Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Canım esin sigara içiyorsa bıraksın acil.. belli ki vücut atamıyor sende ıciyorsan bırak.. bağışıklığa yuklenin. En az 6 ay ilişki yok ve ikinizde ahcc kullanin
Evliyken iliski olmamasi cok zor. Ben profa sordum omur boyu yapmayın derim ama oyle bir sey yok dedi. Biopsiden 1 hafta sonra iliski yasayabilirsin dedi. Vucut da atar dedi.

Evliyken iliski olmamasi cok zor. Ben profa sordum omur boyu yapmayın derim ama oyle bir sey yok dedi. Biopsiden 1 hafta sonra iliski yasayabilirsin dedi. Vucut da atar dedi.
Nasıl yani ömür boyu yapmayın derken ? Eşle mi yoksa baska bireylede vs mi ? Eş hpv taşıyor diye mi yani ?

Kızlar bu eşten tekrar bulaşması konusu beni çok korkutuyor ya 4. Ay bitti eşimle ilişki yaşamıyorum bazen ayrılmayı bile düşünüyorum:KK43: sağlığım daha önemli çünkü:KK43: benim dr um aynı tiple tekrar enfekte olmazsiniz diyebiliyoruz diyor ama çekimser konustu o yuzden icim rahat etmiyor.. :KK43: ne yapacagimi şaşırmış vaziyetteyim:KK43:

Esime doktoru tek esli olunca atarsiniz demis. Ben iliski sorduğumda yapacaksiniz dedi sonucta doganin kanunu. Birlikte virusu atmaya calisacagiz.

Merhaba yeniden herkese,
Sayfayi sürekli okuyorum, ağızdaki sigille ilgili soruya bir şeyler yazmak isterim. Dilinizde ya da ağız icinde çıkan ve aci veren o beyazlıklar ya da ucuk benzeri şeyler bağışıklığın düşük olduğu, vitamin eksikliginin var oldugu ya da stresli uykusuz zamanlarin yaşandığı dönemde çıkar. Siğiller genellikle yutak denilen bölgede çıkıyor (allah korusun) ve zaten doktora da göründüyseniz ve o da sigil değil dediyse içiniz cok rahat olsun. Ben deflagyn kullanan bir hpv hastasiyim. Son kutuyu bitiriyorum. Ocakta da nasipse yeniden pap-smear yaptıracağım. Bende herhangi bir sigil yoktu dışarıda, rahim agzina dogru olurmus bendeki türlerde. Kanser bulgusu ya da hücre bozulmasi da bulunmadi kolposkopide. Senede 1 smear vereceksin dedi tum doktorlar. Bendeki türler hpv31,39,45,52 ve 59. Bu 1 yil boyunca immuneks,corek otu yağı kapsulu,yesil çay, imutor kullandim. Çok şükür bir kere bile ne nezle ne grip ne bogaz enfeksiyonu oldum. Eskiden cok hastalanirdim. 7ay kadar sigarayi birakabildim sonra yine basladim. en kötü yaptığım bu oldu ne yazik ki
Sonucumu ilk aldigimda kronik enfeksiyon da teşhis edilmişti. Onun için doktorum bana iki test yaptı ve bu enfrksiyona yol açan bir bakteri bulguladi. Tedavi oldum yazin ve hem o tedavi sayesinde hem deflagyn sayesinde kronik vajina mantarindan da kurtuldum. Ocakta sonucum çıkınca insallah güzel haberleri sizlerle paylasabilirim. Ahcc'yi de yurtdışından getirttim bu arada, 3gun oldu daha. Onu da ocaga kadar kullanacagim tabii.[/QUOT
Merhaba yeniden herkese,
Sayfayi sürekli okuyorum, ağızdaki sigille ilgili soruya bir şeyler yazmak isterim. Dilinizde ya da ağız icinde çıkan ve aci veren o beyazlıklar ya da ucuk benzeri şeyler bağışıklığın düşük olduğu, vitamin eksikliginin var oldugu ya da stresli uykusuz zamanlarin yaşandığı dönemde çıkar. Siğiller genellikle yutak denilen bölgede çıkıyor (allah korusun) ve zaten doktora da göründüyseniz ve o da sigil değil dediyse içiniz cok rahat olsun. Ben deflagyn kullanan bir hpv hastasiyim. Son kutuyu bitiriyorum. Ocakta da nasipse yeniden pap-smear yaptıracağım. Bende herhangi bir sigil yoktu dışarıda, rahim agzina dogru olurmus bendeki türlerde. Kanser bulgusu ya da hücre bozulmasi da bulunmadi kolposkopide. Senede 1 smear vereceksin dedi tum doktorlar. Bendeki türler hpv31,39,45,52 ve 59. Bu 1 yil boyunca immuneks,corek otu yağı kapsulu,yesil çay, imutor kullandim. Çok şükür bir kere bile ne nezle ne grip ne bogaz enfeksiyonu oldum. Eskiden cok hastalanirdim. 7ay kadar sigarayi birakabildim sonra yine basladim. en kötü yaptığım bu oldu ne yazik ki
Sonucumu ilk aldigimda kronik enfeksiyon da teşhis edilmişti. Onun için doktorum bana iki test yaptı ve bu enfrksiyona yol açan bir bakteri bulguladi. Tedavi oldum yazin ve hem o tedavi sayesinde hem deflagyn sayesinde kronik vajina mantarindan da kurtuldum. Ocakta sonucum çıkınca insallah güzel haberleri sizlerle paylasabilirim. Ahcc'yi de yurtdışından getirttim bu arada, 3gun oldu daha. Onu da ocaga kadar kullanacagim tabii.
Siz lezyon yokken deflagyn kullaniyorsunuz sanirim. Akinti vs oluyor mu? Hic pembemsi akinti oluyor mu?

Merhabalar. Benim kanamam da adet akanamasiymis. Dr icin tertemiz dedi. 2. Deflagyn kutusunun yarisindayim. Cin1 bitecek gibi. Darisi hpv.yi atmak da. Esim de ben de sigara içmiyoruz. Surekli kondom zor gibi ama insallah alistiracagim esimi. Ahcc mutlaka deneyecegim ama suan emziriyorum. Esime baslatmayi dusunuyorum. Biz saglikli da besleniyoruz. Esim de tekrar etmesi uykusuzluk olabilir. Asiri yogun calisiyor kuzum:KK43: bir de o jilet yuzunden tekrarliyor diyordu. 2 ay once koter yaptirdi ve jileti birakti henuz tekrar etmedi.

Prezervatifsiz ilişki yaşadınız mı hiç bu hastalık tedavisine başladıktan sonra ? Benim bi kere kaza oldu maalesef de :KK43:

Ahcc kullanan arkadaşlar kullandığınızın markası ne ? Kaç adet kullamıyorsunuz ?

Siz lezyon yokken deflagyn kullaniyorsunuz sanirim. Akinti vs oluyor mu? Hic pembemsi akinti oluyor mu?
Evet pembemsi akinti arada oluyor ben onu firmaya sordum vücut isimizla etkilesime girdigi icin olurmus. Normalmis sakın korkmayin dediler. Ben caresizce cozum ararken doktorum istersen boyle bi ilac var bi kullan dedi. Bende sadece virus var kolposkopim temiz çıktı. Enfeksiyon cikmisti onu da dedigim gibi antibiyotik ile tedavi etti doktorum .

Evet pembemsi akinti arada oluyor ben onu firmaya sordum vücut isimizla etkilesime girdigi icin olurmus. Normalmis sakın korkmayin dediler. Ben caresizce cozum ararken doktorum istersen boyle bi ilac var bi kullan dedi. Bende sadece virus var kolposkopim temiz çıktı. Enfeksiyon cikmisti onu da dedigim gibi antibiyotik ile tedavi etti doktorum .

Biopsi alındı mı sizden

Kızlar hayırlı geceler, yarın sabah konizasyona gidiyorum.4, 5 aylık bebek ve 6 yaşındaki kızımla gidiyoruz inşl hersey normal gider ve evimize geliriz.Merak ettiğim bir konu var eğer ben hpv pozitif isem eşimede test yapılması gerekmiyormu? Ahcc yi biraz araştırdım sanırsam işe yarıyor , yarın dr a da soracağım.Yurtdışındayım 30€ olanıda var maddi olarak gayet uygun yalnız diyelimki ben içtim hpv bitti ama eşimde varsa bana tekrar bulaşır.Siz nasıl çözdünüz bu durumu?
sizin birkac ay onceki smeariniz temiz sonra hemen yaptirmissiniz cin cikmis. Hani bu hastalik yavas ilerliyordu ben neye guvenecegimi sasirdim

sizin birkac ay onceki smeariniz temiz sonra hemen yaptirmissiniz cin cikmis. Hani bu hastalik yavas ilerliyordu ben neye guvenecegimi sasirdim
Hic yavaş ilerlemiyor ama senede 1 kez smear verince bence çok rahat olur.Tetikleyici faktörler önemli herhalde stres ve sigara gibi.Bende muhtemelen 8 yıldan fazladır bu virus var , haziranda çok stresli ve sıkıntılı bir dönem geçirdim bence ozaman virus aktifleşti ve doğumda etken olmuş olabilir.Günlerdir bir kaç dilde okudukularımdan sizlere derleme yapmak istiyorum.Genelde yabancı sitelerden okudum çünkü türk sitelerin hepsi aynı yazıyı kopyalayıp yapıştırmış.Siğil varsa korkmayın , siğil yapan hpv kanser yapmaz.Siğilleri ısrarla tedavi edin bir süre sonra kendiliğinden kaybolur.Eğer tek eşliyseniz tekrar hpv kapmazsınız (partner başkasıyla birlikte olup yeni tip kapmazsa tabi).Yani size eşinizden bulaştıysa dahi birlikte olabilirsiniz , tekrar bulaşmaz.Hpv kadın erkek %80 herkese hayatının bir döneminde bulaşıyor fakat bağışlılık virusu yok ediyor siz farkında bile olmuyorsunuz.Kanser yapan türleridr bağışlılık yokediyor fakat çok stresli pimpirikli biriyseniz ve bünyeniz yavaşsa virus çalışmsya başlıyor.Hpv virus deyince tırsıyoruz fakat bu diğer binlerce virusler gibi örn kış grip yapan virusler ishal yapanlar vs .Düzenli smear yapıp tek eşli olup çok takmamak lazım.

X