Kızım ile erkek arkadaşı arasında yaş farkı

Çocuk turistik şehrin küçük bir köyünde yaşıyor ama tabi her tarafı deniz olduğu için kızımı cezbediyor. Bu konuda kızma " ben de oradan bir ev alırım seni çeken deniz ise" dedim. İstanbul ' da evimiz var, ben de emekli olunca satıp yerleşiriz bizde oraya yeter ki kızım böyle yanlış bir iş yapmasın. Önceden emekli ikramiyesi ile bir yazlık alınıyordu ama şimdi alınamıyor Zaten çocuk şimdi yatıyor, iş yok yani nisan gibi açılırmış sezon. bunları kızımdan öğrendim .
Aynen, kayınvalide, kardeş hepsi bir evde yaşayacaklarmış. Biz 3 kişiyiz kızıma 2 oda düşüyor bizim evde.

Valla bu yasta kiza bisey dinletemezsiniz..kendi gorecek yasayacak hayat boyle bisey...bazen yasamadan ders alamiyor insanlar..zaten ben cok yuruyecegini evleneceklerini sanmiyorum patlar biyerde rahat olun siz

Kızının böyle bu evliliğe giden ilişkiside çok yanlış bir tercih olmuş. Neden sürekli kendisini böyle değersiz hissettiren kişilerle görüşüyor, bunu çözmek gerek, yoksa hayatta çok üzülür. O evliliğe giden ilişkinin, kız istemeye kadar sürmesi bile korkunç.

bence terapiye ikna etmeye çalışın.

İstanbul’daki evi satma gafletine düşmeyin asla, kızınız bu çocukla evlenirse de siz kızınızın yakınında olmak isterseniz dahi satmayın, evinizi kiraya verirsiniz o turistik yerde ev kiralarsınız, kızınız için satarsanız yarın öbür gün en ufak bir pişmanlıkta tekrar İstanbul’a dönmek istediğinizde şu anki evinizin muadilini bırakın 1+1 ev bile alamazsınız sonra.

Bildiğimiz hikayeler maalesef, turistik yerde 4 mevsim açık kalacak bir iş yapmıyorsanız 4 ay iş yapar 8 ay yatarsınız, dondurma dükkanı fikri kesinlikle hayal, Ekim ayında sezon biter dondurmacılar kapanır, çocuğun aklındaki fikir kızınızın maddiyatından yararlanmak ama siz şu an ona ne söyleseniz itiraz edecek, önyargılısın diyecek, o öyle biri değil beni anlıyor değer veriyor diyecek, evlenmeden önce çocuğun gerçek yüzünü görürse ne ala ama evlenirse gerçekten çok kötü bir hayat bekliyor onu, üzgünüm böyle açık açık yazıyorum ama annesi olarak bilmeniz gerekiyor bunları.

Haklısınız. Benim de hayatımda değiştiremeyeceğim, benim dışımda gelişen olaylar oldu. Artık onlar için geç. Ben kızıma " kızlar annelerinin kaderini yaşar" diye bu çocukla olduktan sonra dedim. Eşim ile bazı konularda anlaşamayız yani eğitimi göz ardı etsek bile bazı olaylar karşısında fikir uyuşmazlığı şekli de ortaya çıkıyor. "Kendini ezdirme" demem de , gidip o aileye sen mi bakacaksın, bunun için mi eğitim aldın, bunun için mi emek harcadın. Hadi bana aklı veren bir annem yoktu, benim üvey annem olsa, "git evlen" derdi. diyorum.
Babası ile arası orta okula kadar iyiydi aslında. Ergenlik döneminde bazı arkadaşlarına uyarak alışmadığımız hareketler yapınca babası ile araları açıldı. o zamandan sonra her şeyi ile ben ilgilenmek zorunda kaldım.
Kızımım üyeliği hakkındaki hassasiyetiniz için ayrıca teşekkür ederim.

Biz 3 kişiyiz kızıma 2 oda düşüyor bizim evde.
Bu arada abartmadan onu bu ilişkiden vazgeçirmek için taktik uyguladığınızı çaktırmadan ters psikoloji uygulayın kızınıza, şimdiden başlayın ufak ufak sorular sorun mesela evlilik tarihiniz belli olunca düğün mü yapacaksınız yoksa sadece nikah mı olacak, plajlara platform kurup çok şık nikah organize eden firmalar var vb gibi böyle sanki kendinizi bu çocukla evlenmesine adapte etmişsiniz gibi konuşun.

Uyarınız için teşekkürler. Kızım aynen sizin dediğiniz gibi savunuyor o çocuğu, biz o aşamaya çoktan geldik

Bunun gibi bir şey denedim aslında. Siz "ne bekliyorsunuz" dedim. diploma almasını dedi önce, " o diplomanın bir değeri olmayacağını biliyorsun , onu sadece benim için aldığını söylüyorsun zaten" dedim. Kızım " evet, biliyorum, 1 yıl veriyorum iş kuracak" dedi. kuramazsa ne olacak dedim ayrılırım dedi. beni çıldırtcak

Heh işte istediğim cevap bu’ydu, ben bilir kişi değilim sizin gibi tecrübeli bir anneyim sadece ama kızların babayla ilişkisi sağlıklı değilse eş seçimleri yanlış olabiliyor, babanın eksikliğini erkek arkadaşla gidermeye çalışıyorlar.

Kızınız sizin tabirinizle bu kara kuru çocukta şefkat bulmuş, hani diğer erkek arkadaşından yediği darbe yüzünden tatildeyken ağlamış ve bu çocuk ona dondurma ikram etmiş ilgilenmiş ya, kızınız oğlanın ona şefkatli yaklaşımına tav olmuş, babasının uzatması gereken eli o çocuk uzatmış.

Bu arada 23 yasindaki bi erkek tatli dilli enerjiktir simdi, sevgi acliginda bekar bi kadin icin pespembe bi ruya gibi acikcasi
Aynen, alıp onu kendi istediği gibi büyütecekmiş. O zaman git çocuk esirgemeden al bari sevaba girersin dedim Ama bu hafta hiç konuşmadık bu konuda, biraz zaman geçsin kendi haline bıraktım.

Eşime hep söylerim, kızımızla biraz da sen ilgilensen erkek arkadaşı vardır belki sorsan diye. Bu çocuktan haberi henüz yok eşimin söylesem mi bilemedim henüz.

Aynen, alıp onu kendi istediği gibi büyütecekmiş. O zaman git çocuk esirgemeden al bari sevaba girersin dedim
Bakın kızınıza böyle yaklaşırsanız sizden de uzaklaşır hiçbir şeyini anlatmaz, o diplomanın bir değeri olmayacak demeyin ya da git çocuk al sevaba girersin demeyin, sizi çıldırtasa da sinirden saçınızı başınızı yolacak duruma da gelseniz sabır ve sakinlikle kızınıza neler hayal ettiğini sorun, nikahıyla ilgili hayalleri, çocuğun dondurma dükkanıyla ilgili hayalleri, bırakın hayallerini sizinle paylaşsın.

Eşime hep söylerim, kızımızla biraz da sen ilgilensen erkek arkadaşı vardır belki sorsan diye. Bu çocuktan haberi henüz yok eşimin söylesem mi bilemedim henüz.
Şu aşamada söylemeyin, babasıyla bu yüzden kavga ederse sizi sorumlu tutar, sizinle olan ilişkisi de zedelenir, 31 yaşında kocaman kadın ilişkisini açıklamak istiyorsa kendisi söylesin babasına, siz sadece önümüzde 1 sene gibi kısa bir süre var, ay dediğin gün gibi geçiyor babanla bir konuşsan mı çocukla ne zaman tanışacağız vs ona göre plan yaparız deyin.

Günlerdir düşünüyordum yazsam diye, iyi ki yazmışım. Tüm yorum yapan, fikir veren herkese sizin nezdinizde teşekkür ederim .

Günlerdir düşünüyordum yazsam diye, iyi ki yazmışım. Tüm yorum yapan, fikir veren herkese sizin nezdinizde teşekkür ederim .
Annelik zor zanaat, çocukken dizinizin dibinde oluyor, okulda yaşadığı sorunlar arkadaş çevresi ergenlik sıkıntıları yaşıyorsunuz en kötüsü bu zannediyorsunuz ama sonra yetişkin oluyor sizden bağımsız hayat kuruyor ve bir bakıyorsunuz anne olarak daha da beteriyle mücadele etmek zorunda kalmışsınız.

Yaşı kaç olursa olsun çocuğunuzu koruma içgüdüsü yüzünden uykularınız kaçıyor, istiyorsunuz ki en iyileri en güzelleri çocuğunuzun olsun ama işte her ne kadar doğuran, yıllarca koruyup kollayan siz olsanız da onlar sizden bağımsız birer birey, kendi doğruları kendi seçimleri var.

Her işten emekli oluyorsun da annelikten emeklilik olmuyor, ki en yıprandığınız şey de annelik, karşılığında kıdem tazminatı yıpranma tazminatı maaş da yok :))

Umarım kızınız doğruyu bulur, bu evliliği yaparsa hata yapmış olacağını anlar ama dediğim gibi zıtlaşmayın, yarın gidip nikah kıysa elinizden hiçbir şey gelmez o yüzden süreci hızlandırıcı şeyler yapmayın bırakın 1 yıl sonrasına plan yapmaya devam etsin.

Kziinizin yanlış bir ilişkide olduğu düşüncenizi katilmakla beraber(yaş farkından dolayı) öğretim seviyesi düşüncenize pek katılamadım,benimde eşim orta okul mezunu ben üniversite ve ayrıca aklınıza gelen her dalda eğitim almış kurslara gitmiş biriyim,eşiniz sizi zorbalamis evet ama herkes aynı değildir,benimkide mesela şu kursa git,istersen tekrar sınava gir istediğin farklı bir bölümü oku diye hep destekler,evet yaş olayı çok büyük sıkıntı ama bu konuda sonuna kadar katılıyorum size

Bu zamanda kadınlar bile çok geç olgunlaşırken erkekleri düşünmek dahi istemiyorum. İkisi belli bir yaşın üzerinde olsa neyse başka türlü yürümez. Arada çok fazla yaş farkı var. Çocuk daha 23 yaşında bir kaç sene sonra duyguları oturduğunda kızınızı dan vazgeçer.

Bir gün akrabam izne geldi.
Gezmeye gidicez, arkadaşıma uğrayıp gidelim iyi dedik.
(Kız da x Avrupa ülkesinde yaşıyor ama İstanbula gelmiş, göreyim dedi vs gittik.)

Bir girdik içeri bizim arkadaşımızla evli (benim konuşmuşluğum yok ama çok iyi tanıyorum çocuğu). Hatta çocuğun çalıştığı iş yerine kadar vs hepsini biliyorum.

Eşi çalışmıyor, kız bir x firmanın Türkiye ayağında çalışıyor.
Eşi çocuğa bakıyormuş, okula getirip götürüyormuş, kadın öyle bir anlatıyor ki adam atomu parçalıyor sanırsınız.
Dinledik vs.

Çocuğa döndüm sen x değilmisin dedim. Gözün içine baka baka yalan söyledi. (Hatta kızarıp yalan söyledi hayır diyor.)
Sen x Lisesinde okuyan bizim okulun duvarından atlayıp okuluna giden,arkadaşların şunlar şunlar, burda oturmuyorsun x semtinde oturuyorsun buraya okul için geliyordun hala bana hayır dedi.
Sen dedim x yerde çalışmadın mı?
Şok oldu karı koca hayır diyemedi çünkü ben çalıştığı yeri söylediğimde teyzem ve arkadaşı göz göze gelip kadın kocasına baktı. Orada tanışmışlar.
Evet dedi.

E dedim seni ben tanıyorum x lise de okudum, bizim arkadaşlar şunlar şunlar senin arkadaşın, oturduğun yer, çalıştığın şirket hepsini biliyoruz. Neden yalan söylüyorsun dedim…

Kadından 10 yaş küçük çocuk, yurt dışına gidip, kadına maddi olarak yaslanmak için evlendiği kabak gibi ortadaydı herşey.
Kızın ailesinin evinde oturuyorlar. Kadın çalışıyor.

Kadının yüzü düştü, sinirlendi, iyice gerildi, hatta lavaboya girdim, çocuk odasına çocuğunun yanına gitmiş surat 5 karış…

Kızınızda bunu yaşayacak…

Ev geçindiremeyen, bir mesleği olmayan, mücadele vermeden hazıra konmak isteyen tipler bunlar.

Kocanızı övesiniz mi geldi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…