Kızımın okuldaki problemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Söylenmemiş şeyleri söylenmiş gibi cevaplayarak mı ilerleyeceksiniz?
İnsanların dini hassasiyetlerinden temiz niyetlerinden faydalanarak bunları sömürerek evlatlarına zarar vermek zarar verenlere göz yummak üstünü kapatmak basit birşeymi? Çirkin olaylar sadece diyanet kurumlarında yaşanıyor demedim diyanet kurumları en güvenilir en doğru yerler olması gerekirken bunlar oluyor bu kabul edilemez dedim
Tabiki meb e kin kusun, öğrencisine tecavüz eden öğretmen hala görevdeyse ve siz bunu biliyorsanız buna göz yuman her kuruma her kişiye kin kusmanız gerekmiyor mu
Yoo bence başta söylediklerniz baya sertti yumuşatıyorsunuz. Kusursuz hiçbir şey yoktur. Ama sizin işinize öyle geliyor karalamak üstünü çizmek için bahane arıyorsunuz bazı şeyleri. O öğretmen olayında da üzerime düşeni yaptım merak etmeyin. Ama çıkıp buna şahit oldum diye genelleme yapmıyorum. Bana göre de öğretmenlik kutsal bunun asla yaşanmaması gerekiyor hadi bakalım

Yatilıya bende cesaret edemem. Ancak diyanet ve meb işbirliği ile resmi bir şekilde açılmış olan kurstan da öğretmenin şahsi bir kötülüğü vs yoksa çekinmem. Yine devlet elinde , devlet denetiminde. herhangi bir cemaat veya tarikata bağlı değilse ihtimaller üzerinden genelleme yapılamaz bence. Ha birde uslubunuz çok gergin .direkt kavga modundasiniz. Oysa ki ben tartışmıyorum bile , sadece düşüncemi yazmışım. Bir yere güzelleme yapmıyorum.
Ben sizinle kesinlikle tartışmıyorum ve size asla sinirli değilim, korkuyorum, belliki inançlı ve çocuklarının dini eğitimle büyümesini tasvip eden bir insansınız, yarın birgün sizin bu gayet normal ve güzel niyetinizden dolayı evladınızın başına birşey gelmesinden korkuyorum, şimdi anlıyor musunuz beni. Derseniz ki benim çocuğumdan sana ne direk keserim sizle konuşmayı
Keşke hayallerimizdeki gibi gerçek din öğretilse çocuklar güven içinde eğitimlerini alsa da gönül rahatlığıyla aynı mekanda hem dünyalık hem ahiretlik eğitimlerini aldırabilsek
Bakın size şu kadarını söyleyeyim yatılı yada değil hiç farketmez eğer ailemden sağlam bir dini eğitim almadan imam hatip lisesine gitmiş olsaydım ki benim okulum Anadolu lisesiydi bir de sınavla girdim şuan ya bir tarikatta bir sapığın cariyesiydim ya uydurma bir dine mensuptum yada gayrimüslümlere düşman bir canlı bombaydım. Lise çağındaki bir genci bu hale getiren küçücük bir çocuğa neler yapmaz. Benim okulumda devlet elinde denetimindeydi

Ben sizinle kesinlikle tartışmıyorum ve size asla sinirli değilim, korkuyorum, belliki inançlı ve çocuklarının dini eğitimle büyümesini tasvip eden bir insansınız, yarın birgün sizin bu gayet normal ve güzel niyetinizden dolayı evladınızın başına birşey gelmesinden korkuyorum, şimdi anlıyor musunuz beni. Derseniz ki benim çocuğumdan sana ne direk keserim sizle konuşmayı
Keşke hayallerimizdeki gibi gerçek din öğretilse çocuklar güven içinde eğitimlerini alsa da gönül rahatlığıyla aynı mekanda hem dünyalık hem ahiretlik eğitimlerini aldırabilsek
Bakın size şu kadarını söyleyeyim yatılı yada değil hiç farketmez eğer ailemden sağlam bir dini eğitim almadan imam hatip lisesine gitmiş olsaydım ki benim okulum Anadolu lisesiydi bir de sınavla girdim şuan ya bir tarikatta bir sapığın cariyesiydim ya uydurma bir dine mensuptum yada gayrimüslümlere düşman bir canlı bombaydım. Lise çağındaki bir genci bu hale getiren küçücük bir çocuğa neler yapmaz. Benim okulumda devlet elinde denetimindeydi
Yok devenin nalı

Bi siyasi partinin görüşlerini destekliyor 😂 ama burası yeri değil. O işler burada , böyle olmaz. Antipati topluyorlar , farkında değiller.
38 yaşındayım, bu yaşıma kadar hiçbir partiye oy vermedim, hiçbir partinin görüşlerini desteklemedim
Eğer birgün bir partiye sempati duyarsam bundan da kimsenin haberi olmaz
Hangi partiyi desteklediğimi sandınız ve bunun Kızılay ile ne alakası var? Kızılay bir partiye mi ait? Kızılay Osmanlı Devleti zamanında kurulmuş Hilal i Ahmer değil mi? Direkt bir devlet kurumu değil mi?

Yoo bence başta söylediklerniz baya sertti yumuşatıyorsunuz. Kusursuz hiçbir şey yoktur. Ama sizin işinize öyle geliyor karalamak üstünü çizmek için bahane arıyorsunuz bazı şeyleri. O öğretmen olayında da üzerime düşeni yaptım merak etmeyin. Ama çıkıp buna şahit oldum diye genelleme yapmıyorum. Bana göre de öğretmenlik kutsal bunun asla yaşanmaması gerekiyor hadi bakalım
Söylediğim her harfin arkasındayım hiçbirşeyi yumuşatmıyorum
Neden işime öyle gelsin mesela? Müslüman bir insanım, evladıma dini eğitim veriyorum, neden karalamak işime gelsin?
O öğeretmenin insan müsveddesinin hala çocuklara dokunmasına çocuklarla aynı ortamda olmasına izin veren kuruma da kişilere de lanet olsun, bana açıklama yapmanıza gerek yoktu üzerinize düşeni yaptıysanız vicdanınız rahat uyuyun ne yapayım yani. Hadi bakalım derken?

İstanbul esenlerde oturuyorum. Yuvamız istanbul bana çıkmadı. Dede torun diye bi yer var. Dede yada nene olmadan olmuyor. Anneler şehir dışında olmadı. 15 temmuz Millet bahçesi diye biyer var oraya da otobüs falan yok 2 çocukla çok zor diye buraya gönderdim. Belediyenin yeri olsa gönderirdim.

:işsiz: :işsiz:

Kızım biranda beni ve kerim akif altına işlediğimiz için öğretmen okuldan attı.dedi.

ben ogretmenin çocuklarla olan diyalogununda sıkıntılı oldugunu düşünüyorum. Altiniza iserseniz okuldan atarız gibi bir tehdidi ogretmeninden de duymuş olabilir. Her meslekte olduğu gibi ogretmenlikte de ariza tipler var. Sizin ogretmeninizde velilerle arasina sınır koymayi bilmeyen bir tip. Bence okul degistirin

Okula göndermeyin, bağımsız anaokullarına bakın ama oralara minicik çocukları göndermeyin.
Beyin yıkamak için açılan bir yer ufacık çocuklara neler anlatıyorlar kim bilir.
Bahsettiğini oyun da katil kim oyunu bu çocuklar bunj konuşurken yanında öğretmen duyup uyarmıyor mu?
İhmal var düpedüz lütfen alın çocuğunuzu

İyi siz göndermeyin sizin kararınız bu neden insanları yargılayıp hesap soruyorsunuz. Meb'de çalışan öğretmenlerle ilgili de zaman zaman bu tarz haberler duyduk ay eğitim tü kaka mı diyelim ya da alkol alıp türlü pislik yapan insanlar var alkol yasaklansın mı diyelim. Genelleme yapmanızı yanlış buluyorum
Okulda mi iciyorlar öyleyse şikayet edin...öyle değilse de özel hayat sizi ilgilendirmez

Çocuğunuz evde altına çiş yapmayip okulda yapıyorsa orda bir sorun yaşıyordur şiddet korkutma baskı vs bile olabilir evde de yapıyorsa tuvalet eğitimine devam edilmeli
Buyuk konusmayayim ben de diyanete bağlı bir yere asla vermem bu yaşta çocuğumu çünkü sadece din eğitimi almış pedagojik eğitimi eksik torpilli yandaşlarin doluştugu yerler neler olduğunu da ara ara duyuyoruz malesef... Alın cocugunuzu ordan herşeyin telafisi olur ama çocukluk travmasınin asla
Zaten veliyle sizin dedikodunuzu yapan biri eğitimci olamaz torpilli bacilardan diyanet adı altında çalışıyor ama dedikodu etmenin günah olduğunu bilmiyor sömürgenler

Diyanet kelimesinden sonrasını okuma gereği dahi duymadım. Enseye şaplak hatır gönül köşe bakkalın kızı işsizmis tekniği ile secilen bir tayfanin okulunda işiniz ne . ? Eminim ogretmeninizin bir diplomasi dahi yoktur . Ha pardon diplomasını x tarikat liderinden almış olabilir . Sizi suçlu buldum kusura bakmayın . El kadar bebe kimlere emanet edilmiş . Adam gibi atamali öğretmenlerin olduğu düzgün bir devlet okuluna verin. Gerçi onlarında durumu muallakta en azından diyanetciler gibi değiller.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X