Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Sanırım olay leep ile de bitmiyor. Leep sonucumuzun cerrahi sınırlar içinde temiz çıkması lazım. Haftaya ateş karatekeden randevum var ahcc ve deflagyn i sorucam. Benim kolposkopimde biyopsi alındı doktorum kanaldan da almış şükür kanal temiz
Deflagynle ilgili ogrendiklerinizi buraya da yazarsaniz cok sevinirim.

2 tane sonuç bekledim zaman geçmek bilmedi ben beynimde kurdumda kurdum. sonuçlar kolposkopi: cin 1 geldi rahim biyopsisidekronik iltihap geldi.bunun için iğne ve antibiyotik verddi doktorum sonra regl dönemimde normale dondü. cin 1 için se yeniden leep işlemi yapmak istemedi doktorum henüz çocuğumda yok diye. başka bir prof hocaya yönlendirdi. Prof hocam ise dedi ki kızım ilk işimiz bu virüsten kurtulmamız bu virüsü öyle ya da böyle vucuttan atmamız lazım dedi vucutta durduğu zaman ileride de sorun çıkabilir. yani köklü bir şekilde sorunu çözmeliyiz dedi ve Deflagyn verdi. 5 gün felan anca olmuştur. 3 ay sonunda ben de paylaşırım sonucu buarada probolis ve çörekotu yağı kullanıyorum bağışıklık için bir de 13.günüm sigarayı bıraktım . bakalım inşallah her şey güzel olur hepimiz için . dualarımdasınız arkadaşlar.
Öncelikle çok geçmiş olsun insallah tertrmiz sonuclar alırız hepimiz. Benim de deflagyn kullanimim bitti yani 3 paketi de duzenli olarak kullandim. Gerek deflagyn gerekse kornik servisit tedavim sonrasi mantar vs nedir unuttum. Ne kötü akintim oluyor ne de kaşıntım. Bana ilk etapta cok iyi geldi. Bakalim insallah hpv'yi yenmemde de etkili olmustur. Yılbaşından sonra ben de smear verecegim. Buraya da sonuc çıkınca yazarim. İnsallah guzel haberler vermek nasip olur.
Sağlıklı günler dilerim.

Çok geçmiş olsun biyopsiyi okurken tüylerim diken diken oldu.Banada dr kolposkopi+biyopsi yapacagım demişti , randevu günündie kadar gece uykularım dağılmıştı.Sadece kolposkopi yeterli oldu neyseki .Biyopsi alsaydı benimkide anestezisiz olacaktı.Benim iki hafta sonra dr kontrolüm var defalgyn ve ahcc yi soracağım.6 aylık bebeğim var kendime pek bakamıyorum ama yemeye başladım, doğumdan sonra hemen zayıflamıştım.Sigarayı malesef bırakamıyorum.2 ay once denemem oldu 6. Gün eskiye döndüm hemen.Güne kahve ve sigarasız başlayamıyorum.
Ben de hpv pozitif oldugumu ogrenir ogrenmez birakmistim. 6-7 ay dayanabildim. Sonra gene basladim malesef gerci doktorum da sigarayi birak falan demedi diye stresi de bahane ederek yeniden başladım. Pismanim ne yazik ki. Insallah hepimiz bırakabiliriz

2 tane sonuç bekledim zaman geçmek bilmedi ben beynimde kurdumda kurdum. sonuçlar kolposkopi: cin 1 geldi rahim biyopsisidekronik iltihap geldi.bunun için iğne ve antibiyotik verddi doktorum sonra regl dönemimde normale dondü. cin 1 için se yeniden leep işlemi yapmak istemedi doktorum henüz çocuğumda yok diye. başka bir prof hocaya yönlendirdi. Prof hocam ise dedi ki kızım ilk işimiz bu virüsten kurtulmamız bu virüsü öyle ya da böyle vucuttan atmamız lazım dedi vucutta durduğu zaman ileride de sorun çıkabilir. yani köklü bir şekilde sorunu çözmeliyiz dedi ve Deflagyn verdi. 5 gün felan anca olmuştur. 3 ay sonunda ben de paylaşırım sonucu buarada probolis ve çörekotu yağı kullanıyorum bağışıklık için bir de 13.günüm sigarayı bıraktım . bakalım inşallah her şey güzel olur hepimiz için . dualarımdasınız arkadaşlar.
Gecmis olsun. Okurken tuhaf oldum :KK43: Allah kimseye yaşatmasın. Bizede dayanma gücü versin :) benimde bu ay regl öncesi kahverengi akinti basladi. Regl olmam gereken tarihe kadar kahve ve siyah renkte akinti ve lekeler oldu. 1 ay sonra kontrolüm var korkularim daha çok var bu belirsizlik bitiriyor hepimizi malesef

Arkadaşlar cin sonucu koterizasyon olan var mı ? Sanki bir tek bana yapıcaklar herkese leep neden bana koter ya geçecek mi koterle

Ben sadece ascus a faydası var sanıyordum, deflagynin. Eğer hpv.yi de atıyorsa super. Peki eşimizdeki hpv ne olacak? Bir de bana kolposkopi sırasında biyopsi yapildi. Derin derin nefes aldim cocuklarimi düşündüm dikkatimi dağıtmak icin ve ciddi bir acı duymadim. Sonra kalktim araba kullandım.

Çok geçmiş olsun biyopsiyi okurken tüylerim diken diken oldu.Banada dr kolposkopi+biyopsi yapacagım demişti , randevu günündie kadar gece uykularım dağılmıştı.Sadece kolposkopi yeterli oldu neyseki .Biyopsi alsaydı benimkide anestezisiz olacaktı.Benim iki hafta sonra dr kontrolüm var defalgyn ve ahcc yi soracağım.6 aylık bebeğim var kendime pek bakamıyorum ama yemeye başladım, doğumdan sonra hemen zayıflamıştım.Sigarayı malesef bırakamıyorum.2 ay once denemem oldu 6. Gün eskiye döndüm hemen.Güne kahve ve sigarasız başlayamıyorum.

çok teşekkür ederim. ben de güne turkkahvesi sigara ile başlayanlardanım işe geç kalsam da o kahve o sigara içilecekti. 6.gün dayandıysan en zorunu zaten başarmışsın 3 gün yoksunluk hat safhada oluyor. diğer günler istek gelip gidiyor. inşaallah sen de bırakırsın arkadaşım

Ben sadece ascus a faydası var sanıyordum, deflagynin. Eğer hpv.yi de atıyorsa super. Peki eşimizdeki hpv ne olacak? Bir de bana kolposkopi sırasında biyopsi yapildi. Derin derin nefes aldim cocuklarimi düşündüm dikkatimi dağıtmak icin ve ciddi bir acı duymadim. Sonra kalktim araba kullandım.

Şimdi şöyle ki özelde biyopsi alan hoca dedi ki hiç doğum yapmadığın için rahim ağzı cok dardır ayıkken zaten istesende alamam hatta işlemden önce 1 saat öncesinde ilaç verdiler açılsın diye. ki ben hatırlıyorum o acıya dayanamadığım gün hoca çok dar diye yanındaki kişiye kısık kısık konuşuyordu ince bi pençh mi ne diyorlar ondan istemişti. ben doğum yapmadığım için rahim ağzı dar olduğu için böyle acı çekmişim. çok şükür geldi geçti
jelin kutusunun üzerinde cin 1 cin 2 tedavisi içinde olduğu yazıyor .

Öncelikle çok geçmiş olsun insallah tertrmiz sonuclar alırız hepimiz. Benim de deflagyn kullanimim bitti yani 3 paketi de duzenli olarak kullandim. Gerek deflagyn gerekse kornik servisit tedavim sonrasi mantar vs nedir unuttum. Ne kötü akintim oluyor ne de kaşıntım. Bana ilk etapta cok iyi geldi. Bakalim insallah hpv'yi yenmemde de etkili olmustur. Yılbaşından sonra ben de smear verecegim. Buraya da sonuc çıkınca yazarim. İnsallah guzel haberler vermek nasip olur.
Sağlıklı günler dilerim.

çok teşekkür ederim, inşalllah temiz sonuçlrımızı haberdar ettiğimiz günlerde gelir. Ben de memnununm sanki ya yazılanlardan kendime olumlama yapıyorum ya da gerçekten iyi geliyor=)) güzel haberlerinizi bekliyor olacağız Sağlıklı Günler

Gecmis olsun. Okurken tuhaf oldum :KK43: Allah kimseye yaşatmasın. Bizede dayanma gücü versin :) benimde bu ay regl öncesi kahverengi akinti basladi. Regl olmam gereken tarihe kadar kahve ve siyah renkte akinti ve lekeler oldu. 1 ay sonra kontrolüm var korkularim daha çok var bu belirsizlik bitiriyor hepimizi malesef

çok teşekkür ederim. Rabbim kimseye yaşatmasın gerçekten. ben yaşadım kimse yaşamasın diye yaşadıklarımı anlattım. basit bir biyopsi için hayatında travma yaratıp tekrar nasıl gideceğim jınekoloğa düşüncesindense anestezi ile olması en en güzeli. ben de de öyle akıntılar oldu 2-3 ay yaşadım . hiç korkmayın Allah ın izniylehiç bir şey çıkmaz iltihap tedavisi gördükten hemen sonra eski düzenine döndü adet döngüm

Kızlar doktorlar smear testlerinin %40 doğruluk payı olduğunu ve hpv riskli tip taşıyan kadınların smearleri temiz olsada kolposkopi yapılması gerektiğini söylüyorlar. Benim en son mart ayındaki smear ım temizdi ama kolposkopik biyopsi sonucumdan 1 i cin1 diğer 2 si hsil geldi. Doktorların hpv riskli tip hastalarına yılda bir kolposkopik muayene önerilerinin sebebini maalesef anlamış oldum.. sizlerin hikayelerindeki ve bendeki kısa sürede bu kadar hızlı ilerleme ve değişim bence smearlerin hücre değişimli bölgelere denk gelmemesi veya yanlış smear sonuçları olduğunu gösteriyor.
Ben ocak ayında leep olucam ama yüzeysel dedi doktor kanal temizmiş. Sizin konizasyon dediğiniz leep mi? Sizlerde mi leep oldunuz?

kesinlikle çok çok çok haklısınız. benim smear sonucum normal ve hpv dna 45 pozitif ti. kolposkopi ye gerek yok dendi 1 sene soınra kontrole gel dendi. rica ettim sağ olsun hocam kırmadı beni kolposkopi yaptı ve sonuç cin 2 idi. ..

Meraba hanimlar. Uslu uslu ocak sonundaki kontrolumü beklerken dün 11 gün erken adet oldum. Polip alindiktan sonra duzenli adet görüyordum. Dün kahverengi akinti gelmeye başladı. Normalmi ? Degil malesef. Yine polipmi oluştu yoksa cin1 ilerledi 2 mi oldu hpv negatifti aktifmi oldu? Allah bilir. Yani anlayacaginiz umursamaz rahat halim uçtu gitti :)
Ne kadar zamanda hpv negatif olmuştun canım? Bir de hpv olduğunu nasıl öğrendin smeardan mı yoksa siğil mi çıkmıştı?

Ne kadar zamanda hpv negatif olmuştun canım? Bir de hpv olduğunu nasıl öğrendin smeardan mı yoksa siğil mi çıkmıştı?
Adet düzensizligi icin muayene oldum polip var dendi. Polip alindi ve patolojiye gitti. Pataloji sonucunda hpv etkisi cin2 oldigunu ogrendim. Smer hic yapilmadi. Polip alinmadan once smer yapilmasi gerekirdi ama malesef hemen operasyon dedi doktor ve genel anestezi ile baya ameliyat oldum yani. Sonra jinekoloji onkolojide kolposkopi yapildi cin1 cikti. Daha sonra aile hekimine gittim hpv dna testi yaptirdim negatif cikti. Ne ara hpv kaptim ne ara negatif oldu inan bilmiyorum okadar hizli gelistiki hersey. Ocak sonu kontrolum var yine kolpokopi yapilacak. Hpv icin kontrole geldiginde bakariz demisti doktor.

Adet düzensizligi icin muayene oldum polip var dendi. Polip alindi ve patolojiye gitti. Pataloji sonucunda hpv etkisi cin2 oldigunu ogrendim. Smer hic yapilmadi. Polip alinmadan once smer yapilmasi gerekirdi ama malesef hemen operasyon dedi doktor ve genel anestezi ile baya ameliyat oldum yani. Sonra jinekoloji onkolojide kolposkopi yapildi cin1 cikti. Daha sonra aile hekimine gittim hpv dna testi yaptirdim negatif cikti. Ne ara hpv kaptim ne ara negatif oldu inan bilmiyorum okadar hizli gelistiki hersey. Ocak sonu kontrolum var yine kolpokopi yapilacak. Hpv icin kontrole geldiginde bakariz demisti doktor.
Sen böyle deyince bende korktum şimdi bende siğil çıktı rahimin içine ultrasonla baktı bir şey yok temiz dedi çıktıkça yaktır dedi ne tipleme yaptı ne kolposkopi yaptı ben anlamadım doktorlar mı umursamaz ben mi
Fazla takıyorum siğil çıkıyor hala çok değil 1-2 tane ama ürpertiyor beni bir de benim smear fitil kullandıktan 1 gün sonra alındı yani yanlışlık olasılığı var mıdır? Başka bir
Doktora gittiğimde çok akıntın var smear alamam dedi fitil verdi bir daha da aldırmaya gidemedim işe başladım bu cumartesi regl olmazsam gideceğim profa bakalım kızlar dua edin bir şey çıkmasın güçlü durmaya çalışıyorum ama korkuyorum

Deflagyn kullananlar acil yardım !!

Şimdi deflagyn aldım fakat ameliyatım olcak bir ay içinde ameliyattan önce kullanmaya başlasam regl molası verilecek zaten bir de ameliyat molası versem bir şey olur mu ? İlaç bozuluyor mu ? Yoksa 28 gün boyunca kesintisiz mi kullanmak gerekiyor ?

Deflagyn kullananlar acil yardım !!

Şimdi deflagyn aldım fakat ameliyatım olcak bir ay içinde ameliyattan önce kullanmaya başlasam regl molası verilecek zaten bir de ameliyat molası versem bir şey olur mu ? İlaç bozuluyor mu ? Yoksa 28 gün boyunca kesintisiz mi kullanmak gerekiyor ?
Canım doktoruna sor bence onu hiç bilmiyorum

X