Klomen kullananlar birbirimize destek olalım :)

http://www.ovulasyon.net/ bu markadan alıcam acaba ıyımıdır kı eczanede pahalı oluyorda bakalım ne yapıcaz canım ıyı sonuç vercek mı t ve c bir birine yakın bir çizgimi olucak canım

östrojen e2 geçiyor diye biliyorum.

bence günde 2 fincan aaçayıda iç.

doğal östrojen.

ama yumurtlamaya yakın bırakacaksın.

Tamam canım teşekkür ederim e2 im 5.92 çıkmış 3.günü test yapılmıştı regliden önceki testimde 9.9 çıkmış

Tamam canım teşekkür ederim e2 im 5.92 çıkmış 3.günü test yapılmıştı regliden önceki testimde 9.9 çıkmış

senin test referans aralıkların farklı herhalde. benim test sonucumda

e2 87.54 çıktı. adetin 4. günü yaptırmıştım. herhalde adetin 4. günü foliküler faz oluyor. doktorda tam net konuşmuyor. iyi sonuçların diyip geçiyor.
ben kendim araştırıyorum valla nedir ne değildir diye.

referans aralıklarıda şöyleydi

foliküler faz 12,5 - 166 pg/ml
ovulatuar faz 85,8 - 498 pg/ml
luteal faz 43,8 - 211 pg/ml

güzel bilgiler bak bunlar.

Adet Periyodunun Dönemleri
Normal bir adet periyodu, yumurtalık oluşumundaki değişikliğe bağlı olarak; "foliküler faz" ve "luteal faz" olmak üzere iki döneme ayrılabilir. Bu iki dönem yumurtlama (ovulasyon) ile birbirinden ayrılır. Bu nedenle bir adet periyodu sırasıyla;

Foliküler faz
Ovulasyon (Yumurtlama)
Luteal faz
dönemlerini içerir.

Foliküler faz adet kanamasının ilk günü ile başlar. Bu dönem boyunca salgılanan estrojen hormonu ile rahim iç zarı büyüyerek kalınlaşır. Daha sonra salgılanan estrojen hormonunun belirli bir düzeyi bulması ile yumurtlama gerçekleşir ve bu dönem sona erer.

Foliküler faz denmesinin nedeni bu dönemde yumurta hücresinin yani folikül’ün gelişmesidir. Foliküler fazın ne kadar süreceği kadından kadına değişmekle birlikte yaklaşık olarak 28 günlük bir periyotta 14 gün sürmektedir.

Foliküler fazın başlangıcında adet kanaması devam etmektedir. Adet kanaması ile geçen aydan kalan rahim iç zarı atılırken aynı anda yeni rahim içi zarı yapılanmaktadır.

Adet kanaması bir kadında ortalama olarak 3-7 gün sürmektedir. Adet kanı, kanam çok şiddetli olmadıkça pıhtılaşmaz. Pıhtılaşmanın görülmesi kanamanın çok olduğunun ifadesidir.

Foliküler fazın sonunda kandaki estrojen hormonu belirli bir düzeyin üzerine ulaşır. Bu aşamada beyindeki hipofiz bezinden salgılanan LH hormonu (Luteinizan Hormon) ani bir çıkış yaparak gelişmiş olan yumurtanın çatlayıp atılmasına neden olur (ovulasyon olayı). Atılan yumurta tüpler tarafından tutularak rahim içine gönderilir.

Karşılaştıdım şimdi referans ayarları aynı canım yaa benimki neden bukadar düşük aceba:26:: bu yüzden mi olmuyoki bebişim

Hmm benim bu durumda östrojen az salgılanıo we rahim kalınlaşmıyor bu yüzden de tutunma olmuyor galiba bunu anladım ben

Güzel bilgiler gerçekten Teşekkürler

Karşılaştıdım şimdi referans ayarları aynı canım yaa benimki neden bukadar düşük aceba:26:: bu yüzden mi olmuyoki bebişim

o zaman senin bayağı düşükmüş.

ama üzülme ilaçla o kadar kolay yükseltiyolar ki. yani senin çare kolay.

hem ilaç, hemde bi yandan doğal östrojen içeren gıdalarla bunu çözersin.

adaçayı, soya fasulyesi, maydonoz benim bildiğim kadar doğal östrojen. sende araştır tabi. doktoruna danış. ağzından lafı zorda olsa al :)

benimde adet kanamam nerdeyse 1 güne düştü. zamanı şaşmaz ama artık 1 ped le bitiyo o yüzden araştırmalara girdim. rahim duvarı inceliği çıktı karşıma.
o da östrojen eksikliğinden mi acaba diye bi kanıya vardım ama testlerimde normal çıktı. rahim filmi çektirdim bu ay. çünkü yapışıklık varsa adet az olurmuş.

uğraşıyorum işte.

tutar tarafı yok anlıyacağın.

Off canım ya çok zor we karışık işler her ay başka bi sorun çıkıyor karşımıza Allah yardımcımız olsun şimd çıkıp ada çayı alayım bari maydanoz u bol yerim zaten ..

Benim kanamam bu ay çook fazlaydı sordum dr klomenden olur dedi
Bakalım adet olunca tekrar gidecm ozaman sorayım iyice kafam karıştı şimfi:26::

Allah hepimize kolaylık wersin inşallah

yine adet dönemi yaklaştı ve cok anlamsız bir sıkıntı var içimde gögüslerimde şişlik agız kurulugu 3 gün var ama onun stresindeyim bu catlatma ignesi işe yaramadımı diye cok tedirginim

ben bugün testi iş çıkışı alıp evde yapayım o zaman :) dr şu gün test yap falan demedi de emin olamadım :) ariver inşallah perşembe de çift çizgileri görürsün :) sağolun kızlar :)

yine adet dönemi yaklaştı ve cok anlamsız bir sıkıntı var içimde gögüslerimde şişlik agız kurulugu 3 gün var ama onun stresindeyim bu catlatma ignesi işe yaramadımı diye cok tedirginim

canım sakin olmalısın rabbim ne verirse hayırlısını versin. ben iğne olalı 2 hafta oldu adet olacakmış gibi hissediyorum 5 gündür ama tık yok hatta hafif bir leke bile geldi oldum sandım üstünden 3 gün geçti hala bişi yok bakalım bugün test yapacağım :) içini ferah tut biz bu yola daha yeni başladık eminim herşey güzel olacak :)

kızlar kan verdim 2 saat sonra çıkacak dua edin inş. İDrar sonucum doğrudur bebişim benledir.hala adet olacak gibiyim

http://www.ovulasyon.net/ bu markadan alıcam acaba ıyımıdır kı eczanede pahalı oluyorda bakalım ne yapıcaz canım ıyı sonuç vercek mı t ve c bir birine yakın bir çizgimi olucak canım

Walla ozturkcum ben clearblue dijital aldim gulen yuz cikiyor benimkisinde .. ama bundada saniyorum iki cizgide ayni koyulukta oldugunda yumurtlama anlamina geliyor..

Inşallah sen de görürsün canım haber ver :)

Hadi ariver insallah seninkisi de olumludur haber ver olur muuu canim benimmm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…