yapilmasi gerekirdi ama doktor hanim yapmadi.
Polip alindiktan 1 ay sonra kolposkopi yapildi.
Çok geçmiş olsun.. benim de küçük bir polip vardı ağrı yoktu ama iki regl arası kahve rengi hatta bazen kanlı pıhtı şeklinde kanama yapıodu gına gelmişti her ay ara kanamadan. Doktor kolposkopi için bayılınca polipi de alalım dedi.. smear yapılmaması da çok ilginçmiş. Hastaneden çok doktor önemli bence.. her doktorun da yaklaşımı çok farklı kimine göre ahcc işe yaramıyor (süleyman beyin yazısı vardı) kimine göre işe yarıyor. Benim iyice kafam karıştı. Polip alımından sonra kanaman vs oldu mu?

Aft bağışıklık sisteminin düşüklüğünden çıkar sen günde 5 tane ahcc içerek nasıl aft çıkarıyorsun ? Ahcc bağışıklığa iyi değil mi yoksa bir işe yaramıyor mu ? Ahcc yalan mı yoksa ya
Ahcc ye yeni başladım hiç düzenli içmedim ondan etki etmemiş olabilir... ayrıca sadece bağışıklık düşüklüğünden olmuyor ki aft

Smer alinmadan bikac gun onceden fitil kullanmayin iliskiye girmeyin diyorlar. Yani sonucun yanliş olabilir. Prof a gidince icin rahatlar. Butun testlerini yapar ne var ne yok cikar ki insallah bisey cikmaz
İnşallah canım benim korkuyorum çok sağ tarafımda 2 haftadan beri sürekli ağrı var

Çok geçmiş olsun.. benim de küçük bir polip vardı ağrı yoktu ama iki regl arası kahve rengi hatta bazen kanlı pıhtı şeklinde kanama yapıodu gına gelmişti her ay ara kanamadan. Doktor kolposkopi için bayılınca polipi de alalım dedi.. smear yapılmaması da çok ilginçmiş. Hastaneden çok doktor önemli bence.. her doktorun da yaklaşımı çok farklı kimine göre ahcc işe yaramıyor (süleyman beyin yazısı vardı) kimine göre işe yarıyor. Benim iyice kafam karıştı. Polip alımından sonra kanaman vs oldu mu?
Polipten sonra bir iki gun hafif kanama oldu. 1 ay sonraki adetim baya yogun oldu sonraki aylarda duzenli ve normal kanama oldu. Bu ay yine kahve rengi lekeler oldu. Insallah yine polip olmamistir

Polipten sonra bir iki gun hafif kanama oldu. 1 ay sonraki adetim baya yogun oldu sonraki aylarda duzenli ve normal kanama oldu. Bu ay yine kahve rengi lekeler oldu. Insallah yine polip olmamistir
Benim de 1-2 gün damla şeklinde pembelik geldi. 5 gün sonra regl olduğumu düşündüğüm bi kanama yaşadım. Döngüsel olarak regl olduğunu düşünüyorum yani. Operasyondan 12 gün sonra da gene tek gün süren kanamam oldu.. anlam veremedim. Umarım senin yeniden tekrarlamaz. Boşa olmuş olmayalım polip ameliyatını

Benim de 1-2 gün damla şeklinde pembelik geldi. 5 gün sonra regl olduğumu düşündüğüm bi kanama yaşadım. Döngüsel olarak regl olduğunu düşünüyorum yani. Operasyondan 12 gün sonra da gene tek gün süren kanamam oldu.. anlam veremedim. Umarım senin yeniden tekrarlamaz. Boşa olmuş olmayalım polip ameliyatını
Mslesef risk var polip tekrar edermis

Hmm öyle mi diyosun koterizasyon olacak ama yakılma yani ben öne aldırayım bi şekilde bu işi ki daha çabuk iyileşsin en mantıklısı bu galiba .
Yakma işlemi olsun bi ay sonra başlım ilaca dimi
Ameliyattan sonra kullanmaya başlayın, işlemden sonra doktor ne zaman ameliyatin etkisi gecti, yaralar iyilesti derse o zaman başlarsiniz deflagyne

Arkadaşlar merhaba benim ameliyatıma bir aydan fazla zaman var bende bu arada ilerlemesin diye deflagyn kulllanmaya başladım dün. Yalnız deflagyn i kullandıktan hemen sonra afedersiniz küçük tuvaletim geldi kendimi baya sıktım ama bi saat kadar yatakta döndüm uyuyamadım bu durum yizünden bi saat sonra kalktım tuvalete girdim ilacın etkisi gitmiş midir acaba ?

Arkadaşlar merhaba benim ameliyatıma bir aydan fazla zaman var bende bu arada ilerlemesin diye deflagyn kulllanmaya başladım dün. Yalnız deflagyn i kullandıktan hemen sonra afedersiniz küçük tuvaletim geldi kendimi baya sıktım ama bi saat kadar yatakta döndüm uyuyamadım bu durum yizünden bi saat sonra kalktım tuvalete girdim ilacın etkisi gitmiş midir acaba ?
Canim sanmam 1 saat kaldı sonucta 5 ml enjekte ediyorsun
Cnm sanmam çünkü gece enjeksiyon yapıldıktan sonra sabah is icin güne erken başlıyorum düşün ikindi zamanı bile jelin akıntısı devam ediyor . 5 ml enjeksiyon yapiyosun sanmam öyle bir lavaboya kalkıpta jelin etkisinin kalmaması gb bişey olamaz die düşünüyorum ki ben de bazen dayanamayıp wc gidiyorum

Kızlar bende bagisikligimi yükseltecem diye ne bulduysam ne duyduysam yedim içtim oldum 67 kilo :KK43: 5 kilo almışım 7 ayda ne yapacağım bilmiyorum fiziğim bozuldu baya farkediyor uzun boylu olmadigim icin:KK43:

X