Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

evet sen bu adetini ol..3 aşağı 5 yukarı diğer adetini ortalama bir tarih söylersn artık..

yaaaaa bir bu eksikti(( habere bakın...

Tedavi gören kadınların kan gruplarını inceleyen araştırmacılar, 0 grubundaki kadınların hamile kalmakta daha fazla zorlanabileceğini söylüyor.

Kan grubu 0 olan kadınların yumurta sayısının daha az ve yumurta kalitesinin daha düşük olduğu söyleniyor.
Milliyet'in haberine göre, Yale Üniversitesi' nden ve New York'ta bulunan Albert Einstein Tıp Fakültesi'nden ekiplerin ortaklaşa yürüttüğü araştırmada yaş ortalaması 35 olan yaklaşık 560 kadın incelendi.

Kadınlardan alınan kan numunelerinde, belli başlı doğurganlık ölçütlerinden biri olan kabul edilen FSH hormonunun yoğunluğuna bakıldı.

Kandaki FSH hormonu 10 derecenin üzerinde kaydedilen kadınlar hamile kalmakta daha zorlanıyor.
Yüksek miktara FSH hormonu, yumurta sayısının azaldığına işaret ediyor.

Araştırmacılar, kan grubu 0 olan kadınlarda yüksek seviyede FSH hormonuna rastlanması olasılığının diğer kan gruplarından iki kat daha fazla olduğunu söylüyor.

Öte yandan kan grubu A olan kadınlarda ise FSH hormonunun kayda değer miktarda düşük seyrettiği görüldü.

Fakat Denver kentinde bir tıp konferansında sonuçları açıklanan araştırmada, doğurganlığın pek çok farklı etmene dayandığı ve sadece kan grubuyla ilişkilendirilemeyeceği vurgulandı.

Benim de kan grubum 0 Rh +... Artık bir şey demiyorum... Kimyasal gebeliği ömrümde ilk defa duydum, ertesi ay 4 gün art arda 4 farklı idrarda gebelik testinde pozitifi gördüm, bir gün sonra adet oldum... Sanırım kimyasal gebelik geçirdim o ay... Pcos'u duydum, bu ay Pcos'lu olduğumu öğrendim... Neyi duysam başıma geliyor... Benim başıma geleceğini hiç tahmin etmediğim herşey başımda bitiyor. Bunun bir imtihan olduğunu biliyorum. Pcos'lu olduğumu öğrendiğim ilk anda da, kimyasal gebelik geçirdiğim ayda da moralimi hiç bozmadım ve Rabbim'den gelene razıyım dedim. Ve tek cümlem hala bu cümle... O'ndan (cc) gelene razıyım. O'na (cc) tevekkül ettim. O (cc) herşeyin en hayırlısını bilendir, O'ndan (cc) herşeyin en hayırlsını diliyorum. Halim O'na (cc) malum zaten...

Son düzenleme:

maşaallah kardeşim sebeplere sarılıp tevekkül etmek en güzeli. biz bizim elimizde değiliz ne yapabilirizki zaten değilmi? Rabbim eğer 0 grubundaki kişileri böyle yaratmışsa vardır bi bildiği. ne demişler rabbim neyler, neylerse güzel eyler. tevekküle devam inş.

maalesef benimkide 0rh+ ama ne yapalım yapacak bişey yok. bu bizim seçimimiz değil. napalım rabbim verecekse 0 kan grubundaykende verir vermeyecekse A grubunda da vermez. tabi yine de bu bizim için olumsuz bi durum. ama biz neler duymadıkki. e durumlarda insanların çocuğu oluyor önemli olan sabr tevekkül ve dua etmeyi bilmek lazım

aklımdayken bana ve herkese örnek olması açısından bişey anlatmak isterim.
Hz. musa zamanında adamın birinnin çocuğu olmuyormu. bu kişide hz. musa'dan kendisi için Allah'a dua etmesini istemiş. Hz. Musa Allah'a dua edince Rabbimizden şu nida gelmiş:" ey musa o kişinin çocuğu olmayacak" diye buyurmuş. yıllar sonra Hz. Musa bu adamla karşılaşınca bir görmüşki adamın çocuğu olmuş. bu durumdan Allah c.c. sorunca Allahu Teala'da buyurmuşki: benden o kadar çok istediki duasını kanul ettim.
Yani hiç bir zaman vazgeçmemek lazım istiyorsan duada sebat etmek lazım. efendimiş birşey istediğiniz zaman en az 3 kere söyleyin demiş. birde duamız kabul olmadı diye düşündüğün anda bütün herşeyy silinirmiş bütün emekler boşa gidermiş. duanın kabul zamanı vardır belki 10 yıl sonra belki ahirete kalmış Rabim bilir ama müslümanın duası kabul olunurmş mutlaka. sadce zamanı beklemek lazım sabırla ve çok istemek lazım vazgeçmeden.
neyse uzun oldu hakkınızı helal edin. :)))

Elbette, bebek sahibi olmak ya da olamamak dediğin gibi bizim elimizde değil. Rabbim ol derse olur. Ol dediğini dünya bir araya gelse olmamasına imkan sağlayamaz, olma dediğini de yine dünya bir araya gelse olduramaz. O yüzden biz ne kadar çırpınsak da sonucu değiştiremeyiz. Ancak dua ile bekleyebiliriz... Bizi Yaradan Allah, her halimizi biliyor, hüznümüzü biliyor, derdimizi biliyor. O'na güvenip tevekkül etmekten daha huzur verici ne var ki şu dünyada?

neyseki fsh 7 Allah'dan burdan biraz kurtardık :))) bu arada umutlucum beklenmeyen adet tarihim 29 mart. bu sefer gerçekten tedbirli davranıp en uzun gördüğüm süreyi yazdım. bunu da geçerse işte ancak o zaman hamilelik düşünebilirim inş. Rabbim herkese mart kedileri gibi bol bol doğurmak nasip etsin :))))

Son düzenleme:

Benim de Fsh 6.89. Güzel duana da amin. :97:

aminn bi arkadasim bana mart ve nisan ayi dogurganlik ayiymis bana dedi bu aylar daha dikkat et diye klomen ve catlatma ignesinde ilk ayim olacak suan adet olmayi bekliyorum oldugum an klomene basliycam insallah ilk ayimda tuttururum hepimizin dualari kabul olur insallah

aaaaaaaaaaaa..... ama ben 0 rh + kan grubundayım. bak üzüldüm şimdi ama annemde aynı kan grubundan ve 3 çocuk annesi 4 hamilelik geçirdi. enteresan doğrusu...:97:

Son düzenleme:

evet canım, veren de alan da O.. biz O'na sığındık...hakkımızda hayırlısı olsun.. herşeye binlerce şükür...

aaaaaaaaaaaa..... ama ben 0 rh + kan grubundayım. bak üzüldüm şimdi ama annemde aynı kan grubundan ve 3 çocuk annesi 4 hamilelik geçirdi. enteresan doğrusu...:97:

Allahım ol dedikten sonra kan grubu da neymiş...sadece fsh a olan etkisi bakımından.. benim de fsh 5.43..annemin de 2 çocuğu var Allah bağışlasın:)

bence yarın idrar testine gerek yok.. direk kan ver çııksın.. strese ne gerek var....
Kan testi yaptırdım dün sat 28 ocaktı..Değerim 81.73 çıktı..Hamileyim..........Değerim düşükmü sizce?????*

Kan testi yaptırdım dün sat 28 ocaktı..Değerim 81.73 çıktı..Hamileyim..........Değerim düşükmü sizce?????*

canım hiç hamiş olmadım daha ama okuduklarıma göre cevaplayabilirim ki eğer ay sonuna doğru hamile kaldıysan değerin bu yüzden düşük olabilir zamanla yükselir ama yine de net bi cevap veremicem..

bu ay ilk defa klomen kullanıcam beklenen adet tarihim 2 mart ben istiyorum ki hiç bunlara gerek kalmadan hamile oliyım şuan içimde bişey var olsunnn... gebelik tarihinden önce bile sonuç veren testler varmış adetime 3 gün var alıp yapsammı acaba silik çizgi görmeye bile razıyım ((

canım hiç hamiş olmadım daha ama okuduklarıma göre cevaplayabilirim ki eğer ay sonuna doğru hamile kaldıysan değerin bu yüzden düşük olabilir zamanla yükselir ama yine de net bi cevap veremicem..
Teşekkürler canım..

ayyy ne güzell... yok canım haftalara göre kan beta hcgleri okumuşsundur. 5- 426 arası diyor 3 4 haftaya.. tebrik ederim.. rahat bir hamilelik geçirirsiin inşallah ve kuzucuğun hep seninle olur bir ömür...neyle hamile kaldın??

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…