Kocama yemek beğendiremiyorum

eskide kalmadı mı bu kafa yapısı yahu :)

Böyle bir resimli açıklama beklemiyordum koptum ben yine de ağzıma ayrı ayrı atmayı tercih ederim ya bir süre gülmekten yiyemicem, ben en iyisi üzüm peynir ekmek üçlüsüne geçeyim

Yağ ve salcadan olabilir.Ben yemek seçen biri değilim ama bazı yorelerin yemeklerinde bir koku var ,kuru fasulye dolma bile yapsalar kokuyor bana.Hangileri bilmiyorum.Bence konuşun anlasın.Pirinc pilavı ve tavuk haşlama salcasiz baharatsiz olduğu için olabilir.Bana da salcasiz yemekler hep daha güzel geliyor mesela.etim tadını salcanin bozduğunu düşünüyorum.belki eşiniz de öyledir.

Bence ne yiyorsa onu yap, zurna dürüm mü seviyor tavuk sote ekmek lavaş koy önüne, kızartma mı seviyor kızartma yap. Sen de yap mis gibi yemeğini kendin ye komşuya gönder misafirlerini ağırla :)) güzel yorumlar gelsin o da duysun

Antep'te de yiyecek bir sey bulamiyorlarsa yuh artik ay bi beyran olsa da icsem.

Ben kuyruk yağı vs kullanmadan yapıyorum ağır olmuyor. Galerime başka bişey için bakarken tesadüfen gördüm atayım dedim. Bu yemeğin kötü olduğuna kimse beni inandıramaz :) Seveni sevmeyeni vardır tabi ama lezzetli yani. Burda eti pişmiş olarak ortasına koydum sebzeler çiğ bu şekilde fırında tamamlıyorum pişmesini.

O kokunun sebebi kuyruk yağı.
Düzenli tüketilince vücudu da kokutuyor.

Ya bir de niye sevdiğini yap deniyor. Kadının yemeğini beğenmiyorsa girsin mutfağa yapsın Karadeniz mutfağının seçkin yemeklerini. Niye illa kadın ayak uydurmak zorunda? Her olayda niyeyse kadın kendini değiştirmek zorunda bu sitede.
Geçen güzel bir pizza yaptım, sevgilime attım, mantar var yemem dedi. Ben de b*k ye dedim. Mantara alerjisi falan yok. Sebze olarak sadece marulu yiyor. Yediği üç tane şey var zaten, kusura bakmasın erkek çocuğu istesem doğururum.

Aynen herkes geçsin mutfağa yapsın sevdiğini. Kadın onunla büyümüş, ona eli alışmış, aşçı mıyız arkadaş, bazı insanın da marifeti kısıtlı olabiliyor, merağı olmuyor, beyefendi genzini tutuyosa girsin mutfağa hiç yoktan iki yöntem kapar konu sahibi de en azından adamın ne istediğini bilir, biraz ortadan gideyim der diretmek yerine belli mi olur.

Dible yedim ve güzeldi. Bunun sadece iki malzemesi vardı, pirinç ve fasulye turşusu. He bir de tuz.
Bir Karadenizli olarak söylemeden gecemeyecegim: Dible fasulye tursusundan yapilmaz. Yesil taze fasulyeden yapilir (kücük kücük kiyilir). Kim sizin dediginiz yapiyorsa, ya Karadenizli degildir yada yanlis yapiyordur. Dibleye pirinc, salca, tuz ve (tercih edilen) yag koyulur ve güzelce kavrulur soganla. Baharat olarak kirmzi biber tercih edilebilir yada karabiber. Denemenizi tavsiye ederim. Gayet lezzetli oluyor. :)

Genel olarak buradaki Karadeniz mutfagi hakkinda olan bir cok olumsuz yoruma katilmiyorum bu arada (cünkü benim ögrendigim ve bildigim cok farkli; biraz sasirdim yorumlara) ama zevkler ve renkler tartisilmaz diyorum. Bende her yemegi sevmem. Ama bu her insan icin gecerlidir. :)

Genel olarak ben yemek seçen insana dayanamıyorum.
Oğluma da zorla sebze yediriyorum.
Onu yemem bunu yemem diyen yetişkin sevmem.
Sebze yemeyen insan mı olur ayrıca? Erken yaşta damar tıkanması kolestrol sorunu yaşamak istiyor herhalde

Ben kocamı rakibim ya da düşmanım gibi görmem bir şeyler yarıştırmam. Hayat arkadaşı olarak gördüğümüz için birbirimizi böyle düşünmemiz normal.
rakip veya düşman görmekle alakası yok
yarışmakla hiç alakası yok
hayat müşterek, evde ortak yaşanıyorsa bak ne güzel söylediniz, hayat arkadaşı
hayatı paylaşıyorsunuz ya hani, sorumlulukları da eşit paylaşmak lazım
siz kendi eşinizle "birbirinizi" düşünüyor olabilirsiniz ama konu sahibinin eşi öyle değil
sizin dediğiniz şey ANCA kıymet bilene yapılır.

konuda; hem önüne yemek bekliyor hem de gelen yemeğe burun kıvırıyor garip garip hallerde yani herif
konudaki kadın ağzını açıp "ben seni sevdiğim için zaman ayırıyorum emek harcıyorum yemek yapıyorum karnın doysun diye, sen bi eline sağlık demekten acizsin bi de tuhaf şekillere giriyorsun. ya bana yardım et beraber yapalım ne seviyorsak ya da çok biliyorsan kendin yap ben yemek işinde yokum bundan sonra" diyemiyor
görev edinmiş paşasına yemek yapmayı kendine. ben buna tepki gösteriyorum
yemek yapmak sadece kadının görevi değildir arkadaşlar. hele ki sizin emeğinize saygı duymayan şu heriflere hala yemeklerinizi beğendirmek için adamlara yaranmak için kendinizi heba etmeyin diyorum
bir erkeğin sırf kocanız diye yapılırken elini bile sürmediği yemeği beğenmeme, eleştirme, abuk sabuk hallere girme hakkı yok diyorum
bunları yapıyorsa eş değil hizmetçi almıştır o adam kendine
hayat arkadaşlığı yok yani bu konuda şu an.

Katip kendine ayrı yap diyen var. Oldu herkese özel yemek pişireceksek ohooo.
Sevgilimin yemek kültürü de farklı benden. Ayak falan da uydurmak istemiyorum. O diyor mu hiç sebze pişirmeyi öğreneyim diye? Yooo

He benimki de kalp hastası zaten. Geçen balıklı salata yaptım, içine niye kuru domates koydun dedi. Lan domates ısırmaz seni dedim

Ay evet burda da eşimle sevgili olduğumuz dönemde yemek seçiyor olması geldi aklıma görmemiş ki yemek, onu yemem bunu hiç yemedim yemem bilmem ne huyu varmış babası kılıklı. Bilmiyordum tabi, ilk defa evde yemek yapmışız çağırdık. Karnıyarık pilav cacık yani turkiyede herkesin yediği yemek, ben patlıcan yemem ben sarımsak yemem. Dedim bana bak burası ana kucağı değil öğrenci evi, ye zikkimlan valla hiç çekemem yani o gün bu gündür ne bulsa essek gibi yiyor çünkü neden yemesin. Biz annemden böyle gördük. Bak kayınvalide o kocasını 35 sene çekti böyle, ben oğlunu 1 günde mum ettim şimdi eşim de bayılıyor yemeye çünkü sadece ön yargıdan yememiş. Koskoca adamın en sevdigi yemek köfte patates olabilir mi lütfen yani

Katip kendine ayrı yap diyen var. Oldu herkese özel yemek pişireceksek ohooo.
Sevgilimin yemek kültürü de farklı benden. Ayak falan da uydurmak istemiyorum. O diyor mu hiç sebze pişirmeyi öğreneyim diye? Yooo
Böyle paşa paşa sofrada bekleyip üstüne genzini tutarsan gıcık gıcık hallere girersen kadın senin memleketine de.. der, iyice soğur, ne gerek var? Elinle bi iki şey yap sevdir de mi?

Sebze yemeyeni bende anlamiyorum. O kadar önemli ki. Yani sebzesiz nasil yemek yer insanlar anlamis degilim. Bu konuda hakli buldum sizi. :)

Çünkü gerçekçi bakıyorum olaya.
Adam mutfağa geçip yemek yapmaya kalksa konu sahibi iki gün sonra "çekil çekil ben yaparım" diyecek.
Bir de cidden evde çalışan biri varsa yemeği çalışmayan yapar genelde. Akşam vakti mutfakta ayrı yemek pişirmek sürdürülebilir bir şey değil. En azından her çift için değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…