Klomen kullananlar birbirimize destek olalım :)

aaaa ciddimisinn kuzumm o zaman hala değerim düşmedi benimmm çünkü hala acıyor..
adet zamanı düşermiş bu değer değilmi yalnış bilmiyorummm

ayy cok tsk ederim bilgilenrdgn icin Rabbim bu cuma gununn hikmetne hayirli bebisler versn sana bize tum isteyenlere cok makbule gecti

aaaa ciddimisinn kuzumm o zaman hala değerim düşmedi benimmm çünkü hala acıyor..
adet zamanı düşermiş bu değer değilmi yalnış bilmiyorummm

Gögusteki hassasiyet progesteron hormonu nedeniyle oluyor. Yumurtlama sirasinda baslar, vucuttaki hormon hala yuksek ise adete kadar bu hassasiyet ve agirlik devam eder kanama olunca hormon seviyesi düser. Eger tutunma olursa hamilelik boyuncada surer. .böyle yazmış ..

hımmm canım tamda dediğim gibi ama bu benim durumum..
senin durumun farklı sende yumurtlama zamanı başlamadı tamda bebek tutunacağı zaman başladı..çok umutluym ben sendenn..

canım düşmesi lazım çünkü rahim duvaru falan dökülüo yaa..
adete yakın zamanda da düşebilir sanırımmm
anladım o zaman bizde yumurtlama olmamış oluyor böyle düşünürsek.ilk defa bu ay böyle bişey yaşadım.saol ilgin için...

Tam tersi yumurtlama olmus diye dusüneceksin, progesteron ne kadar yüksek olursa o kadar belirti verir en büyük belirtiyide gögüslerde verir. Demekki bu ay iyi yumurtlamisin, ama her ay progesteron yuksekligi ayni olmuyor bu yuzden aydan aya farkli belirtiler hissediyoruz.

waw.. güzel bi açıklama..bende progestan içiyorum..bi ara bıraktım göğüslerim o kadar ağrımıyodu uçları..şimdi içmeye devam..ama feci dokunamıyorum..

Evet cunku progesteron hem yumurtlamayi gösteren bir hormon sonrasinda gebelik olunca rahimde tutunmasina yariyor. Progesteron düserse allah göstermesin dusuk riskide artar bu yüzden doktorlar düsük riski olan bayanlara progesteron takviyesi veriyor. Vucuttaki her degisikligin sebebi bu cesitli hormonlardir. Adet bitince baska LH hormonu seviyeye girer, sonrasinda progesteron, hamilelikte ise bütün hormonlar son gaz calismaya baslar belirtiler hormon degerlerimize göre caliisiyor bazileri az belirti yasar bazileri ise cok iste bu yüzden cok farkli tepki veriyoruz.

böyle yazmış kuzummmmm ne kadar doğru bilmiyorum ama cok mantıklı geldi..

canım kesinlikle çok mantıklı..zaten değer yükseldikçe hamile olma şansında artıyor ve gebelikte o kadar sağlam oluyor demişti burada asistanımız bana..
benim 42 çıktı henüz birlşey belli değik böle döllenmeye bakar..Rabbimin işine bakar..ama eğer döllenme oldu ise inş düşük tehlikem falan az olur..
ama biz progresteron kullanmıyyoruz orası ayrı..
boş ben 16. gün duphaston kullanmaya başladım ama benim göğüs uçlarım daha önceden acıyordu..
sanırım ben erken yumurtladım bu ay..

hımmm canım tamda dediğim gibi ama bu benim durumum..
senin durumun farklı sende yumurtlama zamanı başlamadı tamda bebek tutunacağı zaman başladı..çok umutluym ben sendenn..

bilmiyorum ki canımmm kafamı diğer gebelikteki tüm göğsümün acımansına takmışım bide umutlanmak istemiyorum hiç hayal kırıklığı yaşıcam diye kendimi kötüye hazırlamak istiyorum sanırım bir de bişey sorcam bilgin varmı ? şimdi ben ayın 17 sinde yumurtam çatlamıştı yaa ondan 14 sonra mı adet olucam ben???? yoksa ondan sonmraki başka yumurtam catlaıktan 14 gün sonra mı kafam karıştı :26:

aminn canım Rabbim hepimize versin inş..
ne zamandır bebek istiyorsun canım..
ne zaman kullanmaya başladın ilacı...

3 senelk ewliyim ewlndgm gunden itibaren cocuk istedik esimle. olmadi esimin askeriyenin sinawona girms 7 sene once orda varikosel teshisi konulms doktr ameliyat olmazsan ilerde ewlndgnde cocugn olmaz dems aileside olmasni istemems suc hic bi zamn erkekte olmaz diye.bana bynu ewlndktn snra dediler.esimle doktora gttk ameliyat oldu ilac kullandi duzene grmye basladi doktr dogal yolla olur dedi bz beklmk istmdk bu seferde

canım en son hangi yumrtan çatlarsa ondan 14 gün sonra oluyor diye biliyorumm..kendini sıkma inş güzel haberleri alıcazz

canımm hayırlısı olsun inş bugün ateşimi ölçtüm düşmemiş daha cok şükür ki 36.7 de hala.düşerse işte adet olacağımın ispatıdır...aynen progesteron vermemdi ama bu hormon yumurtlamayı mı gösteriyor yoksa rahimin sğlamlığını mı ??

anladım canım benim yaa..
ama bak düzelme olmuş ne güzel..
şimdi klomende içecekmişsinn hemen olur inşşş
madem oğlunun böle bir sorunu var bunu söölemeleri lazım..birde erkekte sorun olmazmışmış..o eskilerde kaldı kadın kısır değil..erkektede olur tıp varr artık tıppp...

progetseron rahmin sağlamlığı hakkkında da bilgi verir ama bizim istediğimiz test yumrtanın ne kadar kaliteli olduğunu gösterir canımçç
hadi ini hiç düşmez değerin

canım ne alakası var varikosel etkiliyor ama hiç olmayacak kadar d değil..benim arkadaşımın eşinde ileri derecede varikosel varmış dam sonradan farketmiş ve 3 tane çocuğu var ve hepside peş peşe en üküçüğü şuan 1.5 yaşında..benim eşimdede küçük çapt varikosel cıktı ama doktor etkilemez dedi başlangıcıymış 6 ay gebelik olmazsa gel küçük bi operasyon yapalım dedi ama kendi doktorum hiç gerek yok dedi sonuca bakınca hayırlısı..
canım en son hangi yumrtan çatlarsa ondan 14 gün sonra oluyor diye biliyorumm..kendini sıkma inş güzel haberleri alıcazz

hadi yaaaaaa (( kız ben bir yerde ilk yumurta diye okumuştum seviniyodumm 2 gün sonra diyeee offffff

kız ben yalnışta biliyor olabilirimm okuduysan doğrudur canımmm..ama mantıken ööle olması lazım diye düşündümm benn dur üzülmee

insallah olur kndme cok sıkıntı yaptm korkuyorm icim aciyo olmzsa tutmazsa diye.bu sıkıntdan dolayi 3 ayda 35 kilo verdm.kuru kafa gibi oldm resmn.kayinvalidem hala toz kondrmyo doktr o zamn ole demedi diye insallah olur ya

insallah olur kndme cok sıkıntı yaptm korkuyorm icim aciyo olmzsa tutmazsa diye.bu sıkıntdan dolayi 3 ayda 35 kilo verdm.kuru kafa gibi oldm resmn.kayinvalidem hala toz kondrmyo doktr o zamn ole demedi diye insallah olur ya

olur canım Rabbimin izniyle bu kadar kafana takma bak o zmaanda olmuyor bizzat yaşıyoruz bu durumu...eşin düzenli gitsin doktorunaa olmayacak hiç bir şey yok şu dünysda Rabbimin ol demesine bakar.bol bol dua ettt canımmm benimmm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…