Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

sevde

şimdi aklıma geldi cuma ya denk geliyor diyorsun ya bayramın son günü çarşamba zaten. perşembe ve cuma heryer açık tatil yok o açıdan sorun yaşamazsın klomenini kullanırsın biter ara vermiş olursun işte bayramda sonra gidersin cuma günü..

kızllaarrrrrrrrrrr ya nerdesiniz valla konu başlığımız dibe vurmuş şekildeydi zor kurtardımmm:KK1: niye kimse uğramıyooo pazar olduğu için tatildmisinzzzzz:KK53: bırakmayınn burayııı yaaaa:KK51:

kızllaarrrrrrrrrrr ya nerdesiniz valla konu başlığımız dibe vurmuş şekildeydi zor kurtardımmm:KK1: niye kimse uğramıyooo pazar olduğu için tatildmisinzzzzz:KK53: bırakmayınn burayııı yaaaa:KK51:

annemdeyım giremıyorum yarın eve geçicem inşallah buluşucaz bekleyı benı kuzularım çok üzgündüm topladım bomba gibi dönücem size:)

canım doktora gidemesen de klomen iç bence günde 2 tane.gerçekten kötü zamana denk gelmiş bu ay sen dün hastalandın sanırım 14 kasım da gidersin bayram bitince gerçi 16. günün oluyor ama sen çalışmalarını yaparsın gün aşırı 16. gününde de en azından yumurta varmıydı boyutları nelerdi çatlama olmuşmu onları görürsünüz.hadi bakalım inşallah yeni ay yeni umutlar canım benim.
benim için ve eşim için de tabiki çok yorucu geçti bu ay sevde yeni doktorumda ilk ayımdı 3. günümde gittim muayne etti 3 folikülün var dedi Femara isminde bir ilaca başladık klomenden daha etkiliymiş aynı klomen gibi içip 9. günümde gittim 11,10,13 mm olmuşlar çok iyi dedi soldaki 11 mm lik yumurtamın üzerine gitti tüpüm o tarafta olduğu için.ama büyümesi durmaya başladı 75 lik menogon a başladık sonra 150 ye çıkardı işte 18. günümde annnca güç bela 15.2 mm oldu o gün ve dün de 150 lik menogon vuruldum heralde 16 ya ulaşmıştır bugün de öğlen pregnly vuruldum pazartesi ve salı ilişki işte sonra da gün aşırı devam edin dedi.yani 18 mm nin üzerinde olması daha iyi olurdu tabiki ama diyor doktorum bu ay ancak bunu yapabiliyoruz dedi işte biraz çatlatma iğnesi de çatlamadan önceki son gelişimine yardımcı oluyomuş belki 18 olur çatlar:) ama rabbimden hayırlısını diliyorum iğnelere geç başladık yumurta sağlıklı mı zorla büyüttük çünkü umarım yine bir düşük yaşamam o yüzden bu ay olmicaksa sa olmasın.hayırlı ise olsun.önümüzdeki ay iğne ve ilaca aynı anca başlicaz ve eğer sağlıkla düzgün zamanında gelişen bir yumurtam oluşursa aşılama düşünüyoruz.yumurtam bu kadar zor gelişiyoken doğala bırakıp hamilelik ihtimalimi düşüremem.zaten bu ay bile o kadar masrafımız oldu ki anlatamam sana 3 kutu iğne 330 tl femara 60 tl muayne ücreti 25 tl reçete parası 12 tl östrojen bantları 50 tl en sonunda da pregnly 20 tl bunların üzerine bize birde ovulasyon takibi ücretli deyip 120 tl fatura çıkardı hastane..battık.çok zorlandık bir de elde kayda değer bişey yok zorla gelişen ümit vaadetmeyen bir yumurta.önümüzdeki ay da bu masraflar bizi bekliyor.oldu olacak ovulasyon takibine 120 tl vermişken 250 daha koyup 370 tl ye aşılama yaptırırız artık napalım Allah eşime kuvvet versin yetişmediği yerde ailelerimiz de destek oluyorlar hakkımızda hayırlısı. ama çok merak ediyorum önümüzdeki ay ne olucak diye (ben bu ay çatlatma iğnesi olmama rağmen pek ümitli değilimde) yani bu ay böyle gelişmedi diye önümüzdeki ay da gelişmicek mi çok enteresan benim klomen ile 10. günümde 17 mm di folikülüm yani ne değişti ki 5 ay içinde bu ay bu kadar direnç gösterdi umarım önümüzdeki ay bu kadar direnç göstermez çünkü çokk üzülüyorum bu duruma.bu yumurta büyürken doktor gösterdi geriden gelen 5-6 tane daha yumurta var ama çok küçüklerrrr.. belki adetle birlikte atılmayıp önümüzdeki aya büyicekler.artık inşallah olacak bir şekilde.içimi döktüm sana özet geçtim :)

merhaba bende bu ay femara kullandım bugun bıttı carsamba dr gıdıcem ınsallah bı sonuc alırım klomenle ıhhh bıle demedı drenclı benımkılerde, umarım basarıylı olursunuz bu ay.

selam ben tedaviye yeni başladım yumutlama çok azmış 0,3 dedi .doktor bana 1 kutu klomen verdi adetin 3.günü kullanmaya başlıyacağım.doktor 11.günü gel dedi.yumurtlamanın çok olması için mi yoksa çatlama filan olması için mi anlamadım klomen kullananlar varsa lütfen cevaplasın bu hapı kullanmaya başlayınca aşamaları neler beni neler bekliyor

klomen yumurtlamada azlık varsa yada yumurta gelısımınde sorun varsa ılk tedavı seklı ve en basıt olanı hatta en uygun fıyatlı olanı benzerı bırkaç ılac daha var en cok tercıh edılenı klomen catlatma ıcın degıl catlatmak ıcın baska ıgneler var yumurta yeterınce buyurse doktor catlatma ıgnesını ayrıca yazar ve gun belırtır vurunman ıcın. klomen adetın 3,4,5 gunlerınden bırınden baslar genele olarak 5 gun sureyle dozajı doktor ayarlar en fazla gunde 4 e kadar cıkarablıyorlarmıs kullanılır ılac bıttıkten genelde 2 veya 3 gun sonra doktor takıbe cagırır yumurta rezervıne ve buyuklugune bakar yeterınce buyumemısse egerkı buyutulmeye elverıslı bır durum varsa ve tedavı bır muddet gectıyse ekstra bantlarla ve veya ıgnelerle yumurta buyumesını destekleyecek ılac verır (yenı baslandıysa vermez bırkac gun sonra yenıden takıbe cagırır) takıpler devam eder ve yeterlı buyukluge ulasılırsa catlatma ıgnesı verebılır veya kendı halıne bırakabılır(genelede ıdeal buyukluge zamanında gelen yumurtaları kendı halıne bırakıyorlar) daha sonra yıne takıp devam eder döllenme olmusmu bakılır sonra yumurta rahıme tutunmus mu dıye bakılır tutunmussa hamılelık baslarrrrrrrrr... :) masal gıbı oldu beeee kımse cevap yazmamıs sıze neden bılmem ama mutlaka guzel sebeplerı vardır :KK66:

bende mecidiyeköydeyimmm... hadi yarın 1 saatte olsa buluşalım çaylarız :KK70:
okmeydanı dediğin nedirki_? bana 15 dakka :KK70:
vallahi sevindim canım demek okadar yakınız çoğumuz :KK61:süpppeerrmiş inş. bir gün buluşuruz ama benim koca varya benim kocaa adım attırmıyor adam nasıl olcakta izin verir asla vermez biliyorum :KK43:

kızlar merhaba uzun zamandır giremiyodum eskilerden kim kaldı bilmiyorum kızlar dönüşüm muhteşem oldu HAMİLEYİM:KK52::KK52::KK52::KK52:
bu ay nihayet ilk defa çatlatma iğnemi vurulabildim ve hamile kaldım darısı başınıza allahım sizlerede nasip etsin inşallah
allah inş. sağlıkla mutlulukla kucağına almayı nasip etsin:KK34::nazar: darısı başımıza inş..

nakadar isterdım hamıleyım demeyı ama hastalandım artık nasıl geçer zaman bılmem al başan olmuyo işte napıyım :KK43::KK43::KK43:
:KK14::KK14: ooof oooff ki ne ooff hani döllendi diodu doktorun ya varyaa sanki kendimmiş gibi üzüldüm,dün dr. gittiğimde sıra cemrede çarşambada o gidicek inş. güzel haber verir diodum ne denir şuan ne sölenir bilmiyorum canım :KK14:Sil baştan aynı şeyler yine aynı umut yine aynı bekleyiş oooff oooff kelime bulamıyorum artık:KK14:
ben öyle düşünmüyorum canım senn adına ümitliyim bana herkes olumlu bakıyodu döllenme var dıye ama kısmet ben senın için gayet olumlu düşnüyorum benım tutmadı dıye sakın umıtsızlenme beklemedığnde olur bılıyosun
Canım ne benim nede eşimin hiç ümidimiz yok 2,5 sene olucak okadar hayal kırıklığımız olduki her ay boğazımıza kilitlendi kelimeler yumruk oldu kaldı o yüzden umut etmeyi bıraktık artık inş. inş. olur ama biliyorumki olmayacak..Sende üzülme inş.bir gün güzel haberleri alacağız senden :KK34:
ii geceler,,bende geldim...ve malesef kötü haberlerle...
yine olmadı yine olmadı...teklemedi yine..28.gün ve o tanıdık kırmızılar..oysaki umutluydum bu ayda da önceki aylar gibi...içimde bir yerler asla vazgeçmedi umut etmekden...beklemekten...her ay aynı hayal kırıklığıyla başbaşa kalsa da üzülse de yıkılsa da asla vazgeçme di arkadaşlarım...şimdi yine aynı suskun aynı durğun hallerdeyim...sizlerde de oluyormu...kırmızıların ardından bir içine kapanıklık bir mahsunlaşma ve bir hayattan elini eteğini çeker gibi garip bir haller oluyor bana...herşey bitmiş her şey tükenmiş gibi bir son..neyse..içinizi karartım gece gece...:KK37:
:KK14:ne demeli ne söylemeli....Zamanı var demekki canım cemretibetede söylediklerim geçerlisenin için öyleiyi anlıyorumki sizleri hiç bir kelimenin bu burukluğu dindiremeyeceğini biliyorum:KK50:
annemdeyım giremıyorum yarın eve geçicem inşallah buluşucaz bekleyı benı kuzularım çok üzgündüm topladım bomba gibi dönücem size:)
heeeehh işte böle canım :KK9: Pes etmek yok iç karatıp köşeye çekilmek yoookk durmaak yoook yola devaamm :KK1::KK1:Şaka bir yana böle pozitif olman süper bişe canım :KK34:

Kızlar dün dr. gittim nihayet o gün geldi ve gittim..Dr. yumurtan çatlamış içi kan dolmuş görüyormusun dedi evet gördüm..1-2 gün sürer çatlak kalması dedi..Ama her kadının çatlasa bile şansı hep %30'muş biliyormuydunuz?Dr. dediki tüm bayanlar için geçerli %40 bile diyemiyoruz bu durumda şansınız bol olsun inş. tutar dedi.Adetini 1 hafta geçerse gebelik şüphesi geçmezse hiç moralini bozma stres yapmıyorsun adetin ilk gününden sayıp 12.gün ilaçsız geliyorsun dedi..Dün çatlak dedi die yaptık bizde hiç kalkmdım yataktan akşam 8di uyuduk kaldık :) Gece 11di kalktığımda spermler ayağa kalkıp 3-5 adım atmamla boşaldı gitti içimden aldıysa 3 saat içinde aldı..Almadıysa sil baştan ve inann ne eşimin ne benim hiç ama hiç ümidimiz yok dediğim gibi yaklaşık 2,5 yıl olucak okadr bekledikki ümitlenip bağlanmıyoruz..Ama bir yanımızda umut olsada çaktırmıyoruz galiba fakat olumsuz olucak biliyoruz demekten kendimizide alamadık hiç hayırlısı allahtan artık kızlar..Adetim eğer iğne ilaç etkisi falan olmazsa bayrama denk geliyor bakalım..İğneyi vurulalı 10.günüm daha bakalım neler olacak beklemekten başka çaremizde kalmadı..:KK34:

Kızlar dün dr. gittim nihayet o gün geldi ve gittim..Dr. yumurtan çatlamış içi kan dolmuş görüyormusun dedi evet gördüm..1-2 gün sürer çatlak kalması dedi..Ama her kadının çatlasa bile şansı hep %30'muş biliyormuydunuz?Dr. dediki tüm bayanlar için geçerli %40 bile diyemiyoruz bu durumda şansınız bol olsun inş. tutar dedi.Adetini 1 hafta geçerse gebelik şüphesi geçmezse hiç moralini bozma stres yapmıyorsun adetin ilk gününden sayıp 12.gün ilaçsız geliyorsun dedi..Dün çatlak dedi die yaptık bizde hiç kalkmdım yataktan akşam 8di uyuduk kaldık :) Gece 11di kalktığımda spermler ayağa kalkıp 3-5 adım atmamla boşaldı gitti içimden aldıysa 3 saat içinde aldı..Almadıysa sil baştan ve inann ne eşimin ne benim hiç ama hiç ümidimiz yok dediğim gibi yaklaşık 2,5 yıl olucak okadr bekledikki ümitlenip bağlanmıyoruz..Ama bir yanımızda umut olsada çaktırmıyoruz galiba fakat olumsuz olucak biliyoruz demekten kendimizide alamadık hiç hayırlısı allahtan artık kızlar..Adetim eğer iğne ilaç etkisi falan olmazsa bayrama denk geliyor bakalım..İğneyi vurulalı 10.günüm daha bakalım neler olacak beklemekten başka çaremizde kalmadı..:KK34:

canım inşşşşşş tutmuştur bunu okadar içten diliyorumki inanamazsın ben bu ay çok kötüyüm :KK50: bir türlü toparlanamadım şu deprem çok üzdü beni bizde çok sarsıdık yakınız ben bu ay bu olanlardan sonra ara verdim sadece homon düzenleyici kullandım dr bu olacağım son adetten sonra rahim filmi istedi

kızlar burda sizn yazdıklarınızı okuyunca mutlu oluyorum kader arkadaşlarım tek esellım sizlersiniz deseğini için hepinize teşekkür ederim canlarım çooook ağrım var geberiorum nasıl bıtıcek böle bilmiyorum heralde döllenmeden sonra olunca kötü oluyo ağrı fena canlarım sizin ıyı haberlerınızle mutlu olucam inşallah bende ...

umarim doktorun dollenmeden sonra neden sonucun bu oldugunu arastiracaktir :KK43:

insallah gereken miktar ulasmistir canim.. merak etmstim bende cok ne yaptin diye.. bak iyi biseyler duymaya basladin gerisi gelir insallah..

canım inşşşşşş tutmuştur bunu okadar içten diliyorumki inanamazsın ben bu ay çok kötüyüm :KK50: bir türlü toparlanamadım şu deprem çok üzdü beni bizde çok sarsıdık yakınız ben bu ay bu olanlardan sonra ara verdim sadece homon düzenleyici kullandım dr bu olacağım son adetten sonra rahim filmi istedi
canımmm çok saol..İnşallah bu zor günlerid atlatıcaksın..İnş. bu zorlu süreçte sonuca en kısa zamanda kavuşursun canım..Senin şartların bize kalaraktan daha zor allah yardımcın olsun..
insallah gereken miktar ulasmistir canim.. merak etmstim bende cok ne yaptin diye.. bak iyi biseyler duymaya basladin gerisi gelir insallah..
canım inş. inş. ama bakıyorum..Rojdaa , Rihana , Cemretibet , papatyaprenses68 , sonra sevde1 hepsinin çatladı ama sonuç yine hüsran inan benimde umudum kalmadı canım artık bekleyip sabretmek bizim göbek adımız olmuş beklicez ama sizler okadar iyi geliyorsunuz ki insan moral depoluyor valla:21::KK34:

ohhh be tahlil sonucumu aldım kızlar resmen hamileyimmmm......Çookkk mutluyum Allah'ım sağlıkla kucağıma almayı da nasip etsin bu duyguyu yaşamak isteyen herkese de nasip etsin...:KK49:

Allahim su mubarek gunlerin yuzu suyu hurmetine insAllah bebelerimizi karmimiza kondurur
selam ben tedaviye yeni başladım yumutlama çok azmış 0,3 dedi .doktor bana 1 kutu klomen verdi adetin 3.günü kullanmaya başlıyacağım.doktor 11.günü gel dedi.yumurtlamanın çok olması için mi yoksa çatlama filan olması için mi anlamadım klomen kullananlar varsa lütfen cevaplasın bu hapı kullanmaya başlayınca aşamaları neler beni neler bekliyor

cnm yumurtanin iyi gelismesi icin vermis dr.
11. gunde buyuklugunu kontrol edip ona gore cat ignesi verecek ve size iliski zamanini soyleyecek

ohhh be tahlil sonucumu aldım kızlar resmen hamileyimmmm......Çookkk mutluyum Allah'ım sağlıkla kucağıma almayı da nasip etsin bu duyguyu yaşamak isteyen herkese de nasip etsin...:KK49:

masalalh darisi butun bekleyenlerin basina insAllahhh

En makbul dua nedir?

Bir mümin, bir mümin için dua ederse, melekler âmin der. Melekler günah işlemedikleri için, duaları kabul olur. Günahkârların duası kabul olmaz, ama bir günahkâr mümin, diğerinin arkasından dua ederse, duası kabul olur. Çünkü bu duada riya olmuyor, bir menfaat karşılığı yapılmıyor. Sırf Allah rızası için yapılmış oluyor. (Düâ-i zahrul gayb icabete makrundur) yani (Gıyaben yapılan dua, icabete daha yakındır) denmiştir. Bu, (Bir müminin, diğer müminin arkasından yapacağı dua makbuldür) demektir. Bir hadisi şerif meali şöyledir:

(Bir Müslümanın din kardeşinin arkasından ettiği hayır dua kabul olur. O dua edince, bir melek, “Âmin! Kardeşin için ne istiyorsan aynısını Allah sana da versin” der.) [Müslim]

Demek ki, bir mümin, başka müminin arkasından dua edince, gıyaben yaptığı için ve bu duaya günahsız melek de âmin dediği için o dua makbul olur. Üstelik aynı şey kendimize verileceği için, kendimiz için de makbul dua etmiş oluyoruz.

Kâfirler, fâsıklar dedikodu yaparlar, salihler dua ederler. Aradaki fark ne kadar önemlidir. Salih mümin olmaya çalışmalı, arkadaşlarımızın arkasından hep dua etmeliyiz.

zaten çift çizgiyi görmüştün canım allah tamamına erdirsin inş. Darısı başımıza :nazar: Eşine söyledinmi??
En makbul dua nedir?
Bir mümin, bir mümin için dua ederse, melekler âmin der. Melekler günah işlemedikleri için, duaları kabul olur. Günahkârların duası kabul olmaz, ama bir günahkâr mümin, diğerinin arkasından dua ederse, duası kabul olur. Çünkü bu duada riya olmuyor, bir menfaat karşılığı yapılmıyor. Sırf Allah rızası için yapılmış oluyor. (Düâ-i zahrul gayb icabete makrundur) yani (Gıyaben yapılan dua, icabete daha yakındır) denmiştir. Bu, (Bir müminin, diğer müminin arkasından yapacağı dua makbuldür) demektir. Bir hadisi şerif meali şöyledir:

(Bir Müslümanın din kardeşinin arkasından ettiği hayır dua kabul olur. O dua edince, bir melek, “Âmin! Kardeşin için ne istiyorsan aynısını Allah sana da versin” der.) [Müslim]

Demek ki, bir mümin, başka müminin arkasından dua edince, gıyaben yaptığı için ve bu duaya günahsız melek de âmin dediği için o dua makbul olur. Üstelik aynı şey kendimize verileceği için, kendimiz için de makbul dua etmiş oluyoruz.

Kâfirler, fâsıklar dedikodu yaparlar, salihler dua ederler. Aradaki fark ne kadar önemlidir. Salih mümin olmaya çalışmalı, arkadaşlarımızın arkasından hep dua etmeliyiz.
Burda hepimiz birbirimizin ardından öyle dualar ediyoruz ki rabbim kabul etsin inş.Paylaşımın için çok saol canım :KK34:

X