Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

cook teşekkürler

Bende araştırmalar sonucu aynı kanıdayım

Canım sen sarmısak olayını yaptın mı

Meraba hanimlar. Uslu uslu ocak sonundaki kontrolumü beklerken dün 11 gün erken adet oldum. Polip alindiktan sonra duzenli adet görüyordum. Dün kahverengi akinti gelmeye başladı. Normalmi ? Degil malesef. Yine polipmi oluştu yoksa cin1 ilerledi 2 mi oldu hpv negatifti aktifmi oldu? Allah bilir. Yani anlayacaginiz umursamaz rahat halim uçtu gitti :)

Stres yapmayın cin1, 2,3 kanama yapmıyor bildiğim kadarı ile.Ara kanama normal ama değil muhtemelen polip kaynaklıdır.

Uzun süredir yoktun hayatcım hoşgeldin dicem de buraya hiç birimizin uğramamasını dilerim aslında bir daha bu konularla kafamız meşgul olaun istemiyorum ama zorlu bi yol sanıım . Sen herhangi bi ilaç vs kullandın mı bu ay ertesi gün hapı gibi onlar da adet düzensizliği yapıyor çünkü.

Bu ay bendede öyle oldu acaba mevsimden mi herkez aynı sorundan sikayetci arkadaşlarim görümcem falan bende panik yapip doktora gittim sorun yok dedi

Sizden rica etsem uygun bir zamanınızda incelediginiz sitelerden Deflagyn isimli ilaca da bakabilir misiniz? Bir de şu an yurtdisindaysaniz oradaki doktorlara bu ilaci sormaniz mümkün mü?
Şimdiden çok teşekkür ederim, hepimize acil şifalar diliyorum.

Ocakta kontrolüm var doktoruma ozaman deflagyn ve ahcc soracığım.Az önce biraz arattım çok enteresan Belçika, Hollanda vs tek kelime bulamadım hatta online eczanelerdede yok.Türk sitelerde çok bol malzeme var.Aklıma gelen ilacın faydası kesin değil (yeni olduğu için)o yüzden burada pek yaygın değil gibi.

Stres yapmayın cin1, 2,3 kanama yapmıyor bildiğim kadarı ile.Ara kanama normal ama değil muhtemelen polip kaynaklıdır.
Umarim polip oluşmamistir yine. Surekli kanama görmekte ayri dert.Bi operasyon daha kaldiramiycam. Ķadin olmak ne zor içten içe bitiyoruz ve dermanimiz yok. Bunada şükür ne diyelim

Hosbuldum canim :) kafadan atmistimkiii leke gördüm şans iste hatirlatti kendini hemen :) agri kesici bile kullanmadim aylardir kimyasallardan uzak durmaya gayret ediyorum. Ocak sonundaki kontrole kadar baska doktorada gitmiycem bakalim ne cikacak

Bu ay bendede öyle oldu acaba mevsimden mi herkez aynı sorundan sikayetci arkadaşlarim görümcem falan bende panik yapip doktora gittim sorun yok dedi
Umarim mevsimsel degisikliktir :) doktorun sorun yok demisse bende senden umutlanmak istiyorum. Bendede bisey yok sorun yok insallah :)

Ben bu ilaci süleyman akhan hocaya sordum. Ben hastalarima vermiyorum tedavide etkili diye kanitlanmis bisey yok. Ben ilacin icerigini inceledigimde insaatlarda fayans aralarina kullanilan bi maddeninde oldugunu gördüm dedi. Boyle biseyi hastalarima veremem dedi. Simdi sizde yurt disindasiniz ordaki doktorun bu ilac hakkindaki gorusunu cidden merak ettim. Burda sitede kullanan arkadaslar memnun kaldi sorun yasayan olmadi diye biliyorum.

Tek eşle prezervatifsiz beraber olunursa da mı vicut atıyor acaba ? Buna ilişkin bir şeye rastladın mı canım makalelerde yoksa tek eşle prezervatifle korunursanız atarsınız mı diyor ? Sanırım prezervatife alerjim var

Merhaba arkadaşlar ben tamamen tesadüf smaer ve hpv testi yaptırdım smaer testi negatif fakat hpv 51 pozitif çıktı kolposkopi yapıldı parça alındı biopsiye gönderildi şükür sonuçlarım temiz çıktı fakat sormak istediğim bir başka şey ise smaer testi yaptırdıktan sonra böyle bir rahatsızlığımı bilmediğim için birliktelik oldu acaba bu birlikteliklerimden hpv 16 ve 18 almış olabilirmiyim bunun stresiyle baş etmeye çalışıyorum hpv kuluçka süresi ne kadar da belli eder kendini dr daflagyn verdi birde gardasil iğne jele başladım ama iğne beni korkutuyor arsnızda iğne olan varmı bilgi verirmisiniz lütfen ne sıklıkla hpv testi yaptırmalıyım ?

Burda kopyalayip yapistirdim google tercume etti bazi kelimeler sacma olabilir.
HPV enfeksiyonları özellikle 30 yaşın altındaki kadınlarda çok sık görülür ve bu yaş grubunda bağışıklık sistemi genellikle 1-2 yıl içinde bunlarla ilgilenir. Bu nedenle, 4 ay çok kısa bir alan ve tekrar keşfetmeden önce en az 6 ay beklemenizi tavsiye ederim.
İmmüno-uyarıcıların tartışmalı etkinliği vardır.Çoğu durumda, bağışıklık sisteminiz, yardımları olsun veya olmasın virüsle başa çıkacaktır. Sigara içiyorsanız sigarayı bırakmayı öneriyorum çünkü sigaranın bağışıklığını baskılaması HPV enfeksiyonlarının devam etmesi için önemli bir risk faktörüdür. Aynı şey hormonal kontraseptifler için de geçerlidir - eğer alırsanız, geçici olarak durmanızı tavsiye ederim.
İstatistikler, tek eşli çiftlerde virüsün genellikle ping-pong gibi ortaklar arasında geçmediğini göstermektedir. Bu nedenle eşinizin herhangi bir araştırma veya tedavi önlemi alması gerekmemektedir.Prezervatifler kısmen korur fakat tamamen genital bölgeyi kapsamazlar çünkü tamamen değil. Onları ne kadar uzun süre kullanacağınız size kalmış, ama muhtemelen iyileşmenizi hızlandırmayacak.
Bir şeyleri kaybetme konusunda endişelenme. HR-HPV enfeksiyonu vakalarının sadece% 5'i kansere dönüşebilir ve hatta bu süreç çok yavaştır ve yaklaşık 10 yıl sürer.
Sabırlı olun, en az 6-12 ay (daha sık değil) çalışın ve bir probleminiz olmayacaktır.

Yukarda kopyaladigim bir forumdaki sorya cevaptir.Soru konizasyindan 4 ay sonra hpv testi yapayimmi,esimle birlikte olsyimmi vs.Uzman 4 ay virusu atmak icin kisa sure demis en az 6 ay gecmeliymis.Esler tek esliyse(aldatma yoksa),bulasmaz diyor.Prezervatif pek ise yaramazmis.

Teşekkür ederim elifcim

Arkadaşlar ben yarın dudak dolgusu yaptırıcam da sizce bu hpv ye bi zarar teşkil eder mi?

Arkadaşlar ben yarın dudak dolgusu yaptırıcam da sizce bu hpv ye bi zarar teşkil eder mi?
:) bir doktor kontrolunde ya da bir doktor tarafından yapılacaksa hiçbir şey olmaz. Bu kadar kendinizi sıkmayın, rahat olun. İkisi arasında zaten hiçbir bağlantı yok. Şimdiden güle güle kullanın,sağlıklı günler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…