kızlar bana bı akıl verın

Safistd

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2016
4.734
15.912
35
Cok zor bı uc hafta gecırdım. Acayıp bır sıkıntı stres ıcındeydım hala devam edıyor azalarak...
Esım annesının baskısıyla kaynımı yanında geçici surelı ıse koydu esım mudur yardımcısı pozısynunda ve ozel bır ıs yerı degıl calıstıgı yer.

Muduru defalarca esıme kardesın bızı yarı yolda bırakmaz dımı cıkarsa adam alamayız yerıne cok sıkıntı cekerız dıye sordu esımde yapar ustesınden gelır dıye kardesının arkasında durdu. Uc hafta oncesıne kadar kaynım calısıyrdu hersey yolunda snra esım kardesını arıyor gorev yerınde degılsın dıye kardesınden aldıgı cevap abi ben birim degıstırdım !!! Esım ve ben beynımızden vurulmusa donduk adam resmen abısıne kazık attı esım mudurune ve cevresıne mahcup oldugu yetmwzmıs gıbı bırde ıslerı adam esksıklıgınden sıkıntıya dustu... esım cok dısıplınlıdır cok uzuldu bunun uzuntusu ve stresıyle bır hafta yasadık daha snra kaynım gıttıgı bırımde bır hafta calıstı bı kabahatından dolayı bunu gerı gnderdıler bu defa kaynım cok uzuldu esımde ona yapılan muameleyı kafasına taktı annesının gazıyla kardesı sutten cıkma ak kasık, onu ıdare etmeyen mudurler gunah kecısı oldu bır haftada buna sınır strrs yaptık cunku esım durmdan gıdıp onu gnderen bırım amırıne catacam dedı durdu yanı esımın ısı tehlıkeye gırdı en son kardesın hatalı onun yuzunden benım huzurum kactıgu yeter , eger kardesın ıcın ısınden olursan sana hakkımı helal etmem oncelıgın ben ve bızım aılemız buna gre davran dıye rest cektım de oyle yatıstı yoksa annesının gazıyla amırıyle tarısacaktı ekmegımızden olurduk ( arkadaslar esım kardesını bır mevkıye almadı 4 aylık mevsımlık ıscı olarak aldı kaynım onlısans mezunu ıs gecıcı alırkeb torpıl yapmam ıs agır sızlanacaksan gelme dedı esımın personellerı arasında bıle x kardeısne bunu yapıyorsa bıze ıyı tahammul edıyormus dıye konusulmus en agır ıse kardesını verdı torpıl olmasın dıye ıs yazsonu bıtecek)

Gelelım asıl meseleye kaynanamla aramı hep ıyı tuttum aılemden uzakta esımın memeleketınde yasıyoruz.kv kişisini hep alttan aldım nrmalde baskası yapsa yaptıklarını hayatımdan cıkarırırm ama onu alttan aldım hep ve kv son bır aydır acayıp sımardı nrmalde edepsızın tekıdır ama bana hep saygılıydı ve arada olan patavatsızlıklarını da ıyı huyları adına ıdare edıyrdum gecen hafta sonu esımın teyzesı gelmıs bunlar teyzen geldı dıye aradılar yarın ugrarım yanınza dedım ve haftasonu esım evdeydı ve kafam yukarda bashettıgım sebeblerden o kadar doluydu kı kadını unutmusum

Aksamustu benı aradı gelmemıssın dedı bende tamamen unutmusum onu ya gelırız sımdı dedım ve bana dedıgı laf "aklın nerdeydı" ıcımden sabır cektım ablasının yanında ego tatmın edıyor
Neyse dedım hanım efendılıgımı kruyayım akıl bırakmadınız sızın derdınıze dertlenmekten kafa kalmadı dedım gectım
Bu arada cocuk tedavusu gruyoruz hıc kımseye sylemedık esımle ama kv zorla ogrendı sylemek zrunda kaldık. Ne zaman hastaneye gıtsem telefonu acana kadar ust uste arıyor sabah 9 da. nrmalde ayda yılda bır aksmları arar sabahları uyudugumu bıldıklerı ıcın ozellıkle aramazdı nasıl oluyorsa her hastane gunumde arıyor ve acmıyordum sanırım bırılerı hastanede gruyor benı ona haber verıyor cunku kucuk bır yerde yasıyoruz ben kımseyı tanımıyorm ama onlar benı bılıyor neyse ben bırgun aksam anne bız bebek ıstıyoruz ve hastaneye gıdıyorz dedım telefnda esımde kımseye sylemesın dedı onu da ıletttım tama sylemem dedı ve ertesı gun kızlar esımın ananesınde kv ben ve anane yemek yıyoruz bana dıyorkı (merkezdekı il hastanesıne gıdıyrum) merkezde hava nasıl ananede sordu merkezemı gıttın dıye bende evet hastaneye gıdıyorım dedım kv bıyık altından guluyrdu aklınca benı tufaya getırdı kımseye syleme dedık ya ben sylemedım sen syledın dıyebılmek ıcın oyun yaptı.

Ayyy cok uzun oldu affedın

Neyse bu olaydan snra gecen gun ananeyı hastaneye gturdum ve uc kısı yanyana oturuyoruz sekretere bısey srmak ıcın kalktım gerı geldıgımde yanımızda oturan yaabancı kadın bana sunu syle yaparsan hemen hamıle kalırsın sunu ye bunı ıc gıbı seyler syluyor

ben cok uzuldum eve geldı esım bır sıkıntı oldugunu anladı usteledı aynen anlattım hemen annesını aradı sana ılk defa bısey syleme dedım herkese benım ozelımı yaydın bundan snra sende ananemde yoksunuz dedı kapattı ama kv cırkef durumu... benı basladı aramaya ara karıstırıyorsun dedı bagıra bagıra ben cocugu olmuyomus demedım dedı yanı yanındakılere de yaymıs oldu o sırada ısteydı bısuru bagırdı bende sınır krızı gecrdım bende bagırdım ama hakaret cıkamdı agzımdan esım elımden telefnu aldı benı sakınlestrmeye calıstı. snra esımı arayıp" bana ne hakaretler ettı" dedı esımde: "karım benım yanımdaydı hoc bısey demedı utanmadan yalan syleme" dedı kapattık sımdı grusmuyruz ılk tadsızlıgumuz buydu ve sorum ananenın onumuzdekı hafta dktr kontrollerı var gtureyımmı? Bayramda kv elını opup barısayım mı? Hıc ıcımden gelmıyor ben onları kendı aılemden bıldım kırmadım uzmedım 4 yıllık evlılıgımde ama onlar arkamı dondugum an dedıkodumu yaptılar sunu da syleyeyım ne esımde ne bende bır sorun cıkmadı sebebsız ınferrılıte yasıyoruz ama etrafa sankı bende bır sorun varmıs gıbı lanse ettıler cok kırıldım cok uzuldım sırf onlar yuzunden uzuntuden kılo verdımm sımdı napayım bı el atın seytan dıyor ked muhabbetını bayramda esını tek gnder yuzlerıne bakma

Son düzenleme:
Gitme tabiki de. Kaynanasi cok iyi olanlar bile ayda yilda 1giderken.. gitmwmek.icin sebep uydururken... senin gecerli bi sebebin de var. Bosver. Esini yalniz gonder,kapak olsun. Seninle tartisirken bi kere daha dusunsun. Esin de saygi duyar hem sana. Gonlunu etmeye calisir.Kavga cikmasin diye pervane olur... agirdan sat kisacasi kendini canim..

Adam kayıran, torpil yapan herkes böyle rezil rüsva olsa keşke.
Gerci ders almis mi? Almamis. Orasi ayri dava.

Kaynana olayinda da seytanin sozunu dinleyin
Ben olsam hayatta gitmezdim

canım onlar için eşinle mutsuz olma asla
benim suratıma kısır dediler
ama umrumda değiller
sende akılları başlarına gelmedikçe alttan alma sakın
bizimkiler mum oldular şimdi

İste bazi pozisyonlara hakedenler degil birilerinin kardesleri yegenleri gelince ici sizi disi bizi yakiyor. Bence basina gelenler esinize mustahak. Alma mazlumun ahini meselesi... Arada size yansimis o kotu olmus.

Hastane mevzularini okumadim. Hayirlisiyla nasip olsun insallah.

Ben olsam özür dileyene kadar gitmem

Esıme oyle soyledım sen konusabılırsın ama gelıp benden ozur dıleyene kadar ben gıtmem dedım bakalım gelecek mı

Allah razı olsun esım hep yanımda oldu sındıye kadar haklısın dıyor adıl davranıyor. Ama uzuldugunu de goruyorım

Adam kayıran, torpil yapan herkes böyle rezil rüsva olsa keşke.
Gerci ders almis mi? Almamis. Orasi ayri dava.

Kaynana olayinda da seytanin sozunu dinleyin
Ben olsam hayatta gitmezdim

adam kayırmadık mevsımlık ıscı alınacaktı kardesı aranan krıterlere uyuyordu genc ve dayanıklı kısılere bakılıyordu 4 aylık calısacaktı kesınlıkle torpıl yapmadık işsizdi onu aldı hatta esımın adamları arasında x kardesıne bıle bunu yapıyorsa bıze napmaz dıye knusulmus agır ıslere kardesını verdı bastan kardesıne sana torpıl yapmam snra sızlanma dıye uyardı ve buna gre davrandı cok sukur kınsenın kul hakkına gırmedık o konuda ıcımız rahat. Kardesı abısıne kazık attı ılahı adalet gectıgı bırımden esımın yanına gerı gnderıldı

Kaynanama gıdesım yok evet ama o da gelmezse araya huzursuzluk gırer mı evımde huzuesuzluga tahammulum yok

canım onlar için eşinle mutsuz olma asla
benim suratıma kısır dediler
ama umrumda değiller
sende akılları başlarına gelmedikçe alttan alma sakın
bizimkiler mum oldular şimdi

Senın adına sevındm ınsallah hatasını anlarlar artık ıyı nıyetım tukendı kımsenın en ufak lafını alttan almam eger bı cocugum olursa guclu bı annesı olsun ısterım

Mevkı degıl mevsımlık ıscı torpıl yapmadık yukarda bı bayana ayrıntılı yazdım okuyun lutfen

Hiiiccc dert etme canim. Den esinle iyi olmaya bak. Eger sen adim atarsan egosu daha da şişer ve bak dize getirdim havasina girer. Sen esine bu donem de ekstra iyi davran ki seytan kv doldurup aklina girmesin. Sen arama da gitme de o seni ararsa da ilk zaman soguk davranirsin sonra zamanla gecer.

Pekı tesekkurler :)

Ben olsam kırılırdım bayramda da gitmezdim ne hakla size bağırıyor

Dımı benı sessız sandıgı ıcın ama ben de bagırınca sasırdı neye ugradıgını anlamadı ıyılıkten anlamadı ıyı nıyetım sabrımı tuketene kadar ugrastı sımdı ceksın sonucunu

valla bu kardeşe iş bulan abilerinin dramı hiç bitmiyor, bence herkes kendi işini kendi bulsun ya da en azından aile sayesinde bulmasın

diğer mevzuya gelince, eşin annesini arayıp sen de ananemde benim için yoksunuz diye konuşmasa iyiymiş, tamam yaptıkları terbiyesizlik, illaki bi tepki vermesi de gerekiyor ama sizi sildim tepkisi ağır olmuş
kaynanında akabinde seni araması olayları iyice büyütmüş, seni ne diye arıyosa, seni sildim diyen oğlu, paparayı yiyen sen...

bence bayramda gitme, yoksa bi ağırlığın kalmaz, seni bundan sonra saymazlar, ama onlardan bi zeytindalı gelirse geri çevirme derim

hayat uzun, tamamen küslük eşini uzun vadede çok üzecektir, sanırım hassasta bir insan, eşin için bi barışma talebi gelirse geri çevirme derim

Esım byle ıs durumlarına karsı gecıcı oldugu ıcın ve mevsımlık ıscı sonucta dedı 4 aylık bı ıs kaynanamın dırdırına dayanamadı yaptı... Yaomaz ılaydı bin pısman neyse kv ıste esımede saydırdı bagırdı bana da kadın cırkef bagıra bagıra calıstıgı yerlerde ben cocugu olmuyor demedım hastaneye gıdıyorda demedım dıye bagırdı daha bızmle knusurken ıntıkam aldı herkese yaydı byle bır bencıl fesat daha once karsılasmamıstım evet onlardan bı sey gelemzse knusmuycam zaten gıtneneyı dusunuyordum ama arkadaslarımdan bayramda gıt sen kucuksun uzar gıder huzurun bozulur hem senınle kus kaldıkca esını doldurur dıyenler oldu kafam karısmıstı ama ayatlarıma dondum

valla öyle bi riskte var evet, ne demişler, dostunu yakın tut düşmanını daha yakın...
bence sen barışacaksan bile bu bu kadar yakın olmamalı, belki bi daha ki bayram...

valla öyle bi riskte var evet, ne demişler, dostunu yakın tut düşmanını daha yakın...
bence barışacaksan bile bu bu kadar yakın olmamalı, belki bi daha ki bayram...

Dogru sylıyosun bende verdım verıstırdım sımdı onlar bı tıırstı benden ılk defa sesım cıktı şok oldular yahu bızım gelınınde ıstune gtmeye gelmıyor dedıler bı toparlandılar sımdı barısırsam dıyeceklerkı bak o kadar bagırdım ettım paşa paşa geldı dıyecek bunlar ıyılıkten ınsalıktan naıflıkten anlamıyrlar dgru onlr gıbı davrancam bundan snrada alttan almak yok herkese lafını vercem sıstukca tepeme cıkacaklardı

Mevkı degıl mevsımlık ıscı torpıl yapmadık yukarda bı bayana ayrıntılı yazdım okuyun lutfen

Mevsimlik iste torpil olmaz diye bir sey mi var?
Madem torpil yapmadiniz abisinin baglantisini kullanmadan basvurup herhangi biri nasil giriyorsa oyle girseydi. Arada abisi yanmazdi hem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…