Kızlar akıl vermeniz lazım, toplanın!!! Nasıl olur da bu kadar bencil olabilir?

Olmaz.

hadi ailenizle kafalar/dünyalar uymuyor olabilir, bunu anlıyorum ben de aileme erkek arkadaş filan söyleyemem, birlikte yaşayacam diyemem. ha evlenmeden birlikte yaşamayı da isterim bu arada. ama evimi kapatmam o bana gelsin ben ona gideyim. evim dursun madem öyle hemen evlenmiyoruz ve madem ortam müsait değil, ben neden evlenmeden evli gibi bir yük çekerek yaşayayayım ki?

1.5 sene gizli gizli aynı evde yaşamak da ayrı olaymış, sizin aileniz hiç mi gelip gitmiyor? (ben 1.5 senede en kötü 5 kere giderim onlar da en az 3 kere gelir, büyük tiyatro çevirmişsiniz)

ve
neden erkek arkadaşınızın annesi öyle kafasına göre sık sık geliyor? siz neden ona temizlik yapıyorsunuz? madem evlenin taksın 10 tane bilezik bi altın kemer ! siz de gelinliğinizi yapın

ya geleneksel olun ya modern arkadaş böyle arada kalınca olmuyor işte, illa patlıyor.

İnsanların tercihlerine karışmak haddime değil ama , böyle annesi gelecek diye ev temizlemeceli, adamın her türlü maddi manevi ihtiyacına yetişmeye çalışmalı , evdeki rahatını sağlamaya yönelik tabiri caizse eşi ya da annesi gibi koşacak şekilde beraber yaşama olayına sıcak bakamıyorum hiç. Evliliğin gerektirdiği hiçbir sorumluluğu adam almazken kadın evlenmeden gereksiz yere evlilik sorumluluğu altına giriyor. Bkz konu sahibi .

Ee siz kendi ailenizden boyle bir buyuk sirri saklayarak ailenizin degerini yerle yeksan etmişsiniz zaten, adam niye saygi duysun ki? Erkegin ailesi biliyor, kadinin ailesi dunyadan bir haber. 1.5 senedir kizlarinin sir sakladigini bir aile nasil anlamaz onu da hic bilemedim, dev numaraciymissiniz helal olsun

(Birlikte yasamak cok dogal, saklamayi anlamsiz buldum, saklayacak kadar geleneksel ama birlikte yasayacak kadar modern olmayi anlamsiz buldum)

Gelinlik bekliyorlarsa sizden gidip istesinler, herkes evini yurdunu bilsin, yok boyle biz istemeyelim keyfimize bakalim diyorlarsa da gelinlik beklemesinler.

manipülasyona uğruyorsun resmen seni köle gibi keyfine göre kullanıyor
Neden bunu yaşıyorsun? Maddi olarak evin giderlerini o mu karşılıyor? Sen de yapabilirsin çalışırsın, ailenden gizli saklı bunca zaman nasıl idare ettin bilmiyorum ama adam seni çok fena kullanıyor

Ben de sıcak bakamıyorum, çakal adamların kadınları sömürmesi aşkla meşke dolandırması bunun adı, Allah tüm kadınları korusun ne diyeyim, evlenmeden birlikte olcaksan ol seviş falan ama adamların donuna kadar yıkıyorlar bir de marifet gibi anlatıyorlar

Kesinlikle. Annesi gelecek diye evi temizlemiş. Sebep? Gelincilik oynamaca. Çok üzgünüm ama bu yani.

Kesinlikle. Annesi gelecek diye evi temizlemiş. Sebep? Gelincilik oynamaca. Çok üzgünüm ama bu yani.
Kendi annesi de kızına kıyamayıp ayağına çay falan servis ediyordur benim annem öyle en azından, ama evlilik bunların sandığı gibi değil işte yarın bir gün evlenseler evde temizlik yapan yemek yapan başka da işlevi olmayan adam yerine koyulmayan bir kadın olacak haberi yok, sonra kaynanam ona karıştı buna karıştı kocam benim fikrimi sormadan annesine şunu aldı bunu aldı diyecek, baştan kendi değerini koruyamamış ki

Birlikte yaşadığını aileden gizlemen ilk hata bende eşimle 1 yıl yaşadım ailem biliyordu.
Onun ailesi hiç gelmedi,benim annem 1-2 kere uğradı kahve içti gitti. Ben aileme gittim devamlı haftasonları falan ama birlikte yaşamadan önce tek yaşarken ailem ara ara geliyordu hep istesem de gizleyemezdim.Gizlediğini ya annesi veya kendi söylerse günün birinde?

Ben evlilik öncesi için birlikte yaşamayı doğru buluyorum,insanı gerçekten tanıyorsun.Biz evleneceğiz ama aynı evde uyumumuz olacak mı mantığıyla böyle hareket ettik.Bu süreçte ben sildiysem o süpürdü.Ben kahvaltı hazırladıysam o akşam yemeği hazırladı.Ütü herkes kendi ütüsünü yaptı ya da bir hafta o bir hafta ben.Kaldı ki evlenmeden daha kayınvalidem için hazırlık yapacağım ne alaka?
Aynı evde yaşamak sınırları koyunca çok güzel birşey, evlilikte çıkacak sorunları önceden az çok kestiriyor insan ama bunu görüp anlamam ve gerektiğinde ayrılman gerekli.
Senin ailen orda hastayken onun annesinden sanane çekip yanlarına gitmek için uğraşmalısın.Keza kendi annesine hizmeti beklerken karşılığını alamıyorsan yol yakınken şutlayacaksın.Fragmanı görmüşsün,karar senin.

Sokakta ki insanın akrabası yoğun bakımda olsa bi geçmiş olsun dersin.
Ne demek hiç aramamak ?
Asla kabul edilmez

Dediklerinizin hepsi çok doğru ama konu sahibi ailesine karşı oldukça vefasız
Babasının yanına gitmek için çok uzak bir şehirde ve çalışıyorsa gitmek için izin almaya zorlamalı hadi izin alamadın evde annenle konuş destek ol, inancın neyse ona göre babana dua et veya yoksa enerji yolla ne bileyim en son düşüneceğin şey birlikte yaşadığın adamın annesi olmalı, kendi bu tavırda değil ki başkasından saygı ve ilgi bekliyor

Sevgili ve evli olmak ayrı şeyler..beraber yaşarsınız o sizi ilgilendirir..ama sevgiliyken ben annesine şöyle değer veriyorum ama o benimkini aramadı bile demek, evli gibi davranmak pek dogru gelmedi bana..herşeyi hızlıca tüketip,kendinizi de tüketeceksiniz..

Haklısınız o yüzden zaten sonunda belirttim.Çoğu iş yeri sağlık sorunu varsa izin veriyor.İzin vermese dahi cuma günü yola çıksa uçak gibi bir alternatif yoksa,en uzak şehre dahi Cumartesi ulaşmış olur.
1 gün dahi olsa insan görmek ve ilgilenmek ister,bunu hem ailesi hem kendi iç rahatlığı için istemesi gerekli.(Aile bağları nasıl bilmiyorum)Ama bence burdaki asıl sebep aileyi arayıp aramamakta değil,konu sahibi artık içinde yaşadığı hayattan rahatsız olmaya ve gözüne batmaya başladı birşeyler.Kendi dahi anlamlandıramıyor olabilir ama sinir olduğu şeyler birikiyor ve bu bahaneyle patlak veriyor.Aramış olsaydı da bir şekilde bu tartışmalar yaşanacaktı elbet,çünkü gereksiz fazla sorumluluk almış şimdiden.

bana kalırsa her şeyi bırak öncelikle o evden çıkıp hasta babana bak, annene en azından manevi destek ol.
bu adamla da olmaz, ne baba olur bundan ne eş.. evlenirsen annesi de yarın başına kakar oğlumla evlenmeden yaşıyordun diye (sizin şu an evinize geliyorsa annenize de bir şey demiyorsa böyle bir şey yapma olasılığı yüzde bin falan, laf toplamaya geliyor o öylesine değil) ayrılsan da ailene anlatacaktır onu da şimdiden söyleyeyim; ama olsun yine de ayrıl anan baban 2 gün kızar küser eninde sonunda yine ailendir. ha bir de yarın bir gün kimle evlenirsen evlen şunu unutma sen hizmetçi değilsin kimseye hizmet etmek gibi bir görevin de yok, sen gelene kadar bu aile kendi kendine baka biliyordu değil mi?

Evlenmeden nedir bu gelin olma merakı? Sizin aileden kimse bilmezken annesi sizin eve neden bu kadar rahat girip çıkıyor? Bence bu ilişki boyunca sağlam manipüle edilmişsiniz bir de evlenseniz temelli şapa oturdunuz.

neredeyse 1 buçuk yıldır beraber yaşıyoruz. Beraber yaşadığımızı onun ailesinden herkes bilirken benim ailemden kimse bilmiyor, ve annesi sık sık yanımıza geliyor.

Siz kendi ailenize saygi duymazken bir baskasinin ailenize saygi duymasini beklemek hayal olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…