Kızım ile erkek arkadaşı arasında yaş farkı

Hemen hemen aynı durum. Siz ile erkek arkadaşınızın eğitimi eşit olmasa idi kabul edermiydiniz? Kızıma soramıyorum size sorayım :)
körkütük aşık olmam lazım ancak ama o da zor ne konuşabilirsin ki, düşünceleriniz ,hayat tarzınız ,herşeyiniz farklı biri hep önde koşarken diğeri hep arkasında kalacak ve erkekler bu durumda daha çok ezilir bana göre çoçukta bırakabilir kızınızı

Bence kızınızın da soru işareti ve kaygıları var, merak etmeyin mantığı tamamen elden bırakmış değil verdiği bu cevaptan anladığım kadarıyla. Belki de uzaktan uzağa bir sözde ilişkiyi kaldırabilecek durumdadır kızınız da oyalanıyordur, bırakın yaşasın bu işin ciddi bir ilişkiye dönüşmeyeceği ortada gibi.

Sizin kaygılarınızı anlıyorum ama bir ilişkisi yok gibi davranmaya çalışın bence konusunu bile açmayın, anlam yüklenmesin. Kızınız sizle bir şeyler paylaşırsa sıradan bir şey dinliyor gibi tepkisiz kalmaya çalışın.

Şahsen 23 yaşındaki kızla 31 yaşındaki oğlanı da doğru bulmam. Hatta oğlan gözü açılmamış hayat tecrübesi olmayan birini avlamaya çalışıyor derim. Burada hem yaş farkı hem denklik sorunu var ayriyetten.

Ben de aynı düşüncedeyim. Benim kızımın 23 yaşı ile 31 yaşı arasında dağlar kadar fark var. Tek çocuk olduğu için kızımla çok zaman geçirdim. Bu çocuk, 23 yaşında ama çok uyanık bence. Turistik bir yer olduğu için pek çok kızla görüşür. Daha ben bu ilişkiyi öğrenmeden önce, bana sosyal medya üzerinden bir kız ulaştı ve bu çocuk ile sevgili olduklarını ve ciddi düşündüklerini yazdı. Hatta inanmazsam çocuğu arayıp sorabileceğimi ve bunun için de çocuğun telefon numarasını bana yazdı. Tabiki, ben kızıma hemen soramadım, belki bir şey yoktur aklına böyle bir şey sokmak istemedim. Güvendiğim arkadaşlarından birine sordum. O da önce inkar etti ama sonra bana ulaşıp anlattı. Bunun üzerine kızımın yanına gidip, şu numarayı arar mısın? bu numara zaten senin rehberinde vardır diye muhtemelen dedim. Kızım baktı şok oldu. Olayı anlattım. Hemen kızın bana yazdığı mesajların kopyasını aldı. O çocuğa atma dedim. Soracam dedi. "Hani garson diyordun deminden beri dedim. Çocuk şimdi yanlış anlayacak, kız benimle ilgileniyor diyecek" dedim. Bunun üzerine haklısın dedi ama durmamış sormuş. Çocuk kızımı o kızla görüştürmüş. Benim kızım onlara inanmış falan yani.

23 yaşında daha çok ufak ne evliliği ne iş kurması kızınızın gözüne perde inmiş gibi.
Evleneceklerini sanmıyorum, ilerde daha çok vakit geçirmeye başladıklarında arkadaşlarla görüşülünce çocuk zaten bu durumdan rahatsız olacak ortamda herkes saygin meslek sahibi oldugu için, kızınız sevgilisini tanıştırırken utanacak yaşı ve mesleğinden dolayı. Oluru yok yani ilerde herşey kendiliğinden çözülür

Yas onemli bence..23 yasindaki erkek daha..20li yaslarin bitmesine 7 yil var ve bu sure zarfinda hormonlar top yapacak, kiziniz 40ina dogru ilerlerken aldatilir mutsuz olur bence hele ki tatil yerinde rahat olmaya alismis biri...yurumez ne yapacaklar nerdr oturacaklar neyle gecinecekler kizinizin geliri ile mi? Ama 30 kusur yasinda bunlari dusunemiyorsa deneyip gorsun siz ne deseniz batar su anda...arkadaslarinin onu etkilemesi daha iyi olur arkadaslariyla konusun

Bu iş sürmez zaten merak etmeyin. Siz çocuğu gördünüz mü nasıl biri? Turistik bölgede yaşayan erkeklerin genelde gözü başı oynuyor, o jestleri çok sayıda kıza yapıyordur. O taraftan birini bulup video kaydı almanız mümkün olur mu? Sakin kalın demiş herkes, katılıyorum kimi seversen onu al mutlu olmanı istiyorum diyin hiçbir tepki vermeyin. Ilinc8 bir strateji de madem evlenceksin çağır buraya ben de tanışayım diyin davet edin 1 haftalığına. Arkadaş, akraba görüp bu ne der o iş de böylece patlar gider.

Endişelerim tam da bu yönde. Bu konuları kızımla tartıştım ama nafile Artık kendi haline bırakmayı düşünüyordum ve bir de sizlerin fikrini almak istedim. Arkadaşları da artık pes etmiş durumda kimisi evli ve sorunlu evlilikler yaşayanlar var. Belki de onlara da artık yaşasın görsün diye düşünüyorlardır. Söz konusu arkadaşları evi geçindiriyor erkekler geziyor zaten onlar da kızımı bunun için uyarıyor.

Aile kendisi mi destek aldı, çocuk hariç yani.. Benim kızım destek almayı istemez.
Aile destek aldı.Çocukları da sizin gibi gitmezdi.Çocukları ile nasıl konuşmalı ne yapmalı gibi bana göre çok faydası oldu.Siz alın destek.Zaten dediğim gibi destek size yol haritası olacak.
Tartıştım diyorsunuz.Onlarda da oldu.Uzman kestirdi tartışmayı.Daha çok itersiniz ona demiş.

Konu sahibi, bunun benzerini bir arkadaşım yaşadı, türkiye'de üniversite sıralamasında çok iyi sıralaması olup, tıp fakültesini bitiren arkadaşım, toplu taşımada ilkokul mezunu biriyle sevgili oldu, benim arkadaşımda erkek arkaşından 3 yaş büyüktü.

İlişki yürümez diye düşünüyorsan yanılıyor olabilirsin, arkadaşımın ilişkisi çocuğun ailesiyle tanışıp, onların evinde kalmasına kadar ilerledi.

İnşallah. Ben çocuğu görmedim ama araştırırken çocuğun sosyal medyası açıktı, kızım ile birlikte deniz kenarından mayolu bir resim paylaşmış. Kaynar sular tepemden aşağı döküldü. Kızıma , seni seven erkek ilk resim olarak bu resmimi paylaşmalı dedim. Çocuğa söylemiş annem resmi görmüş diye çocuk beni engellemiş. Eğer ilerde aranızda bir ciddi ilişki olursa, nasıl çıkacak karşıma beni engellemiş ben olsam öylece kalırdım dedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…