Kızım aşık olmuş

Kaçıncı yüzyıldasınız 18. Yüzyıl mı? Yazık yahu çocuğa. Çocuğa kızacağınıza kendinizi eleştirin bu çocuk neden bana anlatmıyor neden onun güvenini kazanamadım diye. Aa durun sebebini buldum, günlüğünü izinsizce okuyan birine neden güvensin? Güvenmesin bence gerek yok.

Bence okuması gerekmiyor
Bir ebeveyn olarak sanata yonlendirselermis keşke beni de .

Gerçi benim birden fazla ebeveynim vardı ablalar...
Kan beyninuze mi sıçradı
Devir mi kötü ?
Sizin gbidir benim ablalarimda
Birinden hoslansam kıyamet kopardı
Keşke heyecanla kosa koşa kendilerine anlatabilecegim abla gibi abla tabiriyle ...olsaydı

Annem benim sirdasimdi herşeyimi bilir destekcim olurdu
Anneliği dibine kadar yaptı çiçeğim
Anneme de sığınıp guvenemeyeceksem...onunda kan beynine sicrayacaksa ohoooo öksüz yetim gibi tabiri caizse ...varken yokluk...

Yine siz sukredin benim ablalarim akıl vermeyi kenara bırak
Vay efendim nasıl sevgilisi olur babaaaa koş yetiş bı tarzdalardi .
Kendilerinin de sevgilisi her yaşta olabilirdi ne ala oldu da .

Benim de annem okumuştu Hatta okumakla kalmayıp babama da söylemişti.33 yaşındayım.Asla duygularımla ilgili konuşmadım,konuşamam.Aynı o yaşlarda yazdıklarım hemen hemen aynıydı.Annem yüzüme vurmayıp konuşmayı deneseydi belki anlatırdım.Ayrıca kan beynime sıçradı ne demek?Bu kız aşık olacak tabi,ayakları yerden kesilecek Hatta belki öpüşecek.Siz dünya yıkılmış gibi davranırsanız üzgünüm ama kızını siz hiçbir şeyini anlatmaz.Yalana başvurur.İlerde mervelere de gider sık sık.

Son düzenleme:
Kendinizden soğutup aranızdaki ilişkiyi kaybetmemek için geri plandan takip etmenizi öneririm. Bağırıp çağırıp kavga ederek yasak koyarak hem kendinizden soğutursunuz hemde karşı tarafa daha çok itelemiş olursunuz. Arkadaşça yanaşıp manipüle etmeden sizinle paylaşmasını sağlayıp yönlendirin. Bu yaşlarda anneyle kaybedilen güven ileriki yaşlarda aranıza mesafe koyar hiçbir şeyini paylaşmaz.

Yine siz sukredin benim ablalarim akıl vermeyi kenara bırak
Vay efendim nasıl sevgilisi olur babaaaa koş yetiş bı tarzdalardi .
Kendilerinin de sevgilisi her yaşta olabilirdi ne ala oldu da .
Ahaha ablamın da oluyordu sevgilisi ama o zaman üniversiteyi kazanmıştı ne diyeyim ki ablama

Uzaktan takip edin bence. Cinsel tarzda kizinizdan faydalanmaya çalışan biri olup olmadığı önemli karşıdaki kişinin. Direkt olarak engellemeye çalışırsanız hem kızınız size bir daha güvenmez hem de o kişiye daha çok baglanir.

Birlikte büyümek inanın ayni yone bakmayi sağlayan bir şey. Birlikte büyümemiş birinin anlayamayacağı kadar aynı yöne bakmayi ve aynı yolda yürümeyi sağlayan bir şey.

Evet yorumları şimdi okudum ne saygısızlığım kalmış ne anlayışsızlığım ne bilmemneyim..acımasızca eleştirilmişim..
Yahu arkadaşlar sadece panikledim ne yapmam gerktiğini bilmiyorum fikir almak istedim tecrübeli arkadaşlardan hepsi bu...
Benim kız kardeşim yada yeğenim yok bir kız annesiyim ilk kez böyle bişeyle karşılıyorum
aklı başında birkaç yorum dışında yazdıklarınızı kaale almadım o yüzden cevap verme gereği bile duymuyorum kusura bakmayın
Ahkam kesmek kolay ona şüphem yok
Devir kötü karşısındaki insanı tanımıyorum sapkınmı düzgün bir çocukmu bilmiyorum neler okuyoruz izliyoruz tvlerde...daha geçen yaz 17 yaşındaki kızı camdan attı sevgilisi yada kafasını kesti yada evine kadar takip edip apartmanda katletti....devir kötü ..örnekle çoğaltılabilir.. endişeliyim sizlerde sağolun saçma sapan eleştirmişsiniz en fazla öpüşür diyen bile var..bu daha çocuk 16 yaşında senin kızın olsa öpüşmesini doğal karşılarmıydın? Başkasına yazmak kolay değilmi?Ayrıca anlayışsız olduğumu nerden biliyorsun?
Bakın eleştirilerilere kapalı değilim ama söz konusu ben değil gözünün içine bakarak büyüttüğüm evlâdım anlatabildimmi?
Daha mantıklı daha uygulanabilir metodlar yazmanızı bekliyorum
Ha bu arada burası küçük yer olay duyulabilir gibi bir cümle yazmıştım açılımı şu arkadaşlar
Babası evet öğrenebilir ama yaşı küçük olduğu için haliyle tepki gösterir ha bu şiddet demek mi asla...çok şükür kızım bizden 1 fiske yemedi bu yaşına kadar ...ne sözlü ne fiziksel onu hep el üstünde tuttuk...eve alacağımız eşyadan gideceğimiz tatil beldesine kadar kızımın istediğine göre hareket ederiz amacımız onu mutlu ve özgür ayakları üzerinde durabilen bir birey olarak yetiştirmek..şiddet eğilimli insanlar değiliz aksine naif ve hoşgörü sahibi insanlarız
Babasından da bendende korkmaz söyleyeceğini söyler yani.bunu neden söylemedi bilemiyorum..özel kalmasını tercih etmiş olmalı zira normalde odasını ve eşyalarını karıştırmam ama nevresimlerini değiştirirken yastığın içinde gördüm okumadan edemedim ki ben olsam okumazdım diyenlere hiçte inanmıyorum kusura bakmayın yalan söylüyorsunuz ...bırakın tribünleri samimi olun lütfen..

Tamam iste babası tepki gosterirse bu da cok olagan degil. Dogru olan karsınıza oturtup anlatmak. Benim de kardesim 17 yasında, asla baskı yapmadım bazı seylerin dogru kisi/kisilerle dogru zamanda yapması gerektigini ancak ne olursa olsun onun hep yanında oldugumu hissettirdim hep. Annem bana gore daha baskıcı ama sevgilin olmayacak baskısı degil, daha kalıplasmıs anne düşünceleri. Ve kardesim bana her seyini anlatır su an boyle oldugu icin o kadar mutluyum ki. Ve evet 16 yasındaki bir genc kız opusebilir. Bunda garip bi sey yok.

Evet kızlar.Konu sahibi haklı.Tamam genç kız aşık olabilir vs.Ama bir anne olarak da endişe etmek de de o haklı.Tam yazmaya girdim.Bu mesajla karşılaştım

Evet kızlar.Konu sahibi haklı.Tamam genç kız aşık olabilir vs.Ama bir anne olarak da endişe etmek de de o haklı.Tam yazmaya girdim.Bu mesajla karşılaştım
Anlamanıza sevindim o kadar boş sadece yorumlamak için yazılan mesajlar varki şaştım kaldım ..insanlar gerçekten
Babası görürse biteriz gibi bir cümlem yok tekrar okumanızı ona göre yorumlamanızı öneririm zira

Biz de geçtik o yollardan 16 yaşımı düşünüyorum.Biri vardı ilgi gösterdi.Sonrada liseyi bırakıp kayboldu ortadan.Fakat cahilllik edip olsaydı??Sonradan internette rastladım izine.Muhtemel boş gezenin boş kalfası olarak kalmış

Bence de kesinlikle sert davranmayın. Lise döneminde benim de sevgililerim oldu. Annemler bunu bir şekilde telefonumu karıştırıp bulmuşlar ve peşime adam takıp naptığımı takip ettirmekle tehdit etmişlerdi. Ne kadar aşağılık bir durum anlatamam. O gün bu gündür minimum anlatırım bilmesi gerektiği kadar. Fazla bile.

İyi de, bu tavırlarınız yüzünden korktuklarınızın başınıza gelme ihtimali yüksek. Birini sevmesini, onun yanında olmak istemesini, öpüşmesini devlet meselesi ederseniz size açılamaz; bi tane zorbaya denk gelirse size söyleyemez, en başta sizin haberiniz olması ile tehdit edilir zaten. O yalnızlık sıkışmışlık hissini yaşadım, nasıl kötü anlatamam. Cesaretimi topladım, ne edecekse anam babam etsin dedim kurtuldum. Kızınız bunu yapamayabilir. Öncelikleriniz arasından temiz (!) aşkı çıkarmanız lazım, yapacak birşey yok.

Yalnız yorumları okudukça ülkemizin kadınları nasıl travmalar yaşamış diyorum.

Aşk kötü bir sey degildir.
Tü kaka bi olay zannedip cocugu sogutmayin..sadece yaninda oldugunuzu bilsin, hata yapacaksa engel olun akil verin.. yargilamak sifatlandirmak hos degildir.
Benim de ergen bir kizim var .
Sevdigini vs benden saklamaz..
Konusurum yol gosteririm.. ne dogru ne yanlis anlatirim. Arkadas gibi. Mesela dun aglarken yanindaydim ona destek oldum.
Yaninda oldugunuzu bilirse hata yapmaz.
Ayrica gunluk okumak kadar cirkin birsey daha olamaz

Aynısı bende de oldu. Bu tür ülkenin bitki örtüsü müdür nedir

Yalnız yorumları okudukça ülkemizin kadınları nasıl travmalar yaşamış diyorum.
Babamın günlüğümü okuduğunu anladığımda çok utandım, yırttım yaktım. Babam merhametli adamdı, amcam olsa kırardı kafamı ama. Lakin baba bizde yerinde ağır bir karakterdi, benim babam ne kadar iyi de olsa ona tam olarak açılamadım; anneme göre zaten birini sevsek bile içimizde bastırmalıydık. Erkek arkadaş olurdu, sevgili olmazdı. Ben çok arkadaşıma göre şanslıydım bir de. Üniversitede bir arkadaşımı sevgilisi var diye okuldan aldı babası.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…