Klomen kullananlar birbirimize destek olalım :)

kan sonucunu bekleyemedim erken gebelik testi yaptım ve sonuç negatif o kadar uzuldum ki anlatamam size yarın kan sonucunu almaya gitmek istemiyorum resmen yıkıldım

Geciktikçe takıyorum ( ne güzel siteye girmiyordum rahattım yine başladım sanırım inat değil ya yine olurum diye yapmıyorum adetim gecikmiştir diye
en basitinden evde idrar testi yap canım.. öyle çok taakarsan olucağı varsa da olmaz ki...
kan sonucunu bekleyemedim erken gebelik testi yaptım ve sonuç negatif o kadar uzuldum ki anlatamam size yarın kan sonucunu almaya gitmek istemiyorum resmen yıkıldım

önceden pozitif çıkmamış mıydı

en basitinden evde idrar testi yap canım.. öyle çok taakarsan olucağı varsa da olmaz ki...

önceden pozitif çıkmamış mıydı

önceki normal gebelik testiydi onda iki çizgi oldu 2. silikti ama vardı bugün kan verdim ama yarın çıkacak sonuç eve gelirken şeytan dürttü erken gebelik testi aldım ama bunda yok

önceki normal gebelik testiydi onda iki çizgi oldu 2. silikti ama vardı bugün kan verdim ama yarın çıkacak sonuç eve gelirken şeytan dürttü erken gebelik testi aldım ama bunda yok

bırak ona takılma canım yaa.. niye o kadr geç çıkıyo ki bizim burda 2saatte çıkıyor sonuçlar.. yarın kaçta çıkacak.. bugün de çıkmış olabilir arayıp sorsana

bırak ona takılma canım yaa.. niye o kadr geç çıkıyo ki bizim burda 2saatte çıkıyor sonuçlar.. yarın kaçta çıkacak.. bugün de çıkmış olabilir arayıp sorsana

aile hekimine gitmiştim ben yarın ikide gel dedi özellikle artık bekleyeceğiz sabırsızlığın cezası sanırım bu da

aynı şey benimde başıma geldi geçen ay. malesef erken gebelik testleri yanılmıyor canım.

umarım yanılan ben olurum (

ilk defa duyuyom bunları.. üzülme canım bebiş varsa onu kötü etkilersin sakin ol sabırla bekle :)
biraz araştırma yaptım da canım ilk test çok kişiyi yanıltmış hayırlısı bakalım canım :)

aynı şey benimde başıma geldi geçen ay. malesef erken gebelik testleri yanılmıyor canım.

umarım yanılan ben olurum (

hayırlısı diyorum artık ilk başta çok etkilendim ama hayırlısı neyse o olsun zaten yarın belli olacak kanda. bende erken gebeliğin doğru olduğunu düşünüyorum o yüzden de kendimi kötüye hazırladım :)) eger bebiş çıkarsa süpriz olur :) testte 2-4 saat idrara çıkmayın demiş ama ben yarım saatte uyguladım seninkinde böyle bir madde var mıydı?

bu arada arkadaşlar bir yazı buldum okumanızı tavsiye ederim
Sahte test cenneti

Hiçbir güvenilirliği olmayan ucuz gebelik testleri piyasada kol geziyor

LEYLA ATAMAN

sag01.jpg Türkiye, Uzakdoğu’dan ithal edilerek sahte isimlerle piyasaya sürülen taklit hamilelik testleriyle doldu. Güvenilir, orijinal testler piyasada ortalama altı milyondan satılırken, uydurma testler, 800 bin liraya alınabiliyor. Anadolu’da ve İstanbul’un Bağcılar, Güneşli, Şirinevler, Sultançiftliği, Ümraniye, Esenler, Küçükköy ve Gaziosmanpaşa gibi varoş semtlerinde bol miktarda bulunabilen ürünler, sakat doğum tehlikesi yaratıyor.

İçi farklı, dışı farklı
Zeynep Kamil Kadın Doğum Hastanesi’nden Dr. İlter Güner konuyla ilgili şunları söylüyor: “1990’dan itibaren, idrardaki hCG hormon düzeyine bakan hamilelik testleri ithal edilmeye başlandı. Bu hormon gebelikle birlikte artmaya başlar. Gebelik testlerinin üzerinde hassasiyet oranı 25 mlU/ml yazar. Kontrol ettiğinizde böyle olmadığı görülür. Örneğin piyasada bulunan ZER adlı uydurma testin üstünde, ‘3 dakikada sonuç verir ve idrardaki 10 ünite hCG hormonuna hassastır’ diyor. Biz hastanemizde test ettik ve 10 yerine 50 ünite hormona ancak 10 dakikada sonuç verdiğini gördük. Türkiye’de yaklaşık 3.5 milyon kısır kadın var. Güvenliği eksik olan testlerle gebelik teşhisi konulmaya çalışıldığında hayal kırıklığı yaratıyor. Daha da önemlisi hamile bir kadın, değilsin sonucu alınca adetim gecikti diye söktürücü iğne kullanabilir, başka ilaçlar alabilir. Bu arada röntgen çektirme ihtiyacında olabilir, tüm bunlar bebeğin sakat doğmasına yol açar."

Bakanlık denetlemiyor
Orijinal ürünlerden biri olan Ünilever Patoloji’nin Türkiye Temsilcisi İntertest firması Genel Müdürü Mehmet İnce ise sahteciliği şöyle anlatıyor:
“Piyasada mevcut testlerin yüzde 90’ı Çin, Taiwan gibi Uzakdoğu ülkelerinden getirtiliyor. Türkiye’de uydurma isimlerle kutu yaptırılıyor, üzerine yalan yanlış aldatıcı bilgiler yazılıyor. Sağlık Bakanlığı’na iki yıl önce şikayette bulunduk. Bu şikayetler üzerine 13 Kasım 1999’da ‘vücut dışında kullanılan tıbbi ürünler’ yönetmeliği çıktı. Ancak denetimler halen başlamadı. Maalesef bu ürünler yönetmelik hükümlerine aykırı biçimde satılmaya devam ediyor."

Taklit ürünler

After 10
Pyro Clinic
Pink Line
Sensitive Line
Apricot
BioMedica
Toyo
Sera Test
Lara
Irma
Certain
Orjinal ürünler

ClearWiew
Predictor
ClearBlue
Abott
Auro Tek
Quidel

Uyarılar

Aldığınız testin iç ambalajındaki marka ile üstündeki markanın aynı olup olmadığına bakın.
Üretildiği ülkenin adının yazılıp yazmadığına bakın. Örneğin İsrail malı olanlar “Made in İsrail" ibaresi kullanmıyor, Amerika güvenilir ülke olduğu için “Made in USA" diye yazılıyor.

sonuçta hepimiz bu testleri alıyoruz ya da alacağız dikkat edelim diye düşündüm. haber http://www.milliyet.com.tr/2000/09/18/saglik/sag01.html bu sitede

Arkadaşlar bugün tahmininde çatlama günüm çünkü sağ kasigimda agri hissediyordum akintim da var.fakat ayni zamanda sağ yumurtalık tarafimda pit pit atma oluyor.bunun nedeni ne olabilir.bilen var mi

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Merhaba arkadaşlar, ben beklemedeyim, çoook stres yapıyorum, bu ay klomen kullandım 5 gün boyunca, yumurtam da kendiliğinden çatlamış doktorun dediğine göre, yoksa çatlatma iğnesi olacaktı. Çok korkuyorum tutmayacak diye, çünkü 1 senedir uğraşıyoz ve eşim çok istiyo, bu konuda çok sıkıntı yaşadık. Allahım hayırlısıyla nasip etsin artık hepimize !!!

evet ilk bebgm olck ksmetse.pcos lym ben. klomen+çatlatma ignesi+aşılama yaptrdm canım. bat 24 nisan ama aşlmda 12. gndn sonra tahlil yapla blyo.bnde 7 nisanda yaptrdm bkalm beklyrm hayrlsyla

Hayırlısıyla güzel haberlerini alırız inşallah canım, az önce dediğim gibi ben de bekliyorum, normalde haftaya adet olmam lazım, olacak gibiyim ama sanki 😔 kasık ağrısı var ve karın şişliği hissediyorum klomeni bitirdiğimden beri... İnşallah hakkımızda hayırlısı olur, ve Allah'ım hepimize birer sağlıklı ve hayırlı bebiş nasip eder ! Dualarınıza muhtacııız...

Canım stres yapma çok etkiliyor biliyorsun Allah bizimde kucağımızı boş koymayacak inşallah bu süreç çok zor we yıpratıcı ama bebeklerimizi kucağımıza aldığımızda geçecek hepsi inşallah

Klomen biteli kaç gün oldu

Inşallah !! Biliyorum ama elimde değil. Klomen biteli 13 gün oldu. Ama ne bilim, hamile olduğumu zannetmiyorum, kasık ağrılarım var çünkü. Hayırlısı bakalım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…