Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Canım o zaman fikrini soyliyim bence önce ameliyatını ol iyileşsin yaran sonra kullanırsın tedbir amaclı
Hmm öyle mi diyosun koterizasyon olacak ama yakılma yani ben öne aldırayım bi şekilde bu işi ki daha çabuk iyileşsin en mantıklısı bu galiba .
Yakma işlemi olsun bi ay sonra başlım ilaca dimi

Adet düzensizligi icin muayene oldum polip var dendi. Polip alindi ve patolojiye gitti. Pataloji sonucunda hpv etkisi cin2 oldigunu ogrendim. Smer hic yapilmadi. Polip alinmadan once smer yapilmasi gerekirdi ama malesef hemen operasyon dedi doktor ve genel anestezi ile baya ameliyat oldum yani. Sonra jinekoloji onkolojide kolposkopi yapildi cin1 cikti. Daha sonra aile hekimine gittim hpv dna testi yaptirdim negatif cikti. Ne ara hpv kaptim ne ara negatif oldu inan bilmiyorum okadar hizli gelistiki hersey. Ocak sonu kontrolum var yine kolpokopi yapilacak. Hpv icin kontrole geldiginde bakariz demisti doktor.
Polip rahim içinde miydi yoksa kanalda mı? Bir de hangi yöntemle aldırdın? Benim de hem polipim alındı hem kolposkopim yapıldı.

Deflagyn kullananlar acil yardım !!

Şimdi deflagyn aldım fakat ameliyatım olcak bir ay içinde ameliyattan önce kullanmaya başlasam regl molası verilecek zaten bir de ameliyat molası versem bir şey olur mu ? İlaç bozuluyor mu ? Yoksa 28 gün boyunca kesintisiz mi kullanmak gerekiyor ?
Arkadaşım bence de işlemlerinden sonra başla ilaca. benim doktorum leepten sonra verecegini söyledi hatta yanlış anlamadıysam leepten sonraki ilk kontrolden de sonra verecek. Yani operasyon yara veya her neyse o geçene kadar zaman tanıyacak. Bir de işlemlerden önce nasıl vajinal duş fitil yasaksa bu ilaç da yasak olmalı diye düşünüyorum sonuçta 48 saat herşey yasak.. ben senin yerinde olsam operasyondan sonraya bırakırım. Bir de neden leep değil de yakma işlemi?

Bu ahcc yi aynı anda 2 tane birden yutabilir miyiz ? Yoksa farklı zamanlarda mı olmalı gün içinde

Ne olacağını bilmiyorum canım hpv için yapılan testte aç karnına günlük 3 gram olarak 3 ay yapılmış test sonuç göstermiş sonuç göremeyenleri bi daha 3 ay yapmışlar 10 hastadan 8i iyileşmiş bildiğim veri böyle

Canım aynı anda içmen gerekiyor zaten bi de aç karnını deniyor yemekten 1 saat önce
Bu ahcc yi aynı anda 2 tane birden yutabilir miyiz ? Yoksa farklı zamanlarda mı olmalı gün içinde
Sabah ac karnına gün de 3 gr olacak ben 5 tane içiyorum aynı anda her biri 600 gr benimkinin.. 2 tane içmek sana bi fayda vermez gün de 3gr olacak şekilde ayarlayacaksın öyle kullanılıyor

Sen böyle deyince bende korktum şimdi bende siğil çıktı rahimin içine ultrasonla baktı bir şey yok temiz dedi çıktıkça yaktır dedi ne tipleme yaptı ne kolposkopi yaptı ben anlamadım doktorlar mı umursamaz ben mi
Fazla takıyorum siğil çıkıyor hala çok değil 1-2 tane ama ürpertiyor beni bir de benim smear fitil kullandıktan 1 gün sonra alındı yani yanlışlık olasılığı var mıdır? Başka bir
Doktora gittiğimde çok akıntın var smear alamam dedi fitil verdi bir daha da aldırmaya gidemedim işe başladım bu cumartesi regl olmazsam gideceğim profa bakalım kızlar dua edin bir şey çıkmasın güçlü durmaya çalışıyorum ama korkuyorum
Smer alinmadan bikac gun onceden fitil kullanmayin iliskiye girmeyin diyorlar. Yani sonucun yanliş olabilir. Prof a gidince icin rahatlar. Butun testlerini yapar ne var ne yok cikar ki insallah bisey cikmaz

Polip rahim içinde miydi yoksa kanalda mı? Bir de hangi yöntemle aldırdın? Benim de hem polipim alındı hem kolposkopim yapıldı.
Rahim icindeydi. Çok aciklama yapmamisti doktor hanim. Sadece rahimden sarkmis biraz dedigi icin rahim icinde oldugunu biliyorum. Genel narkoz verildi ameliyat oldum sayilir. Küretaj yapilmis sonra alinan kisim yakilmiş. Operasyondan 10 gun sonra kpntrole gittigimde soylemisti doktor bolgeyi yaktim diye. Şoyle biseyde var ameliyat sonrasi kendime geldim aksam 5 e kadar doktorun gelip beni gormesini ve aciklama yapmasini bekledim. Ama malesef gelmedi. Hemsireye saat 3 gibi sorduk dokyor gelecek dedi. Saat 5 oldu yine sorduk. Hemsire aradi odasini doktor hanim cikmis acil isi varmis. Ve biz sormazsak beklemeye devam edecektik. Ve medipol hastanesi... guya ünlu iyi hastane:) neyse
Suleyman hocaya gittigimde raporuma bakinca 10 dk lik bi islem cok kucukmus ne diye narkoz vermisler ben iliskide agri olmadigi surece bu boyutta polipe dokunmuyorum bile dedi.
Polip alinmadan smer yapilmasi gerekirdi ama doktor hanim yapmadi.
Polip alindiktan 1 ay sonra kolposkopi yapildi.

Kızlar benim dilimde sürekli ayda bir aft çıkıyor bu hpv ile ilgili olabilir mi:KK43:

Aft bağışıklık sisteminin düşüklüğünden çıkar sen günde 5 tane ahcc içerek nasıl aft çıkarıyorsun ? Ahcc bağışıklığa iyi değil mi yoksa bir işe yaramıyor mu ? Ahcc yalan mı yoksa ya

X