klomen+iğne+aşılama+tüp bebek....bu yolda yürüyen anne adaylarını bekliyoruz....

geçmiş olsun cnm.bende evlendiğim ilk ay iltihaptan neler çektim.özele gittim iltihapın kana bulaştığını söyledi doktor.orda 4 gün boyunca serum aldım,iğne yedim.bunlar bitiminde fitil kullandım sonunda şifayı buldum şükür geçti.sıkı tedavi gerekiyor cnm.

bir kotu haberde benden hastanedeyim progestan testtim 0,699 cikti ee klomenle zor yumurta olusan ben hicbir ilac kullanmadan yumurta yapip kendi kendine catlamasini nasil bekler dimi neyse dr gostercem bakalim o ne dicek.

canım bu ay ben de seninle aynı durumdayım. klomen kullanmadım ama bal tarçın çörekotu kullandım. hala yumurta oluşacağı yönünde umudum var. yarın gidicem bakalım var mı? ee durum böyle olursa aşılama nasıl olacak?

canım neyaz'a sordum ama sanırım çıkmış. sana sorayım :) bu iltihap neden oluşuyormuş ki?

canim adet olunca igneyle yumurta buyucek sonra catlatma ignesi olcak sonra asilama olcak ama adet olursam kesin gecikme olcak bu gecen ayin sonucu yani zk gecikme olursa adetinde gel ilac verelim dediler adet ol dedilerdi cuma adet olmazsam pazartesi ilac icin giderim.

hımmm anladım canım. iğneyle büyüyecek yımırtaların. hadi bakalım. doktorla görüş. haberlerini beklioz

çok geçmiş olsun.canım sen de oluşan bu iltihabın nedeni neymiş?

canım nedenini bulamıyorlar artık her doktor aynı şeyi söylemeye başladı vucudun kendi üretiyor tiksindiğinde sinirlendiğinde demeye başladılar ben de buna inanmıyorum niye bekarken yoktu hem idrar yolları hem rahimde var fitil verdiler antibiyotik verdiler ama olmuyor işte adet sancısı gibi kasık ve bel ağrısı oluşturuyor ve en son kana bulaşmış işte bol su iç diyorlar benimde su ile aram hiç yok ama bu aralar zorluyorum içmek için aşıla yaptırırken bile doktor bu ne iltihap ne demişti fazla dedi ama bi zararı yok tutar dedi ama tutmadı
ben yeni evlendiğimde hamama gitmiştim ve balayında havuza girmiştim acaba ondan mı diyorum bazen tiksinme huyum çok fazla acaba ondan mı diyom bilmiyom ki
sizlerdende yardım bekliyom
iki kere iyice acillik oldum ikisindede ıspanak yemiştim acaba ıspanak iltihapı tetikliyormu sizce yoksa rastlantımı acaba
bi görseniz ama kaç kere iç çamaşırı değiştiriyorum ve her seferinde yıllarca değiştirmemişim gibi kendim bile tiksiniyom
o yüzden önce bu sorunu halletmem lazım benim

hımmm anladım canım. iğneyle büyüyecek yımırtaların. hadi bakalım. doktorla görüş. haberlerini beklioz
simdi ciktim canim dr dan zk degilim ben kartalda hastanedeyim yumurtan buyumemis dedi oyuzdende catlamamis.tabii bu ay ilac icmedim dedim catlatma igneside olmadim dedim.tabii bende buyuk bir soru isaretide varr ACABA cat.ignesinden sinra kesin catliyomu ? dr dedim oda igneden sonra bakmak lazim dedii.eski dr %100 catlar demisti hepp neyse adet oliyim da bir bu ayy cat.ign.sonra gene yaptircam bu testti onemli olan onun sonucu

canım çok geçmiş olsun yaa. çok üzüldüm. gerçekten çok zor. yaaa ne kadar yardımcı olur bilmiyorum ama annem kendinde iltihap olduğunda (kaşıntı oluyormuş sanırım iltihap olunca) maydanoz kaynatıp içerdi. bir de karbonatlı suyla taharet alırdı. istersen bir dene ama maydanozun adet söktürücü özelliği var. sen şimdi bebek de düşünüyorsun nasıl olur bilmem (

canim senin durumuna inan cok uzuldum.ama bu konuda bilgim yok yardimci olamicam.fitil falan ilac vermedimi dr yani mutlaka caresi vardir.bir topikde okudum kizin biri sutle maydonozu kaynatip ustune oturuyomus ama senin durumun cok ilerlemis bisey diyemicem.

neyazım çok geçmiş olsun yaaa üzüldüm vallahi şimdi nasılsın iyimisin canım

sağol canım benim inşallah geçer gider bu illetten kurtulurum gerçekten çok zor durum yani canım şimdi antibiyotik ve serum kullanıyom kullanmazsam direk ateşim yükseliyo 40-42 dereceye işte

canım çatlatma iğnesinden sonra doktor beni çağırdı bir gün sonra. yumurta çatlamış mı diye. yumurta yok olmuştu çatlamış dedi. kontrole gitmek lazım.

neyazcım idrar yolları iltihabına kızılcık çok iyi geliyormuş ve tekrar oluşmasınıda önlüyormuş ibrahim saraçoğlundan duymuştum ben bi dene istersen canım

canım çatlatma iğnesinden sonra doktor beni çağırdı bir gün sonra. yumurta çatlamış mı diye. yumurta yok olmuştu çatlamış dedi. kontrole gitmek lazım.

ah canim bu ozeldeki dr hic bakmiyordu catladimi diye bakalim zk ne yapcak artik gene progestan testti yapmam derse baska yerde yaptircam gene yapcam ayy nasil dr bunlar yaa sorunu buldum kendim burda ogrendiklerimle diplomayi bizim almamiz lazim beni tup bebek patlicak galiba orda yumoslari disardami dolluyor o zaman tutar gibime geliyorr icerde catlamiyolarsa igneden sonra yapcak bisey yok

kaşıntı oluyo kanarcasına antibiyotik kullanımıda yapıyor kaşıntı bide mantar var demişlerdi
ama maydonoz buharına oturmaya başlıyom ve suyu ile yıkıyom
bide arkadaşım odun külü ile yıka dedi onuda deniyom
turp suyu iç süt buharına otur dediler onu da denedim
karbonatlı suyu ile yıka dediler onu denemedim onuda deneyecem
bebek iltihap olunca olmuyor zaten iltihap engelliyor o yüzden şuan iltihap bebek için iltihapı halletmem lazım

vallaha doktor neden olmuş olduğunu söylemedi ama benim geçmeyen idrar yolu enfeksiyonum vardı oda birike birike iltihap olup kana bulaştı

selam geçmeyen idrar yolu enfeksiyonunu benım annem yasadı. ılaclar ıse yaramıyor malum. bır kadından duydugumuz bır kür hazırladık. cok sukur sımdı sorunu kalmadı. arpayı ile mısır püskülünü kaynatıp bır hafta suyunu ıctı annem. şifa buldu. bu tür şeylere karsı bunyen sorun yapmıyorsa denemenı tavsıye ederım:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…