Kolajen(Collagen) Takviyesi

Kızlar voonka'nın toz kolajeni varmış. tip1, tip2, tip3 kolajen içeriyor ve her bir ölçü 10.000mg. Bir de c vitamini var içeriğinde başka da birşey yok. Sadece kolajen yani, tam benim aradığım gibi.
Kullanan var mı hiç aranızda? Voonka güvenilir midir bilemedim.
Ne dersiniz :işsiz:

Kızlar voonka'nın toz kolajeni varmış. tip1, tip2, tip3 kolajen içeriyor ve her bir ölçü 10.000mg. Bir de c vitamini var içeriğinde başka da birşey yok. Sadece kolajen yani, tam benim aradığım gibi.

voonka en iyilerinden, ben sene başından itibaren kullanıyorum, bir kutusu yaklaşık bir buçuk aydan fazla yetiyor.

Bende suda cologen kullaniyorum. Ama diger ay supraprotein denemeyi dusunuyorum. Sadece kologen olaninin fiyatıda uygun. 10000 mg hidrolize cologen iceriyomus

voonka en iyilerinden, ben sene başından itibaren kullanıyorum, bir kutusu yaklaşık bir buçuk aydan fazla yetiyor.

Siz de 300 gr.lık kutudaki toz olan ürünü mü kullanıyorsunuz? (bir çok başka çeşidi de var, ondan soruyorum)
Sadece kolajen ve c vitamini içeriyormuş bu ürün.
Memnun musunuz peki? Tecrübeleriniz nelerdir?

Siz de 300 gr.lık kutudaki toz olan ürünü mü kullanıyorsunuz? (bir çok başka çeşidi de var, ondan soruyorum)
Sadece kolajen ve c vitamini içeriyormuş bu ürün.
Memnun musunuz peki? Tecrübeleriniz nelerdir?

evet 300 gr. mor kutu. tip 2 sadece bunda var.
diğer ürüneri tip 1 ve tip 3 + hyaluronik asit.
c vitamini kollagenin etkisini arttırmak için mutlaka olmak zorunda.
kutu olması çok iyi miktarı 1 aydan çok daha fazla.
şaseler 30 günle sınırlı.
hapı tavsiye etmiyorlar, toz olanın çözülümü daha kolay.
benim omuz ve kol ağrılarım vardı. çok zorlanıyordum, geçirdi. şimdi her iki kolumu da çok rahat hareket ettiriyorum. diz ve kemik ağrılarımı geçirdi.
saçım cildim tırnağım hepsi olumlu yönde değişti.
enteresandır ama uykularım da düzene girdi.
akşamları tok karnıma yatmadan bir saat kadar önce, içindeki küçük bir ölçek var onunla bir ölçek süte karıştırıp içiyorum. tadı nötr. ben bazen bal da katıyorum.
eczacım da en iyi markalardan demişti, ona güvendim, kendim de araştırdım. memnunum.

benim omuz ve kol ağrılarım vardı. çok zorlanıyordum, geçirdi. şimdi her iki kolumu da çok rahat hareket ettiriyorum. diz ve kemik ağrılarımı geçirdi.
akşamları tok karnıma yatmadan bir saat kadar önce, içindeki küçük bir ölçek var onunla bir ölçek süte karıştırıp içiyorum. tadı nötr. ben bazen bal da katıyorum.
eczacım da en iyi markalardan demişti, ona güvendim, kendim de araştırdım. memnunum.

Çok çok teşekkür ederim detaylı geri bildiriminiz için :KK200:

İçim biraz rahat etti, sanırım bu ürünü alacağım :)

Benim asıl hedefim şimdilik cilt , birazcık da saç. Hepsi olumlu yönde değişti demişsiniz. Ne gibi değişimler fark ettiniz cildinizde ve saçınızda? Zahmet olmazsa paylaşabilir misiniz rica etsem.

Çok çok teşekkür ederim detaylı geri bildiriminiz için :KK200:

İçim biraz rahat etti, sanırım bu ürünü alacağım :)

Benim asıl hedefim şimdilik cilt , birazcık da saç. Hepsi olumlu yönde değişti demişsiniz. Ne gibi değişimler fark ettiniz cildinizde ve saçınızda? Zahmet olmazsa paylaşabilir misiniz rica etsem.

ben kol ağrılarım için, içinde tip 2 olanı tercih ettim. siz saç ve cilt ağırlıklı istiyorsanız, içinde hyaluronik asit olanı da tercih edebilirsiniz. yani tip 1 ve tip 3 olanı işinizi görür. tip 2 kemiklere takviye gibi, öyle düşünün.
c vitamini hepsinde var.
saçlarım zor uzar ve kırılır, epey bir toparladı, dökülme neredeyse hiç yok. tırnaklarım sorunsuzdu, zaten hızlı uzardı, hala hızlı uzuyor. cildim aydınlandı, en önemlisi uykum düzene girdi. belki de ağrılarım azaldığı için rahat uyuyorum.
ama dediğim gibi ben daha çok tip 2 kısmıyla ilgilendim.
aslında kollagen dediğimiz şeyin özü bildiğimiz ilikli kemik.

ben kol ağrılarım için, içinde tip 2 olanı tercih ettim. siz saç ve cilt ağırlıklı istiyorsanız, içinde hyaluronik asit olanı da tercih edebilirsiniz. yani tip 1 ve tip 3 olanı işinizi görür. tip 2 kemiklere takviye gibi, öyle düşünün.
c vitamini hepsinde var.
saçlarım zor uzar ve kırılır, epey bir toparladı, dökülme neredeyse hiç yok. tırnaklarım sorunsuzdu, zaten hızlı uzardı, hala hızlı uzuyor. cildim aydınlandı, en önemlisi uykum düzene girdi. belki de ağrılarım azaldığı için rahat uyuyorum.
ama dediğim gibi ben daha çok tip 2 kısmıyla ilgilendim.
aslında kollagen dediğimiz şeyin özü bildiğimiz ilikli kemik.

Aslında cilt ağırlıklı istiyorum ama daha önce kullandığım hyoluronik asit içerikli solgarın ürünü, cildimde efsanevi etkiler yaratmasına rağmen kilo aldırdı bana. Normalde rahat kilo verebilen bir insan olmama rağmen, asla kilo veremiyordum. NE yesem yarıyor derler ya o hale gelmiştim. Daha sonra tekrar denedim ve yine aynı şey oldu. O yüzden korkuyorum biraz hyoluronik asitten.
Sadece kolajen istiyorum. Tip 2 nin bulunması herhalde, tip 1 ve tip3 ün etkinliğini azaltmaz diye düşünüyorum, umarım yanılmıyorumdur :işsiz:
3 tip bir arada olunca kolajenin cilt için olan etkinliği azalıyor mudur acaba :işsiz:

Aslında bu kolajen takviyelerini hep hyoluronik asit ile birlikte yapmalarının bir sebebi mi var onu da araştırmak lazım. Biri diğerinin etkinliğini mi arttırıyor acaba, c vitamini gibi.

Aslında bu kolajen takviyelerini hep hyoluronik asit ile birlikte yapmalarının bir sebebi mi var onu da araştırmak lazım. Biri diğerinin etkinliğini mi arttırıyor acaba, c vitamini gibi.

solgarın o takviyesini ben de kullandım ama ben de pek bir farkı olmadı. kilo kısmını hiç hatırlamıyorum.
hyaluronik asit takviyesi tamamen ağırlıklı cilt desteği olduğu için.
nacizane fikrim markanın sitesine girin ürünlerini tek tek inceleyin. çünkü kollagende tek bir seçenek sunmuyor. toz, shut, hap, şase gibi bir kaç seçeneği var ve içeriklerini mg.larını açıklıyor.
ben epey bir araştırıp bu şekilde karar vermiştim. aslında balık kollageni çok iyi diyorlar ama 1 2 3 birarada olanı bulamadım.

Bende voonka sipariş ettim fiyatı çok uygun şimdi kampanya var
Elim için
Ben şuan balık kolahen kullanmaya başladım 4 gün oldu bakalım nasıl etkileri olacak

Bende voonka sipariş ettim fiyatı çok uygun şimdi kampanya var
Elim için
Ben şuan balık kolahen kullanmaya başladım 4 gün oldu bakalım nasıl etkileri olacak

voonkayı hangi siteden sipariş ettiniz. kampanya için ben de bakıyım.
sizin kullandığınız balık kolajenin ismi nedir. ben venatura kullandım.

solgarın o takviyesini ben de kullandım ama ben de pek bir farkı olmadı. kilo kısmını hiç hatırlamıyorum.
hyaluronik asit takviyesi tamamen ağırlıklı cilt desteği olduğu için.
nacizane fikrim markanın sitesine girin ürünlerini tek tek inceleyin. çünkü kollagende tek bir seçenek sunmuyor. toz, shut, hap, şase gibi bir kaç seçeneği var ve içeriklerini mg.larını açıklıyor.
ben epey bir araştırıp bu şekilde karar vermiştim. aslında balık kollageni çok iyi diyorlar ama 1 2 3 birarada olanı bulamadım.

Evet balık kolajeni çok iyiymiş, ben de duydum. Yine de sığırdan çok da farklı olmadığını söyleyen uzmanlar da var.
Asıl şöyle bir şey öğrendim. Tip 1, 2, ve 3 kolajenler bir arada kullanılmamalıymış. Tip 1 ve Tip 3 bir arada, Tip 2 ayrı kullanılmalıymış. Hem yabancı kaynaklardan hem türkçe kaynaklardan araştırınca maalesef böyle bir bilgi çıktı karşıma :KK43:
tip 1 ve 3 ü, tip 2 ile beraber kullanınca etkinlikleri çok çok azalıyormuş. Bu sebeple çoğu ürün tip 1 ve 3 ya da tek başına tip 2 içeriyormuş. Genel olarak farklı markaların ürünlerini incelediğimde de çoğunun hakikaten böyle olduğunu gördüm.
Kafam da iyice karıştı :işsiz:

Evet balık kolajeni çok iyiymiş, ben de duydum. Yine de sığırdan çok da farklı olmadığını söyleyen uzmanlar da var.
Asıl şöyle bir şey öğrendim. Tip 1, 2, ve 3 kolajenler bir arada kullanılmamalıymış. Tip 1 ve Tip 3 bir arada, Tip 2 ayrı kullanılmalıymış. Hem yabancı kaynaklardan hem türkçe kaynaklardan araştırınca maalesef böyle bir bilgi çıktı karşıma :KK43:
tip 1 ve 3 ü, tip 2 ile beraber kullanınca etkinlikleri çok çok azalıyormuş. Bu sebeple çoğu ürün tip 1 ve 3 ya da tek başına tip 2 içeriyormuş. Genel olarak farklı markaların ürünlerini incelediğimde de çoğunun hakikaten böyle olduğunu gördüm.
Kafam da iyice karıştı :işsiz:

ben bilmiyordum, şaşırdım. ben de bir araştırayım.
teşekkür ederim, hiç aklıma gelmezdi.

Eczacigozuyle adlı hanımı takip ediyorum bir sosyal paylaşımda dediğiniz ürünü tavsiye etmişti güvendiğim için aldım. Sizin gibi ben de kullanan var mı diye bakmıştım sayfaya. Düzenli kullanıma bagli diye düşünüyorum ama şu an yorum yapmak için yine de erken.

voonkayı hangi siteden sipariş ettiniz. kampanya için ben de bakıyım.
sizin kullandığınız balık kolajenin ismi nedir. ben venatura kullandım.

Selam, voonkayı trenyold ya da n11 den sipariş ettim eşim için
Epey araştırmalarım sonucu istediğim içeriklerde balık kolajen istedim 8-9 gün oldu cildimde ciddi farkı görmeye başladım. Evasante beauty. Çok araştırdım içerik değerleri çok yüksek, balık kolajen sığıra göre %1,5 daha etkili
Çok farklı kaynaklardan dinledim. Çok fazla da yok, olanlarda 10000 mg altında
Bi araştırın sizde
Yarım limon sıkıp üzerini suyla tamamlayıp tozu ilave ediyorum

Eczacigozuyle adlı hanımı takip ediyorum bir sosyal paylaşımda dediğiniz ürünü tavsiye etmişti güvendiğim için aldım. Sizin gibi ben de kullanan var mı diye bakmıştım sayfaya. Düzenli kullanıma bagli diye düşünüyorum ama şu an yorum yapmak için yine de erken.

Ben de aldım valla, 3 tip bir arada bulunmamalı demelerine rağmen aldım. Sadece kolajen içeren daha iyi bir seçenek bulamadım. En fazla etkisi olmaz diye düşündüm açıkçası :işsiz:
Sizin ne kadar oldu kullanmaya başlayalı?

Kızlar ben cildime kolajen takviyesi yapmak istiyorum artık yaşlanma belirtileri olarak sarkma filan başlayacak hissediyorum cildimde ...hap olarak buldum sıvı yüze srülen var mı biliyor musunuz? bir de kullanan faydasını gören oldu mu?? cilt emer mi mesela süreceğiz ama :deli:

su da collajen ürünlerinden kullanabilirsin. ayrıca collajein farklı çeşitlerini deneyebilirsin. ama bildiği kadarı ile yüze sürülen collajen yok 1 sorunun cevabı. 2 sorunun cevabı ise ben solgar'ın hyrolonik asit takviyesini kullandım 1 aylık tip 2 collajen eklem ağrılarıma bayağı iyi geldi.

Bu arada dediğiniz kanala baktım. Benim izlediğim videoda şase olan ürünlerinden önermiş, collagen beauty plus diye geçiyor. O ürünün içinde sadece tip 1 kolajen ve yanında hyoluronik asit, biotin, bakır, ...vb bir sürü ek takviye var. Ben sadece kolajen içeriği olsun istediğim için multi collagen powder isimli ürününü aldım.

Bu arada dediğiniz kanala baktım. Benim izlediğim videoda şase olan ürünlerinden önermiş, collagen beauty plus diye geçiyor. O ürünün içinde sadece tip 1 kolajen ve yanında hyoluronik asit, biotin, bakır, ...vb bir sürü ek takviye var. Ben sadece kolajen içeriği olsun istediğim için multi collagen powder isimli ürününü aldım.
Maydanoz kremi yaptığı paylasimda bir üyenin sorusuna cevaben vermişti voonka 123C ismini.
Screenshot_20200610-014552.png
Benim sipariş nedenim de cilt ve saç için...

X