Kızlar toplaşın!Enfeksiyon(İltihap) illetinden nasıl kurtuldum

Merhabalar,
Kronik vajinal enfeksiyonla uğraşıyorum sürekli tekrarlıyor ilaç, fitil, iğne hepsini kullandım ama daha ilac biter bitmez tahlil yaptırıyorum yine çıkıyor.
Bu ay soğan suyu içtim 15 gün ama yine gittiğini sanmıyorum.
Acayip bir şekilde akıntı sorunu yaşıyorum günde kaç tane iç çamasırı değiştiriyorum.

Sağolsun arkadaş beni bu konuya etiketledi.. sizde geçtiğini görünce içim rahatladı.

Ben yarından itibaren başlayacağım, eşime de içirsem faydası olur mu?
Çünkü doktor bana senden eşine eşinden sana kısır döngü olur dedi bu yuzden birlikte ilaç kullanın dedi

Canım merhaba
Geçmiş olsun öncelikle aynı dertten bende muzdariptim. Kronik olmasa da enfeksiyondan bir türlü kurtaramamıştım yakamı.
Bende eşimle birlikte kullanıyorum. Ikiniz içinde her acıdan muhteşem olur..
Yalnız öyle bir iki gün kullanımla faydasını göremezsin sabırlı olacaksın
Şimdiden geçmiş olsun :) benim geçti ama hala devam ediyorum

Ben de mutlaka deneyeceğim. Vajinal enfeksiyon ve idrar yolu enfeksiyonu maalesef çok sık oluyor bende.
Biz bebek düşünüyoruz, bir yan etkisi olur mu acaba bilginiz var mı?

Ben de öyle düşünmüştüm ama bir sorayım dedim. Gerçekten illet bu enfeksiyonlar, mantarlar.. Allah hepimize kurtulmayı nasip etsin (

Gercekten faydasi oluyormu ya ayni illet bendede var
Ben de çörekotu yağı kullanıyorum sabah akşam yemeklere başlarken önce bir çay kaşığı çörekotu yağı atıyorum ağzıma hemen suyla yutuyorum. Ağızda çok beklerse ya da yayılırsa çok acı oluyor. Bunu da daha önce deneyip iltihabı geçen kişilerin tavsiyesiyle kullanmaya başladım. Bir de alternatif tıp uzmanı bir bayan tavsiye etti ama mutlaka düzenli kullan devam et 3-4 ay her gün iki kere kullanırsan etkisini görürsün yoksa biraz kullanıp fayda etmiyor diye bırakırsan işe yaramaz dedi. Ben henüz 3 haftadır kullanıyorum henüz öyle fark göremedim tabi erken daha. Sarımsak da mantıklıymış gerçekten ona başlayayım inş ama bunu da ekleyeyim dedim ikisini bir arada yapmak isteyen olur belki benim gibi.

Yalnız çörekotu yağı veya herhangi bir yağ kullanırken mutlaka soğuk sıkım olmasına dikkat edin. Sıcak işlem gören ürünlerde yağlar bozulup trans yağa dönüşebiliyor ve sağlığı olumsuz etkiliyor. Üzerinde soğuk sıkım ifadesi yazmayan yağlar genelde ısıl işlem görmüş oluyor.

Ben de mutlaka deneyeceğim. Vajinal enfeksiyon ve idrar yolu enfeksiyonu maalesef çok sık oluyor bende.
Biz bebek düşünüyoruz, bir yan etkisi olur mu acaba bilginiz var mı?
Siz sarımsak kullandınız mı acaba. Ben 4 gündür kullanıyorum ve dünden beri rahmimde acayip batmalar oluyor sabahları. Acaba iltihabı mı kurutuyor ya da döküyor? Olumsuz bir şey olduğunu zannetmiyorum ama yine de sizde de oldu mu böyle bir şey merak ettim.

Merhaba, ben bu mesajdan yaklaşık 1 ay sonra hamile olduğumu öğrendim. Çok şükür o zamandan beri bi sıkıntım olmadı o yüzden denemedim. İdrarınızda değişiklik var mı? Ağrı rahatsız edici derecedeyse doktora gidin derim ben. Geçmiş olsun.

Hayırlı olsun gebeliğiniz. İdrarımda değişiklik yok. Zaten benim tek sorunum beyaz yoğun akıntı. Kaşıntı yanma koku vs problemlerim yok. Yumurtlama olursa akıntımın belli olmasını istiyorum. En son dr a gittiğimde süt beyazı akıntın var iltihap var demişti. Şimdi de kendim zaten çörek otu yağıyla tedaviye başlamıştım. Sarımsak da eklemiş oldum tedaviye. Ağrılarım öyle rahatsız edici derecede değil sabahları birkaç kere bıçak gibi saplanıyor sonra geçiyor. Bugün ağrı çok daha hafifti ama uzun sürdü bu sefer yumurtalıklarımda hissettim. Ben iyi geldiğini düşünüyorum. Bakalım belki aynı şeyi yaşayan olduysa gören yazar.

Gebe olma ihtimaliniz var mı? Ben de 1 haftafır sarımsak kullanıyorum ama pek söylediğiniz gibi bir durum yasamadım. İnşallah hepimize derman olur bu tedavi

Gebe olma ihtimaliniz var mı? Ben de 1 haftafır sarımsak kullanıyorum ama pek söylediğiniz gibi bir durum yasamadım. İnşallah hepimize derman olur bu tedavi
Gebelik ihtimali yok. Adetliyim. Ama pcos var zaten hiçbir zaman adet sancısı da çekmem. Çok nadiren hafiften kasık ağrısı yaşadığım olur. Bu ağrılar bıçak gibi rahime ve yumurtalığa saplanıyordu ama geçti iki veya üç gün oldu galiba sonra daha da olmadı. İnş hepimize şifa olsun.

Ben de bekarım ve bu akıntılarımdan çok şikayetçiyim. Sarımsağı severim ama midem pek sevmiyor gibi acaba sarımsağı yuttuktan sonra ne kadar süre beklediniz? Malum sabah kalkar kalkmaz kahvaltı yapıp okula yol alıyorum da ben..

Sarımsağı yuttuktan sonra tekrar çıkarma ihtimali olmadığına göre:) alttan çıkarana kadar

Sarımsağı yuttuktan sonra tekrar çıkarma ihtimali olmadığına göre:) alttan çıkarana kadar
Onu demek istememiştim, sarımsak yuttuktan hemen sonra herhangi bir şey yiyip içtiniz mi yoksa biraz beklediniz mi demek istedim. Ben o konuda tereddütte kaldım acaba üstüne bir şey yenmese mi daha iyi diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…