Eşimin ablası ve kızım

Açıkçası ben de çok rahatsız olurum burdaki kilit nokta da istemiyorum demenize rağmen yapmış olması. Evet bunun adı arkadan iş çevirmedir. Maddi imkanım olduğu sürece ben de çocuğuma kendim yatırım yapmak isterim. İlerde bu görümce "ben yeğenime şunu şunu yaptım" diye başa kakabilir gayet. Bana iyi niyetli gelmedi, çok rahatsız edici buldum. Yorumları okuyunca da çok şaşırdım.
başa kaksın
sanki zorla mı yaptırıyorlar
böyle durumlarda ennn sevdiğim laf "yapmasaydın" derler adama :)

burda kızılacak kişi hala değil çocuğun babası
çünkü o rıza göstermiş
bence babanın da böyle bir hakkı var
çocuğa yatırım yapılmak isteniyor ve bu parayı zaten anne baba kullanmayacak ki. ilerde çocuk bunu istemezse 18 ine gelince hesaptan çekip halasına iade eder olur biter.

başa kaksın

çünkü o rıza göstermiş
çocuğa yatırım yapılmak isteniyor ve bu parayı zaten anne baba kullanmayacak ki. ilerde çocuk bunu istemezse 18 ine gelince hesaptan çekip halasına iade eder olur biter.
Başa kakacak, parayla yönetmeye çalışacak olan en başında yapardı o işi zaten. Zamanında beklenti olmuş o yönde, cevap alınamamış.

başa kaksın

çünkü o rıza göstermiş
Farklı bir bakış açısı, haklısınız.
Bende nedense "her şeyini yapayım da kimseye minnet etmeyeyim" duygusu çok baskın. Sanki ne kadar yapılırsa o kadar söz hakkına sahip olunacak gibi bir hissiyatım var.

Kocaya da kızılmalı tabii ki ama esas kızılacak olan hala bence yine. Çünkü anne istemediği halde inatla yapan o

Farklı bir bakış açısı, haklısınız.
Bende nedense "her şeyini yapayım da kimseye minnet etmeyeyim" duygusu çok baskın. Sanki ne kadar yapılırsa o kadar söz hakkına sahip olunacak gibi bir hissiyatım var.

Kocaya da kızılmalı tabii ki ama esas kızılacak olan hala bence yine. Çünkü anne istemediği halde inatla yapan o

Konu sahibi sizin yapınızda değil dikkatlice okursanız maddi beklentilerini karşılamamışlar ondan sinirli.

Kapısının çalınmamasına sinirli.

Bana bir şey yapmadınız o zaman intikam alırım kızımın üzerinden diye düşünüp ifşa olunca üyelik iptali yapan biri.

Kocaya neden kızsın koca kızı için yapılan bir şeyi desteklemiş o zaman koca da konu sahibine kızsın kızımızın iyiliği için bir şeye kendi kişisel sorunların için sorun çıkarıyorsun diye.

Konuyu direkt kızıma benden habersiz bes yapmış diye açmamış, eskiden bana para vermediler bana gelmediler diye belirtmiş bildiğin intikam alırken kızını harcayacak bi tip.

Konu sahibi sizin yapınızda değil dikkatlice okursanız maddi beklentilerini karşılamamışlar ondan sinirli.

Kapısının çalınmamasına sinirli.

Bana bir şey yapmadınız o zaman intikam alırım kızımın üzerinden diye düşünüp ifşa olunca üyelik iptali yapan biri.

Kocaya neden kızsın koca kızı için yapılan bir şeyi desteklemiş o zaman koca da konu sahibine kızsın kızımızın iyiliği için bir şeye kendi kişisel sorunların için sorun çıkarıyorsun diye.

Konuyu direkt kızıma benden habersiz bes yapmış diye açmamış, eskiden bana para vermediler bana gelmediler diye belirtmiş bildiğin intikam alırken kızını harcayacak bi tip.
Maddi beklentisi olmuş da yapılmayınca sinirlenmişse haklısınız bu durumda.

Evet eve gelmediği için içerlemesi olayı bence daha da saçma, millet görümcem keşke hiç gelmese diye dua ediyor :KK70:

Bunu diyen “dogumunda kurabiye pisirmistim”bile diyebilir. Hayat boyle olabilecekler uzerinden yasanacaksa yandik.
Doğumda kurabiye pişirmek ile bu durumu eşdeğer görmüyorum ben. 18 yıl düzenli para ödemek nerde kurabiye pişirmek nerde. Başa kakmayabilir elbette, mesela benim görümcem böyle bir şey yapsa başa kakacağını düşünmüyorum. Ama kendim çocuğuma birikim yapmak isterim

Bir de en büyük sıkıntı anne istemediği halde arkadan iş çevirip yine de yapmış olması bence

Son düzenleme:
Doğumda kurabiye pişirmek ile bu durumu eşdeğer görmüyorum ben. 18 yıl düzenli para ödemek nerde kurabiye pişirmek nerde. Başa kakmayabilir elbette, mesela benim görümcem böyle bir şey yapsa başa kakacağını düşünmüyorum. Ama kendim çocuğuma birikim yapmak isterim

Bir de en büyük sıkıntı anne istemediği halde arkadan iş çevirip yine de yapmış olması bence
Bunu arkadan is çevirme olarak gormuyor buyuk olasilikla karsi taraf. Bunu arkadan is cevirme olarak gormek bence cok kotu kalpli bir yaklasim. Ne yani hala gelinlerine laf sokmak icin mi yigeninin gelecegine yatirim yapiyor. Gorumce bence gelinin bunu istemedigini farkinda bile degil. Kendince jest yapiyor. Tc verilmemesini de firsat bulunamadi olarak yorumlayip musait zamaninda kardesinden (ki bence bu konudaki bir numarali muhatabi kardesidir zaten anne-baba arasinda, sonucta konu sahibin cpcugu oldugu icin degil kendi kardesinin cocugu icin yapiyor bu jesti) istemis olabilir.

Ayrica bu baskalarinin da cocuk icin birikim yapmasina engel degil ki. Isteyen yine yapsin.

Bir de baba açıdan düşünün. Arada kavga yok küslük yok, halası çocuğun annesine de babasına da defalarca sormuş. Adam kız kardeşinin çocuğu için yaptığı teklifi niye reddetsin ki.
Anneler kendi sorunlarını çocuğuna da yansıtıyor o yüzden çocuklar baba tarafına hep mesafeli oluyor. Halasının yeğenine bir şey yapma hakkı yok mu. Üstelik babasının da rızası varken. Zaten aylık 500 lira ise yılda 1 çeyrek parası civarı bir şey ediyor.

Bunu arkadan is çevirme olarak gormuyor buyuk olasilikla karsi taraf. Bunu arkadan is cevirme olarak gormek bence cok kotu kalpli bir yaklasim. Ne yani hala gelinlerine laf sokmak icin mi yigeninin gelecegine yatirim yapiyor. Gorumce bence gelinin bunu istemedigini farkinda bile degil.
Annenin rızası olmadan yaptığı için arkadan iş çevirmek oluyor. Konuda okuduğum kadarıyla konu sahibi kesin şekilde reddetmiş ama o yine yapmış. Dediğiniz gibi istemediğinin farkında bile olmadığı bir durum varsa o zaman başka.
Laf sokmak için yatırım yapıyor da demedim ben. İlla başa kakma ihtimalinden de değil. Ben kendim istemem çünkü yapı olarak kendimi mahçup ve karşı tarafa bir şey yapmak zorunda hissederim. Halasıdır yapsın diyip kenara çekilemem altında kalmamaya çalışırım vs. Bu yüzden ben istemezdim.

Annenin rızası olmadan yaptığı için arkadan iş çevirmek oluyor. Konuda okuduğum kadarıyla konu sahibi kesin şekilde reddetmiş ama o yine yapmış. Dediğiniz gibi istemediğinin farkında bile olmadığı bir durum varsa o zaman başka.
Laf sokmak için yatırım yapıyor da demedim ben. İlla başa kakma ihtimalinden de değil. Ben kendim istemem çünkü yapı olarak kendimi mahçup ve karşı tarafa bir şey yapmak zorunda hissederim. Halasıdır yapsın diyip kenara çekilemem altında kalmamaya çalışırım vs. Bu yüzden ben istemezdim.
Yoo öyle kesin bir dille reddetme yok konu sahibinin mesajlarında, siz söyleyince baktım, sorunca geçiştirdim yazıyor. Bana sorulsa vermeye utanır ben de geçiştirdim. Gelinimize sorsam o da geçiştirir. Hem kafası yoğun olduğu için bunu yapabilir, hem benden bu kadar uzun vadeli bir yatırım beklemediği için yapabilir. Geçiştirmek/geçiştirilmek o nedenle bana çok normal geliyor. Normal olmayan bunun sanki birilerine engel, bariyer, zararmış gibi bahsedilmesi. Anne istiyorsa yine bes başlatsın, her ay gram altın koysun vs. Bunlara halanın tamamen bağımsız olarak yaptığı bir besin zararı yok ki. Ha şöyle de olur: gelin der ki hala bunu 3-5 sene öder sonra bizim üstümüze yıkar, ama biz böyle bir yatırım yapmak istemiyoruz, o zaman istemez anlayabilirim de şu anki durum masum duygu ve düşünceler değil.

Siz hiçbir zaman net bir şekilde istemiyorum dememişsiniz ki. Geçiştirmişsiniz hep. Bence abartıyorsunuz. Sizin aranızda yaşananlar ne olursa olsun çocuğunuzun halası o. Ayrıca çocuk sadece size ait değil, neticede babanın da söz hakkı var. Üstelik yararına olan bir durumu sırf kişisel sebeplerden ötürü geri çevirmek doğru değil.

Yoo öyle kesin bir dille reddetme yok konu sahibinin mesajlarında, siz söyleyince baktım, sorunca geçiştirdim yazıyor. Bana sorulsa vermeye utanır ben de geçiştirdim. Gelinimize sorsam o da geçiştirir. Hem kafası yoğun olduğu için bunu yapabilir, hem benden bu kadar uzun vadeli bir yatırım beklemediği için yapabilir. Geçiştirmek/geçiştirilmek o nedenle bana çok normal geliyor. Normal olmayan bunun sanki birilerine engel, bariyer, zararmış gibi bahsedilmesi. Anne istiyorsa yine bes başlatsın, her ay gram altın koysun vs. Bunlara halanın tamamen bağımsız olarak yaptığı bir besin zararı yok ki. Ha şöyle de olur: gelin der ki hala bunu 3-5 sene öder sonra bizim üstümüze yıkar, ama biz böyle bir yatırım yapmak istemiyoruz, o zaman istemez anlayabilirim de şu anki durum masum duygu ve düşünceler değil.
Kesin bir dille reddetme değil de geçiştirme varsa haklısınız o zaman. Detaylar aklımdan çıkmış olabilir

Zaten kişisel husumet var da o yüzden istenmiyorsa, ki bu kişisel husumet aslında konu sahibinin haksız olduğu şeylerse -evime gelmedi maddi yardım yapmadı gibi- o sebeplerden istememesi bence de yanlış. Ben kendi açımdan düşünüp ona göre yorum yaptım. Konu içeriğinden biraz sapmış olabilirim

Kızlar günaydın. Dünden beri aklımı kurcalayan bir konuyu danışmak istiyorum. Kizim ilk doğduğu zaman eşimin ablası kızıma bes yaptırmak istediğini söyledi ve bu yüzden tcsini istedi. Ben de çocuğum için birikim yapılması gerekiyorsa ben ve babasının yapmasının daha uygun olduğunu düşündügum için bakarız ilerleyen zamanlarda dedim. Şu anda kalsın dedim. Birkac kere daha sordu akabinde aynı şekilde geçiştirdim, şu anda gerek yok dedim. Dün akşam eşim ablasının kızıma bes yaptırdığını söyledi . Eşim vermiş tcyi. Ben de dedim keşke benim de haberim olsaydı. O da bana ablasının her aradığında bunu sorduğunu ve fena mı olur adına para birikir dedi. Bir çoğunuz belki ne iyi görümce daha ne istiyorsun vs diyebilir ama gerçekten işin rengi öyle değil işte. Ben yıllardır çalışan bir kadınım. Çocuğumun her ihtiyacı elimden geldiğince karşılayan biriyim. Şu anda yaza kadar borcumuz var bu yüzden kızım adına birikim yapamıyorum ama zaten daha 1 yasinda ve elbet yazdan sonra ben de yapacağım. En az iki üç kere söylememe rağmen arkadan gidip eşimden tcyi alıp böyle yapması çok sinirlerimi bozdu.benim çocuğuma birikim yapmak senin haddine mi hem? Arkadaşlar bu kadar dolu olmamın sebebi evlerimiz arasina arabayla 10 dk bir mesafe olmasına rağmen aylardır kapımın calinmamasi. Doğum öncesi de sonrası da aynı şeyin olması. Hiçbir münakaşa vs olmadı aramızda. Evime gelindiği zaman her zaman saygılı ve ikramsever bir insan olmusumdur. Kimse kimseye yardım etmek zorunda değil ama her şeyin üstesinden maddi ve manevi olarak eşim ile birlikte gelmemiz beni artık soğuttu. Aynı şehirde hem kendi ailem hem de eşimin ailesi doğru düzgün kapımızı açmaz. İnanın gerçekten kimseye hiçbir kötülüğümuz olmadı. Düğün zamanı da aynı şekilde maddi ve manevi olarak hiçbir destekleri vs olmadı. Yapmak zorunda mi hayır yine değil ama aylık yatiracagi 500 liranın benim kızımın üzerinde hakkı olmasını kabul edemiyorum. Ben hem çalışıp hem çocuğuna bakip hem evini idare etmeye çalışan bir kadınım. Eminim benim gibi bir sürü kadın var ama ben gerçekten her şey ile baş ederken insanların bu şekilde arkamdan iş çevirir gibi hareketleri beni çok kırdı. Bu konuda acaba ben mi büyütüyorum fikirlerinize çok ihtiyacım var
Bence garipsiniz. Halasının böyle birşey düşünmesi ince bir davranış bence..güzel bir jest. Arkanızdan iş cevirmenis kaç kere söylemiş geçiştirmissiniz o zaman açık açık istemiyorum deseydiniz...ne olacak sanki...evet diğer cumlelerinize gelince belki yüz göz olmak istemediler "çok karisiyoruz gidiyoruz geliyoruz" desinler istemediler. Mesafeli durdular bu yüzden...belki de o konuda siz haklisiniz si z yasadiniz bilemem ama bes konusunda haklı olduğunuz taraf yok

Konunun başında aman ne var yapsın dedim ama siz hiç gelip gitmiyor diyorsunuz.yani yeğenini görmüyor mu hic

X