klomen+iğne+aşılama+tüp bebek....bu yolda yürüyen anne adaylarını bekliyoruz....

kizlar adet agrisi gibi agrim vardi sabah biraz surdu.hic bole olmamistim.hani yumurta carsamba gunku ultrasonda catlamis goruldu.bu neyin agrisi ki

yok deniz dinlemiom zaten.hic olmazdi da sasirdim.regl olcam sandim erkenden.neyse gecti simdi.belirti falan diil yani.baya erken cok var daha
Evet canim ani hareketlede falan olabilir belki o agri ben klomen kullanirken 1 ay hepa orda bisey var gibi gelirdi hele ani hareketlerde gerci sen klomen kullanmiyorsun ama

Evet canim ani hareketlede falan olabilir belki o agri ben klomen kullanirken 1 ay hepa orda bisey var gibi gelirdi hele ani hareketlerde gerci sen klomen kullanmiyorsun ama

benimki de klomen sayilir.serophene de klomen turu bi ilac.
ara ara agrio yine.neyse agrisin bakalim

Kızlar selam,

Biz de bir senedir korunmuyoruz fakat beybimiz olmadı. PKO hastasıyım. 8 sene yasmin doğum kontrol hapı kullandım. bıraktıktan sonra 3 ay regl olmadım. daha sonra dr bana klomen verdi. Klomen içince ne oldu? "OHSS". Yani yumurtalarım 2-3 tane olmak yerine 8 tane ve gereğinden büyük oldular. "Yumurtalık hipersitimulasyon sendromu" denen şey yani. Akciğerlere su toplanmasına kadar yolu var bu sendromun ama ben Allah'tan 2 hafta cinsel perhiz, 2-3 kilo, mide bulantısı, kusma, karında aşırı şişlikle atlattım. Arkasından klomene ve ilaçlara küstüm, 7 ay kdr hiç bir ilaç kullanmadım. Klomenden sonraki ilk 4 ay reglerim düzenlenmişti, 28 gunde bir hayatımda ilk defa düzenli regl oldum =) fakat yine bebiş olmadı. son 3 ayda 45 günde bir e çıktı regl döngüm. Yumurta takibi yapıldı falan filan yine olmadı. Bu ay "Femara" denen bir ilaç kullanıyorum. Klomen gibi bir ilaç fakat benim gibi "OHSS" yan etkisi yapanlar için veriliyor cunku daha kontrollü yumurta olgunlaştırıyor-muş. Neyse 5 gün klomen gibi femarayı içtim. Bugun bitti. Ayın 31 inde kontrole çağırdı dr. Sendrom falan çıkmazsa, bu ilaç da yanetki yapmazsa, ve yumoşlar olgunlaştıysa, çatlatma iğnesi, arkasından aşılama yaptırıcaz.Eşimin spermlerinde sorun yok ama aşılama ile % 1 bile daha fazla hamile kalma şansım olursa diye aşılama yaptırmaya karar verdim.
Aşılama da ne kdr gebelik şansı var tam bilemiyorum. Ama femara ile çok çok az yan etki gördüm. Biraz mide bulantısı biraz yorgunluk. Bu yüzden bu ay aşılamam tutmaz ise, gelicek ay tekrar deneyebilirim. Fakat tekrar olmaz ise tüp bebeğe geçiş yapıcam.
Şimdiden yorgunum kızlar. Nerde o üzerine ceket atsan hamile kalan annelerimizin rahatlığı? Neden PKO? Neden bu infertilite tedavilerine gereksinim? Bilemiorum. Rabbimin bir bildiği elbet vardır diyorum.
Hepinize bu süreçlerde kolay gelsin, hiç kolay değil gerçekten. Hepinizi çok iyi anlıyorum ve bilmenizi istiyorum ki yanlız değilsiniz..
Umarım Kasım ayı hepimiz için hayırlı ve bol bebiş haberli olur. =)

bızde sorun yok cok sukur sebebpsız ıste ... nasıp olmayınca olmuyor...

gunaydın guzel hatunlar

cok sukru evımdeyım artık :) dun paso yatmışım:) saatlerde alınınca 1 saatte karım oldu hanı :)
bu arada okudum denızım hayırlı olsun ınsallah bebeıs ınatcı cıkarda ayrılmaz senden. o anı yenıden yasamak ıstıyorum bende:) tam rahme koyulma anını:) arada gır durumunu yaz :)
arzum hayırılısı ıle ınmısındır ınsallah... aysun sanırım senın bat yakın ınsallah olmazsın. elif güldenız sızede merhaba . guzel bır gafta sonu olur ınsallah.

Kizlar oglum olcakmis :)
Dr cok net gorunuo AMA yine de az daha beklielim dedi
Ense kalinligi, Burun kemigi Fln hepsi. Normal cikti...elhamdulillah..
Sizler nasilsiniz..
Okul cok yogun gecio..
Gebelik uyku yapio ve bel agrilari elbette .
Bu gnumuze Hamd olsun..
Duamdasiniz..

iyiyim canim ben biraz agri gibi bisey var sag yumurtamda
sen ne zaman gidiyon bakiyim dr

Insallah bu agri hayra alamettir denizcim..
Elifin de yani kaptanin da insallah ikinci denemesi son denemesi olur ve bebis gelir :)
Arzu yine telas yapmis, ucaga almazlar die..
Umarim problem cikmamistir..
Elifyesiller,elocan,seda aysun oyku zeynep guldeniz...herkesi cok merak ediyorum.
Doktorlardan olumlu gelismelerle,tedavilerle,haberlerle dönsün herkes hadiiii :)

hayırlı günler kızlarrr.

klasik bir pazar evde takılıyoruz şimdiden.benim ağrı bugün de oldu.erken regl olacağım herhalde.

bugun gıttım sımdı dondum canım. bu ay beklememız gerekıyormuş... hala ılacın etkılerı devam edıyormus. yumurtalarda bırlıktelık yhokmuş:) bırı almış başını gitmiş:) ötekiler küçükmüş falan falan falan... ıkıncı adet dedıgınde ben transferden sonrakı adetıde saydım. meger o sayılmıyormuş. bır daha kı ay nasip olursa artık...

sen ne yaptın bakım. kac embrıyo konuldu tek mi... gördunmu onları rahme yerleştırırken ne guzeldı degıl mı ... bu arada agrı olması normal canım ... ılkgunler cok sık tuvalete gıdıyor ınsan aşırı şışkınlık hallerı falan gun gectıkce duzelıyor sanırım:) hadı bakalım hakkımızda hayırlısı....

hayırlı günler kızlarrr.

klasik bir pazar evde takılıyoruz şimdiden.benim ağrı bugün de oldu.erken regl olacağım herhalde.

hayırlısı olsun ama ınsallah adet olmazsın canım... bende klasık bır pazar yasamak ısterdım ama :) dr falan yordu benı sımdıde temızlık yapmam lazım am akalkamıyorum ... cok yorgunum hala yol yorgunlugunu atamadım uzerımden ... bu arada benım yenı bat 21 kasım

Arzu eun ucaga binmis 7 gibide inmis canim merak etme bende iyiyim isde artik bu saatden sonra bol bol dua

İyi dinlenirsin sende bir ay daha benim sislik indide agri ddigimde orda bisey varmis hissiydi hersey yolunda gitti konulurken gormedim yaa ben cok sikisiktim ya onla ugrasiyodum kacirmiyim altima diye bakamadim emriyologla dr bereber koydular seslerini duydum basimdada agriyi hissetmiyim diye dikkaimi dagitmaya calisan psikolog vardi elimi tutup lafa tutmaya calisiyodu falan oda da 5-6 kisiydik ve cok heyecanliydim

cok guzel canım masallah... ben bırdahakıne ıkı embrıyo ıcın dr ıle pazarla oturmaya karar verdım :)
bır gunu atlattın sayılır kaldı 11 dıyelım :) bol bol dınlen bakalım...

bu arada bende şu an 9,5 mm lık bır yumurta var cok sasırdım . meger ılacların etkısıymısde ondan mıs... gecen ay memelekete gıtmeseydımda azcık calısma yapaydık sansım cok fazlaymıs demek kı o zamanda erkendeb yumurta olup catladı belkıde... ayyy keske evde her an kullanabılcem bır ultrason cıhazı olaydı :)

Hersey nasip kismet canim blki bir dahaki ay kendiliginden olur kafana takma dr iki gun dinlen ama hep yatma kalk dolas dedi oturuyom evde dolaniyom yatiyom oyle yarinda gezmeye cikcam falan neyse bende misafir var bir yere kadar gittiler gelirler simdi kaynosla annem varda basimda. Bu arada bildirimlerine bak sana bisey yolicem birazdan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…