Kızımın okuldaki problemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
istatistiksel olarak oran verebilir misiniz mesela. Her kurumun kötüsü iyisi vardır diyoruz. Aile içi istismara maruz kalan çocuklar var meselâ aile kötü mü diyelim. Genelleme her zaman yanlıştır tıpkı sizin yaptığınız gibi. Objektif olmaktan bahsediyorsunuz ama sizin alakanız yok.
İstatiksel oran verince ne olacak?
Evet biz de onu diyoruz, her kurumun iyisi kötüsü var: eğitim kurumunun iyisi bildiğimiz devlet okulu şahsa bağlı olmayan özel okullar, kötüsü ise diyanete bağlı okullar kurslar diyanet onaylı sübyan mektepleri yatılı kurumlar ile tarikatlar elindeki ne olduğu belirsiz mekanlar
Evet çocuğunu istismar eden aileler çocuğunun istismar edilmesine göz yuman aileler kötüdür başka ne diyecez

Kızınız arkadaşının bahsettiği oyundan korkmus muhtemel, o yaş grubu için oynanacak bir oyun da degil zaten. Öğretmenin bu oyun üzerinde durması gerekirdi. Ona rağmen kızınız haftanın 3 günü altina yapmaya devam ederse de çok idare edilecek bir şey değil açıkçası. Mebe bagli anaokulunda da olsa sorun olurdu tuvalet mevzusu. Öğretmenin diger velilerle konuşması da yanliş. Kurum müdürü vardir onunla konuşun birde ama bir çözüm yoluna gidilmeden devam ettirmeniz kızınız açısından iyi degil.

Diyanetin 4-6 kursunda görev yapan arkadaşım da var, çocuklarını bu kurslara gönderen yakinlarim da var. Genel olarak memnun gönderen kişiler. Evimin hemen yanında bir kurs var hatta. Gözlerde ne canlanıyor bilmiyorum gayet okul formatında. Velilerin sürekli gidip geldiği yerler bunlar. Herkesin evladı biricik, bazılarının sadece kendilerinin düşünebildiği sanması değişik.
5 şubatta okul açıldı. O hafta yaptı. 5 gün ara verdik. Bugün okulda aradan sonra ilk günümüzdü. Çok şükür bugün yapmadı. Ona korkunç şeyler arkadaşı hastaymış bugün okula gelmedi. Bakalım o okulda gelince yapacak mı. Bir de ben bugün öğretmenle konuştum ama sonradan geçen hafta arkamdan konuştuklarını duydum. Yukarıda da bahsettim o yüzden sinirlerim çok bozuk. Gidip öğretmenle konuşsam ondan ona laf taşınıp durmuş olacak bende bunları sevmiyorum. Kendi kendimi yiyorum şuan.

İstatiksel oran verince ne olacak?
Evet biz de onu diyoruz, her kurumun iyisi kötüsü var: eğitim kurumunun iyisi bildiğimiz devlet okulu şahsa bağlı olmayan özel okullar, kötüsü ise diyanete bağlı okullar kurslar diyanet onaylı sübyan mektepleri yatılı kurumlar ile tarikatlar elindeki ne olduğu belirsiz mekanlar
Evet çocuğunu istismar eden aileler çocuğunun istismar edilmesine göz yuman aileler kötüdür başka ne diyecez
Cidden ben diyorum kızılay haftası sizi diyorsunuz mangal tahtası (lütfen şimdi kızılaya da sallamayın sadece bir deyiş) evet o ileler kötüdür onlara bakarak aile kurumu kötü diyebiliriz miyiz diyeceğim ama ona da alakasız kendinizce mantıklı bulduğunuz bir şey yazarsınız eminim

Valla saķasina Bile olsa , kinaye bile olsa bu konuda cahiliz lafını kullanmayalım bence. Her aile kendi biricik cocugu için en iyi bildiğini yapmak ister. Dini eğitim kötü bir şey değildir. Bir yaratıcısı olduğunu bilmesi , manevi güç destek verir her yaştan insana . Tarikatlar vs doğru değil ancak devlete ait denetimli kurumda herhangi bir olumsuzluk yaşanmaz bence . İnsanlar artık his görüşe, düşünce farklılıklarını saygılı olmaya alismalilar .
Dini eğitimi güzellemenize gerek yok bunun gerekli ve faydalı olduğunu reddeden yok buna laf eden yok zaten. Ben de çocuğuma dini eğitim veriyorum bu konuda da çok hassasım
Lütfen kısa bir araştırma yapar mısınız diyanet izinli devlet denetimli kurumlarda ufacık çocukların başlarına neler gelmiş

Dini eğitimi güzellemenize gerek yok bunun gerekli ve faydalı olduğunu reddeden yok buna laf eden yok zaten. Ben de çocuğuma dini eğitim veriyorum bu konuda da çok hassasım
Lütfen kısa bir araştırma yapar mısınız diyanet izinli devlet denetimli kurumlarda ufacık çocukların başlarına neler gelmiş
Amacınız provakasyon artık. Başka hiçbir yerde hiçbir kurumda bunlar yaşanmamış bütün çirkin olaylar sadece diyanet kurumlarında yaşanmış gibi yazamazsınız. İstatistik diyorum neye yarar diyorsunuz. Öğrencisine tecavüz eden ama hala görevde olan öğretmen biliyorum napıcaz şimdi bütün meb ve nezdinde bütün öğretmenlere kin mi kusayım.

E ne yapsın kadin . Kocasının hayvanligina maruz kalıp, utanmış inkar etmiş. Kim der evet doğru dayak yiyorum diye . Hiç bir annede cocugu bunlara şahit olsun istemez ama tek kadının elinde de değildi bu durumlar .ağız kavgası olsa sussun diyecek de , dayak yemiş
Tabi ki o yüzden bende bildiğim halde gerçeği susuyorum. Bize şiddetten bahsetmedi ilk başta ama sürekli kocasından şikayetçi devamlı boşanacağım diuor

Yatilıya bende cesaret edemem. Ancak diyanet ve meb işbirliği ile resmi bir şekilde açılmış olan kurstan da öğretmenin şahsi bir kötülüğü vs yoksa çekinmem. Yine devlet elinde , devlet denetiminde. herhangi bir cemaat veya tarikata bağlı değilse ihtimaller üzerinden genelleme yapılamaz bence. Ha birde uslubunuz çok gergin .direkt kavga modundasiniz. Oysa ki ben tartışmıyorum bile , sadece düşüncemi yazmışım. Bir yere güzelleme yapmıyorum.

Her kurumda doğru yanlış olur ama diyanette olursa genellenebilir peeh bakış açısına bak. Eğer kendilerine Müslüman diyorlarsa öldüklerinde beğenmedikler diyanete bağlı camiden kaldırılacak naaşları neyse o da ironik tabi
Kimin ne şekilde öleceği ne şekilde defnedileceğini Allah bilir, kefen bile nasip olmayan nice canlar gidiyor
En doğru olması gereken kurumların başında diyanet geliyor, sütte leke olabilir ama onda olmamalı, hele mevzu çocuklar ve ahiretse hiç hata kabul edilmez
Kendimize müslüman diyorsak öyle mi, hesap günü görüşmek üzere

Neee evinin yakınında bu kurslardan mı var. Senin işin nanay dostum cahilsin ve buna nasıl göz yumarsın falan filan
Evimin yakında cami var, caminin hemen yanında kurs. Ben kursun önünden geçerken dua okuyan, ilahi söyleyen çocuk sesleri duymaktan mutlu oluyorum açıkçası. 🤗 Kendi çocuklarımı da değerler eğitimi veren okullara gönderdim, diyanete bagli olmasalarda. Rahatsız olanların denk gelmemesi dileğiyle ne diyeyim. Sapla samanı, karıştırıp gayet göz önünde olan bu kurslardan sapkınlık yuvası gibi bahsedilmesini de ciddiye alamadım. Kimseyi bir şey ikna etmeye gerek yok. Cahil lafını da şakasına da olsa kabul etmiyorum bu arada🙃

Kimin ne şekilde öleceği ne şekilde defnedileceğini Allah bilir, kefen bile nasip olmayan nice canlar gidiyor
En doğru olması gereken kurumların başında diyanet geliyor, sütte leke olabilir ama onda olmamalı, hele mevzu çocuklar ve ahiretse hiç hata kabul edilmez
Kendimize müslüman diyorsak öyle mi, hesap günü görüşmek üzere
Gerçekten sizinle hesap günü görüşmeyi çok isterim selametle

Evimin yakında cami var, caminin hemen yanında kurs. Ben kursun önünden geçerken dua okuyan, ilahi söyleyen çocuk sesleri duymaktan mutlu oluyorum açıkçası. 🤗 Kendi çocuklarımı da değerler eğitimi veren okullara gönderdim, diyanete bagli olmasalarda. Rahatsız olanların denk gelmemesi dileğiyle ne diyeyim. Sapla samanı, karıştırıp gayet göz önünde olan bu kurslardan sapkınlık yuvası gibi bahsedilmesini de ciddiye alamadım. Kimseyi bir şey ikna etmeye gerek yok. Cahil lafını fa şakasına da olsa kabul etmiyorum bu arada🙃
Lafımı geri aldım. Haklısın ya ben de kendime kızdım kime neyi anlatmaya çalışıyorum diye hee de geç işte bazı kafa yapıları değişmiyor.

Tabi ki o yüzden bende bildiğim halde gerçeği susuyorum. Bize şiddetten bahsetmedi ilk başta ama sürekli kocasından şikayetçi devamlı boşanacağım diuor
Ama boşanmıyor. Bu arada zengin olan kadın, oturdukları ev falan kadına ait. Adamın maddiyatı iyi değil. Çalışmıyor, karısının ailesinin parasını yiyor. Sanırım kadın aşık ondan dolayı. Celladına aşık olan kişi misali. Tuhaf bir ilişkileri var beni orası ilgilendirmiyor. Hoca ile aralarındaki konuşma ve 3. Arkadaş ona acıdığı için bana konuyu kapat onun tek dayanağı çocukları diyor. Bende çocuğumu kolay büyümedim benim kide bana kıymetli

Cidden ben diyorum kızılay haftası sizi diyorsunuz mangal tahtası (lütfen şimdi kızılaya da sallamayın sadece bir deyiş) evet o ileler kötüdür onlara bakarak aile kurumu kötü diyebiliriz miyiz diyeceğim ama ona da alakasız kendinizce mantıklı bulduğunuz bir şey yazarsınız eminim
Yok mevzu Kızılay olsa onun içinde doğruları söylerim sallamam biraz da onları hazmedemezsiniz

Kızınız arkadaşının bahsettiği oyundan korkmus muhtemel, o yaş grubu için oynanacak bir oyun da degil zaten. Öğretmenin bu oyun üzerinde durması gerekirdi. Ona rağmen kızınız haftanın 3 günü altina yapmaya devam ederse de çok idare edilecek bir şey değil açıkçası. Mebe bagli anaokulunda da olsa sorun olurdu tuvalet mevzusu. Öğretmenin diger velilerle konuşması da yanliş. Kurum müdürü vardir onunla konuşun birde ama bir çözüm yoluna gidilmeden devam ettirmeniz kızınız açısından iyi degil.

Diyanetin 4-6 kursunda görev yapan arkadaşım da var, çocuklarını bu kurslara gönderen yakinlarim da var. Genel olarak memnun gönderen kişiler. Evimin hemen yanında bir kurs var hatta. Gözlerde ne canlanıyor bilmiyorum gayet okul formatında. Velilerin sürekli gidip geldiği yerler bunlar. Herkesin evladı biricik, bazılarının sadece kendilerinin düşünebildiği sanması değişik.
Yaşadıgım yerde de durum aynı kimse şikayetçi değil aksine eğitimden çok memnunlar ve çocukları aşırı istekli gidiyor
Belki öğretmenlerini,üslubu çok sevmişlerdir bilemiyorum
Bahsettiğiniz oyunda katil tasviri var evet arada arkadaşlarla biz de oynuyoruz fakat bir çocugun böyle bir oyundan korkacağı aklımın ucuna gelmezdi ( kan vs yok , gerçekçi değil vs )
Kimbilir arkadaşı nasıl büyüte büyüte anlattıı : /...
Çocugunuzun dini öğrenme hevesi nasıl ? Belki o da ağır geliyor olabilir şu an için
Bazı çocuklar bir anda ısınıyor öğrenmek için can atıyor bazıları için ise zaman gerekebiliyor
Oyundan korkması dışında belki öğrenmeye isteksizdir bu da etkiliyor olabilir psikolojisini
Yani bütün olarak bakmak lazım

Amacınız provakasyon artık. Başka hiçbir yerde hiçbir kurumda bunlar yaşanmamış bütün çirkin olaylar sadece diyanet kurumlarında yaşanmış gibi yazamazsınız. İstatistik diyorum neye yarar diyorsunuz. Öğrencisine tecavüz eden ama hala görevde olan öğretmen biliyorum napıcaz şimdi bütün meb ve nezdinde bütün öğretmenlere kin mi kusayım.
Söylenmemiş şeyleri söylenmiş gibi cevaplayarak mı ilerleyeceksiniz?
İnsanların dini hassasiyetlerinden temiz niyetlerinden faydalanarak bunları sömürerek evlatlarına zarar vermek zarar verenlere göz yummak üstünü kapatmak basit birşeymi? Çirkin olaylar sadece diyanet kurumlarında yaşanıyor demedim diyanet kurumları en güvenilir en doğru yerler olması gerekirken bunlar oluyor bu kabul edilemez dedim
Tabiki meb e kin kusun, öğrencisine tecavüz eden öğretmen hala görevdeyse ve siz bunu biliyorsanız buna göz yuman her kuruma her kişiye kin kusmanız gerekmiyor mu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X