Kızım ve kreş...

Şöyle yapsaniz 1yil kadar guvendiginiz birine evde baktirsaniz sonra 3 yaş zaten normal.sizi çok iyi anlıyorum.oglumu 22 aylık iken krese verip sokaga atmıştım kendimi eve giremedim agladim durdum sanki nereye verdim .iki gün gitti sadce.ama 3 yasa girince tekrar vereceğim kardeşi kuzeni arkadaşı yok kuzumun hiç.dolabinda kışlık hicbiseyi yoktu gittik dolabını yeniledik.on bin üzeri tuttu.esim tek başına hayatta yapamazdi.
Sadece bir yil dişinizi sıkın başlayın ise

İyi ve güvenilir bir kreş bulursanız eminim bu kızınız için de çok güzel olacak. Sizin durumunuz nasıl bilmiyorum ama bizim etrafımızda kızımın yaşında hiç çocuk yok sürekli bizimle. Parka gitsek dahi orada sürekli devam ettireceği bir arkadaşı olmuyor. O yaştaki bir cocugun arkadaşa ihtiyacı var. Siz ne kadar iyi bakıyor olsanız da yeterli gelmiyorsunuz artık.

Maddi sıkıntıların kızınıza yansıtmadığınızı söylemişsiniz ama geliriniz fazla olunca daha iyisini yapıyorsunuz. Hem eşiniz de rahatlamış olursa evdeki atmosfer cocugunuza olumlu yansır.

Ben de kızımı kimseye emanet etmemiştim ama kızımın babası "kimse" değil ve babasıyla özellikle en az benim gibi benim kadar vakit geçirmesi için çaba gösterdik. Cocugun saglıklı ilişkiler kurabilmesi ve gelişiminin güzel ilerlemesi için aslında olması gereken de o zaten.

Benim kızım yaklaşık bir aydır kreşe gidiyor ve okulun kapısında arkadaşları karşılıyor. Kızımı almaya gittiğimiz zaman da hep güzel olaylarla karşılaşıyoruz. Bazı davranışları olumlu yönde değişim gösterdi ve öğrendiği çok güzel şeyler var.

Burada 3 yaşında olup da kreşe gitmeyen çocuk görmedim.

Dün de kreşle ilgili bir konu okumuştum. O zaman da aynısını düşündüm..

Sadece sizin özelinizde değil konu sahibi, ama bu konuyu bu kadar dramatikleştirmeye gerek yok. Başlaması gerekiyorsa başlayacak bu kadar basit.

İlk zamanlar zor gelebilir, alışma süreci vs.. ama eninde sonunda başlayacak değil mi? Ufak ufak göbek bağlarımızı kesip, sevgi bağıyla yaşamaya geçsek, herkes için daha kolay bir hayat olmaz mı?

Kreşi iyi araştırdıysanız çocuk için kreş en iyisi. Kaygını ona yansıtmamalısın çünkü o da ilk üç ay zorluk yaşayacak. Gün gün yemesi içmesi uykusu düzene girip arkadaşlarıyla oynuyor olacak.
Üç göbek bağımız var birini doğumda kesiyorlar, diğerini emzirme bitince kesiyorlar üçüncü de bu ayrılma aşaması. Ben de yakın zamanda kreşe gönderdim, çocuk için sosyal hayat daha faydalı emin olun.
Önce sizin çocuktan ayrılma oryantasyonunuzu tamamlamanız lazım çocuk da alışacak.

Son düzenleme:
annelerinin coğunun anlamadığı şey kreşe siz işe başladığınız için var olduğunu sanması
kreş sosyalleşmesi için gerekli bir şey tam ya da yarım gün bu ayrı bi konu

iki oğlum ilk oğlum 30 aylıkken yazdırmıştım su an 8.5 yaşında
şimdi ki oğlum 31 aylık 2 hafta oldu kreşe başladı
diğer oğlumun kreşi idi güvendiğim için bunu da oraya verdim

doğru güvenilir kreş bulup verebilirsiniz.

onun da sizin dışınız da insanları tanımaya artık ihtiyacı var..

Endişenizi anlıyorum ama 2.5 yaş çok iyi bir yaş kreş için. Dil gelişimi sosyal gelişimi vs için de çok iyi olacaktır. Kendim de psikoloğum var 1.5 yaşında kızım var 2 yaşında birkaç saatle baslatıcam kreşe. Siz de işte biraz nefes alırsınız elinize para geçer. Emin olun güzel olur.

bizim etrafımızda kızımın yaşında hiç çocuk yok sürekli bizimle. Parka gitsek dahi orada sürekli devam ettireceği bir arkadaşı olmuyor.
Noktası virgülüne aynı. Ek olarak hiçbir başka ailesi üyesi de yok yaşadığımız şehirde

Noktası virgülüne aynı. Ek olarak hiçbir başka ailesi üyesi de yok yaşadığımız şehirde
Bizim de öyle. Bir tane kimsemiz yok. Çocuğun insana ihtiyacı var, kreş bunu çok güzel sağlıyor. Arkadaşları var, etkinlikleri var, öğretmenleri var, yemekleri uykusu düzenli, tertemiz bakıyorlar

Sizin maaşınızla birlikte mi aylık bu kadar kayıp olacak, yoksa sadece eşinizin maaşı mı o kadar azalacak?

Eşimin ek geliri elimizden olmayacak sadece bizi sarsacak bir miktar da değil zaten. O da şöyle: ben ctesi çalışıyor olacağım. Kreşler cumartesileri kapalı olduğu için eşim bakacak. O yüzden hafta sonu yapacağı ek işi bıraktı

Bizim de öyle. Bir tane kimsemiz yok. Çocuğun insana ihtiyacı var, kreş bunu çok güzel sağlıyor. Arkadaşları var, etkinlikleri var, öğretmenleri var, yemekleri uykusu düzenli, tertemiz bakıyorlar
Bu çok zorluyor. Mesela şu an annemin yanına geldik kızımla. Düğün vardı. Kızım anneanne, dede, teyze diye dolanıyor. Birilerini gördüğüne o kadar mutlu ki

Bu çok zorluyor. Mesela şu an annemin yanına geldik kızımla. Düğün vardı. Kızım anneanne, dede, teyze diye dolanıyor. Birilerini gördüğüne o kadar mutlu ki
Kreşe alıştıktan sonra çok mutlu olacağı garanti o zaman. Çocuklar çocuk istiyor başka insan istiyor biz bile bi kahve içecek insan arıyoruz onu geçtim bakın forumdan benzer hikayeleri olan insanlar bulup dertleşiyoruz. Sosyal hayata ihtiyacımız var.

Oğlum başlayınca sahibi bana dedi ki biz oryantasyon aileye yapıyoruz aile alışırsa çocuk daha rahat alışıyor diyor.

Mesleğiniz nedir? Tekrar iş bulma olasılığınız nedir

Sağlıkçıyım ama bir ebe, bir hemşire gibi iş bulamam hemen. 1 sene sonraya bıraksam böyle bir iş bir daha bulacağımı sanmıyorum... Çünkü sorumlum benim çok sevdiğim abla dediğim bir insan olacak. Sevdiğim insanlar ile çalışacağım. Maaş da bulunduğum yere göre iyi sayılır. Yoksa zaten istemezdim bu işi

Gerçekten çok doğru. Bazen işten vaz mı geçsem diye düşündüm ama vazgeçmeyeceğim. Deneyeceğim mutlaka ❤ Hele ki burada yazılanları okuduktan sonra..

Gerçekten çok doğru. Bazen işten vaz mı geçsem diye düşündüm ama vazgeçmeyeceğim. Deneyeceğim mutlaka ❤ Hele ki burada yazılanları okuduktan sonra..
Çocuğu kreşe verdim elimi kolumu nereye koyacağımı bilemedim. Üzüntüden uyuyamadım vs. Sonra o sırada hiç para kazanmamaya yakın bi iş çıktı karşıma hemen başladım. Bildiğin hayrına çalışmak gibi o kadar kötü para verecekler ona rağmen kabul ettim. İşi de sevmedim. Ona rağmen iyi geldi biliyor musun, rutin hepimiz için gerekli. Senin istediğin bir iş, fena gelir gelmeyecek, hayata karışacaksın yeni bağlantıların olacak kolay alışırsın

Hayat şartları çok zor.
Millet üç aylıkken birakmak zorunda kalıyor.
Çalışan kadın olmayı planlıyorsanız mecburen böyle olacak.
Belli yastan sonra da iş bulunmuyor.
Komşum zamanında herseyi birakmis üç çocuğu var geçim sıkıntısı yaşıyor şuan da iş bulamıyor.
İlla bir yerden mağdur olacaklar.
Bende çoğu konuda huzursuzum ama geleceği düşününce onun adına yatırım planlarım var bu beni rahatlatıyor.
Belki gelecek nesil biz kadar da ekonomik olarak rahat olamayacak.

6 ay sonra siz evde olsanız da kızınıza yetemeyeceksiniz ve zaten sosyalleşmesi için kreşe vermeniz gerekecek. Sonrasında evde sıkılmaya başlayacaksınız . Bence gelen teklifi geri çevirmeyin zaten ihtiyacınız da varmış. Benim kızım 3 yaş +3 ay sosyalleşmesi için yarım gün kreşe yazdırdım o sırada eski iş yerimdenteklifi geldi direk kabul ettim. Çocuk olmayınca evde kalmanın da anlamı yok bana göre. Sizin 6 ay önce olmuş sadece çok fark olmayacaktır.

Yani üzülmenizi anlıyorum ama çok da kimsenin yaşamadığı bir durumda değilsiniz.
Ben 13 aylıkken kreşe başlattım şu an 6 yaşında hala anasınıfında tüm gün
6 aylık bırakanlar bile oluyor
ilk zamanlar zorlanırsınız özellikle hastalık konusunda ama sonra yalnız büyümesindense arkadaşları olması ve kontrollü bir ortamda olması iyi oluyor.
kreşler pahalı, aldığınız maaşın büyük oranını kreşe verecekseniz buna değmeyebilir

Bana biraz fazla kaygılı bir anne (çok iyi anlıyorum) gibi geldiğiniz için, kızınızdan biraz ayrılmanın size de iyi geleceğini düşünüyorum ben.

Kreş parasından sonra bana kalacak olan 20 bin tl bir para. Maaşım da başlangıç ücreti olarak o kadar. Sonra daha da artacakmış... ama inanın gözümde değil
eh yine idare eder bir para az da olsa nefes aldırır
kuzum 3 yaşında başladı benim de kreşe ve çok mutluydu maşallah

yalnız şunu da gözardı etmeyin ilk okul yılları biraz hasta geçebilir Allah korusun olmasın tabi
böyle durumlarda destek olacak birileri var mı
işe yeni başladığınız için hemen izin almanız sıkıntı olur çünkü

eşinize kızamadım bu arada.. malum hayat çok pahalı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…