Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Umarım o değildir ya
Bence de defangyl den bahsediliyor. Benim doktorum da leepden sonra bana verecegini söyledi, kendisi prof ve jinekolojik onkoloji. en son onkoloji seminerinde baya konuşulmuş tartışılmış başarılı bulunmuş. Hatta ahcc nin dolaylı yoldan bağışıklık güçlendirerek yenmeye çalıştığını, bu jelin ise direk hücrelere müdahele ettiği için daha başarılı olacagından bahsetti. Fiyatına baktım hiç ucuz bişey değil..

Bence de defangyl den bahsediliyor. Benim doktorum da leepden sonra bana verecegini söyledi, kendisi prof ve jinekolojik onkoloji. en son onkoloji seminerinde baya konuşulmuş tartışılmış başarılı bulunmuş. Hatta ahcc nin dolaylı yoldan bağışıklık güçlendirerek yenmeye çalıştığını, bu jelin ise direk hücrelere müdahele ettiği için daha başarılı olacagından bahsetti. Fiyatına baktım hiç ucuz bişey değil..
Yüksek ihtimalle deflagyn 'dir. Ben son kutumu bitirdim. Ocakta testim var. Buradan bir arkadas da ilac bitip test yaptırdığında hpv negatif sonucu aldığını mujdelemisti. Hatta o günden beri de siteye girmiyor :) dilerim ben de olumlu haber verebilirim,belki o zaman siz de bir düşünürsünüz kullanmayi.

Son zamanlarda baş dönmesi problemim var. Kulak doktorunada gidicem kristallerdende olabilirmis. Ama yinede kan degerlerine bakalim diye butun tahlilleri yapti. Sonucu aldim ama doktora gosteremedim gec çikti sonuclar. Pct dikkatimi cekti. Mayis ayinda polip alindi onun disinda cerrahi bisey olmadi. İnternet sayfalarinda virus kaynakli enfeksiyon diye okuyunca kafama takildi
Yok yok merak etmeyin, hpv'yle ilgisi olmasi cok zayif ihtimal çünkü kan testiyle tahlil edilebilen bir sey degil biliyorsunuz. bu virus kana gecmiyor dokularda tutunuyor o yüzden smear veriyoruz. Rahimden alinan parcaya bakılarak anlaşılıyor. Kanla ilgisi yok. Rahat olun

Güzel hanımlar hepinize merhaba yeniden,
Birkaç seferdir hep ayni korku cümlesine denk geliyorum: Acaba bir iki ayda cin1 cin2 veya cin3 kansere döner mi, reglim erken oldu acaba kanser miyim vs diye. Lütfen bu yersiz endişeleri bir kenara bırakın. Yaptığım araştırmalar ve birçok doktorla konuşmam sonucunda bu virusun allah korusun kansere dönebilmesi için en az 10 yıl geçmesi ve bu süreçte hiçbir şekilde insanin kendine bakmamasi,doktor yüzü falan görmemesi lazim. Önleyici tıp denilen olgu sebebiyle doktorlar, kadınlar kendilerini ihmal etmesin kontrollerini yaptırsın,kendilerine iyi baksınlar diye de bu kanser ihtimalinden söz ediyorlar. Yani hpv kaptim hemen kanser olacağım diye bir şey inanın mümkün değil. Alweer Alweer de dediği gibi kanser ve cin3 farklı şeyler ve leep,konizasyon gibi cerrahi mudahalelerle zaten o bolgeler vücuttan atılmış oluyor yani yine kanser riskini bertaraf etmis oluyoruz.
Grip de tıpkı hpv gibi bir virüs ama ilac kullanilarak bol meyve yiyerek takviye vitamin alarak herkesin bünyesi bu virüsü yeniyor. Ama insan gripken kendine bakmazsa ondan bile vefat edebilir allah korusun. Bu hpv'yi de cinsel grip düşünmek lazım, kendine iyi bakan kesinlikle atlatıyor. Kac tane arkadaşımız eski sayfalara bakin göreceksiniz hpv negatif sonucunu aldi, dediginiz gibi Defne Samyeli de atlatti normal yaşamına devam ediyor. Biz de öyle olacağız. Merak etmeyin❤
Ocakta benim de yıllık smear testim olacak, çok umutluyum güzel haberi alacağım ve sizlerle paylaşacağım .hepinize sağlıklı neşe dolu bir yıl dilerim.
cok guzel yazmissiniz teşekkürler fakat elif melis arkadas hamileyken smear veriyor temiz dogumdan 40 gun sonra cin 3 olmuş yani nasil olur anlamadim

cok guzel yazmissiniz teşekkürler fakat elif melis arkadas hamileyken smear veriyor temiz dogumdan 40 gun sonra cin 3 olmuş yani nasil olur anlamadim
Smearde zaten cin1 mi 2 mi belli olmaz. O sadece hpv var mi yok mu varsa hangi tipi var onu açıklar. Detaylı tarama kolposkopi ile olur. O nedenle smearde hucre bozulmasi var mi yok mu anlamamışlardır. Dogum yakin olduğu icin de acele etmeyip kolposkopi yapmamislardir yani benim tahminim bu yonde. Ama tabii en dogru bilgiyi Elif Hanim verebilir.
Herkese sağlıklı ve mutlu günler...

Ya arkadaşlar benim şubatta koterizasyonum var ya şimdi başlasam deflagyn e olur mu ? Yoksa koterden sonra mı olmalı sizce

Smearde zaten cin1 mi 2 mi belli olmaz. O sadece hpv var mi yok mu varsa hangi tipi var onu açıklar. Detaylı tarama kolposkopi ile olur. O nedenle smearde hucre bozulmasi var mi yok mu anlamamışlardır. Dogum yakin olduğu icin de acele etmeyip kolposkopi yapmamislardir yani benim tahminim bu yonde. Ama tabii en dogru bilgiyi Elif Hanim verebilir.
Herkese sağlıklı ve mutlu günler...
Hayatim onu bende anlamadim ,yurtdisindayim burda tahlileri vermiyorlar sadece anormal durum oldugunda tekrar dr cagriliyorsun.Kadin dogumcum turktu bana hic bahsetmedi.Ben temmuzda dogurdum ve eylulde smear verdim eve mektup geldi telaslanmayin bir kac hafif bozulmus hucre gorduk yaziyordu yani bukadar.Kasimda tekrar smear verdim daha berbat sonuc cikti ayni gun kolposkopi yapildi cin3 denildi 3 gun sonrada konizasyon oldum.Hersey cok cabuk gelisti dr ile konusamadim hastaligi tanimiyordum ne soracagimi bilmiyordum.Simdi burda noel ve yilbasi tatili var 10 ocaka randevu alabildim.

Yüksek ihtimalle deflagyn 'dir. Ben son kutumu bitirdim. Ocakta testim var. Buradan bir arkadas da ilac bitip test yaptırdığında hpv negatif sonucu aldığını mujdelemisti. Hatta o günden beri de siteye girmiyor :) dilerim ben de olumlu haber verebilirim,belki o zaman siz de bir düşünürsünüz kullanmayi.
Umarım iyi haberler alırsın:) ben zaten kullanmayı düşünüyorum.

Kızlar doktorlar smear testlerinin %40 doğruluk payı olduğunu ve hpv riskli tip taşıyan kadınların smearleri temiz olsada kolposkopi yapılması gerektiğini söylüyorlar. Benim en son mart ayındaki smear ım temizdi ama kolposkopik biyopsi sonucumdan 1 i cin1 diğer 2 si hsil geldi. Doktorların hpv riskli tip hastalarına yılda bir kolposkopik muayene önerilerinin sebebini maalesef anlamış oldum.. sizlerin hikayelerindeki ve bendeki kısa sürede bu kadar hızlı ilerleme ve değişim bence smearlerin hücre değişimli bölgelere denk gelmemesi veya yanlış smear sonuçları olduğunu gösteriyor.
Ben ocak ayında leep olucam ama yüzeysel dedi doktor kanal temizmiş. Sizin konizasyon dediğiniz leep mi? Sizlerde mi leep oldunuz?

Kızlar ben de deflagyn 3.paketteyim ve bütün şikâyetlerim bitti gibi. Ilac biter bitmez smear şubat mart gibi de kolposkopi dusunuyorum ve ikisinden de umutluyum. Akinti kalmadi, iliskide agri aci kalmadi. 2 hafta once onkologa degil kendi doktoruma gittim kanama yüzünden adet olmuşum, temiz görünüyor dedi. Tek sorun kokusu ecza dolabı gibi kokuyorsunuz. Ya da benim eşim uyuz. Kokusu yuzunden birak ilaci diyor.

Kızlar ben de deflagyn 3.paketteyim ve bütün şikâyetlerim bitti gibi. Ilac biter bitmez smear şubat mart gibi de kolposkopi dusunuyorum ve ikisinden de umutluyum. Akinti kalmadi, iliskide agri aci kalmadi. 2 hafta once onkologa degil kendi doktoruma gittim kanama yüzünden adet olmuşum, temiz görünüyor dedi. Tek sorun kokusu ecza dolabı gibi kokuyorsunuz. Ya da benim eşim uyuz. Kokusu yuzunden birak ilaci diyor.
iyi haberler alırsın inşallah.. ilaç kullanımı sırasında ilişki serbest mi?

Merhaba arkadaslar.. bu forumu 2-3 aydır takipteyim. anksiyetemin tavan yaptığı dönemlerinde hep açıp bu forumu okuyordum bana iyi geliyordu,İYİ GELİYORDUNUZ. derken ben de hpv ile olan 1 yıllık serüvenimi anlatmalıyım dedim bana iyi gelen yazılar gb ben de belki bir kişiye iyi gelebilirim düşüncesiyle üyeliğimi açtım=) Arkadaşlar bebek istediğimiz için eşimle beraber dr a gittik . beni üstten ultrason ile muayene etti yumurtalık için her şey normal görünüyor dedi ketem e yönlendirdi. Ketem e gittim sonucu aldım ki hpv pozitif 45 smear normal di. ben pannik yaptım tabii araştırdım felan derken jınekolojı onkoloji doktoruna gittim .kolposkopi önermiyoruz dedi 1 sene sonra yeniden gel dedi. sanırım 16 ve 18 e kolposkopiye bakılıyor birde smear normal değilse. herneyse içim rahat değil. hocam dediim ben hissedyorum ben de garip olan birşeylle var lütfen kolposkopi yapındedm. Allah razı olsun kırmadı beni. kagıdımada not aldı Anksiyete diye=))derken arkadaşlar kolposkopi sonucu cin 2. leep olmalymışım derken leep te oldum cerrahi sınırlaR TEMİZ diye patoloji raporum geldi. her şey güzel 1 sene sonraya da yalan olmasın 6 ay sonra kontrol için gelirsin dendi. aradan geçti 2-3 ay bende hafif batma ,sol bacağıma doğru vuran bir agrı yapıyordu bu batma .. birde reglden önce siyaha yakın kanama ve uzun regm döneminden dolayı yeniden doktora gittim... şikayetlerimi anlattım . tabi ben korku içindeyim hoca ne dicek diye bakıyorum . bir şey olduğunu sanmıyorum ama kolposkopi ve rahimden küçük bir parça alıp bakalım dedi. (Sanırım EEC dedikleri ) eve gelip internetten araştırdım. uzun regl dönemlerinde ya da regl düzensizliği için de yapılıyormuş bu biyopsi. bu arada arkadasşlar doktoruma dedim ki hocam bu işlemler için anestezi alacakmıyım. yok yokkk hiç gerek yok minnacık örnek alacağız dedi ben de korkmadım bundan önceki kolposkopide canım acımamıştı. leep işleminde de anestezi almıştım .

derken 1 hafta sonra hastaneye gittim . kolposkopi için örnek alındı ama rahimden/rahim içi zarından örnek alınamadı çünkü dayanamadım acıya . yalvardım doktoruma resmen istemiyorum bitsin diye o gun bir çok şey benim için bir başlangıç oldu . anksiyetem tavan yaptı. o koltuktan kalktığımda bembeyaz bir surat. su gb terlemişim ve tansiyonum düştü dedim herhalde bayılcam. Demem o ki arkadaşlar travma yaratacak bir olaymış meger yaşadığım . resmen canlı kurtaj gb bir şeymiş . sakın ama sakın bu işlemi anestezi almadan yaptırmayın. bi kaç güün aklımdan atamadım bu travmayı. derken özelde yaptırdım uyutarak aldılar rahim/rahimzarından örneği. hiçbir şey hissetmedim uyandığımda da agrım olmadı .

2 tane sonuç bekledim zaman geçmek bilmedi ben beynimde kurdumda kurdum. sonuçlar kolposkopi: cin 1 geldi rahim biyopsisidekronik iltihap geldi.bunun için iğne ve antibiyotik verddi doktorum sonra regl dönemimde normale dondü. cin 1 için se yeniden leep işlemi yapmak istemedi doktorum henüz çocuğumda yok diye. başka bir prof hocaya yönlendirdi. Prof hocam ise dedi ki kızım ilk işimiz bu virüsten kurtulmamız bu virüsü öyle ya da böyle vucuttan atmamız lazım dedi vucutta durduğu zaman ileride de sorun çıkabilir. yani köklü bir şekilde sorunu çözmeliyiz dedi ve Deflagyn verdi. 5 gün felan anca olmuştur. 3 ay sonunda ben de paylaşırım sonucu buarada probolis ve çörekotu yağı kullanıyorum bağışıklık için bir de 13.günüm sigarayı bıraktım . bakalım inşallah her şey güzel olur hepimiz için . dualarımdasınız arkadaşlar.

2 tane sonuç bekledim zaman geçmek bilmedi ben beynimde kurdumda kurdum. sonuçlar kolposkopi: cin 1 geldi rahim biyopsisidekronik iltihap geldi.bunun için iğne ve antibiyotik verddi doktorum sonra regl dönemimde normale dondü. cin 1 için se yeniden leep işlemi yapmak istemedi doktorum henüz çocuğumda yok diye. başka bir prof hocaya yönlendirdi. Prof hocam ise dedi ki kızım ilk işimiz bu virüsten kurtulmamız bu virüsü öyle ya da böyle vucuttan atmamız lazım dedi vucutta durduğu zaman ileride de sorun çıkabilir. yani köklü bir şekilde sorunu çözmeliyiz dedi ve Deflagyn verdi. 5 gün felan anca olmuştur. 3 ay sonunda ben de paylaşırım sonucu buarada probolis ve çörekotu yağı kullanıyorum bağışıklık için bir de 13.günüm sigarayı bıraktım . bakalım inşallah her şey güzel olur hepimiz için . dualarımdasınız arkadaşlar.
Çok geçmiş olsun biyopsiyi okurken tüylerim diken diken oldu.Banada dr kolposkopi+biyopsi yapacagım demişti , randevu günündie kadar gece uykularım dağılmıştı.Sadece kolposkopi yeterli oldu neyseki .Biyopsi alsaydı benimkide anestezisiz olacaktı.Benim iki hafta sonra dr kontrolüm var defalgyn ve ahcc yi soracağım.6 aylık bebeğim var kendime pek bakamıyorum ama yemeye başladım, doğumdan sonra hemen zayıflamıştım.Sigarayı malesef bırakamıyorum.2 ay once denemem oldu 6. Gün eskiye döndüm hemen.Güne kahve ve sigarasız başlayamıyorum.

Sanırım olay leep ile de bitmiyor. Leep sonucumuzun cerrahi sınırlar içinde temiz çıkması lazım. Haftaya ateş karatekeden randevum var ahcc ve deflagyn i sorucam. Benim kolposkopimde biyopsi alındı doktorum kanaldan da almış şükür kanal temiz

X