Yalanlar üstüne kurulu bir aşkı kurtarabilir miyim? Yoksa gerçekleri bilmemesi daha mı iyi?

Hiçbir şey olmaz şu anlık ülkenin hali düşünülürse, yaz tekrar konuş gerçekleri anlat internet üzerinden tanıştığım birine tüm kimliğimi açıklamak istemedim o yüzden yalan söyledim de, senin savcı olduğunu öğrenince kendimi çok kötü hissettim o yüzden böyle bir yalan söyledim ancak şu anda hukuk okuyorum de, bunları da affedilme ya da affedilmeme beklentisi içinde olmadan anlatmak istediğini ekle. Aşağıdaki bazı yorumlar okudum yani en yakın arkadaşlarımdan biri savcı ve yüz yıldır instagram kullanıyor sanki MİT ajanı bunlar devlet memuru işte. Hikayen de dümdüz genç kız hikayesi ne var bunda anlayamadım seviyorsan git konuş beybisi amaan en kötü ne olacak ya.
Tahminimce affeder ama bir daha iletişim kurmak istemez çünkü ben yalanlarla ondan kaçarken aslında onun kafasında idealize ettiği bir karakter yarattım. Zor kadını oynadığımı düşündü ve bu gizem bilinmezlik kafa karıştırsa da hoşuna gitti muhtemelen. Şimdi eskiye dönebilir miyiz, bilmiyorum. Kaldı ki buradaki yorumları okuduktan sonra biraz farklı düşünmeye başladım. Belki de biraz zamana bırakmak gerek.

Kesinlikle zamanı gelene kadar gerek yok daha neler neler çıkacak karşınıza şimdi okuyun gezin arkadaşlarınızla onu yapin bunu yapın.Belki diyecek onu giyme buna bakma surdan geçme sonrada yazık degilmi en güzel yaşlarda elalemin kaprisli oğluyla bunlarla uğraşmaya ah dönülmez şahane yaşlar feda etmeyin milletin oğlunun kederli kaprislerine zamanı gelince en güzeli en uyumlusu en mutlu edenine denk gelin

Kesinlikle zamanı gelene kadar gerek yok daha neler neler çıkacak karşınıza şimdi okuyun gezin arkadaşlarınızla onu yapin bunu yapın.Belki diyecek onu giyme buna bakma surdan geçme sonrada yazık degilmi en güzel yaşlarda elalemin kaprisli oğluyla bunlarla uğraşmaya ah dönülmez şahane yaşlar feda etmeyin milletin oğlunun kederli kaprislerine zamanı gelince en güzeli en uyumlusu en mutlu edenine denk gelin
Çok teşekkür ederim buradaki yorumlar beni biraz kendime getirdi. Zaten halihazırda yabancı dil eğitimi alıyorum bölümüme severek odaklanıyorum, kişisel gelişim açısından uğraşıyorum ama yarım kaldığından mıdır nedir arada aklımı karıştırıp hüzün yaratıyor bu konu. Buraya sormam çok faydalı oldu iyi ki varsınız hepiniz❤️

Savcı bey kaç yıllık sevgilisini kaybetmenin travmasını hala aşamamış olabilir ve kaybı daha çok yeni, dile kolay 6 sene. Biz insanlar çok çabuk duygusal boşluğa düşen ve tutunacak bir dal arayan aciz varlıklarız. Daha çok gençsin, ona nazaran çok toysun ve belki isteyerek ya da istemeyerek yapıyor ama seni yara bandı olarak kullanıyor. Bence hiç yazma bu saatten sonra ama eğer kendini tutamaz da yazarsan bu sefer dürüst ol. Yalansız bir iletişimde kuş gibi hafiflersin. Üstteki yorumlarda hukuk 3. sınıf yalanını sürdürmeye çalıştığını sezdim, zaten kazandım deyip sürdürmeye çalışma sakın, oldu da buluştunuz ettiniz gerçekten aşk yaşıyorsun bu sefer o yalanın altında ezilirsin. İlki affedilse de ikincinin telafisi olmaz. İtirafında bile yalan söyleyen güvenilmez biri olursun.

Güzellik olayına gelirsek de senin ay parçası gibi pırıl pırıl bir genç kız olduğuna eminim. İnsanlar dışarıdan ne kadar güzel olduklarını göremiyor, potansiyellerini idrak edemiyor. Kendini hiç beğenmeyen bir arkadaşım dışarıdan bakılınca o kadar tatlı nahif ki.. Kuzenim ona aşık, onla ciddi ilişkiye başlayabilmek için birikim yapıyor ama benim özgüvensiz arkadaşımın zerre haberi yok mesela bundan. Ben de önceliği kuzenime verip söyleyemiyorum hehehe :p Zaten yazım şeklinden, kendini ifade edişinden bile vizyon sahibi biri olduğun anlaşılıyor. Ayrıca Kakılmış'a benzemiyorsa bakımlı olan her kadının gerçekten güzel olduğuna inanıyorum :KK70: Uzun kısa, kilolu zayıf, sivilceli, sarışın, esmer vallahi hiiiç fark etmiyor. Eli yüzü düzgün bir kadın bakımlı olduğu sürece güzel bir aurayla insanlara inanılmaz çekici gelebilir.

/
Konu bana çok fake geldi. Temelin olsa bile 2 ayda hukuk kazanmak çok çok zor.
İnan ya da inanma burada manas destanı kadar olayı kafamdan uydurup yazacak halim yok. Hukuk kazanmak senin için zor olabilir temeli olan bir öğrenci pekala kazanır. Bu yıl devlet üniversitesi en son 60 bin gibi bir sıralamayla kapattı. Ki bu geri bir sıralamadır yani hukuk kazanmak zor değil anlatmaya çalıştığım bu. Ben 21 bin sıralama yaptım ve selçuk hukuku kazandım. Belki 2 ay değil de 6 ay çalışsaydım Marmara hukuk kazanırdım. Tek fark bu olurdu. Her şeyin ispatı var rahat ol herkes hayal aleminde yaşamıyor:)

Konu bana çok fake geldi. Temelin olsa bile 2 ayda hukuk kazanmak çok çok zor.
Niye öyle düşündüğünüzü anlıyorum ama şöyle ki sıfır edebiyat netiyle sadece matematıkle bana bile hukuk geliyordu. Hukuk kazanmak artık çok kolay ben mühendislik yazdım en yakın arkadaşımla netlerimiz çok yakındı o gidip hukuk yazdı.

Tahminimce affeder ama bir daha iletişim kurmak istemez çünkü ben yalanlarla ondan kaçarken aslında onun kafasında idealize ettiği bir karakter yarattım. Zor kadını oynadığımı düşündü ve bu gizem bilinmezlik kafa karıştırsa da hoşuna gitti muhtemelen. Şimdi eskiye dönebilir miyiz, bilmiyorum. Kaldı ki buradaki yorumları okuduktan sonra biraz farklı düşünmeye başladım. Belki de biraz zamana bırakmak gerek.
Böyle garip yarım kalmışlıklar gençlikte çok kafa karıştırır nasıl o seni idealize ettiyse sen de herhangi bir ilişkin olduğunda hiç görüşmemiş olsan bile onunla kurduğun derim bağı ve iletişim şeklini sorgular halde bulacaksın kendini muhtemelen. İki yıl sonra bir anda ona mesaj atarken bulabilirsin kendini mesala saçma geliyor kulağa biliyorum ama yarım kalan şeylerin vakitsiz gün yüzüne çıkma potansiyeli çok yüksek oluyor. Bana da sorarsan evet yaşın çok genç önünde upuzun bir hayat var imkanların çok fazla okuduğun bölüm kaliteli ve gelecek vaad ediyor daha neler kimler girecek hayatına kim bilir kendi gelişimine ve hayatına odaklanıp ben bu defteri sorgusuz sualsiz kapatırım bende o irade var diyorsan tabiki yazma ve iletişime geçme kimse ile derim

Güzellik olayına gelirsek de senin ay parçası gibi pırıl pırıl bir genç kız olduğuna eminim. İnsanlar dışarıdan ne kadar güzel olduklarını göremiyor, potansiyellerini idrak edemiyor. Kendini hiç beğenmeyen bir arkadaşım dışarıdan bakılınca o kadar tatlı nahif ki.. Kuzenim ona aşık, onla ciddi ilişkiye başlayabilmek için birikim yapıyor ama benim özgüvensiz arkadaşımın zerre haberi yok mesela bundan. Ben de önceliği kuzenime verip söyleyemiyorum hehehe :p Zaten yazım şeklinden, kendini ifade edişinden bile vizyon sahibi biri olduğun anlaşılıyor. Ayrıca Kakılmış'a benzemiyorsa bakımlı olan her kadının gerçekten güzel olduğuna inanıyorum :KK70: Uzun kısa, kilolu zayıf, sivilceli, sarışın, esmer vallahi hiiiç fark etmiyor. Eli yüzü düzgün bir kadın bakımlı olduğu sürece güzel bir aurayla insanlara inanılmaz çekici gelebilir.
Ne kadar zarif ve empati sahibi birisiniz. Bahsettiğim her ayrıntıya değinmişsiniz neredeyse, çok teşekkür ederim bu özenli ve güzel cevap için. Okuduğum en kaliteli ve faydalı yorumlardan biriydi:)
Birçok kişi o detaya takılmadı ama bu aslında benim de kafamı karıştıran bir durum. Ondan uzaklaşırken çekindiğim şeyler çoğunlukla kendi yalanlarım ama gerçekten uğraşsam ve çaba göstersem beni affeder biliyorum. Daha ilerisi olabilir mi, mümkün. Ama o aşamada da bir başkasının yerine konulma fikri beni çok rahatsız etti. Tamam belki bahsetmiyor bana ilgili fakat sonuçta yarası daha çok yeni. Sosyal medyada yazdığı şiirler, fotoğrafları dahi duruyor. Kendileri ayrılma kararı almamıştı neticede. Onları ölüm ayırmış oldu bu yüzden biriyle evlense mutlu olsa bile yarım kaldığı için onunla olan anılarını, yaşasaydı olabilecek ihtimalleri hep düşünecektir. Bunun belki sıklığı değişebilir ama sonuç itibariyle unutamaz. Ben bu hikayede hiçbir zaman esas kız gibi hissedemem kendimi yani. Haklısınız muhtemelen istemeden yaptı ama beni yara bandı olarak gördü. O kız da hukukçuymuş, ben de artık öyleyim. Üslubumuz, tavırlarımız benziyor bayağı. Kendisinin sosyal medyasını incelemiştim. Belki de onun yerine koymak istedi beni.

3.sınıf detayı da gözünüzden kaçmamış, zekanıza hayran kaldım doğrusu:) Buna da takılıyorum evet. Neden çünkü bir şekilde kafasında şöyle düşünüyor. "Şu an 4 oldu bu sene okulu bitirir sonra hakim savcılık sınavına girer, kazanır ve denk oluruz." Biraz evlilik kafasında ciddi düşünen biri. Yani hadi evlenelim diye gelmedinama bunu ima ediyor pek çok konuşmasının altında. 6 yıl sevgililik için epey uzun bir süreç olmuş onun için, dolayısıyla yeni bir ilişkide doğru kişi olduğunu düşünürse 2 3 seneye evlilikle sonuçlandıracak gibi. Kızla yaşıtmış mesela, ben ondan 5 yaş küçüğüm ( o 3 sanıyor) bana dedi ki "benim annemle babam tanıştığında annem 22 babam 25'miş. Annem 25 yaşındayken evlenmişler 26'da ben doğmuşum. Ben de karşımdaki kızdan birkaç yaş büyük olmak isterim" bu direkt bir üstü kapalı ima gibi gelmişti bana. Dolayısıyla daha 1. sınıfa yeni başlamış olmam da soğutabilir. 4 yıl okul sonra 1 yıl staj, sınav süreçleri vs. Belki beklemek istemez. Dediğiniz gibi bu sefer de bu yalanın altınsa ezilirim. Uzak durmak, mevcut durumu korumak belki de en iyisi.

Güzellik konusunda arkadaşlarımdan iltifatlar alıyorum. Her şeyden evvel sağlıklı bir bedenim var çok şükür. Kendimi beğeniyor ve hoş buluyordum ama annemin psikolojik buhran geçirdiği o dönemlerde yaptığı zorbalıklar kendimi çok değersiz ve kötü hissetmeme neden oldu. Annem beğenmiyorsa kimse beğenmez tribine girdim ve kendi kabuğuma çekildim. Bu hâlâ tam olarak aşabildiğim bir durum değil halbuki cidden şu an vücudumda ya da yüzümde herhangi bir şeyi değiştirebilecek olsam hiçbir şeye dokunmam çünkü hepsi güzel, orantılı ve düzgün. Sanırım zamana ihtiyacım var biraz iyi bir ruh haline bürünmek için. Kuzeniniz çok tatlıymış inşallah arkadaşınızla mutlu bir birliktelikleri olur🥰

Tekrardan çok teşekkür ederim zamanınızı ayırıp bu kadar güzel bir cevap yazdığınız için❣️

Niye öyle düşündüğünüzü anlıyorum ama şöyle ki sıfır edebiyat netiyle sadece matematıkle bana bile hukuk geliyordu. Hukuk kazanmak artık çok kolay ben mühendislik yazdım en yakın arkadaşımla netlerimiz çok yakındı o gidip hukuk yazdı.
Bu yorum kesinlikle doğru. Sayısal çıkışlı çoğu kişi edebiyat yapmasa dahi sadece matematik netleriyle bile bir hukuk fakültesini kazabilir. Hanımefendi devri eski devirle karşılaştırıyor. Şu an hukuk fakülteleri devlette bile bence çok geri sıralamalarla kapatıyor. Ha niteliği kalitesi değişir mi değişir ama sonuçta mezun olunca o da hukukçu sıfatı kazanmış oluyor.

Böyle garip yarım kalmışlıklar gençlikte çok kafa karıştırır nasıl o seni idealize ettiyse sen de herhangi bir ilişkin olduğunda hiç görüşmemiş olsan bile onunla kurduğun derim bağı ve iletişim şeklini sorgular halde bulacaksın kendini muhtemelen. İki yıl sonra bir anda ona mesaj atarken bulabilirsin kendini mesala saçma geliyor kulağa biliyorum ama yarım kalan şeylerin vakitsiz gün yüzüne çıkma potansiyeli çok yüksek oluyor. Bana da sorarsan evet yaşın çok genç önünde upuzun bir hayat var imkanların çok fazla okuduğun bölüm kaliteli ve gelecek vaad ediyor daha neler kimler girecek hayatına kim bilir kendi gelişimine ve hayatına odaklanıp ben bu defteri sorgusuz sualsiz kapatırım bende o irade var diyorsan tabiki yazma ve iletişime geçme kimse ile derim
Buna zeigarnik etkisi deniyor sanırım. Beyin yarım kalan her şeyi arka planda tamamlama arzusu duyuyor. Yaptığınız tespitler son derece doğru. Ben de sizinle aynı düşünüyorum ve şu an okuluma, kendimi geliştirmeye odaklandığım bir süreçti 4 aydır ama ara ara hiç sebep yokken aklıma gelmesi kafamı ve kalbimi karıştırıp durdu. Bir hata yapmamak için de burada yaşça ya da mental açıdan daha olgun birilerinden akıl almak istedim.

Aksiyon almazsan hayatının, her aşamasında acaba böyle yapsaydım olur muydu diye düşüneceğine onu unutmak aşırı zor olacak. İletişime geçip her şeyi anlat. Mecbursun. Olursa olur olmazsa da problem değil zaten şuan olmamış halini yaşıyorsun

O kişiyle konuşmalısın sonucu iyi olur kötü olur ileri gider gitmez. Konu farklı ama senin yaşında yapmadığım birşeyden dolayı hala pişmanlık duyuyorum. Zaman zaman rüyalarımda bile uğraşıyorum bu durumla. Ayrıca azminden dolayı tebrik ediyorum başarılar

/
Aksiyon almazsan hayatının, her aşamasında acaba böyle yapsaydım olur muydu diye düşüneceğine onu unutmak aşırı zor olacak. İletişime geçip her şeyi anlat. Mecbursun. Olursa olur olmazsa da problem değil zaten şuan olmamış halini yaşıyorsun
Yapmayın ya:/ yani haklısın insanın içinde kalıyor acaba diyebiliyor ama ben mutlu olabileceğimizi düşünmüyorum mantık açısından bakarsak. Affetse de çıkmazdayım affetmese de.

Bence böyle kalmalı.Cünkü incinecegini hissediyorum.Böyle kalsın ,unutmaya çalış hiç kurcalama.O sana yazdığında da cevap vermemeni tavsiye ederim.Ben bu muhabbetin ilişkiye dönüşebileceğine hiç ihtimal vermiyorum.Sadece sen üzülürsün,bunu da hiç istemem.

O kişiyle konuşmalısın sonucu iyi olur kötü olur ileri gider gitmez. Konu farklı ama senin yaşında yapmadığım birşeyden dolayı hala pişmanlık duyuyorum. Zaman zaman rüyalarımda bile uğraşıyorum bu durumla. Ayrıca azminden dolayı tebrik ediyorum başarılar
Teşekkür ederim bilmiyorum yeniden konuşup anlatır mıyım. 4 5 aydır iletişimimiz yok hayatında biri olduğunu sanmıyorum ama olabilirde tabii. Bir de takipten çıkmıştım hesabı gizliye almıştım veda ettik birbirimize. Bu yüzden aylar sonra mı özür dilemek aklına geldi diyebilir. Şu an ters bir tepki ya da tavırla karşılaşmayı kaldırabilecek gücüm yok diyelim. Suyun üstüne çıkmaya çalışırken daha da dibe batmak istemiyorum. Her şey iyi gitse ve bir arada olsak bile bu sefer de kalbindeki tek kişi olamayacağım hiçbir zaman. Hayatta olmayan biriyle mi rekabet ediyorsun diyebilirsiniz evet saygı duyuyorum üzüldüm yaşadıklarına ama düşün ki berebar olduğun adamın sosyal medyasında hala eski sevgilisiyle fotoğrafları, ona yazdıkları duruyor. Sil de diyemezsin ki. Bu insana ister istemez acı veriyor. Neticede her kadın hoşlandığı erkeğin hayatındaki tek kadın olmak ister. Bizim mutlu bir geleceğimiz yok gibi. Herkes hayatına devam ediyor aradan o kadar zaman geçmişken onun da dengesini bozmak çok doğru değil gibi sanki:KK43:

Bence böyle kalmalı.Cünkü incinecegini hissediyorum.Böyle kalsın ,unutmaya çalış hiç kurcalama.O sana yazdığında da cevap vermemeni tavsiye ederim.Ben bu muhabbetin ilişkiye dönüşebileceğine hiç ihtimal vermiyorum.Sadece sen üzülürsün,bunu da hiç istemem.
Beni çözmüşsünüz🥲 nahif ve kırılgan bir yapım var yukarıda diğer üyelere de yazdığım gibi anlatsam affetmese ters konuşsa kırılacağım, affetse yeniden başlasak ve diyelim bir ilişkimiz olsa bu sefer de başka sebeplerden incineceğim. Ben de mutlu olabileceğimize inanmıyorum. Sorun karakteri değil çok iyi bir insan anlayışlı bana karşı nazik ama başka sorunlarımız var.

Kitap denemesiyse güzel olmuş :KK51:
Keşke olsaydı, insanların her şeyin gerçekliğini sorgular duruma gelmesi üzücü. Kaç yaşındasınız bilmiyorum ama gençlikte herkesin böyle yaşanmışlıkları illa ki olmuştur. Hayır olayda absürt gelen nedir onu çözmeye çalışıyorum. Size komik ya da tuhaf gelen olaylar bir başkasının gerçeği olabilir.

X