Kızım aşık olmuş

Konu sahibinin ve annenizin yaptığı şey çok ama çok yanlış. Özelinize saygı duymalıydı.
Şimdi 35 yaşımdayim evliyim, telefonumu eline aldiginda sinir oluyorum çunkü bir kere o kurcalamak karistirmak olayi bana yer etti.
İnsanlar çocugum degilmi benden özel benden gizli neyi olabilir ki, bakalim ne isler karistiriyo mantigiyla hareket etmemeli.
Zaten cocuguyla iletisimi iyi olan insan boyle seylere pekde ihtiyac duymaz.
Gunlugu okuduktan sonra, ozelimi okumana gerek yoktu bir sey merak ediyorsan ben zaten anlatirdim dedikten sonra akli basina geldi bizimkinin.
Gunluge kimseye soyleyemeyecegimiz seyleri yazdigimizi saniyorlar heralde.
Her cocuk o gunlugun herkesi acip okumasina musait bir deftercik oldugunun farkinda kim yazar oraya soylemekten korktugu seyleri.

Kızınızın telefonuna el koyun. Ne zaman dışarıya çıkacak olsa beraber çıkın veya kız kuzeniyle çıksın. Okuldan servisle eve dönüyorsa servisçiyle konuşun ters bir durum olursa size haber versin. Sınıftan yakın bir arkadaşını seçip konuşun size bilgi vermesini isteyin. Bilgisayarını anlık olarak takip edin. Sosyal medya şifrelerini isteyin. Her saat girip kontrol edin. Televizyondan haber ve belgesel kanalları dışındaki kanalları silin. Televizyon izlerken görmemesi gereken bir şey görürse gerekli açıklamayı yapın. Ders kitabı dışında kitap okumasın mümkünse. Okuyacaksa önce siz okuyun gerekli gördüğünüz yerleri yırtın. Ondan sonra okuması için verin.
Bence bunun yerine direkt eve hapsetsinler. Suyunu, yemeğini odanın dışından versinler sonra kapıyı üstüne kilitlesinler daha mantıklı(!) değil mi? Eğer bu yazdıklarıniz ironi değilse şimdiden ilerideki çocuklarınıza üzüldüm.

Konu sahibine gelince derdiniz el âlemin diline düşmek mi yoksa evladınız için olan endişeniz mi? Sanki ikincisinden çok birincisinin derdindesiniz. Yere batsın bu el âlemin ne dediği. Çocuğunuz için endişelenebilirsiniz ama izlediğiniz yol ile çocuğunuza kötülük yaptiginızın keşke farkında olsanız.

Ah 16 yaş :)
Bi platoniğim vardı ömrüm boyunca onu beklicem o da eninde sonunda benim onun için doğru kişi olduğumu anlayacak saniyordum 😂 ben beklemedim o da gelmedi.. gerçi Bi süre bekledim sanırım neyse konumuz bu değil.. bunları yazdığım Bi günlüğüm vardı annem bulup okumuştu. Sonrasında ne çantamda ne dolabımda özel bişey bulundurmadım belli ki karıştırıyor diye. Evlilik niyetine girmeden de hiç bişeyimi anlatmadım. Şimdiden ölürüz biteriz havasındasınız kimlerin başına neler geliyor da kimse ölmüyor yahu bu kadar abartmayın.. havadan sudan konuşur gibi sorun üstü kapalı nerde nasıl davranması gerektiğini anlatın, bişey olursa sizinle paylaşsın

Bizi böyle böyle yazmaya da küstürdüler
Bidaha ben annem okuduktan sonra günlük falan tutmadım, ama ilerde onları okurum hatırlarım diye heves ediyordum o yaşlarda
Annem bana sormadan onları yırtıp atmıştı, uzun yıllar küstüm içten içe ah annem ah be
Nesin sen kayıp ruhum mu? Ben yaşadım bunları ben Yaşar usta 😂

Kızınızın telefonuna el koyun. Ne zaman dışarıya çıkacak olsa beraber çıkın veya kız kuzeniyle çıksın. Okuldan servisle eve dönüyorsa servisçiyle konuşun ters bir durum olursa size haber versin. Sınıftan yakın bir arkadaşını seçip konuşun size bilgi vermesini isteyin. Bilgisayarını anlık olarak takip edin. Sosyal medya şifrelerini isteyin. Her saat girip kontrol edin. Televizyondan haber ve belgesel kanalları dışındaki kanalları silin. Televizyon izlerken görmemesi gereken bir şey görürse gerekli açıklamayı yapın. Ders kitabı dışında kitap okumasın mümkünse. Okuyacaksa önce siz okuyun gerekli gördüğünüz yerleri yırtın. Ondan sonra okuması için verin.

E yarım kalmış bu mesaj. Eliniz değdi sanırım yanlışlıkla. Devamında kafasına bir tülbent geçirip ellerini bağlayın. Sabahtan akşama kadar buzlu su damlatın kafasına, somun ekmek ve su dışında bir şey vermeyin, sünnet ettirin ki ileride cinsellikten zevk almasın olacaktı. Böyle yarım yazıyorsunuz insanlar yanlış anlıyor. Baskıcı ve bağnaz olduğunuzı düşünecekler. Tamamını yazsanız dümdüz ruh hastası der geçerler.

Benim annem 18 yaşındayken sevgilimle sadece haftada bir gün görüşmeme izin verirdi.
İkinci günde direkt “çok görüşüyorsunuz” diye olay çıkartırdı, bu da beni yalana iterdi.
Bir gün bir yere gittim dönüşte sevgilimin işyerine de uğradım sonra dönüşte telefonum çalındı.
Allahtan çalınmayla kaldı bana birisi bir şey yapabilirdi. Ve annem bilmiyordu onu göreceğimi.
Allah göstermesin ya böyle bir şey olursa?

bir de ben bir sonraki sevgilim beni tehdit edince ailemle,anlatamamıştım. Bunu kaldırabileceklerini düşünmüyordum. Artık anlatmak zorunda kaldım. Allah korusun ya böyle bir durum Yaşar da anlatamazsa? Yapmayın böyle. Her şeye evet demeyin tabii ama bunu yapmayın işte.
kan beyninize sıçramış, bunda bir şey yok ki? Gayet normal

Son düzenleme:
Merhabalar arkadaşlar. Kızım 16 yaşına yeni girdi dün tesadüfen günlüğünü buldum ne yalan söyleyeyim okudumda kan beynime sıçradı
Günlükte sevgilisinden bahsetmiş..Kollarında yaşlanmak istiyorum,kucağında uyumak istiyorum,bana aşkım deyince eriyorum ,sensiz nefes alamıyorum seni çok özlüyorum falan gibi boyundan büyük laflar..yüzüne vurmak istemedim ama içim içimi yiyor ..hayat çok kötü ve maalesef insanlar acımasız dolayısıyla çok endişeliyim
Lise 3e geçti bu yıl pandemiden dolayı dışarı neredeyse hiç çıkmıyor nerden nasıl buldu bilmiyorum dersleri çok kötü okumaya meyilli değil gözünün içine bakıyoruz tek çocuk diye.çok varlıklı olmasakta elimizden geldiği kadar oma mağduriyet yaşatmıyoruz ..
Geçen yaz yengemlerin yanında annemlerin evindeyken bana (siz babamla liseli aşıklar gibisiniz çok kıskanıyorum falan demişti) babası gibi birini bulacağını söylemişti yaşı küçük ergen diye ciddiye almamıştım
Sorum şu nasıl bir yol izlemeliyim kızım biraz sıkışınca eminimki yalana başvuracaktır
Çok sıkan bir anne olmadım hiçbir zaman ama serbestte değilim..bu yaşta yazdıkları kanımı dondurdu ..
O yaşlarda bizde aşık olmuştuk ama saf masum duygulardı onlar şimdiki kızlar bir acaip tabi erkeklere de öyle biraraya geldiklerinde saf masum temiz bir aşk yaşayacaklarını düşünmüyorum
Zira parklarda orda burda görüyorum ergen erkek kız ilişkilerini ,iğrençler
Eşim çevrede hatta semtte tanınan biri kızımı biri bu şekilde görecek olursa biteriz ki burası çokta büyük bir yer değil
Hiç başına gelen varmı böyle bir durum nasıl bir yol izlemeliyim ne olur yardımcı olun
Kucukken annem okur diye gunluk yazmadim icime attim iyiki yazmamisim bunu okuyunca.saygisizsiniz

Merhabalar arkadaşlar. Kızım 16 yaşına yeni girdi dün tesadüfen günlüğünü buldum ne yalan söyleyeyim okudumda kan beynime sıçradı
Günlükte sevgilisinden bahsetmiş..Kollarında yaşlanmak istiyorum,kucağında uyumak istiyorum,bana aşkım deyince eriyorum ,sensiz nefes alamıyorum seni çok özlüyorum falan gibi boyundan büyük laflar..yüzüne vurmak istemedim ama içim içimi yiyor ..hayat çok kötü ve maalesef insanlar acımasız dolayısıyla çok endişeliyim
Lise 3e geçti bu yıl pandemiden dolayı dışarı neredeyse hiç çıkmıyor nerden nasıl buldu bilmiyorum dersleri çok kötü okumaya meyilli değil gözünün içine bakıyoruz tek çocuk diye.çok varlıklı olmasakta elimizden geldiği kadar oma mağduriyet yaşatmıyoruz ..
Geçen yaz yengemlerin yanında annemlerin evindeyken bana (siz babamla liseli aşıklar gibisiniz çok kıskanıyorum falan demişti) babası gibi birini bulacağını söylemişti yaşı küçük ergen diye ciddiye almamıştım
Sorum şu nasıl bir yol izlemeliyim kızım biraz sıkışınca eminimki yalana başvuracaktır
Çok sıkan bir anne olmadım hiçbir zaman ama serbestte değilim..bu yaşta yazdıkları kanımı dondurdu ..
O yaşlarda bizde aşık olmuştuk ama saf masum duygulardı onlar şimdiki kızlar bir acaip tabi erkeklere de öyle biraraya geldiklerinde saf masum temiz bir aşk yaşayacaklarını düşünmüyorum
Eşim çevrede hatta semtte tanınan biri kızımı biri bu şekilde görecek olursa biteriz ki burası çokta büyük bir yer değil
Hiç başına gelen varmı böyle bir durum nasıl bir yol izlemeliyim ne olur yardımcı olun
Senın zamanında ınternet yoktu .Her seyı goruolar .Bır cocuk annesıyle her seyı konulabılmelı .Kötüyü getırmeyın aklınıza .

Düşünce yapısına bak ya.
Siz neden sevgili yaptınız peki? Sevgilinizi evliliğe ikna etmeye çalışmak yerine görücü usulü evlenin. Sanki kız ahlaksızlık yapıyor, verdiği tavsiyelere bak. Terbiyesizlik resmen.

Kızınızı rencide etmeyin. Bende o yaşlarda lisede çok aşık olduğumu sanıp saçma şeyler yazmıştım günlüğüme şimdi düşününce çocukluk işte diyorum :) sadece ona başkalarını örnek vererek mesela atıyorum kızım şöyle bir olay duydum sende ileride lütfen şöyle şöyle şeylere dikkat et olur mu ? Gibi yaklaşabilirsiniz.

Düşünce yapısına bak ya.
Siz neden sevgili yaptınız peki? Sevgilinizi evliliğe ikna etmeye çalışmak yerine görücü usulü evlenin. Sanki kız ahlaksızlık yapıyor, verdiği tavsiyelere bak. Terbiyesizlik resmen.
Başka hesabında da adam ettiği çocuk 2.defa aldatmış, bu hesapla gidip mesaj yazmış o konuya '' Affettin heralde. '' diye. '' Seni ne ilgilendirir '' yazmış kendi kendine. 😂

Biraz sakin olun ya. Biri görse biteriz falan noluyor. Böyle yaparsanız daha da yapar daha da gizler daha da baglanır

Yüzüne vurmayın
Normal.bir günde kahve yapın icimden geldi fal bakalım mı diyin falda söyleyin aaa falan diye bakalım.ne yapacak oyle konisturun anlatmasini saglayin derim korkutmayın

Şaka mı bu?

Bana genelde ablam akıl veriyordu o da dediği şey iki bacak arana sahip çık. Sevgilin olamaz, erkek arkadaşın olamaz. Derslerine bak üniversiteyi kazanınca olabilir. Sürekli bunları dedi ve beynim yıkandı resmen. Artık nasıl bir ruh haline geldiysem fakültede bir tane erkek teklif etmedi. Muhtemelen kimse yanaşmasın diye somurtkan olduğum ve ilk tanıştığım herkese direk kanka abi diye hitap ettiğimden.

Annesiniz ama kızınızla iyi bi kardeş gibi olmaya çalışın bence . Mesela ablam bana o şekilde değil de bak kuzum ilerde pişman olabilirsin karşına çıkan herkes iyi niyetli olmayabilir veya cinsel yolla bulaşabilen bir hastalık geçebilir o yüzden o konularda dikkatli olman gerekiyor deseydi eminim daha farklı olurdu benim için her şey.

Ve sizin ona güven vermeniz gerekiyor sizinle mesela konuşabilmeli, ne kadar korku ve yasak olursa o kadar da yapma isteği oluşur ergenlik döneminde. Umarım sağlıklı bir şekilde iletişim kurabilirsiniz anne kız olarak.

X