Kızlar akıl vermeniz lazım, toplanın!!! Nasıl olur da bu kadar bencil olabilir?

Olmaz bu adamdan.. Seni seven aileni de sever en azından saygı duyar. Arayıp geçmiş olsun demenin zamanı mı olurmuş? İsterse yoğun bi iş adamı olsun. Bahane bunlar. Ben de böyle durumlarda olaya ilerisi için bakarım. Birde özür dileyeceği yerde sizinle kavga etmiş.

Kendimden örnek vermek gerekirse eşim benim aile ilişkilerime göre çok daha soğuk bir aile yapısına sahip. Mesela babası hastanede kritik bir durumdayken abisi kamp yapmaya gidebiliyordu. Bizde böyle şeyler yoktu. Haliyle kendi aileme karşı gereken özeni göstermesi için baya dil döktüm.
Yani bu iş iletişimden geçiyor bence direkt aman evlenme kaç falan demiyorum. Ben yaptım o da yapacak kafası erkeklerin çoğunda yok yani akıl edemiyorlar ben eşimle sevgililik dönemimde konuşarak bunları çözdüm. Sadece sana abla tavsiyesi asla kaynana için temizlik yapma. Çünkü seni daha çok sevmeyecek

Hala niye buradasin arkadasim? Temizlik bittiyse borek corek yap
Aileni yok sayan adamin anasina
Hoş gerci sende kendi aileni saymiyorsun gizli is cevirdigine gore
Senin zorunla arasa kac yazar
Adam evlenilecek adam degil ama sende cok hayirli bir evlat olamamissin ksura bakma

Yazıklar olsun gerçekten. Çok ayıp çok. Değil sevgiline bunu yapmayı arkadaşına yapmazsın !

Siz niye daha koca sahibi olmadan kaynana sahibi oldunuz ki? Zaten evlenince ömür boyu gelinlik yapacak fırsatınız olacak neden bu acele? Onlara karşı hiçbir sorumluluğunuz yokken görev edindiğiniz şeyler sizi epey yıpratmış bence. Henüz sevgilisiniz ve ikinizin de şu aşamada ailelere karşı bir yükümlülüğünüz olmamalı diye düşünüyorum. Tabi nezaketen aranır, sağlık istisnai bir durum ama yine de her iki tarafa da gereksiz sorumluluklar yüklemişsiniz gibi geldi

ben çok eskiden beraber yaşamaya aşırı sıcak bakan biriydim
ama özellikle erkeklerin bu konuyu nasıl suistimal ettiklerini gördükçe, anladıkça, duydukça sıcak bakmamaya başladım
elbette evlenilecek kişiyle mutlaka aynı çatı altına girilmeli öncesinde ama bence bu böyle 1.5 sene gibi uzun bi süre olmamalı
gider haftada 2 gün 3 gün kalırsın
dönemsel olarak beraber yaşarsın 1 ay 2 ay falan
ama kalkıp da nikah olmadan 1 sene gibi uzun sürelerde yaşarsan işte böyle evlenmeden kaynana sahibi olabiliyorsun
adam senin kocan değil bişeyin değil neden anası için hizmet ediyorsun,
hayatta her şey erkeklere yaranmaktan ibaret değildir bunu öğrenin
siz erkekler için var olmadınız bu hayattaki misyonunuz kendinizi bir erkeğe ve onun anasına beğendirmek değil
adamın anası gelecek diye kendini paralamanın altındaki niyet annesini çok seviyor olman değil
adamın da anasının da gözüne girebilmek bakın ben iyi bi gelin adayıyım beni seçin beni sevin demek yatıyor onun altında
ve karşılığında yaranmaya çalıştığın adam senin ailene bi geçmiş olsun demeyi çok görüyor
değerini şimdiden eksilere düşürmüşsün bu saatten sonra toparlayamazsın
sen daha şimdiden hizmetçi olmuşsun aynen böyle devam et ne diyelim ki kendini buna layık gören bi kadına

Beraber yaşamak yerine neden evlenmedi 3 yılın sonunda? Sorumluluk almadan yaşamak kolay geldi tabi. Çok bencil kendi annesine verdiği değeri sizi hasta babanıza vermiyor vermeyecek de . İyi düşünün bir buçuk yıl birlikte yaşamak.. nasıl bir sabır sizdeki

Cevabı siz vermişsiniz.. Olmaz tabi ki..

Yol yakınken vazgeç. İnan değişmez yolunda başında neyse sonunda öyle devam eder. Narsist insanlardan kesinlikle uzak durun. Ömür de geçmez ailede olmaz.Evlenince daha beter olur. Sana abla tavsiyesi evlenme

Aslında ailenize özen göstermeme hadsizliğini siz vermişsiniz. Ailenizden gizli saklı iş yaparak otomatik olarak onları değersizleştirmişsiniz. Maalesef düğme baştan yanlış iliklenmiş. Burdan döndürmek de çok zor. Kavga eklenince zaten iyice sıvanmış olay. Daha evli değilsiniz ama resmen eş ailesi kavgası çıkmış. Evlenince neler olur bilemiyorum.
Bu arada hadi diyelim ki hastalık durumları için ailenizin yanına gidemediniz, izin alamadınız diyelim. O moralle nasıl kv adayı için temizliğe girişebildiniz. Babam veya anneannem yoğun bakımlık olsa, hastaneden çıkıp iyileşseler bile kendimi hemen toparlayamam yanlarında olamadığım için. Üzerine bir de eşim veya sevgilim eve annesini kabul etse herhalde öğrendiğim an 3. Dünya savaşı çıkar. Ne münasebet yahu. Sizin modunuz düşükken adamın annesi gelecek keyif yapacak, ilginç. Siz de değişik geldiniz. Yaşadığınız olaya siz bile özen göstermiyorsunuz ki sevgiliniz niye göstersin ?

Son düzenleme:
Evlenecek adam bu kadar sürede yapardı nikahını şu an sadece kullanılıyorsun farkındasın dimi !

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…