Kocamın kız kardeşinden kurtulmak istiyorum…?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

hayatcokzor16

Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2022
18
-25
26
Ne olur bana yardım edin. Biz kocamla uzun yıllar birlikteyiz ve evlenmek istediğimizde aileler zaten kabul etmiyordu kocam bir şekilde bu olayları hazmedemeyip isyan edercesine kendi ailesine beni kabul ettirdi şöyle diyim benim maddi durumum yoktu zaten bi tek benim ailem kabul etmedi bu birlikteliğimizi ama görmezden geldiler bi şekilde neyse ben maddi durumum yoktu herşeyi kocamın ailesi ve kocam yaptı kınam olmadı kocamın kız kardeşi yeğenleri kuzenleri yaptı herşeyi ama herşeyi onlar yaptı evlendik şükür yuvamıza girdik asıl olaylar şimdi başlıyor bir kaç ay sonra kız kardeşi para istemeye hediyeler istemeye başladı hamile kaldı daha da çok şey istemeye başladı şükür kocam cevabını verdi ben zengin değilim bunları alamam kocan alsın falan yaptı sonra zaten benim hamileliğim oldu neyse doğum yaptım kayınvalidem baktı benim ailemle aram bozuktu herşeyimle kocamın ailesi ilgilendi o sırada görümcem de doğum yapmıştı oda vardı kayınvalidem hem kendi kızına hemde bana bakıyordu yani neyse buda geçti gitti baktım görümce denen şahıs bana laflar sokmaya başladı manasız salakça ben doluyorum tabi geçti bunlarda sonra kayınvalidemin başına sağlık sorunu geldi ameliyat falan oldu tabi doğum yapmıştım çocuğum diş çıkarıyordu durmuyordu ben bu sağlık sorununu duyar duymaz koştum yanına bebeğimle sonra ne mi oldu kayınvalidem hastane de iken ben evini gidip toplamayan kötü gelin oldum kayınpederime bi tas sıcak çorba yapmayan kötü gelin oldum bak bak sen neyse benim çocuğum kayınvalidemin yanına hastaneye gidip gelmekten enfeksiyon kaptı 2 3 günde ona baktım perişan oldum eve çıktı kayınvalidem gidip göremedim bebeğimden dolayı bu bile sorun oldu neyse daha yaşananlar çok anlatırım detaylı da anlıcağınız kocamın kız kardeşi bana dolmuş ve kavga ettik çok büyük bi kavga hemde kocamın önünde ne mi oldu kızlar dersiniz kocam kız kardeşini tuttu beni attı boşucam seni dedi neler neler ben sinirimden ölücem kız kardeşine saldırmamak için kendimi zor tutuyorum kız kardeşi üzerime yürüdü bebeğime dokunmak istedi kolunu ittirdim sinirimden oda benim kolumu sıktı bana hareket çekti sebebi de ne biliyor musunuz bana kız kardeşi dedi ki benimle bu saatten sonra hiç muhatap olma beni sil benden uzak Allah’a yakın ol dedi bende olur dedim senle işim yok dedim benim işimde gücümde kocamın annesiyle babasıyla dedim oda bana hareket çekip b*k alırsın elimden annemle babamı dedi sa*ak buradan bunu anlamış kocam bunu görmemiş meğersem onun önünde bana vurdu bana hakaret etti çok kötü şeyler yaptı yetmedi kayınvalidemlere gidip orada devam etti kayınvalidemle kayınpederim yardımcı olmaya çalıştılar ama nafile kızları sonuçta bense el kızı neyse anlıcağınız lütfen bana akıl verin ben kocamı seviyorum kızacaksınız bana ama o oros*unun ekmeğine yağ sürdürmem boşamıcam asla sadece tek çarem kocamı o şeytan görümcemden soğutmak büyü müyü ne gerekiyorsa yapmaya hazırım sadece bana yardım edin lütfen…

Nokta,virgül paragraf başı, kronolojik sıralama
Karman çorman yazmışsınız

Olayların taze oluşu ve noktalama işaretleri arasında ki bağlantıyı anlamadım. Nokta koymak ne kadar kafa karıştırıcı olabilir ki. Okurken çok zor oluyor.

Eşinizin ailesi siz evlenirken maddi manevi destek olmuş. Doğumda yanınızda olmuş. Sizde destek olmuşsunuz neden kavga çıktı anlamadım. Bebek hasta ise KV hastaneden yeni çıkmışsa çorba yapıp yollayabilirdiniz. O size doğum da yardım etmiş çünkü. Konu da benim kafama yatmayan yerler var ama görümce bir ömür sizinle. Neticede eşinizin kardeşi. Dayak olayı varsa aslında boşanmak lazım ama siz kocanızı çok seviyorsunuz. Allah kolaylık versin ne diyelim.

Noktayla virgül tatile mi gitti bu ne böyle ya. Konunun gerçek olduğunu varsayarak anladığım kadarıyla cevap vereyim ben bu tarz ciddi durumlarda iki tarafı da dinleme taraftarıyım. Nedense ben sizinde anlatmadiginiz hatalarınız olduğunu hissettim ama hatanız da olsa kardeşi vurduğunda taraf tutan kocayı hayatımda tutmazdim.

Bu arada mesajı düzenlicektim ama yeniden yazayım dedim. Nokta virgül olmayınca bebeğimi uyutmaya çalışırken yanlış okumuşum. Ben görümce saldırdı sandım meğer koca dövmüş. Boşanacağınıza büyü yapayım kardeşinden soğusun diyorsunuz. Allah akıl fikir versin

Maddi durumum yok ne demek. Neden çalışmasınız mesela. Herhalde görümce böyle seylere doldu taştı. Bir de şey olayı gerçekten gıcık oluyor. Anne baba oğlu ve gelini için kendini parçalıyor bakma zamanı yine kıza kalıyor anne baba ya. O gerçekten sinir bozucu oluyor.
Ben bu anlattıklarınizdan eşinizin kardeşini tutacağını düşünmüyorum. Büyük ihtimalle siz bir tık daha kavgada sınırı astiniz. Ondan bu şekilde tavır almış olabilir.
Biraz sakin olun. Aile bağları kolay kolay atılan birşey değil. Mesafe koyun ama kimseden ailesine mesafe koymasını beklemeyin.

Beynim yandı ya lasşdlşas koca mı dövmüş görümce mi dövmüş anlayamadım

Beynim yandı ya lasşdlşas koca mı dövmüş görümce mi dövmüş anlayamadım
Bende yanlış anladım diye tekrar yorum yazdım böyle bir anlatıma çok normal bişey anlamamamız bence ama dikkatli okuyunca koca dövmüş gibi sanki. Ay bilemedim

Kadın büyüden bahsediyor, seviye anlatıştan, seçilen kelimelerden belli siz nokta, virgül diyorsunuz hahah bazen beklentiniz çok yüksek oluyor

Konu sahibine gelirsekte, aşırı derecede bu insanları kullanmışsın ancak sonra hep bebeği bahane etmişsin gibi. Kocanız da ailesi de haklı haksız ayrımı yapabilen insanlar belli ki şimdi işinize gelmeyince kızı, kardeşi diye tuttu diyosunuz ama sizde hiç masum birisi değilsiniz bence. Şiddet olayına hak vermem mümkün değil o çok yanlış ama sizde bir farklısınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…