Kocama yemek beğendiremiyorum

Arada sırada olabilir belki ama günlük yemeklerimde görmek istemem. Çok opsiyonel bir şey zaten. Hani adam dese ki ben karadeniz yemeği dışında yemem okey diyeceğim ama kuyruk yağı ve fazla baharat sevmemesi gayet anlaşılır bir durum. Herkes anlamadan dinlemeden kocasına saydırmış bence haklı adam

Lafı ağzımdan aldınız ya o nasıl bir görsel hahahah
konu sahibi yorumları cımbızlayarak alıyorsunuz :)
gerçekten yanyana tavası öyle herkese uymaz hele öyle kuyruk yağı vs hiiiç bana göre değil mesela
çok iştahlıyım ve pek yemek ayırmam oysa ki
karaşimşek çorbasına da gerek yoktu bir arkadaşın dediği gibi salçalı makarna vs yapabilirsiniz

diktatörsünüz sanırım ve illa benim yöresellerim yenilecek derdinde misiniz anlamadım :)
biçok soruya cevap vermemişsiniz haftalık menünüz ne mesela?

Arkadaşım Karadenizli kayınvalidesinden güzel bir tarif öğrenmiş. Onu yaptı bize deneyelim diye. Pirinçle lapa kıvamında pilav yaptı. İçinde de doğranmış fasulye turşusu. Bir de sunum yaptı bize, kek kalıbına koydu onu, ters çevirip tabağa o şekilde çıkardı falan. Yemekte eksik olan tek şey sunumdu çünkü.

Sık yapılmaz zaten bu, ayda yılda bir. Konu sahibinin kuyruk yağı ve bol baharat kullanıp kullanmadığını bilmiyoruz ki. Belki de adam da yesin diye çok standart bir şekilde yapıyor yemekleri. O zaman kocaya saydırmakta haklılar.

Benim de eşimin yemediği bazı yemekler var, zorlamıyorum ben de. Bamyayı hiç sevmez mesela, ya da ciğer ağzına sürmez vs. Ben bamyayı çok seviyorum ama ona alternatif şeyler yapıyorum, yemeyen yemiyor. Yiyemiyorsa zorlamanın anlamı yok, alternatif şeyler yapmayı deneyin çok büyük meseleler değil bunlar

En ufak şeyde genzini tutan adama lömbür kuyruk yağları koymak fazla cesaret olur.

Arkadaşınız nasıl yaptı bilemiyorum ama bahsettiğiniz şey dible sanırım, pilav değildir aslında tencerenin altına taze fasulye konur üzerine domates, soğan, az salça ve bir çay bardağı pirinç üzeri yine taze fasulye, çok az fasulye turşusu ve soğanla kapatılarak ağır ağır pişirilir çok lezzetli bir yemektir. Pirinci fazla olursa hem lapa olur hem tadı kaçar, yeni öğrendiyse belki tutturamamıştır

İtalyan risotto yapınca oooo ama

En ufak şeyde genzini tutan adama lömbür kuyruk yağları koymak fazla cesaret olur.
Google’daki tariflerin birinde kuyruk yağı koyulmuş diye herkes bir kuyruk yağı örneklendirmesi yapıyor ama bence böyle bir adam için çok standart yapıyordur yemekleri. Yapmıyorsa da adamın tavrı haksız değilsjdkkd

Bence yemek yapmayın yemeğinizi beğenmeyen adama. Neden yapmıyorsun diye sorarsa beğenmiyorsun ki benim yaptıklarımı dersiniz.

İnsanların bazı rolleri olabilir. Adam çalışıp kadın çalışmıyordur mesela ve yemekleri kadın yapıyordur ne var bunda? Bu durumda kadın hizmetçiyse, erkek de ırgat mı oluyor eve para getiriyorsa. Ben mantıksız buldum söylediğinizi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…