Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

canım sen kaç yaşındasın, yaşlamı ilgili yoksa bünye yada genetikmi

doktor birşey diyormu merak ettim

yaşım 26 canım o bakımdan şanslıyım ama benim rahimimde doğuştan problem varmış hsg çektirdim o şekilde öğrendim şubatı ayında ondan önce de tam 1 sene hamile kalamadım kendiliğimden.benim rahimin unicorn uterus yani tek taraflı(yarım)rahim.sol tüpüm ve sol yumurtalığım var sağlıklı.sağda da tam gelişmeyen bir yumurtalık yapısı var ama sağlıklı yumurta üretemiyor zaten sağda tüpüm de yok.rahim de normalinden daha ufak.yani ben hamile kalsam bile düşük riskim ve özellikle erken doğum riskim hep var.zaten ilk gebeliğimde mayıs ayında 8 haftalık kalbi durduğu için düşükle sonuçlandı o zamanda klomen+ovitrelle ile kalmıştım.şimdi tekrar tedavi sürecindeyim işte çok ümitsiz değil durumum ama yine de uğraştırıcak sanırım meleimiz bizi..

ok teşekkür ederim canım elimden geleni yapıyorum eşimde sağolsun çok destek oluyor onu çokk seviyorum Allahın izniyle biz birlikte ve huzurlu mutlu olduktan sonra birbirimize destek olarak aşıcaz bu sorunu.tabi önce rabbimin sonra da doktorlarımın yardımıyla kaderimizde varsa tatmak bu duyguyu biz de tadıcaz...

sevde canım nasılsın dicem ama durumunu o kadar iyi anlıyorum ki ay sonu regl olma krizleri onkere tuvalete gitme peçetede görmek istemeyerek baktığımızda kırmızı var mı diye kontrol etme belirtiler vs.. ama üzülme lütfen dik dur bak biz bikere hamile kalabildik bunu vücut başarabiliyor öyle düşün sadece daha hassasız bence senin de yumurtalarda bir sorun var bak bende yumurtluyorum ama gelişmiyorlar akıntıyla falan anlaşılacak gibi değl bu işler geçen ay su gibi akıntım vardı mesela gelişiyor yumoş diyosun ama yok.sen bu ay sıkı bir takip yaptır canım benim.bende de durumlar karışık...
yumurtam çok zor büyüdü iğnelerin dozunu arttıra arttıra 10 gündür gün aşırı takipteyim kalçam delik deşik oldu.sonuç: 19. günüm yumurtam 16 mm. artık anca bu kadar oluyo bu ay iğneleri kestik yarın pregnly vurulucam sonra ilişki işte.endometrium kalınlığı 7.7mm güzel dedi doktorum.östrojen bantı kullanıyorum ancak adet olursan çıkartıyosun bantları dedi biraz daha kalınlaşır heralde o zamana kadar.normalde yumoşun 18 mm falan olmasını istiyor doktor ama bende mecbur bu ay böyle denicez işte.adet tarihim de değişti bu kadar iğneden ve tedaviden sonra çatlatma iğnesinden 14 gün sonra sonuç belli olur dedi yoksa da anca o zaman adet olurmuşum 1 hafta ileri attı yani tarihi bu tedavi yumurtam çok geç geliştiği için..normalde 9 kasımda adet olucaktım yeni adet tarihim ve gebelik testi tarihim tabiki 15 kasım.
eğer gebelik oluşmazsa adetimin 3. günü tekrar gidicem yeni aya hem ilaç hem iğne ile başlicaz ve eğer sağlıklı güzel gelişen bir folikül olursa aşılama düşünücez.bakalım eşim diyorki eğer bir mucize olurda bu yumurta çocuk olursa onu doğunca sopalicam diyo :) o kadar zor gelişti ki o da 16mm de zaten ama bilmem artık çatlatma iğnesi de biraz büyütüyomuş Allahtan ümit kesilmez doktorum elinden geleni yaptı sağolsun.dua et arkadaşım belki de olurr:)

iyi aksamlar kızlar,
2 klomen ayından sonra bu ay femarayı denıcez yarım ılacla basla dedı dr yarın ıcmeye baslıcam daha once kullanan varmı bu ılacı aranızda ?

ben de 3 aylık klomen denememden sonra bu ay geçtim femara ya çok daha etkili bir ilaç olduğunu söylemişti doktorum umarım faydasını görürsün..

ben ce de bizim kadar yaşamaları mümkün değildir . hissettiklerimiz çok farklı. doktor start veriyor ilişki için. onlar da bu görevi seve seve yerine getiriyorlar.
genel de biz bayanlarla ilgili olduğu için konu.insan kendini o konuda da rahatsız hissediyor. ama onlar rahat ne de olsa onlarla ilgili bi sorun yok

Son düzenleme:
cemreeee ben bugün bütün gün yattım kasık ağrıları ve ara ara sızılar var her iki tarafta da... gebelik belirtisimdir acaba çok umutlandım bu ay yaaa inşallah yüce Rabbim nasip eder...

nakadar isterdım hamıleyım demeyı ama hastalandım artık nasıl geçer zaman bılmem al başan olmuyo işte napıyım

cok uzuldum ben ama ya ne diyimki ben sana simdi takma kafanami diyim olmadi bidahaki ayami diyim.. ne soylersem soyleyeyim ise yaramayacak biliyorum bende gectim bu yollardan.. ama yinede aşılama gibi bidunya secenegin var. canim benim cok hirpalama kendini

nakadar isterdım hamıleyım demeyı ama hastalandım artık nasıl geçer zaman bılmem al başan olmuyo işte napıyım

cemrecimm gerçekten mi yaa ben senden çok ümitliydim canım yaaa:(üzülme dicem ama insanın elinde değil napalım inş. öbür aya alırız güzel haberlerini

uzulme hirpalama kendini. hersey olacagina variyor nasilsa.. insallah obur aya..
igneden sonra dengesizlikler olabiliyor. yani cok erken yada cok gec..
sagol canım, vardır her ıste bır hayır dıyorum

ben bugun doktorumu aradım, 12.gununde oldugunu soyleyınce normal dedı.

işine yarar mıyım blmiyorum ama ben varım
cnm sana bişi sormak istiyorum. ben de çatlatma iğnemi oldum. bu gün 11. günüm.
ama bugün kasıklarımda hafif hafif ağrılar oluyor. bi de hani adet olmaya yakın incedden bi ağrı hissediyoruz ya
onun gibi ağrı oluyor. acaba nedendir ki.adetmi olucam? daha iğnenin 11. günü çok erken değil mi:18::18::18:

::))aaa canım ayıp ediyosun negüzel gelmişsin.canım bende iğnemim 14.günümdeyim benimde iki üç gündür o şekil ağrılarım var bende adetimin gelmesinden korkuyorum inş. gelmez adetimiz bebek ağrısıda olabilir adet ağrısıda olabilir bekleyip görücez yaniii ama inş. gelmezlerrrrr

hamilelik ağrısı da olabilir diyosun:44:
ikisinin de olma ihtimali var. o zaman beklemekten başka çaresi yok.İnşaalah gelmezler o zaman
senin kaçıncı denemen tatlm. k. bakma soruyorum ama ben yeniyim bu topikte

Slm kizlar iliskinin uzerinden 6 gun gecti acayip tukruk salgisi var agzimda hayir olsun tutmussa yumurta bu kadar erken belirti olabilirmi kaybettim bebegimdede tukruk bezleri cok calusmisti

hamilelik ağrısı da olabilir diyosun:44:
ikisinin de olma ihtimali var. o zaman beklemekten başka çaresi yok.İnşaalah gelmezler o zaman
senin kaçıncı denemen tatlm. k. bakma soruyorum ama ben yeniyim bu topikte

sor tabikide canımm..benim ilk klomen kullanışım bakalım inş. ilkim uğurlu gelir:))

Slm kizlar iliskinin uzerinden 6 gun gecti acayip tukruk salgisi var agzimda hayir olsun tutmussa yumurta bu kadar erken belirti olabilirmi kaybettim bebegimdede tukruk bezleri cok calusmisti

hiç bilgim yok canım o konuda.sn daha önce yaşamışsın galiba bu durumu ama üzülme inş. bu deferki devamlı olur bebeğinide alırısn kucağına daha öncekinde olduysa aynı durum belki yine bebektendir

hiç bilgim yok canım o konuda.sn daha önce yaşamışsın galiba bu durumu ama üzülme inş. bu deferki devamlı olur bebeğinide alırısn kucağına daha öncekinde olduysa aynı durum belki yine bebektendir

hadi hayırlısı ile inşallah senden de güzel haber alırz....

hep beraber insAllah canlarim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…