Kızımın okuldaki problemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Diyanete bağlı okul nedir ayrıca imam hatip denen icat anaokuluna mı indi🙄hiç mi haber izlemiyorsunuz, başka okul yok muydu😑
İstanbul esenlerde oturuyorum. Yuvamız istanbul bana çıkmadı. Dede torun diye bi yer var. Dede yada nene olmadan olmuyor. Anneler şehir dışında olmadı. 15 temmuz Millet bahçesi diye biyer var oraya da otobüs falan yok 2 çocukla çok zor diye buraya gönderdim. Belediyenin yeri olsa gönderirdim.

Normal anaokulu konsepti. Normal anaokulunda olan etkinlikler var burda da. Ekstradan dua falan da var ama çok yüklenmiyorlar. Maddiyat olmadığı için sübyandan daha mantıklı gelmişti. Bir de 2 yaş oğlum var ailem de farklı şehirde onlar burda olsa bir şekilde destek olurlardı bana.

Neyse, bir an önce kaçın ordan. Uygun kreş bulana kadar oyun grubu olur, spor kursu olur, bahar da geldi sayılır parka götürürsünüz çocuklarla oynar.

Yorumlar beni benden aldı. Diyanetin kreşine çocuğunu gönderip çok memnun olan insanlar tanıyorum. Baya baya büyük kesimi müslüman olan bir ülkede yaşıyoruz. Sorun çıkan, içinde kendini bilmezlerin olduğu her kuruma aynı şekilde mi yaklaşıyorsunuz.
Kimsenin müslümanlarla bir derdi yok, neden çarpıtıyorsunuz?
Ben de Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunuyum, evladımı asla yollamam, eğitimsiz cahil kalmasını yeğlerim
Ülkede çocuklara savunmasızlara karşı telafisi olmayan en büyük kötülükler nelerde yapılıyor?

Güvenipte okul diye yolladığınız yer çocuk emanet ettiğiniz insanlar bu işte
Çocuğunuzu kurtarmayı düşünüyorsanız normal bir devlet okuluna yollayın hatta yaz tatiline kadar kalan birkaç ayı evde parkta oyun grubunda geçirmesi burada geçirmesinden çok daha faydalı

Çocukta da doktorluk birşey olduğunu düşünmüyorum, arkadaşlarıyla oyuna dalıyor, oyuna ara vermek istemiyor yada okulda tuvalete gitmek külfet geliyor tuttuğu için çişini arada kaçırıyor

Şunu da anlamadım lütfen açıklar mısınız öğretmen çocuğun çamaşırındaki bir iki damla idrardan nasıl haberdar oluyor?
Öğretmenin ondan haberi yok. Bana söylüyor kızım. Çamaşır da da belli oluyor.

İstanbul esenlerde oturuyorum. Yuvamız istanbul bana çıkmadı. Dede torun diye bi yer var. Dede yada nene olmadan olmuyor. Anneler şehir dışında olmadı. 15 temmuz Millet bahçesi diye biyer var oraya da otobüs falan yok 2 çocukla çok zor diye buraya gönderdim. Belediyenin yeri olsa gönderirdim.
Bacım sen neden kendini açıklama derdindesin. Kimin haddine çocuğunu nereye vermişsin onlar tercih etmez kendi tercihleridir.

Normal anaokulu konsepti. Normal anaokulunda olan etkinlikler var burda da. Ekstradan dua falan da var ama çok yüklenmiyorlar. Maddiyat olmadığı için sübyandan daha mantıklı gelmişti. Bir de 2 yaş oğlum var ailem de farklı şehirde onlar burda olsa bir şekilde destek olurlardı bana.
Sizin niyetinizde beklentinizde hiçbir sorun yok
Sorun düzende

Kimsenin müslümanlarla bir derdi yok, neden çarpıtıyorsunuz?
Ben de Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunuyum, evladımı asla yollamam, eğitimsiz cahil kalmasını yeğlerim
Ülkede çocuklara savunmasızlara karşı telafisi olmayan en büyük kötülükler nelerde yapılıyor?
İyi siz göndermeyin sizin kararınız bu neden insanları yargılayıp hesap soruyorsunuz. Meb'de çalışan öğretmenlerle ilgili de zaman zaman bu tarz haberler duyduk ay eğitim tü kaka mı diyelim ya da alkol alıp türlü pislik yapan insanlar var alkol yasaklansın mı diyelim. Genelleme yapmanızı yanlış buluyorum

Bacım sen neden kendini açıklama derdindesin. Kimin haddine çocuğunu nereye vermişsin onlar tercih etmez kendi tercihleridir.
Çok gönderip memnun olanda var. Benim şansıma mı diyeyim bilemedim. Tabi ki özel daha iyi ama imkanı olmayanda tercih edebilir

Çok gönderip memnun olanda var. Benim şansıma mı diyeyim bilemedim. Tabi ki özel daha iyi ama imkanı olmayanda tercih edebilir
Sizin şansınıza maalesef kötü olan denk gelmiş hatta kızınız gitmek istediğine göre iyi bir yer ama öğretmen saçmalamış

E öğretmenin haberi yoksa nasıl zırt pırt kaçırdı okula yollamayın bir daha kaçırırsa kaydını silerim diyip duruyor
Bir iki damla değil sorun normal altına işiyormuş o da yaparsa günde bir kere . Ama günde bir kere tamamen altına kaçırmasa bile bir iki damla yine yapıyor ondan öğretmenin haberi yok. En son 3 gün altına baya çorabını kadar işemiş

İyi siz göndermeyin sizin kararınız bu neden insanları yargılayıp hesap soruyorsunuz. Meb'de çalışan öğretmenlerle ilgili de zaman zaman bu tarz haberler duyduk ay eğitim tü kaka mı diyelim ya da alkol alıp türlü pislik yapan insanlar var alkol yasaklansın mı diyelim. Genelleme yapmanızı yanlış buluyorum
Kimseyi yargılamadım da hesap sormadım da ne saçmalıyorsunuz ya
Ki konu sahibesiyle diyalog halindeyiz onu yargıladığımı hesap sorduğumu düşünse ve bundan rahatsız olsa kendi uyarır beni
Kurum kurumun işleyişi kurumu denetlemekle yükümlü olanların sapkınlıkları kurumdaki görevlilerin amacı zihniyeti ve sapkınlıkları hergün bir çocuğun hayatını bitiriyor, mevzunun eğitimle hiçbir ilgisi yok

Haklısınız çevremden birkaç kişi tavsiye edince verdim. Duruma göre biraz düşünüp bu hafta karar vereceğim olmazsa okuldan alıp kursa falan yönlendireceğim. Belediyenin yüzme cimnastik gibi kurslarına bakıyorum. En kötü ihtimalle ikna olmazsa 2 gün kurs 3 gün okul düşünüyorum
Çok mantıklı, yüzme kursları çocuklara çok iyi geliyor. Ben bu öğretmenin olduğu okula çocuğunuzu kesinlikle göndermemenizi tavsiye ediyorum. Merhametsiz bir insan çocuğunuza tramva yaşatabilir.

Sizin şansınıza maalesef kötü olan denk gelmiş hatta kızınız gitmek istediğine göre iyi bir yer ama öğretmen saçmalamış
Benim kızım çok sosyal ve uyumlu bir çocuk. Onun için çocuk olsun, oyun olsun yeterli. Bir de onun yanında küfürlü konuşma olmayacak, şiddet olmayacak. Bunlar yoksa sorun yok. Altına kaçırma olmasa ve korku olayı okulunu seviyor

Bir iki damla değil sorun normal altına işiyormuş o da yaparsa günde bir kere . Ama günde bir kere tamamen altına kaçırmasa bile bir iki damla yine yapıyor ondan öğretmenin haberi yok. En son 3 gün altına baya çorabını kadar işemiş
Hmmm şimdi anladım
Konuştunuz mu farkında olarak mı yapıyormuş

Kimseyi yargılamadım da hesap sormadım da ne saçmalıyorsunuz ya
Ki konu sahibesiyle diyalog halindeyiz onu yargıladığımı hesap sorduğumu düşünse ve bundan rahatsız olsa kendi uyarır beni
Kurum kurumun işleyişi kurumu denetlemekle yükümlü olanların sapkınlıkları kurumdaki görevlilerin amacı zihniyeti ve sapkınlıkları hergün bir çocuğun hayatını bitiriyor, mevzunun eğitimle hiçbir ilgisi yok
Bence okuduğunuzu anlamıyorsunuz. Bildiğin anaokulu konseptini mezun olduğunuz liseyle nasıl bağdaştırıyorsunuz ilginç. Kadın baya da tenkit ediliyor ay oraya nasıl verirsin çocuğu diye...

Benim kızım çok sosyal ve uyumlu bir çocuk. Onun için çocuk olsun, oyun olsun yeterli. Bir de onun yanında küfürlü konuşma olmayacak, şiddet olmayacak. Bunlar yoksa sorun yok. Altına kaçırma olmasa ve korku olayı okulunu seviyor
Benim kızımın yanında oha yada lan bile dense uyarır kötü konuşmayın diye😊

Yorumlar beni benden aldı. Diyanetin kreşine çocuğunu gönderip çok memnun olan insanlar tanıyorum. Baya baya büyük kesimi müslüman olan bir ülkede yaşıyoruz. Sorun çıkan, içinde kendini bilmezlerin olduğu her kuruma aynı şekilde mi yaklaşıyorsunuz.
Devletin okulları çuvala mi girdi?

Hmmm şimdi anladım
Konuştunuz mu farkında olarak mı yapıyormuş
Şöyle ilk gün tutmamış. Sonraki diğer iki günde yaparım korkusu ile kendince stres yapıp tutamamış. Bir de şey diyor tuvaletini kapısı arkadaşının anlattığı amongus gibi geliyormuş. Bazen tuvalet boş olunca görevli gelene kadar korkuyormuş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X