klomen+iğne+aşılama+tüp bebek....bu yolda yürüyen anne adaylarını bekliyoruz....

Öncelikle rabbim inş. yüzünü güldürür. Belirtilere gelince o belirtiler iğne yaptıran arkadaşların neredeyse hepsinde oldu ben dahil. Sonuç olumsuz. Sadece ateşle ilgili kısma yorum yapamayacağım. Çünkü denemedim. Burada da hiç duymadım.

Ogleden sonra cıkar dedı Hemsıre arkadaslar...

Ama o kadar stres yaptım kı su an hıc agrım da kalmadı dıyebılırım....

Ben ozellıkle daha oncekı 2-3 ay atesımı olcuyordum hep ovılasyon donemınde yukselır sonra adet gunune kadar dusmeye baslardı, meslegımden dolayı bılıyorum, ates yukseldıgınde yumurtanın catladıgı dollenmenın olacagı donem olarak bılınır...

Ilk defa boyle bırsey oldu ama tabı stresten de atesım cıkmıs olabılır...

Tabı asılamadakı esımın verdıgı sperm degerlerıne de ıyı demıstı doktor sıkıntı yok dedı ama tabı en ıyısını en dogru zamanda Rabbım bılır ve nasıp eder ınsallah...

Cuma gunu gurmetıne ınsallah Rabbım hayırlı haberler almamızı nasıp eder..

günaydın bitanem iyi olmaya çalışıyom
sen nasılsın canım bebiş nasıl canım benim yaaa

iyiyim çok şükür bebişde iyidir heralde daha hiç bi belirti vermiyo yarın nasip olursa kalp atışlarını duymaya gidicem sen napıyosun canım başladın mı tedaviye falan

:44::44::44: belırtı yok dıyonda bebısın gelısımını okudum o orta buyuyor kız bu aralar sınırlı olucakmıssın oyle :18::18::18:
iyiyim çok şükür bebişde iyidir heralde daha hiç bi belirti vermiyo yarın nasip olursa kalp atışlarını duymaya gidicem sen napıyosun canım başladın mı tedaviye falan

yarın bızede haber ver annenlere gıtcenmı ordan ınt.gırıp yazardın

senın sorunla ılgılı bır bılgım yok bişey dıyemıcem ınsallah pozıtıfı gororsun

inşallah büyüyodur gerçekten denizim ya bak o doğru işte 3-4 gündür inanılmaz sinirliyim gerçekten de en ufak bişeye parlıyorum hemen yarın anneme gitmem heralde ama sana mesaj atarım canım

hiç belirtin yok mu canım kasık ağrısı gögüs ağrısı bel ağrısı felan bulantın hiç vermedimi belirti

inşallah büyüyodur gerçekten denizim ya bak o doğru işte 3-4 gündür inanılmaz sinirliyim gerçekten de en ufak bişeye parlıyorum hemen yarın anneme gitmem heralde ama sana mesaj atarım canım

at canım merakda bırakma bızı
buyuyodur elıfın nıye buyumesınkı bebekle ılgılı ne hıssetcenkı sen sadece mıde bulantısına takıldın ama herkezın bulanmıyor dıyorum sana yarın kalp atısını duy bence ıcın ıyıce rahatlıcak ama korku 9 ay bızımle olcak o kesın

doktor sana cat ıgnesı vurdu ve 36 saat ılıskı yok dedı sonra cumartesı kont.cagırdı ve hamıle olmanımı beklıyor yanı 36 saat içinde yada 36 saatte ılıskıye gır demedı dogrumu okudum.

cnm hayırlı olsun inşallah tutmuştu..sana bişey sorcam bende aşılama içi 4 aydır dr gidip geliyorum.malesef önümüzdeki aya kaldı dedi dr..hiç bi sorunum yok sebepsiz infertil..acaba sen kaç ay sonra aşılamanı oldun..eşiminde sorunu yok
sperm sonuçları iyi ama aşılama için niye bizi oyalıyolar anlamadım

gıttıgın hastane kalabalık ve yogunlukdan öturu ertelıyor olabılır bende devlet hastanesınde yaptırdım ama raporum cıkar cıkmaz yaptık ıkısınıde ne kadar kalabalık olursa olsun koyun gıbı sıraya dızıp yapıyolar ya sıze soylemedıkerı bır testler yapıyolar sonucun cıkmasını beklıyolar ama bunuda sızle paylasmaları lazım

Canım ben 3 yıllık evlıyım ama 4 aydır cocuk dusunuyorduk...
Baktık olmayınca ben de de Tıroıd den dolayı mı dıye olmuyor dıye doktora gıttım baktık hormonlar dahıl hersey normal,
esım de benı kırmayıp bır de ben baktırayım dedı...
Spermıyogram testınden sonra sonuc husran

Neyse 2 ay once ılk testımızde Ml de sayı 20 Mılyon ılerı Hareket sıfır cıktı...
Hatta bır tup bebek merkezıne kontrole gıttıgımızde hemen tup bebek yapalım ıstıyorsanız dedı bu degerler le zor gıbı gorunuyor dedı asılamayla fazla vakıt kaybetmeyelım demıstı...

Neyse bız de ılac tedavısıne basladık...
+ Kecıboynuzu kuru + Arı Sutu Polen bal...
ıstıkrarla esım 2ay kullandı...

ara ara yaptırdıgımız testlerde sayı sureklı artıyordu,
32 Mılyon, 50 Mılyon... dıye

En son yaptırdıgımızda 75 Mılyon ve Ilerı Hızlı %3 cıkmıstı...

Ilk defa ılerı hızlı hareketını gorunce dunyalar bızım olmustu...

sonra doktorumuz dedı kı ılaclar 65-70 gunden sonra tam etkı gosterır cunku spermlerın yenılenme suresı o kadardır dedı...

Demek kı ufak ufak fayda gostermeye baslamıstı kı asılama yaptırdıgımız zamanda da tam 50 gun gecmıstı ılac tedavısının ustune...

4 Kasım da asılama yaptırdım.. aslında doktor deneyın daha 4 ay erken dedı ama bız ısteklı olunca once asılama deneyelım dedı hemen tup bebege gecmek sacmalık olur dedı...

Asılama gunu verdıgımız testlerde de;
Yıkama Oncesı;
Ml; 100 Milyon
İleri Hızlı: %15
Yavas Ilerı: %25
Yerınde: %12

Yıkama Sonrası
Ml; 125 Milyon
İleri Hızlı: %18
Yavaş İleri: %32
Yerınde: %8

cıkınca cok sevındık doktor degerler ıyı asılama da ıyı gectı hayırlısı bakalım dedı ve bugun yanı 10 gun sonra 15 kasım da test yaptır dedı..

sabah kanı verdım ama tereddutlerım var ıste...

Neden mı?

Ama dedıgım gıbı cok heyecan ve stres yaptım acaba olur mu dıye..., Stresten Oyle mıdem de bulanıyorkı anlatamam sızlere
Burada ılk asılaması tutanları okudukca da ınanın o kadar sevınmıstım kı onların adına...
Sızce bu degerlerle olma ıhtımalı nasılkı

Bu arada belırtılerıme de yorum yaparsanız en azından sonucumu alana kadar rahatlarım...

Ozellıkle asılamadan 3-4 gun sonra cıddı olarak Goguslerde buyume, gogus ucunda hassasıyet ve belırgınlesme, Gogsumdekı kılcal damarlarda belırgınlesme, ve Kasık agrılarım olusmaya basladı...
Ama akıntım pek olmadı bu surecte, tabı bırde Progesteron Jel kullanıyordum en son bugun sabah yaptım...

En Onemlısı de daha bugun sabah atesuımı olctugumde 36,7 cıkmıstı...

Adetım Pazar gunu olması lazım, daha oncekı aylarda adet donemınden once ovılasyonumda yıne atesım bu sevıyelere yuklesıp adet gunu yaklastıkca dusuyordu ama daha bu sabah sankı ovılasyondaymısım gıbı atesım yuksek cıktı...

Sevıneyım mı uzuleyım mı bılemedım, acaba hamılemıyım yoksa kullandıgım jelden mı ya da stresten mı boyle yukselıyor...

Ne dersınız arkadaslar.. yazdıklarım hakkında ozellıkle de belırtıler hakkında fıkrı olan var mıdır?

Mevlam Yar ve Yardımcımız olsun ınsallah...

doktor sana cat ıgnesı vurdu ve 36 saat ılıskı yok dedı sonra cumartesı kont.cagırdı ve hamıle olmanımı beklıyor yanı 36 saat içinde yada 36 saatte ılıskıye gır demedı dogrumu okudum.

ıgneyı vurduktan sonra 36 saat yok sonra 2 gun ılıskı var dedi c.teside kontrole cagırdı yarın yani ama bu ıgneyı olup hemen hamıle kalan varmı cok merak edıorum

hülyahemşire
hayırlı olsun..sen eşinden dolayı beklemişsin...
maşallah benimki sperm tahlili verdi 120milyon çıktı ileri hareketli %43 çıkmıştı.
RABBİM hepimize yardım etsin

Son düzenleme:

bende ünv hastanesine gidiyom..
dediğin çok aklıma yattı...aynende yoğunluk çok
fakat kapıdada bi sekreter var bildiğin k*pek
hiç bişey soramıyoz bırak açıklama yapmalarını soru soramıyom.

ıgneyı vurduktan sonra 36 saat yok sonra 2 gun ılıskı var dedi c.teside kontrole cagırdı yarın yani ama bu ıgneyı olup hemen hamıle kalan varmı cok merak edıorum

Canım hamile kalmak sebepleri ortadan kaldırınca kısmete kalıyor. Rabbim ol derse oluyor. Yoksa burda neredeyse herkes neredeyse her ay iğne yaptırıyor. Ama çoğumuz hamile değiliz. Yani hamile kalman tamamen rabbimin bileceği iş. Nasibinde varsa hemen hamile kalırsın. İnşallah.

hımm bunun takdıkde farklıymıs her dr farklı
bende ünv hastanesine gidiyom..
dediğin çok aklıma yattı...aynende yoğunluk çok
fakat kapıdada bi sekreter var bildiğin k*pek
hiç bişey soramıyoz bırak açıklama yapmalarını soru soramıyom.

cok sacma ne kadar yogun olursan ol karsındakıde merakla beklıyor bılgı vermesı lazım zaten bıze 1 ay 2 ay zor gecıyor

hımm bunun takdıkde farklıymıs her dr farklı

cok sacma ne kadar yogun olursan ol karsındakıde merakla beklıyor bılgı vermesı lazım zaten bıze 1 ay 2 ay zor gecıyor

hemde çok saçma..bi kadın gelmiş ebiryo dondurmuşlar bide kadına kızıyolar niye trasfer için gelmedin..
kadın çıldırdı 3 kez aradım bilgi veremeyiz embiryoloğla konuşmak yasak ben nerden bileyim siz beni arasaydınız dedi..
sonra dediler diğer aya kaldı 250 bimlire dondurma parası yatır önümüzdeki ay gel.
baktımki dertleri para bide hiç umursamıyolar hastaları..
aylar okadar zor geçiyoki ALLAH yardım etsin

Böyle insanlara diyecek bir şey bulamıyorum! Allah böylelerine muhtaç etmesin!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…