Kızımızın ismine herkes tepki veriyor

Çağla koy Çağlalar çok güzel oluyo nerden bildiğimi sorma...

Ne koyarsınız bilemem ama Türkiye gibi bi ülkede yaşadığınızı unutmayın. Konulan isimden aile yapınızı ve siyasi görüşünüzü çözmek isteyen pek çok insan olacak. Hatta yeri gelecek belki çocuğunuz ismi nedeniyle seküler ya da muhafazakar görülüp çeşitli ortamlardan veya okul, iş imkanlarından mahrum kalacak. Olmaz sanmayın.

İkiside birbirinden kötü. Ben koymam. Böyle bi isim duysam çokmu aramış derim. Ama çocuk senin kimseyi ilgilendirmez istediğini koyarsın. Konuya ilk kez denk geliyorum ama yorumlara bakınca bi kaç kez açmışsın. Bu kadar çok takıyoesan elalemi koyma.

Şimdi baktımda konularına. Açıp gitmiş kimseye cevap vermek yok. Millet kendi kendine konuşupduruyor

Meryem isminin İngilizcesi Mary
Maria şeklinde de kullanımı var mı? İlk kez duyuyorum
Maria latince. İtalyanlarda erkek ismi olarak da kullanılıyor hatta ama o mariamdan değil mariustan türetilmiş.İspanyollar da çok kullanılıyor maria ismini. Mariah versiyonu da var meselaa

ama konu sahini fikrini soruyor biz de yazıyoruz. sormasa "benim kizim da maria neva" diye yorum yazsa sadece gulme emojisi atardik.

Bu isim konusu çok karışık illaki birileri beğenmiyor.mesela benim kızımın ismi de değişik ben çok beğeniyorum ama sorsam çoğu kişi bu isim ne diyecek.icinize şimdiyse çokta kafaya takmayın bence.

Maria Mercedes

Düşünceniz güzel. Kimseyi de ilgilendirmez. Yabancı bir isim olduğu için değil yanlış anlamayın fakat, Maria ismi bana pek sıcak gelmiyor fakat Neva çok hoş bir isim..

Bunun dışında kızınız büyüdüğünde onun için sorun olmaz.. Sadece şimdilik ismi koyan anne babaya tepki verirler.. Bizim toplumumuz böyle de gariptir.

Hiç üzülmeyin zamanla kulaklar alışacaktır..

iki isim de çok kötü üzgünüm
ayrıca çocuk devamlı ismini ve aslında yabancı olmadığını açıklamak zorunda kalacak
sizin tercihleriniz nedeniyle evladınız zor durumda kalacak ve bu hayatı boyunca devam edecek
ayrıca maria ismi çok çok demode, neva da çok yaşlı işi.
bence değiştirin ya üzüldüm çocuğa daha şimdiden kimsenin garip karşılamayacağı en azından çocuğu yabancı sanmayacakları, kulağa hoş gelen türkçe bir isim kullanın derim
mutlaka vardır modern türk isimlerinden beğendikleriniz.
evet mantıken kimseyi ilgilendirmediği doğru ama çocuğunuz zor durumda kalacak ve devamlı açıklamak zorunda hissedecek
siz koca insanlar olmanıza rağmen kimseye sana ne diyemiyorsunuz, o çocuk hiç diyemez
hani kimseyi ilgilendirmiyorsa bile çocuğunuzu ilgilendiriyor bi de öyle düşünün

Meryem isminin İngilizcesi Mary
Maria şeklinde de kullanımı var mı? İlk kez duyuyorum
evet var benim İspanyol arkadasim olga maria. olga kutsal demek, maria da dindar kadin demek. iki soyadi var biri aziz santa demek digeri de bir kilise demek . o da isminin anlamlarini aciklayinca "ismimden ne kadar koyu katolik oldugumuzu anlamişsindir" demisti
yani ne bileyim, o arkadasima ismini cook yakistirdim olga maria tam onun gibi dinine düşkün, iyiliksever katolik kiz ismi. ama ana Türk baba Türk bir cocuga sacma ve ozenti geliyor

Benim ismimi ne anlama geliyor diye sorup duruyorlardi ya da bir harfini kafalarina göre degisitirip daha Turkce yaparak sesleniyorlar inatla. :)
Ha artik son senelerde uydurmasyon isimler moda oldugu icin insanlar yadirgamaz bence ama yine de Maria Neva güzel degil kombinasyon da güzel degil.

Beğendiyseniz ve insanların ne dediğini umursamıyorsanız koyun. Geçen de bir üye de 'üspiye' isminin yanına bir isim daha sormuştu. Üspiye kayınvalidesinin adıymış da eşini vazgeçiremeyince bari ikinci ismini ben koyayım demiş. Yani ben oğlumun adını koyarken ileride insanların 'bu ne biçim isim' dememesi için düşünüp bir isim buldum çünkü o isimle o yaşayacak ve zorbalık yaşarsa suçlusu ben olurum.İnsanlar çocuklarına kimsede olmayan nadide bir isim bulmak için çaba gösteriyor ve ortaya çok tuhaf şeyler çıkıyor ama bana gereksiz bir çaba gibi geliyor bu. Herkesin kendi tercihi, saygı duyulmalı tabii ama kimsenin çocuğu Türkiye'de tek isim onda olduğu için diğer çocuklardan özel ve farklı olmuyor.

Benimkine de tepki verdiler hala bu ne diyenler var ama eşim Avrupa vatandaşı. Biz de sürekli yurt dışına çıkıyoruz kızımın isminden çok memnunum . Asya Karen adı biz karen i kullanıyoruz.

Sırf milletin sacma sapan uydurmalari yüzünden Ece istedigimiz ismi Ecem olarak koyduk.Ismini ne koyacaksiniz diye soranlara Ece diyorduk hemen "Bayram gelince misafir gelince iki hece eee cee" dediler biz de yanina m ekledik.Neyi begeniyorsaniz onu verin ismini.Sacma sapan yorumlara katlanamam diyorsaniz da meyra falan koyun maria ya benziyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…