Kocama yemek beğendiremiyorum

Ben salyangozdan tut somon tartara beyrandan turşu kavurmasina kunefeden ananasli pizzaya dahil her tür yemeğe bayılan her tür yemeği bayıla bayıla yiyen eskiden hataya günübirlik yemek yemek için gidip dönen youtubeda yemek kanalları izleyen aşırı obur ve yemek için yaşayan bir insanım. Sevgilim sabah kalkıp bir sigara yakıp mc donalds mi söylesem diyor ve akşama kadar hiçbir şey de yemiyor. Akşam cani çekerse margarini bir kıymalı makarna yapıyor. Köftenin içinde azıcık farklı baharat olsa yemiyor. Annesi benim şu hayatta en sevdiğim aşçılar arasında ilk 3e girer kadının yemeklerini yemiyor. E ne yapayım? Ben de o mc donalds gibi iğrenç şeyler yerken kendime güzel güzel kahvaltılar hazırlıyorum. Oturup beraber yiyoruz. İkiniz ya orta noktada bulusacaksiniz ya da herkes kendine ayrı ayrı hazırlayıp yiyecek.

Mesela bugünkü yemek karaşimşek çorbası ve yanyana tava idi
karasimsek hadi neyse, asker yemegi gibi. biz de sevmeyiz evde de pisirmeyiz (karadenizliyim)
ama insan sunun nesini sevmez ki?
sarımsağın yemiyorsan etini biberini ye yani domates de mi sevmiyorsun? cok ilginc:)
benim babam da cok yemek secer. bazen yemek yaparım eline saglik der yalandan iki kasik yer. gece gider kendine menemen yapar
aslinda esine kizacagim ama kızamıyorum. benim erkek arkadasim da o kadar ozene bezene bana en sevdigi yemekleri yapiyor. bir kere yerken yaninda cikarmistim. sirke+limon+sekerli bir sosta haslanmis yumurtayi pisirmis. görüntüsü zaten tam bir sidikli yumurta. tadi görüntüsünden igrenc
bir baska gun lapa baharatli sari pilav yapmış, ustune fistikezmesi soya sosu sarimsak ile igrenc kahverengi bir sos
her demeyeyim ama cogu yemegi beni benden aliyor o yuzden esine de hak veriyorum.
benim sevgilim yaninda yaptigi yemeklerdem bir lokma alip yutamayip peceteye tukurunce bana "sen ne anlarsin biktim artik yemek yapmiyorum" falan demiyor tabii. sizin metodunuzu denerse iliskimiz yara alir çünkü cok kırıcı.
onun yerine sevdigim seyler neyse bjr dahakine ona yakin seyler yapmaya calisiyor. bol bol zeytinyagi ve salca kullaniyor mesela (alirken bu cok buyuk bir senede bitiremem demisti bir bucuk aya bitti) kizartma vs yapmaya calisiyor. pilavi getirdigi igrenc pilav makinasiyla degil de benden ogrendigi sekilde sehriyesini pirincini kavura kavura yapiyor o zaman severek yiyorum:)
bence sen de bir orta yol bul. sonucta adam yillar yili buna alismis. kendini cok yorma. bazi gunler Birak yemekleri o yapsın, sen de onun stilini gor:)
bir sekilde orta yol bulunur zamanla

Yanyana tava diye bişeyi ilk defa duydum adam bununla kahvaltı yapmış
Konu başlığını okuyunca z.kkım yesin diyerek konuya girdim ama adama hak vereceğimi düşünmemiştim.
Kuzu etli yağlı yemeğin yanına yeşil mercimek ne alaka. Bilemiyorum ben vejetaryenim mercimeği türlü türlü yemeğini yaparım ama bu menü iiih olmamış.
Evde yemekleri siz yapıyorsanız biraz ortak noktada biseyler yapmanız lazım. İş yerindeki ablanın yemeklerini bile yalayıp yutuyorsa demek ki sizde biraz fazla ağır yemekler yapiyorsunuz

Ay Cok guEller gercekten. Hani ben oralara gitmedim ama her yorenın yemegını yapar ya da mutfgaını bulursam oturur hadı bugun burada yiyelim derim. Muazzam bana gore de.
Laz boregını yemedım ama ıcınde muhallebi olan seyi sevmıyorum

yoksa toz seker de koyulur.
bizde de karpuz peynir ekmekle yenir bu arada karadenizliyim tabii k
Karpuzu peynirle yemeyen var mı? karadenizin adı çıkmış, kayınvalidem manisalı. Tarhana çorbasını üzümle içiyor üzümsüz yemiyor. Nohutu da salçasız pişiriyorlar.

Hayatta yemek yapmam birdaha, zıkkım yesin.
Beni elin şımarık oğlunu büyütmek için doğurmadı annem.
Sende bebek büyütmeyi bırak.

Ben de muhallebi sütlaç sevmediğim için laz böreğini sevmedim

K kerkenes
Yanyan tava sevdalıları derneği başkanı mısınız? Durmadan beğenmedim atma sebebinizi çözemedim.
Her ama her konuda evde bir şey yapan insanın sanki o iş göreviymiş, parayla tutulmuş gibi tavrına ayarım. Aynı şeyi adamın kirli havlusunu yıkayan kadına da yapmıştın, madem yikadin yerine yenisini koy falan. Madem yemek yapıyorsun eşinin beğendiğini yap. Zıkkım yesin yani, ağzını yüzünü eğiyirmuş damak tadına bakmadan. Sevdiği de Karadeniz yemeği yani.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…