klomen+iğne+aşılama+tüp bebek....bu yolda yürüyen anne adaylarını bekliyoruz....

Valla ben asılamayı fazla önemsememıstım calışmadıgım ıcın evdeydım ama oyle tup bebekdekı gıbı özen göstermemiştim bence asılama topiginde sor istersen
ya valla arada kaldım okadar izin almam için işten çıkmam lazım benim :) napıcağımı şaşırdım resmen

YA BEN İŞTE HAFTAYA FALAN RAHİM FİLMİ ÇEKİLİR MUHTEMELEN REGL BAŞLAMASINI BEKLİYORUM.AMA İŞTE AŞILAMADA İZİN SÜRESİ NE OLMALI İŞYERİNDEN BÖLE GERÇKTEN 15 GÜN YATMA VARMI
Canım birşeye nekadar çok dikkat edersen kafa yorarsan olmaz...ilk önce aşılaman olunca20dk yatırıyorlar.sonra direk normal hayaına dönüyorsun.istersen 15gün yat .bu iş yatmakla olmuyor.çünkü sen yattıkça yatakta sürekli her dakika bebeğim tuttumu noldu diye düşüneceksin.aşılama olduktan sonra 5gün izin al ilk 2gün istirahat et.ama sonra sevdiğin dostlarınla görüş çık gez dolaş kafanda bu olayı düşünmediğin için hormanların bebeğin oluşmasına izin verecektir.
Nerden biliyorsun diyeceksin.herkesten duyuyorum.kim bebek düşünse hiç bir nedeni olmasa bile bebeği olmuyor.ama ne hikmetse düşünmüyom diyen herkesin bebeği oluyor.kafanız almıyor dimi.bende bunu duyunca deli oluyodum aslında çok doğru doktora sordum biz bebeğimiz olsun diye pinpirikleştik,e hormanlarımız geriliyor ve bebeğin oluşumun engelliyor.stres bebeğin oluşmadan kimyasal gebelikle düşmesini sağlıyor malesef.
O yüzden işin çok stresliyse tabiki izin al.ama bu izni çok yatarak gecirme yürüyüşlere sevdiklerinle görüşerek kendimi iyi besleyerek özellikle ayaklarını iyi koruyarak geçir
Size bir formül daha adetinizi bittikten sonra iç çamaşarınıza günlük ped takıp üzerine akşamları2damla adaçayı elma yağı dökün bu yağ rahimdeki tüplerdeki iltihapların sökülüp atılmasına yol açıyor.birde hamile kalmak istediğiniz zamanda adetiniz bittiği gün bir kovanın içine çok sıcak su doldurum içine vikis atın üzerine oturum.1saat kadar.sonra kaynar suyla yıkanın ve banyoda çok kalın giyinip direk yorganın altına girin ve bütün gün battaniyenin içinden çıkmayın.ve o ayın ovülasyon zamanında bebek yapmayı deneyinn...iltihabı olan tüplerinde hafif tıkanıklık olan hastalara çok iyi geliyor kime verdiysem bunu hamile kaldılar....bu formul çok sevdiğim bir teyzem verdi..duyduğumdan beridir herkesle paylaştım hamile kaldılar....ben mi bende iltihaplanma ve tıkanıklık olmadığı için rezervlerde sıkıntı olduğu için denemedim.

Artık
bazen tup bebek raporu için asılamayı mecbur tutuyolar işdee ıkı kere yasadım o hüsranı bırde zk da 10 dk unuturlarsa 20 dk kadar yatırıyolar işlem sonrası...
yeni yasada aşılamada zorunlu tutmuyorlarrr.direk tüp bebeğe geçebiliyorsun birtanem.sana haladaha aşılamaya zorluyorlarsa senden para kazanmak için istiyorlardır.bende öle oldu.eskiden dediğin gibi 2aşılamadan sonra tüp bebeğe geçiliyodu şimdi öle değil.birde bişey dicem 2defa aşIlama geçirip okadar ilaç parası vereceğine vede psikolojik olarak yıpranacaksın ve bedenin yediğin iğnelerden yıpranacak direk 2aşılamasına verdiğin ilaç parası zaten 1tüp bebek parası oluyor.ama en azından oluşan embriyoyu direk anne rahmine transfer ediyolar aşılama yaptırmakla ilişkiye girerek denek arasında hiç bir fark yokk
Vajinusmus hastası değilsen rahim ağzında bir problem yoksa aşılama çok gereksiz bir tedavi.

Valla benım zamanımda zorunlu tuttular sebebsız oldugu için mecbur gectık yanı o yollardan ondan sonra tup raporumu cıkarta bıldım oda ne ugras sorma denedık ama tutmadı işde senın anlıcagım her yoldan gectım bu tedavı işlerinde şimdi eger cesaretimi toplarsam denicekmişimşimşimm ama oo tup bebekden sonra o 12 gunu bekledıkden sonra o negatifi almak o kanı verdıkden sonra o dakkalar o sanıyeler ve dünyanın basına yıkılması

Slm bayanlar
Allah bu yolda yürüyenlere yardım etsin, sabır ve dayanma gücü versin...
Ben 4 defa aşılama oldum 4 ü de tutmadı. Bu süre içinde baya yıprandım tabi. Bu ay dinlenme verdi doktor, kendiliğinden hamile kalabilirsin dedi. Sanırım bu ay da olmadı, adetimin 29. Gününde kan testi yaptırdım negatif çıktı. Bugün 31. Günüm normalde 30 günde bir adet oluyorum. Eğer adet olursam 5. Aşılama için doktora gitcem tekrar. Kan testi negatif çıkıp o ay hamile kalan var mı aranızda? Geç döllenme olabilir mi acaba? Benimki de bi umut işte))

Neden surekli aşılama ?

Mesajını yeni okudum. Ben hsg den çok korkmuştum. Özel hastaneye gidip anestezili yaptırmıştım, ve sonunda tüplerin kapalı dediler. Tüm cesaretimi toplayı devlet hastanesinde tekrar çektirdim ve tüplerimin kapalı olmadığı ortaya çıktı. Boşyere anestezi almışım dedim çıkınca. Üstelik boşyere de para verdim. Özel hastaneye kalsam ameliyat olacaktım tüplerin açılması için. Sana tavsiyem anestezili yaptırma, adet sancısı gibi 1 dk falan sürüyo sonra geçiyo. Sonrasında olacak güzel şeyleri düşün

Devlet hastanesine gidiyorum. Prosedürleri 5 aşılamadan sonra tüp bebekmiş. Ben de başlamışken yarım bırakmayım dedim. 1 aşılamam kaldı zaten, ondan sonra tüp bebeğe gidicem
Kafam ıyıce karıstı benım donemımde 2 di demın arkadas artık drek tup olabılır dedı ne oluyor yaa

Kafam ıyıce karıstı benım donemımde 2 di demın arkadas artık drek tup olabılır dedı ne oluyor yaa
Ya onu bende okudum, acaba hastaneden hastaneye farkediyomuki? Bu arada ben 1 sene önce başladım aşılama olayına, belki arkadaşın dediği yeni başlayanlar içindir

buda bana müthiş moral oldu inanın.cesaret geldi bi anda :)inşallah yaptırana kadar tekrar korku sarmazzz beni:)adet olmamı bekliyorum adet olunca randevu almaya gidicem çünkü..bakalım hemen sonrasındada aşılamayı yaparlar heralde dimi?tabi hemşire bana senin raporun heyetten döner demişti kilo vermen lazım demişti ama umut işte inşallah dönmez.sonuçta kilolu olup hiç aşılama veya tüp bebek yaptıran yokmu ....birde şunu sormak istiyorum sizlere aşılamada tamam başarı oranı çok düşük ama olmaz diyede bir şey yok dimi.

Devlet hastanesine gidiyorum. Prosedürleri 5 aşılamadan sonra tüp bebekmiş. Ben de başlamışken yarım bırakmayım dedim. 1 aşılamam kaldı zaten, ondan sonra tüp bebeğe gidicem
aaa 5 tanemi aşılama olması gerekiyormuş tüp bebek için ben 3 biliyordum ya 5 aşılama demek kaç ay sonra olması demek

çok teşekkür ederimmm bunu muhakak deniycem :)çok sağolunn.ozaman 15 gün falan izin almama gerek yok dediğiniz gibi 5 gün alsam yeter yani bu ameliyat falan değil sonuçta

ya buarada bir şey sölemek istiyorum buradaki tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum .bu konularda sıfır bilgi sahibiydim işte insan başına gelmeyince bilmiyor ... ne yazıkki bizimde başımıza geldi infertibilite kafama takılan herşeyi rahatça sizlere sorabiliyorum ...sordukça bilgileniyor daha güvenli oluyorum bu konuda...herkese çok teşekkür ederim....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…