Kızlar gelin burada dertleşelim bir sürü forum açmayalım

merhaba herkese benim bir arkadasımın eşi azospermdi tup bebek diyordu doktorlar 3 yıllık evlilerdi. arkadasım suan 4 aylık hamile ve tamanen kendiliğinden kaldı.sadece keçi boynuzu tozunu süte katıp içirmiş eşine 3 ay.darısı başımıza arkadaşlar benimde tüpler kapalı laporoskopi oldum ama acılmadı esiminde spermi düşük suan bende eşime keçi bonuzu tozunu süte ekleyıp içiriyorum.bende bitkisel tedavi görüyorum.ayretende tüp bebek sırası beklıyorum.allah kolaylık versin hepimize.bide kaynana dırdırıyla uğraşıyorum

canım allah yardımcın olsun................

selam
sara nur nasıl gidiyor hamişlik günün yaklaşıyor yavaş yavaş tombul bir anne oldun mu ,kızın nasıl artık iyiden iyiye hissediyorsun bebşini
ben de mayısta başlayacağım,bakalım o şansı yakalayabilecek miyim.
gün yaklaştıkça yorgun ,bıkkın hissediyorum kendimi .....CADIARZU
sıradan geliyor artık bana normal mı sence yaşadıklarım.... :çok üzgünüm:

canım benm birtanem bende seni inan merak ediyordum şükürle rolsun evet az kaldı allah nasip kısmet ederse çok heyecanlanıoyrum açıkcası o da maaşallahı var aktuelcim sürekli annesini dövüyor açıckası tombul bir anne olmadım top gibi bir karnım var benim neyse beni sormuşsun söyledim ....Şeniz

gelelim sana canım benim seni çok iyi anlıyorum çünkü senin yaşadıgın şeyler kolay degil belkide bu dünyanın en zor şeyleirnden birisi ile sınanıyorsun dualarım hep allahımın tum kadınlara bu duyguyu yaşatması herkese en azından bir kere bu şansı tanıması her kadının anne olmasını nasip etmesi her kadına bir ANNE diyen küçük bir prensin ya da prensesin olması inşaallah allahım bunu sana ve isteyen herkese ama herkese nasip etsin ben ve benim gibi hamile olanlara da sagsaglim kavuşturması evlatlarına .....Umutsuz kalmışsın ama unutmaki umut insanın ekmegidir umut olmazsa hayat bitmiştir emin ol ki bu böyle.....evet insanın çok istediği şeylerde hemen olsun arzusu maalesef zaman zaman yeter dedirtiyor delirtiyor neden ben sorgusu sualini sorduruyor ....bende sen gibiydim birgün duruldum tam duruldugum zamanlarda eltimin hamileiym telefonu ile sarsıldım saatlerce agladımm ben olsun diye çaba sarfedrken o hemen kavuştu üstelik 5 aylık evli 2 aylık hamileydi dedim eşime artık dr a gitmek istemiyorum omzunda agladım neyse biraz zaman geçti duruldum gene en sonunda birgün allahım dedim eger ben çocuk sahibi olacaksam lütfen benim için dogur olan dr kimse beni onun kapısına gönder dedim ve birgün de şu dini kanallara bakarken orda insan suresi 30 ayetinde " allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz gerçekten allah bilendir hüküm ve hikmet sahibidir dilediğini kendi rahmetine sokar "diyordu o an kendime geldim dedim ki demekki ben bunu istiyorum ve bunu allah da istioyr o bana vermek istiyor ama benm istediğim zaman da degil onun istediği zamanda olacak ve mutlaka olacaktır ben bu kadar anne olmak isterken bu kadar agrı sancı çekerken o beni yalnız bırakmayacaktır bana sırt çevirmeyecektir mutlaka beklemem gereken bir zaman var zamana bırakayım öyleyse dedim inandım ama açıkcası dilek hanıma ilk gittiğimde biraz sıkılgan ümitsiz gittim ruhsal durumum çok bozulmuştu hayata küsmüştüm ama onun yanaından çıktıgımda o irenbeden çıktıgımda içimi bir huzur kaplamış tum ümitsizliğimin yerini yeni baharlar doldurmuş gibi hissetmiştimbana sen pkossun dediğinde senin şöyle şöyle problemlerin var dediğinde inan bana hiç üzülmedim çünkü içimden bir ses olabilecegini ama olmayabilecegini ( hemen aşılama demişti dilek hanım ) de aklımda bulundurarak kalan zamanımı geçirmiştim sonra bir baktım ki gelivermiş benim yaramaz tabikide ben kendimi snein ile aynı kefeye koyamam sana içimden gelenelri yazdım sadece UMUTSUZ OLMA AKTÜEL diye sana içimden gelenleri yazdım sadece KENDİNE GÜVEN AKTÜEL diye sana içimden gelenleri yazdım sadece KENDİNİ LÜTFEN BU KADAR BIKKIN HİSSETME DİYE sadece YAŞADIKLARIN EVET NORMAL diye evet canım yaşadıkların normal ama kusura bakma ben seni böyle tanımadım sen benim için sitede sakura gibisin kendine güvenen pes etmeyene inançlı zafere aç ve zafer i kovalayan ama sonunda allahın izniyle kazanacak olan ve pekçokları gibi nasıl kazanıldıysa senin tarafından da kazanılacak olan bir prens ya da prenses diliyorum allahım bu yolda sen ve senin gibi herkesin ama herkesin yar ve yardımcısı olsun kollarını boş bırakmasın saglıklı bir gebelik ve sonunda saglıklı bir evlat nasip etsin AMİN inşaallah

oo kızın yaramaz olacak ,cadı cadı,kendinden önce daima kızn olacak hayatının merkezinde dünyanın en güzel ve zahmetli ama tatlı zahmetleri
inşallah sağlıkla alırsın bebeğini , ailene sevdiklerinede bol kısmet getirsin, bebeklerin uğuru bir başkadır.

Hep bunun bir alın yazısı olduğunu düşünüyorum. 10 ayda 3 tüp bebek denemesi olacak ilkinde beklentim yüksekti , negatif olunca yıkıldım :çok üzgünüm:
Sonra ikinci deneme beklentimi en aza indirdim.Ağlamadım bile çokta üzülmedim kabullendim hemem negatifi , şimdi 3 deneme umutlanmalımıyım yoksa beklentimi aza indirmeliyim.Benim açıklanmayan inf. herşey çok iyi ,emb çok kaliteli sonuç yok.Kimi zaman insanlar rahatsızlıklarını yazıyor ya, o zaman onlara aslında daha şanslısınız ne olduğunu biliyorsunuz ve onun üzerine gidiyor ve neredeyse uzun ve yıpratıcı olsada tedavi olumlu oluyor diyorum.Ben ise sıkışmış gibi boşa olta atıyor gibi geliyor ,yapılabilecejk tüm testler oldu 5 yıldır .kafamçokkarıştı
aslında umudumu bu ay çok kırdılar. tanıdığım bir hanım coçuğuna ders veriyordum ,tedavide bıraktım ama bana 23 nisanda tüm insanların arasında ** ne oldu senin tüp bebeğen ,tutmadımı gene dedi, herkes onca insan tanıdığım tanımadığım insanlar ,askerler dönüp bana baktı.**hiç salladım sadece ertesi gün gelen telefonları bir bilsen .
ne kadar dirensemde yıkıldım bu aralar .
yeniden deneyeceğim rabbim biliyor kalbimi , kimseyi kırmamaya özen gösteren beni deniyor rabbim ,
başaracağım ama uzun sürecek galiba , işte düşüp yene ayağa kalkacağım yoluma devam edeceğim.Ve bileceğim yanımda olan insanları ve güveneceğim kişileri bu da bana bir armagan aslında bileceği dostumu ve düşanımı:teselli:.
sağol canım ya ...bir başka rahatlık variyorsun sen bana etkileşim işte.
ipekke hem. selam bırakacam , bebeğinle,ailenle ve sevdiklerinle yaşa mutlulğunu ........
hak ettin güzel anne hemde birçok kişiden daha fazla:hooray: ..

Son düzenleme:

Canım beni gözyaşlarına bogdun desem inanır mısın ah keşke şimid burda olsaydın ve yanımdayken sana sarılıp beraber aglasaydık hüzünlendim canım .....çok saol dilerimm hamilenin duaları kabul olurmuş ki dün sanada ettim dua hemd eçok içten gece elelirmi açıp ona ver allahım dedim ama inan bana sen kendini aşmışsın olgunlaşmışsın ve artık neyin ne oldugunu görmüşsün bende hep benim elimde olan bişey sanıyordum ama allahın ellerinde oldugunu gördüğümde inandıgım da kader dediğimde kendimi rabbimin al işte bu senin dediği mucizem ile buldum yani evet bu benim kaderim dediğim anda kabullenmiş ve zamana bırakmıştım görcez dedim zaman elbet herşeyin en iyi ilacıdır dedim elbet yola çıkmıştır dedim ve birgün baykuş gördüm geldi cama kondu ertesi gün haberi aldım ...... ben inanıyorum ki aktüelcim artık zamanı geldi o zaman bu zaman mı bilemem ama bence artık yuce rabbimiz seninde mucizeni sana verecektir insanlara gelince maalesef bir çok ları böyle yaşamadıkları için bilmiyorlar eminki defalarca kere kahrolmuşsundur ama eminimki defalarca da kalmışsındır bir söz var der ki: BİR KERE DENEDİN YENİLDİN BİR KERE DAHA DENEDİN YİNE YENİLDEİN OLSUN GENE DENE GENE YENİL AMA EN AZINDAN DAHA İYİ YENİL DERSİN Kİ DENEDİM... ama alah kimseye çekemeyecegi derdi vermez sırtına kimsenin bu kadar yuk yuklemez taşıyamayacaklara vermez ve herkese imanı kadar dert verirmiş sana güvenmiş ve anladıgım kadarıyla allah sana güvenmekte gerçekten iyi etmiş sen de artık şuna inan eminimki bebegin sana gelmek için yola çıktı sen allah ın güvenini boşa çıkarmamışsın bak isyankar degilsin isyan etmiyorsun kader bu diyorsun ama şunu asla unutma güneş birgün senin içinde dogar evet zaten kimseyi kırmamak için elinden geleni yapan insanların kalpleri daha fazla kırlır olsun kırılsın bu dünyanın öteside var canım benim demişsinki sen hakettin ve ben inanıyorum ki sende hakettin sadece pozitif ol olanalrın nasıl olduysa senin de olacak allah acımasız ve merhametsiz degildir o artık yeter dediğin anda al bakalım diyendir daha bitmedi pes etmek yok diyendir ondna daha iyi dost yoktur insana ve dileirm ki benim hamileliğimd ebana nasıl yardıme ttiyse dilirm sana bu yolda öyle yardım eder ve 9 ay boyunca yanınd aolur seni seviyorum eminki anne olmak sanada çok ama çok yakışacak:1hug:bekle bebegin gelecek allahın izniyle inşaallahhhhhhhhhhhhhhhhhh

aktüel ve saranur aranızda konuşuyorsunuz ama ben inanın gözlerim dolarak okudum yazılarınızı.kendimden de bişeyler buldum.
sara nur senin bu yazılarını ne çok özlemişim.allahım sizi bebişlerinize kavuştursun ve inşallah benim gibi tüm bekleyenleri

evet canım snei hatırladım sen nerelrdesin bakayım he seni de inşaallah kavuştursun eger ben dogurana kadar siz hamiş olmazsanız dogumd aisimleirnizi söyleyecegim dogumda edilen dualar kabul olurmuş ya o yuzden yerimseniben

SEVGİLİ AKTÜEL VE SARANUR ; yazmış olduklarınızı okurken nasıl duygulandım bilemezsiniz.... Sizler harikasınız... Ben daha 21 yaşında ve bekar iken kistllerle boğuşmaya başladım...4 tane ciddi risklerle dolu ameliyat oldum... Ailem şaşkınlık içinde endişe içinde benim için üzüldüler, güçlü olup destek vermeye çalıştılar... etrafın lafı sözü bitmedi... ben kimsecikleri incitmemeye çalışırken neler söylendi neler... (üstelik bir de bekarım) Dr lar bana hep evlilik hayatı ve bebek senin ilacın dedi... bugün 33 yaşındayım.. yaklaşık 2 senelik evliyimm... beni her konuda destekleyen mükemmel bir eşim var.. evlendiğimden beri tüm değerlerim ve kontrollerim gayet güzel gidiyordu, problem yoktu bugün yarın bebek derken eşimin değerlerinde sıkıntı olduğunu öğrendik... Bunda da bir hayır vardır dedik ve dün tüp bebek için tedaviye başladım.. Kim ne derse desin hiççç umrumda değil.... Ben RABBİME sığınıyorum... Herşeyin iyisini ve hayırlısını O bilir ve zamanı gelince bu mutluluğu bize yaşatacak.... Sizin yazdıklarınız o kadar güzel ifade etmiş ki benim yaşadığım duyguları (özellikle bugünlerde daha yoğun) .. okadar güzel dile getirmişsiniz ki ne söyleyeceğimi bilemiyorummmm.... Bir gün uyandığımızda GÜNEŞ bambaşka parlayacak inşallahnnnn... Sizlere çok teşekkür ediyorum... sizleri çok seviyorum.....

bence sen durumu kabullenmek ile zaten işin yarısını bitirmişsin bu yuzden diyorum zaman size melekeleirnizi getirmek için yola çıktı diye :hooray::hooray: allahın izniyle inşaallah bebekleriniz gelecek ve hep beraer kutlayacagız yeter ki allah ol desin a.s

arkadaşlar sizin yaşadıklarınızı anlamam belki mümkün değil evli değilim ama kendinizi iyi hissetmeniz için etrafımdan bazı örnekler vermek istiyorum. benim annemin 4 yıl çocuğu olmamış biz şuanda 4 kardeşiz en büyüğümüz 29 yaşında. bide bizim bi komşumuz vardı ....... abla çok iyi bi insandı. 15 yıllık evli idi. çocukları olmuyodu. yapmadıkları şey ne doktorlar ne hocalar tüp bebek tedavileri neler yaptı hatta bikeresinde beline balık sarmıştı daha neler yaptı olmadı. 16 yıldan sonra 3 tane çocuğu oldu arka arkaya.unutmayın peygamber hazreti ibrahim oğlu hazreti ismail e 90 yaşındayken sahip olmadımı? adak adamıştı kurban edicem diye..... uzatmayım daha böyle o kadar çok örnekler varki
sabrın sonu selamettir. bütün bunlar bir imtihan bizler için. umudunuzu yitirmeden sabredin. Allah'ım yardımcınız olsun. bir gün gelecek. bir gün kalacak. gecenin en karanlık olduğu an sabahın en yaklaştığı zamandır.sevgiler

o güneş bizim için de doğacak birgün inşallah, ümitle bekliyorum.Rabbim kucaklarımızı boş bırakmıycak.beni de ağlattınız kızlar valla.... senağlama

hep örnekleri duyuyoruz ya hani yıllarca ne tedaviler ve hiç beklenmeyen anda gelen mucize.kendimide onlardan biri gibi düşünmeye çalışıyorum.benim mucizem belki bu ay gelir de bende haykırırım bebeğimi dünyaya diyorum.ama hala olmadı bugüne kadar.bu yine de benim umuduma engel değil.ben yine de rabbime sığınıp ondan yardım bekliyorum.biliyorum ki benide sevinenlerden yapıcak.ya kızlar bi bakın atrafınıza çocuğu yıllarca olmamış ama şimdi olmuş hikayeleri var ortada. yaşı artık geçmiş olup da çocuğu olmamış olan çok az kişi var.bu bile bizim için bir umuttur.

kızlar bugün isimleirnizi yazıp gül agacının altına gömdüm yerimseniben bir adet de bebek yaptım dualar ettim hadi bakalım rabbim inşaallah kabul eyler

kızlar bugün isimleirnizi yazıp gül agacının altına gömdüm yerimseniben bir adet de bebek yaptım dualar ettim hadi bakalım rabbim inşaallah kabul eyler

CANIM DÜN BENDE HIDIRELLEZ OLDUĞU İÇİN HIDIR ALEYHİSSELAN DOLAŞIRMIŞ DERLER BENDE HERKEZE İÇİNDEDE BANA ÇOK ÇOK DUA ETTİM.ALLAHIM İNŞALLAH DUALARIMIZI KABUL EDER BİZİDE O KUTSAL ANNELİK MERTEBESİNE ERİŞTİRİR.

amin inşallah allah gönlümüze göre versinnnnnnn.ikiz üçüz.hiçkimseyi evlatsız bırakmasın

negüzel ya.herkes sadece kendine değil kader arkadaşına da dua ediyor.dualarımız kabul olur hayırlısıyla inşallah

e tabi etcez yani bzi hamile kalınca arkadaşlarımızı unutacak degiliz heralde demi bunu herkes yaşasın allahım yaşatsın herkeseeeeeeeee amin aktüelcim selamını bekliyorum da sen benim adımı biliyor musun ki? yerimseniben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…