Kolajen(Collagen) Takviyesi

ben kol ağrılarım için, içinde tip 2 olanı tercih ettim. siz saç ve cilt ağırlıklı istiyorsanız, içinde hyaluronik asit olanı da tercih edebilirsiniz. yani tip 1 ve tip 3 olanı işinizi görür. tip 2 kemiklere takviye gibi, öyle düşünün.
c vitamini hepsinde var.
saçlarım zor uzar ve kırılır, epey bir toparladı, dökülme neredeyse hiç yok. tırnaklarım sorunsuzdu, zaten hızlı uzardı, hala hızlı uzuyor. cildim aydınlandı, en önemlisi uykum düzene girdi. belki de ağrılarım azaldığı için rahat uyuyorum.
ama dediğim gibi ben daha çok tip 2 kısmıyla ilgilendim.
aslında kollagen dediğimiz şeyin özü bildiğimiz ilikli kemik.
Merhaba nereden alıyorsunuz peki? Çünkü eczane ile internet arasında ciddi bir fiyat farkı var.

Ünlü bir dermatolog kolajenlerin dışardan takviye yoluyla alınamayacağını söylemişti. Ondan beri şüpheli bakıyorum ben, siz de iyi araştırın.

Bunun çok pahalı işlemler gerektirdiğini söylemişti. Hiçbirimizin parası yetmezmiş kendisi de dahil.
Ancak ben gözle görülür faydasını gördüm. Öyle saçım güzelleşti, cildim şöyle böyle oldu değil, hayatımda ilk defa inanılmaz tırnak kırılması yaşıyordum. Yerden bir şey alırken kırılıyordu, bulaşık makinesini açarken kırılıyordu, acayip bir şeydi, alışkın da değildim, kendimi bildim bileli uzundu tırnaklarım. Düzeltti şükür. Bir başka sıkıntım daha vardı, eklemle ilgili, ona da çare oldu. Bu yüzden işe yaramadığına inanmam.

Ancak ben gözle görülür faydasını gördüm. Öyle saçım güzelleşti, cildim şöyle böyle oldu değil, hayatımda ilk defa inanılmaz tırnak kırılması yaşıyordum. Yerden bir şey alırken kırılıyordu, bulaşık makinesini açarken kırılıyordu, acayip bir şeydi, alışkın da değildim, kendimi bildim bileli uzundu tırnaklarım. Düzeltti şükür. Bir başka sıkıntım daha vardı, eklemle ilgili, ona da çare oldu. Bu yüzden işe yaramadığına inanmam.
Belki kolajen takviyesi diye satılan ürünün içinde tırnağa saça iyi gelen biotin vardır, tam bilemiyorum çok araştırmadım. Biotin de cildin gençleşmesini sağlar mı bilmem ama iyi bir vitamin olduğu kesin. Tırnaklarınız için biotin ürünlerine de yönelebilirsniz.

Belki kolajen takviyesi diye satılan ürünün içinde tırnağa saça iyi gelen biotin vardır, tam bilemiyorum çok araştırmadım. Biotin de cildin gençleşmesini sağlar mı bilmem ama iyi bir vitamin olduğu kesin. Tırnaklarınız için biotin ürünlerine de yönelebilirsniz.
Biotin tahıllı ekmeklerde dahi var, ekstradan vitamin olarak almaya gerek yok, zaten idrarla atılıyor. İnsan hasta değilse, özel bir durum yoksa biotin eksikliği yoktur. Siz de boşa para vermeyin, idrar yoluyla atacaksınız zaten.
Dediğim gibi eklem sıkıntım vardı, ondan kurtardı beni.

ben de çok faydasını gördüm. kol ağrılarımdan kollarımı kullanamaz hale gelmiştim.
gören herkes farkediyor ve sen kendine ne yaptın gençleşmişsin diyor.
mutlaka faydası var.
sene başından beri düzenli kullanıyorum, devamlılık çok önemli.

Biotin tahıllı ekmeklerde dahi var, ekstradan vitamin olarak almaya gerek yok, zaten idrarla atılıyor. İnsan hasta değilse, özel bir durum yoksa biotin eksikliği yoktur. Siz de boşa para vermeyin, idrar yoluyla atacaksınız zaten.
Dediğim gibi eklem sıkıntım vardı, ondan kurtardı beni.

Ben kullanmıyorum henüz bir şey. Takip ediyorum şimdilik. Geçmiş olsun gerçekten işe yaradıysa güzel olmuş.

Merhaba kızlar , arkadaşın bahsettiği ürünü Ali Express de buldum alsak bir problem olur mu acaba? Madem o kadar etki göstermiş risk alıp alayım diyorum.

Bende dun sudocologen kullanmaya basladim.sanki meyveli icecek gibi... bende internetten aldim sahte ürün endişesi tasirken birde faydasiz diye dusunmek :KK43:(
Suda kolajeni bende 1 hafta önce kullanmaya başladım. Siz ne kadar zaman kullandiniz ve faydasını gördünüz mü acaba. Teşekkürler

Suda kolajeni bende 1 hafta önce kullanmaya başladım. Siz ne kadar zaman kullandiniz ve faydasını gördünüz mü acaba. Teşekkürler
Ben 1 ay sudocolojen 1 ay venatura kullandim. Simdide collanex diye bi marka aldim icinde glutatyonda varmis. Acikcasi oyle pek bi degisiklik gördüğümü soyleyemem. Bide kremler serumlar filanda kullanmaya basladim. Cildimde nemlenme var ama hangisinden kaynakli bilmiyorum

Bende çok araştırdım bu marlayı çok övülüyor ama nasıl tedarik edicez çok istiyorum ihtiyacımda var?

X