Kocamın kız kardeşinden kurtulmak istiyorum…?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kız bu çok ağır olmadı mı? değmez tanımadığın biri için şu bedduaya
Büyü müyü diyor. Bulaşırsa zaten yok olacak. Böyle insanlar yapar o büyüleri. Geçen öldürme büyüsü yapan birini dinledin youtubeda. Sabuna yapmış, sabun eridikçe adam da eriyormuş. Yani büyü yapan herkes yok olsun bence!

Konu sahibinin kocası dövüyor ama konu sahibi kocasına laf etmek yerine görümceye bileniyor. Üstüne birde en büyük günahlardan biri olan ''büyü'' yapmayı düşünüyor. Ama biz yanlış anlamışız, sen doğru anlamışsın. Boş yere kavga etmişler evet. İçi boş bir kavga

yok olmak çok kötü bir şey değil eriyerek ölmek daha kötü değil mi ya eriyerek öldüren yanarak ölsün niye yok oluyor kdjdk
Şaka bir yana bu kadar ciddiye almaya değmez bu kadın

Neden hemen gorumce kötü oluyor? Yani bu durumda iki taraf var ayrica kayinvalide kayinpeder bu konuda en masum kisiler ki size kol kanat germisler ellerinden geleni yapmislar.
Burada okuyoruz cogu kayinaile sorunlu cikabiliyor ama burada gorumceden çok esinizle iliskiniz önemli. Vuran es mi gorumce mi ben gorumce algıladım yorumlar eş diyor. Bosanmayacaksaniz sakinlesip esinizle basbasa konuşun tatliya baglamaya çalışın gorumceyi de lütfen evliliginizin disinda tutun gorusmek istemiyorsaniz gorusmeyin esiniz gorussun ama ben de yazdıklarınıza bakarak cazgir bir gelin olduğunuzu düşündüm. Fazla hirslisiniz biraz sakinlesmeyi deneyin

Bu kadar herseyinize yardim eden el uzatan insanlar nasil oldu da anami babami sana yedirmem evresine geçti? Durduk yere mi? Anlatmadiginiz olaylar oldugunu dusunuyorum.

Ayrica buyu falan yaptirmayi dusunmek, ne mezunusunuz? Kac yaşındasınız?

Ailelerin karşı olması demek zaten baştan 1-0 başlamak demek. Anne baba bizlerin düşmanı değil yok diyorlarsa vardır bir bildikleri! Bu 1. Si.
2. Mevzu sizin maddi durumunuz yoksa görümcenize kIna yapmak istese bile teşekkür edip müsaade etmeyecektiniz. oturup düşünecektiniz üç gün sonra yüzüme vururlar mı diye, dilin kemiği yok maalesef... “ayranım yok içmeye bilmem neyle giderim ne yapmaya olmuş”. Yani geliyormuş gelmekte olan siz kapatmışsınız gözleri çekmişsiniz pembe panjurunuzu!
Gebelik doğum sürecinizde aynı şekilde bende hamileyim şuan lavabo dışında ayağa kalkmam yasak, dikişlerim var bebeğim doğum kanalına girmesin diye. öyle normal bir gebelikte geçirmiyorum. Ne eşimin ailesini kendime bakıcı yapmadım, ne annemi herkesin evi var düzeni var. eşimin ailesini kabul etmem yarın birgüN ben sana bunu yaptım kelimesini asla çekemem kimseye de güvenip çocuk yapmadım. Annemi sadece doğumda psikolojik olarak yanımda isterim.
Büyü olarak tanıdığım kara mamba büyüsü yapan çok iyi bir büyücü var. Biraz tuzlu ama siz bir şekilde halledersiniz. kocanıza da bağlama büyüsü yaptırın böyle eli kötekliyi bulamazsınız bir daha büyük nimet! sıkı sıkı yapışın, size yalnızken bile yapmaması gereken iğrenç hareketi bide görümcenizin yanında yaptığı için.

Son düzenleme:
Eğer inanıyorsanız büyü yaptıranın yatacak yeri yok derler. Allah hepimizi büyü düşünecek insanlardan korusun. Görümceniz kıskanmış olabilir demek ki annesi sizinle güzel ilgilendi. İnsan onların hatrına biraz sakin olurdu.

Gayet boş kavga sebepleri. Yani kayınbabaya yemek yapmadı diye bilenip kavga etmenin neresi dolu? Kaldı ki hastanede kaynanama baktım diyor. Evet gayet de siz yanlış anlamışsınız. Eşiyle olandan bahsetmedim zaten görümcesi ile olan kavgadan sonra eşiyle kavga ediyor. Olayları kafanızda kronolojik olarak sıralayamıyor olsanız gerek .Burada kakakiki gülünecek dalga geçilecek bir durum göremedim.

Çok şey yazılır da hem ban hem de görümceyle birlikte büyüye biz de girmeyelim diye suscam.

Kısaca çok nankörsün görümcen sana ailenin yapmadığı kına gecesini yaptırıyor. Kayınvaliden her zor gününde yanında ama onların bir ihtiyacı oldu mu bahanen hazır.
Eşinden boşanma istememe sebebin işsizsin ve seni istemeyen ailene dönememen. Kendi ailene kinleneceğine destek olanlara kinlenmen yazık. Büyüyü bile düşünen cahil bir insansın başına gelenler az olmuş üzülmedim nedense.
Umarım onlar senin gibi bir yükten kurtulurlar.

Son düzenleme:
Ben a diyorum sen z diyorsun. Konu sahibinin kocası tarafından dayak yemesi, ve büyü yapma düşüncesine girmesi diğer tüm şeyleri yetersiz kılıyor. Ne olursa olsun eşi dayak atmış mı? atmış!

Ailem istememelerine rağmen bişeyimi eksik etmemişti satın alınmış muamelesi görmeyeyim diye. Ben konu sahibinin ailesinin de bu kadar düşünülmeye değer biri olduğunu sanmıyorum. Çocuğunu düşünen aileler çeyiz yapmayı akıl ediyor, hiç yoktan insan şanım yürüsün, nasıl insanlar ile karşı karşıya olduklarını bilsinler der. Kocaya kaçma durumu olmadıysa bu kadar bilenecek bişey de yok ya. Çok mu kolay evlat büyütüyolar da bu kadar kolay gözden düşüyor anlamadım ki.

Büyü müyü işlerine girmeyin hem size döner hemde çok günah. Eşin zaten ayrı bir çar senin annesine baktığını göremiyor mu? Bu kadar şeyden sonra bosanmayacaksan bu senin tercihin ama böyle şeyler son bulmayacak hazırlıklı ol. Madem kavga ediyorsunuz gizliden et eşin şahit olmasın. Görümcen gibi oyna. Ayrıca arayı bozmaya çalışırsan bir bakmissin giden sen olmuşsun. Eşine o senin kardeşin saygı duyarım ama beni çok yaraladı ben görüşmek istemiyorum falan de sen görüşürsen görüş de.

Ben a diyorum sen z diyorsun. Konu sahibinin kocası tarafından dayak yemesi, ve büyü yapma düşüncesine girmesi diğer tüm şeyleri yetersiz kılıyor. Ne olursa olsun eşi dayak atmış mı? atmış!
Kocası dövmüyor görümcesi dövüyor. Yazım hataları yüzünden eşi gibi duruyor ben de ikinci kez okuduğumda öyle sanmıştım ama bir daha okuyunca vuranın görümcesi olduğunu anladım. Hâlâ diyorum kayınbabaya bakmadı şu bu diye el kol sıkılacak vurulacak bir durum yok. İki taraf da birbirini sevmiyor ki bahane aramışlar kavga için. Eşiyle bir durum göremedim yani boşanmaya varacak bir olay yaşanmamış. Ailesiyle arasına mesafe koyacak o kadar. Büyü diye bir şey olduğuna inanmadığım için o kısmı ciddiye almadım şahsen.

Kısaca çok nankörsün görümcen sana ailenin yapmadığı kına gecesini yaptırıyor.
Bi kına yaptı diye herşey yapmaları hak mı? Kölelik mi yapsın ömür boyu. Ki bu kadın kv'ye bakmış çocuğu dahi enfeksiyon kapmış ama bunu görmezden gelmişler bu normal mi? Ayrica görümce yaptıysa kardeşi için yaptı bunu başa kakıyorsa onun terbiyesizliği.

Konu sahiplerini yerden yere vurmaya bayılıyorlar. Yani onu da geçtim yardım istiyor bu insanlar her seferinde saçma sapan yorumlar. Yok evlendin mi böyle biriyle yok bir de çocuk mu yaptın yok çalışmıyor musun yok bu nasıl yazım hataları yok bu kadarcık şeyi bir de bize mi soruyorsun. Yani her koşulda eleştirecek bir şeyleri var. Yeter ki biri biraz dişlerine göre olsun hemen kakara kikiriye soyunuyorlar. Bu duruma iyice sinir olmaya başladım. Şurada tek laf edebilecekleri kısım büyü kısmı onun için bile böyle yazanlar ölsün diyemezsin. Büyüye inandığım yok da kızın çaresi kalmamış ki en son yol ona başvurmuş ölüm büyüsü istiyor sanki şu yorumlara bak. Aklınız varsa ailevi sorunlarınızı buraya yazıp 3-5 tane kişinin insafına bırakmazsınız kendinizi kızlar.

AdChoices
ADVERTISING​

Kendi ailesinin bile yük görüp yapmak istemediği bir şeyi görümcesi yapmış diyelim ki kardeşine yaptı o zaman kardeşi de kız kardeşine hediye almayı istediğinde karışmicak hep onlar bana yapsın diye bir şey yok. Eğer vermek istemiyorsa geleni de kabul etmemeli. Kayınvalideye bakma olayı yok hastane ziyareti var sadece. Bilmiyorum ya eş ailesi üstüne düşeni yapmış yetmemiş kendi ailesinin de üstüne düşeni yapmış konu sahibi çalışmak yerine onların bunları yapmasını kabul ettiyse karşılığı istediklerinde tepki vermicek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…