Kocama yemek beğendiremiyorum

Sizin kayınvalidenize göre mi değerlendiriyorsunuz Karadeniz mutfagini

Yok bu baya seviyodu, ben o zaman sandım ki herkes koyuyor Kilis'te. Yemek yemeklikten çıkıyodu, ne etin ne de sebzenin tadı kalıyordu.
Ekşi et yemek tuhaf tabi.
Elazığlı bir ablanın kuru dolmasını yemiştim. Onda da ekşilik vardı ama bol baharat vardı. Ama çok lezzetliydi. Ben severim baharatı, boz dolma hiç çekici değil bence.

O kadar da değil ama :) saçmalıktı ve damak tadıydı :)
Ben güzele güzel derim inanın. Karadeniz’in sevdiğim yemekleri de var. Müdavimi olduğum bir Trabzon pidecisi var mesela, kendimi ödüllendirmek için arada oraya giderim. Burada da bahsettik diğer güzel yemeklerinden ama o çorba gerçekten kötü.

Şu ot mu turşu yapılan
Kaldirik otu diyolar sanırım

Yaw ben yalnız baya Karadenizli olmuşum

Ege den sor bilmem bu kadar herhalde
Şuan ayıktım haa
Özüme dönmeye gidiyorum
Yok ya değil galiba. Orda kımi yaptıkları otun adı ama Türkçe adı nedir bilmiyorum kımi turşusu yazınca çıkıyo

ben Karadenizliyim ama savunucusu değilim:)
harika bir çorba da diyemem ama en kötü yemek de değil.
süt çorbasındansa lahana daha güzel mesela.
yapımına bağlı aslında, içeriğine.
suda yuzen lahanalardan bahsedilmiş ama aslında daha koyu kıvamlıdır.
gerçekten bayılıyorum diyemem ama bence belli yemeklerden iyi
:)

Ay yapma lütfen, bir enginar bir zeytinyağlı taze börülce
Ben iç Anadolu bağrında her yaz börülce arıyorum yana yakıla

Dünyanın en kötü ilk on yemeği listesine Türkiye’den sadece kara lahana çorbası girdi yav.
İstisnalar kaideyi bozmaz damak zevki faklidir bişey diyemem ben Karadenizli olduğum halde karalahana kokusu bana da ağır gelir ama pişirme şekli, el lezzeti de çok etken bir yemeğin pismesinde ben yapsam o çorbayı misal o çorbayı çok seven biri bile yemez :) beceremiyorum çünkü

Bakin ben bursa iskenderi çok severim bir tür ile Bursa'ya gittiğimizde tarihi Bursa İskendercisi yazan since bilmem kaç yılından beri varlığını devem ettirdigini tabelasında beyan eden restoran beni iskenderden soğuttu diyebilirim o kadar ki uzunca bir süre yemedim İskender :)

Damak tadı farklılıgi işte bu sitede benim gibi enginar ve borulcenin tadını bilmeyen birçok kişi olduğunu iddia edebilirim ıspatlayamam :)
biliyorum evet.
Tanışma yemeğine enginar yapınca yememişlerdi. Aşırı önyargılılar mesela tat konusunda. Ben sevmesem de Karadeniz yemeklerinin hepsinin tadına baktım ama kayınvalidem ne deniz börülcesine (oy solucan gibi demişti) ne enginarın tadına bakmadı

Kaldirik otu degıl mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…